Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

1.Gün 36.3 Regl
2.Gün 36.2 Regl
3.Gün 36.1 Regl
4.Gün 36.3 Regl
5.Gün 36.1 Regl
6.Gün 36.1 Regl
7.Gün 36.1 İlişki
8.Gün 36.1 İlişki
9.Gün 36.1 İlişki
10.Gün 36.4 Yok
11.Gün 36.1 İlişki
12.Gün 36.5 Yok
13.Gün 36.1 İlişki
14.Gün 35.9

Kızlar bu ateş tablom ben bişey anlamıyorum bi iniyor bi çıkıyor 5 gündür ovülasyon testi yapıyorum silik şimdi bu sabah akıntım fazla geldi akıntı gelince mi yumurtlamış oluyorduk yoksa akıntının devam etmesimi lazım bide bu ateşe göre yumurtlamış olabilirmiyim ki?

canım akıntı yumurtlamadan önce başlıyor yumurtladıktan hemen sonra kesiliyor normalde. ama bazı kadınlarda östrojen salgılanmaya devam ettiğinden yumurtlamdan sonrada gözükebiliyor. senin ateş bu sabah düşmüş bugünde olabilir boş geçirmeyin derim canım.

şimdi aslında tecrübeyle sabitleyen arkideşler hamiş olduğu için muhtemel burda değillerr kaydirigubbakcemile3 onlarda sanırım bizler gibim tecrübelendi ben bu topiğin nerdeyse başından sonuna okudum kaydirigubbakcemile3 ama şöyle de bir gerçek varki bu ateş ölçme %100 güvenilir değil canım çokta takmamak gerek yani dediğin gibi ama işte yakalaybilirsek yumurtlama zamanını ne alaa çünkü regli zamanı ateşin düşmesi normal çünküü bebiş varsada rahme yerleştiği zaman yaklaşık regli dönemine tekabul ediyor ateş o zamanda düşermiş bunu burda okudum ordan biliyorum sanki regli olcakmışsın gibi mesela ezgimin tablosuna bakarsan anlarsın canım yani böyle işte

ben sanırım artık kimsenin tablosuna bakmak istemiyorum.. oluruna bıraktım.. bu ay tutarsa son günlerde belli eder kendini.. kırmızılar gelmezse inş.. tutmuş demektir... gelirse ne ala başa döneriz......hakkımızda hayırlısı ...

yaa canım genel olarak ateşin hep yüksekmiş ama bu sabah ilk ölçtüğün 37,1 ise ve bundan sonraki günlerde öyle giderse herhalde dün yumurtlamış olursun sanırsam sen değerlendirmeye devam et canım inşallah bu ay hepimiz alırız hamiş haberleri canım:Saruboceq:

evet canım ama burası çok sıcak ve hava sıcaklığı çok etkiliyor. şu an 37.2 mesela ama sıcak inanılmaz oturduğum yerde ter içindeyim. geçen ay yumurtladığım dönemde 37.8 lere bile çıkıyordu gün içinde. ben çalışmalara bile başlamamıştım daha var diye düşünüyordum.dün akıntım fazlaydı bugün yok gibi nerdeyse. offf yaaaa bu ay erken mi oldu acaba korktum çatlamayıp kist falan olmasın.

evet canım ama burası çok sıcak ve hava sıcaklığı çok etkiliyor. şu an 37.2 mesela ama sıcak inanılmaz oturduğum yerde ter içindeyim. geçen ay yumurtladığım dönemde 37.8 lere bile çıkıyordu gün içinde. ben çalışmalara bile başlamamıştım daha var diye düşünüyordum.dün akıntım fazlaydı bugün yok gibi nerdeyse. offf yaaaa bu ay erken mi oldu acaba korktum çatlamayıp kist falan olmasın.

eminim öyledir bugün burdada dehşet bir hava varrrrr bayılıcammm orayı düşünemiyorum erken bile olmuş olsa değerlendirdiniz sonuçta bu işler belli olmaz sen regliye kadar çalışmaya devam et canım sıkma canını olacağı varsa olacaktır inşallahhhhhhh :Saruboceq:

ayrederyacım oluruna bırakmakla iyi ettin yapcak başka bişey yok canımcım olurundayız hepimiz inşallah olurda :)))) bende aynen senin gibi amaaaaaannnnnn oldum artık napalım işte şakkıdı

tünaydın kızlar!
bu sabah uzun zamandır ölçmediğim ateşimi bi ölçeyim bakim dedim. saat tam 7 de ölçüm. 36,1 çıktı, yattım, kalktığımda becihi gelmişti bile..
sıra ovulasyon testlerinde şimdi, yeni bir dönem daha başlıyor hepsimize hayırlı olsun kızlar..
kaydirigubbakcemile5

tünaydın kızlar!
bu sabah uzun zamandır ölçmediğim ateşimi bi ölçeyim bakim dedim. saat tam 7 de ölçüm. 36,1 çıktı, yattım, kalktığımda becihi gelmişti bile..
sıra ovulasyon testlerinde şimdi, yeni bir dönem daha başlıyor hepsimize hayırlı olsun kızlar..
kaydirigubbakcemile5

hayırlısı olsun canım yeni bir dönem başladı senin için.

