Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

Size bir sorum olacak arkadaşlar, ateş ölçümlerine göre yumurtlamayı nasıl buluyorsunuz? Sizin yorumlarınıza bakıyorum ama inanın anlayamadım:)) yani ateş düşmelimi yükselmelimi? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Bir gebelik sitesinde (03/04/08 de hastalandım) 11/04/08 - 15/04/08 arası gebelik için uygün günleriniz 16/04/08 yumurtlama tarihiniz diyor.

Sevgili Nurder,

Sana bildigim kadarını anlatayım.. Adetinin ilk gününden itibaren sabah 7-8 arası (Sürekli aynı saatler olmalı) dil altından olcumu yapıyorsun ve sürekli not ediyorsun. Isın normal seyirinde iken birden hafif düsüyor ve artıyor ve 4 gün kadar bu artışın sürmesi gerekiyor boyle bir durum olursa isin düstügünde yumurtlamısın anlamına geliyor.. yuksek ısı da bunu dogruluyor.... genelde ilişki için uygun zamanı sonradan tesbit ettiğinden gebeliğe yardımcı degil sadece vucudunu tanıman için harika bir yontem.. Ha bu arada ısı olcumune bir sonraki adet gününe kadar devam eger ısın yuksek ise gebelik olabilir adet gününe yakın duserse (genelde adetten 1gün once) adet olacaksın demek oluyor...

Esincim,

İmplantasyon kanamaları beklenen adet tarihi ile hemen hemen aynı günlerde gerçekleştiğinden adet görmeyle karıştırılabilmektedir.. diyor bir sitede ama sen ümitlenme yinede canım kötüye alıştır kendini ki surpriz olsun İnsallah gönlune göre olur..[/QUOTE

inşallah bir süpriz olur stres yapmamak elimde değil sürekli kontrol ediyorum başladımı başlamadımı diye

Esincim,

İmplantasyon kanamaları beklenen adet tarihi ile hemen hemen aynı günlerde gerçekleştiğinden adet görmeyle karıştırılabilmektedir.. diyor bir sitede ama sen ümitlenme yinede canım kötüye alıştır kendini ki surpriz olsun İnsallah gönlune göre olur..[/QUOTE

inşallah bir süpriz olur stres yapmamak elimde değil sürekli kontrol ediyorum başladımı başlamadımı diye

Anlıyorum arkadasım bende senin gibiydim hep bakardım geldi mi gelmedi mi? :eek: o zaman da gecikirdi..psikolojik olarak ve 2-3 gun sonra gelirdi :KK43: kendini telkin et sakin ol:nazar:.

korunmayı bırakana kadar hep 28 günde bir adet olurdum. 6 aydır korunmuyoruz ve nerdeyse hiç zamanında olamıyorum. bende bi sorun mu var diye doktora sordum. tek sebebi var; stres dedi. başka hiç bir açıklaması yok dedi. sen acaba hamilemiyim diye düşündükçe,bu beyinde o kadar ince bir çizgideki, adetin gelmez dedi. bende geçen ay hiç düşünmedim. eşime de bu ay bekleme hissetmiyorum öyle bişi dedim. ve 28.gün ısım düştü, akşama adet oldum!

Size bir sorum olacak arkadaşlar, ateş ölçümlerine göre yumurtlamayı nasıl buluyorsunuz? Sizin yorumlarınıza bakıyorum ama inanın anlayamadım:)) yani ateş düşmelimi yükselmelimi? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Bir gebelik sitesinde (03/04/08 de hastalandım) 11/04/08 - 15/04/08 arası gebelik için uygün günleriniz 16/04/08 yumurtlama tarihiniz diyor.
canım benim bildiğim kadarıyla ısının yükseldiği gün yumurtanın çatladığı gün.