eminim öyledir bugün burdada dehşet bir hava varrrrr bayılıcammm orayı düşünemiyorum erken bile olmuş olsa değerlendirdiniz sonuçta bu işler belli olmaz sen regliye kadar çalışmaya devam et canım sıkma canını olacağı varsa olacaktır inşallahhhhhhh :Saruboceq:

ayrederyacım oluruna bırakmakla iyi ettin yapcak başka bişey yok canımcım olurundayız hepimiz inşallah olurda :)))) bende aynen senin gibi amaaaaaannnnnn oldum artık napalım işte şakkıdı

evet bir gün öncesine denk gelmiş bilseydim ertesi günüde değerlendirirdim. neyse kısmet artık.

tünaydın kızlar!
kaydirigubbakcemile5

hoşgeldin güzellikk
eferin benim arkideşimeeee öyle tabi her daim yeni dönem sonuçta bi kapı kapanır bir diğeri açılrırrrr opuyorumnanaktan

evet bir gün öncesine denk gelmiş bilseydim ertesi günüde değerlendirirdim. neyse kısmet artık.

olsun hayatım spermlerin en az 48 saat duruyor zati içerde sen rahat ol bugün ve yarında önemli iki günde sıkı çalışın:))))) inşallah olur bu sefer şekerimm :Saruboceq:

ki scubacım bi gün öncesi daha iyi yani yumurtan çatladığı vakit spermin orda hazır olması şansı daha çok arttırır canım çünkü ha deyince spermler oraya ulaşamıyor bayağı bi zaman geçiyor yolculuklarında canımcım doğru olmuş yani aslında

inşallah tatlım başka bir sorun olmasında.

inşallah canım olmaz bize düşen aslında kendimiz rahat bırakmak ilişkiyi gebelik için şartlandırınca zor o gerginlik vucuda yansıyor ve biz güçleştiriyoruz aslında sakince beklemek gerek inşallah hayırlısı olucaak canım hepimiz için :Saruboceq:

inşallah canım olmaz bize düşen aslında kendimiz rahat bırakmak ilişkiyi gebelik için şartlandırınca zor o gerginlik vucuda yansıyor ve biz güçleştiriyoruz aslında sakince beklemek gerek inşallah hayırlısı olucaak canım hepimiz için :Saruboceq:

çok haklısın sitresten bünyede şaşırıyor. rahat olabilmek en iyisi.

evet canım bunu başarmaya çalışmak lazım sonrasında bebişelrimiz gelicek annelerine inşallahhhhh

bencede 14.günn aycancımm.. xara sen nasılsın canım hiç yazmıyosun takip ediyorum ateş topiğini.. gizemde terk etti zaten:gitme:

Canım girmedim uzun süre topiğe sana detayları özelden yazarım şimdi. Bebişin nasıl canım inşallah bu kez sağlıkla kucağına alacaksın bebeğini.
1 36,50 (28 Haziran)
2 36,10
3 36,40
4 36,40
5 36,40
6 36,50
7 36,10 **
8 36,40 **
9 36,40 **(preseedle ilk ilişkiydi sonra kanamam olduuuuuu:KK43:(((((((
10 36,40
11 36,30
12 36,40
valla şu anlık bir durum yok ateşte ovulasyon testide yapmadım hayırlısı kızlar:))

23.06.2009 1. 36.7
24.06.2009 2. 36.8
25.06.2009 3. 36.8
26.06.2009 4. 36.6
27.06.2009 5. 36.6
28.06.2009 6. 36.7*
29.06.2009 7. 36.7
30.06.2009 8. 36.6
01.07.2009 9. 36.6*
02.07.2009 10. 36.6
03.07.2009 11. 36.7
04.07.2009 12. 36.7*
05.07.2009 13. 36.8
06.07.2009 14. 36.7
07.07.2009 15. 36.7*
08.07.2009 16. 36.6
09.07.2009 17. 36.8
bu gün ilk ölçtüğümde 37.1 di ama oda çok sıcaktı. biraz serinlettikten sonra 36.8 çıktı off ya beceremedim ben bu işi galiba. gün içinde sıcaktan hep 37 üzeri oluyor zaten ateşim. kızlar ne diyorsunuz dün mü yumurtladım acaba?

1.Gün 36.3 Regl
2.Gün 36.2 Regl
3.Gün 36.1 Regl
4.Gün 36.3 Regl
5.Gün 36.1 Regl
6.Gün 36.1 Regl
7.Gün 36.1 İlişki
8.Gün 36.1 İlişki
9.Gün 36.1 İlişki
10.Gün 36.4 Yok
11.Gün 36.1 İlişki
12.Gün 36.5 Yok
13.Gün 36.1 İlişki
14.Gün 35.9

Kızlar bu ateş tablom ben bişey anlamıyorum bi iniyor bi çıkıyor 5 gündür ovülasyon testi yapıyorum silik şimdi bu sabah akıntım fazla geldi akıntı gelince mi yumurtlamış oluyorduk yoksa akıntının devam etmesimi lazım bide bu ateşe göre yumurtlamış olabilirmiyim ki?

şu tecrübeli arkadaşlar bizlerin tablolarını yorumlasalar biz birbirimizden medet umuyoruz ama acemiyiz.... bu konuda..

Merhaba kızlar ben sizin bahsettiğiniz şu tecrübelilerdenim ama henüz bebişim yok, olacak Allah'ın izniyle inşallah. Şimdi tek tek tablolarınızı yorumlamaya çalışalım bakalım.
Cicekcik henüz yumurtlama görülmüyor tablonda canım. Kaç günde bir adet oluyorsun? Bunu bilirsek aşağı yukarı tahmin edebiliriz yumurtlama gününü çalışmaları o ara hızlandırırsın.
Scubacım öncelikle ilk ölçtüğün ateş geçerlidir diye düşünüyorum, gün içindeki ölçümleri dikkate alma hep yüksek çıkar. Eğer 37.1'i dikkate alırsak dün yumurtlamış olabilirsin ama yarın ve sonraki gün de ateşine bakmamız lazım yüksek olursa 16. gün yumurtşsın diyebiliriz.
Nevyascım henüz yumurtlama görülmüyor tablonda ancak bundan sonraki üç gün yüksek çıkarsa bugün yumurtlamış olabilirsin. Akıntı herkeste aynı olur mu bilmiyorum ama bende yumurtlamadan birkaç gün önce hafif hafif gellmeye başlıyor. Ovulasyon testine silik çizgi negatif anlamına gelir kontrol çizgisinin diğeri kadar koyu ya da daha koyu olması gerekir poziti olması için. Bugün yaptın mı test? Eğer dün pozitif çıkmadıysa bugün yumurtlamazsın herhalde.
aydera senin tablonu almamışım bakarım az sonra. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah.

selam kızlar 3 günüdr ateşimi öçlüyorum bende...
1 gün 36.6 , 2. gün 36.5 ve bugün 36.7 çıktı bi kaç gündür kuruydum ama bugün akıntım başlladı adetim 4 gün gecikti akşamları adet olcak gibi oluyorum dolu hissediyorum kenidi gazım da oluyo sabaha geçiyoo zemuszemus inşallah vardır bu ay ...

22/6 1.gün 37.0
23/6 2.gün 36,5
24/6 3.gün 36,6
25/6 4.gün 36,3
26/6 5.gün 36,4
27/6 6.gün - x
28/6 7.gün 36,4
29/6 8.gün 36,3 x
30/6 9.gün 36,3 ovl.tek çizgi
01/7 10.gün 36,3 ovl.tek çizgi
02/7 11.gün 36,2 ovl.tek çizgi x
03/7 12.gün 36,2 ovl.tek çizgi
04/7 13.gün 36,5 ovl.silik çizgi x
05/7 14.gün 36,4 ovl. çift çizgi x
06/7 15.gün 36,5 ov.test silik. x
07/7 16.gün 36,7
08/7 17.gün 36,5
09/7 18.gün 36,6

Canım sen çift çizgiyi görmüşsün zaten, Allah hamilelik testinde de görmeni nasip etsin biran önce.Ateşine göre yorum yapmak biraz zor ama sanırım 15. gün yumurtlamışsın ama bu yorumu oulasyon tetsine göre yapıyorum. Çalışmalar iyi olmuş sen birkaç gün daha çalış yinede. Hayırlısı olsun.

selam kızlar 3 günüdr ateşimi öçlüyorum bende...
1 gün 36.6 , 2. gün 36.5 ve bugün 36.7 çıktı bi kaç gündür kuruydum ama bugün akıntım başlladı adetim 4 gün gecikti akşamları adet olcak gibi oluyorum dolu hissediyorum kenidi gazım da oluyo sabaha geçiyoo zemuszemus inşallah vardır bu ay ...