Kızlar benim ısım 36,7 hala ve dün hafif bir lekelenme oldu. Bakalım bugün adet günüm. Tam adet olursam size bildiririm. Dün adet başlangıcım geldi ama insanın kafasında hep bir ama var dimi? Olmazsa önümüzdeki ay ovulasyon kitiyle ısı ölçümünü birlikte yürütücem İnşallah. Daha olmadı doktor yolu görünüyor bana. Benim durumumda olan var mı?

Kızlar benim ısım 36,7 hala ve dün hafif bir lekelenme oldu. Bakalım bugün adet günüm. Tam adet olursam size bildiririm. Dün adet başlangıcım geldi ama insanın kafasında hep bir ama var dimi? Olmazsa önümüzdeki ay ovulasyon kitiyle ısı ölçümünü birlikte yürütücem İnşallah. Daha olmadı doktor yolu görünüyor bana. Benim durumumda olan var mı?

Ah güzelim olmazmı ? bende senin durumundayım.. Ben bu ay BBT'ye ek olarak ovulasyon testi de kullandım.. Ama işe yaramadı sanırım :eek: ısım dusuk gidiyor....Ama dedigin gibi Allahtan umit kesilmez diyorum..

Sevgili Nurder,

Sana bildigim kadarını anlatayım.. Adetinin ilk gününden itibaren sabah 7-8 arası (Sürekli aynı saatler olmalı) dil altından olcumu yapıyorsun ve sürekli not ediyorsun. Isın normal seyirinde iken birden hafif düsüyor ve artıyor ve 4 gün kadar bu artışın sürmesi gerekiyor boyle bir durum olursa isin düstügünde yumurtlamısın anlamına geliyor.. yuksek ısı da bunu dogruluyor.... genelde ilişki için uygun zamanı sonradan tesbit ettiğinden gebeliğe yardımcı degil sadece vucudunu tanıman için harika bir yontem.. Ha bu arada ısı olcumune bir sonraki adet gününe kadar devam eger ısın yuksek ise gebelik olabilir adet gününe yakın duserse (genelde adetten 1gün once) adet olacaksın demek oluyor...

Canım bak ben de bu ısı artışının 4 gün sürmesi gerektiğini bilmiyordum, çok teşekkürler.

İşte benim ölçümlerim :
4.gün 36.1
5.gün 36.3
6.gün 36.2
7.gün 36.2
8.gün 36.3
9.gün 36.3
10.gün 36.2
11.gün 36.1
12.gün 36.1 ovulasyon
13.gün 36.4
14.gün 36.4
15.gün 36.5
16.gün 36.5
17.gün 36.5
18.gün 36.5
19.gün 36.5
20.gün 36.5
21.gün 36.5

cok enteresan 36.5'te takıldım kaldımm

Kızlar, ovulasyon sonrası ısnıza çok takılmayın.yerimseniben
Önemli olan ovulasyonu yakalamak ısı takibinde! a.s

Kızlar, ovulasyon sonrası ısnıza çok takılmayın.yerimseniben
Önemli olan ovulasyonu yakalamak ısı takibinde! a.s

Öylemi diyorsun Arkadasım, ben bu ay ovulasyon kiti de kulandım net olarak tesbit edebildim ovulasyonumu ve calışmalarımı da ona göre yaptım ama bakalımm..

evet aslında ısı takibinde öğrendiğim (ponaran sayesinde ) tekşey yumurtlama tarihinin tespiti açısından çok faydalı

Öylemi diyorsun Arkadasım, ben bu ay ovulasyon kiti de kulandım net olarak tesbit edebildim ovulasyonumu ve calışmalarımı da ona göre yaptım ama bakalımm..

Süper, sıkı tutmuşsun bu ayı. a.s Hadi bakalım haberlerini bekliyoruz :dance:

evet aslında ısı takibinde öğrendiğim (ponaran sayesinde ) tek şey yumurtlama tarihinin tespiti açısından çok faydalı
Seninde az kaldı, bu ay çifte güzel haber olucak inşallah! :dance:

X