Canım inşallah vardır bebişin, ateşin iyi görünüyor 4 gün gecikmişsin neden test yapmıyorsun?

Canım girmedim uzun süre topiğe sana detayları özelden yazarım şimdi. Bebişin nasıl canım inşallah bu kez sağlıkla kucağına alacaksın bebeğini.
1 36,50 (28 Haziran)
2 36,10
3 36,40
4 36,40
5 36,40
6 36,50
7 36,10 **
8 36,40 **
9 36,40 **(preseedle ilk ilişkiydi sonra kanamam olduuuuuu:KK43:(((((((
10 36,40
11 36,30
12 36,40
valla şu anlık bir durum yok ateşte ovulasyon testide yapmadım hayırlısı kızlar:))

Merhaba kızlar ben sizin bahsettiğiniz şu tecrübelilerdenim ama henüz bebişim yok, olacak Allah'ın izniyle inşallah. Şimdi tek tek tablolarınızı yorumlamaya çalışalım bakalım.
Cicekcik henüz yumurtlama görülmüyor tablonda canım. Kaç günde bir adet oluyorsun? Bunu bilirsek aşağı yukarı tahmin edebiliriz yumurtlama gününü çalışmaları o ara hızlandırırsın.
Scubacım öncelikle ilk ölçtüğün ateş geçerlidir diye düşünüyorum, gün içindeki ölçümleri dikkate alma hep yüksek çıkar. Eğer 37.1'i dikkate alırsak dün yumurtlamış olabilirsin ama yarın ve sonraki gün de ateşine bakmamız lazım yüksek olursa 16. gün yumurtşsın diyebiliriz.
Nevyascım henüz yumurtlama görülmüyor tablonda ancak bundan sonraki üç gün yüksek çıkarsa bugün yumurtlamış olabilirsin. Akıntı herkeste aynı olur mu bilmiyorum ama bende yumurtlamadan birkaç gün önce hafif hafif gellmeye başlıyor. Ovulasyon testine silik çizgi negatif anlamına gelir kontrol çizgisinin diğeri kadar koyu ya da daha koyu olması gerekir poziti olması için. Bugün yaptın mı test? Eğer dün pozitif çıkmadıysa bugün yumurtlamazsın herhalde.
aydera senin tablonu almamışım bakarım az sonra. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah.

merhaba canım yorumların için çok çok teşekkür ederiz inşallah sende tez vakit muradına erersin canım
ben 27 günde bir regli oluyorum bugünden sonra yumurtlama dönemimin başlaması lazım sanırsam bi aksilik olmazsa bakalım hayırlısı

doktorun dediğine göre herşey normale dönüyo ama bazı arkadaşlar lab yapılan testler güvenilir değil sonuçlar yanlış çıkabilir diyolar tüp bebek merk yaptırdığımız teste göre normal yolla imkansız.bilmiyorum hangisine inanacağımızı.canım ovulasyon testide yaptım buay 12,13,14, günler çift çizgi çıkmadı sonrada yapamadım misafirlerim vardı.bende anlamadım buay oyüzden sordum size

Nasıl yani canım ya? Kafam karıştı benim de. Ovulasyon testini düzgün yaptın değil mi yani çok sıvı tüketmedin, 4 saat tuvaletini tuttun falan. Ateşe göre 14. gün görünüyor ama testte de çıkması gerekirdi. Keşke 15. gün de yapsaydın. Neyse sağlık olsun sen de yumurtlama problemi yok çok şükür olacak inşallah. Siz iki test mi yaptırdınız? Çok mu farlı çıktı sonuçlar? Canım biz de 3 kez yaptırdk geçen ay önce 100.yıl hastanesinde yaptırdık. Orada sayı çoktu yine ama hareketlilik %45 çıkmıştı. Oradaki ürolog "bizim hastanenin sonuçlarına pek güvenmiyorum düzen laboratuarında yaptırırsan daha iyi olur hem morfolojide bakılır" demişti. Düzen de yaptırıdık oradaki sonuçları gördün zaten sende spermiyogramla ilgili topikte var ilk sıradaki. Daha sonra sonuçları benim doktora gösterdik oda beğendi ama bir de bizim merkezde yapalım biz daha detaylı bakıyoruz dedi. Zaten o hastanenin embriyoloğu eşimin arkadaşı o baktı yıkama da yaptılar, oradaki sonuçlarla düzendekiler birbirine çok yakın çıktı. Spermiyogramda lab. ortamının şartları, bakan kişinin uzmanlığı çok önemliymiş öyle söyledi doktorum. Canım olmazsa iyi bir yerde tekrar baktırın spermlere içiniz rahat etsin. Herşey iyi olacak Allah'ın izniyle.:1hug:

X