Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

atesin inşallah hic dusmez canım :Saruboceq:masallah guzel gidiyor

aaa tamam bakıyorummmm

sincapcım ateşi genelde dil altından sabah yataktan kalkamadan hergün aynı saatlerde ölçüyoruz. 37 nin altında normalde olur vucut sıcaklığı ama bünyeden bünyeye değişir yumurtlamadan bi gün önce normalin altına düşer yumurtlama olayından sonra yükselir regli dönemine kadar yüksek kalır genelde regli olcağın zaman o gün yani yine sıcaklık düşer.

çok teşekkür ederrim! şimdi dil altından ölçtüm 37.3 ateşim..koltuk altından 36.2 ydi ve bugün adet olmam gerekiyor,şu an daha gelen giiden tabii.. hamile olabilir miyim acaba? CADIARZU

çok teşekkür ederrim! şimdi dil altından ölçtüm 37.3 ateşim..koltuk altından 36.2 ydi ve bugün adet olmam gerekiyor,şu an daha gelen giiden tabii.. hamile olabilir miyim acaba? CADIARZU

ama şimdi ölçtüğün ateşi baz alma yataktan kalkmadan ölçtünmü ve kaçtııı ve inşallah hamişsindirrrrrrrrrrr :Saruboceq:

ama şimdi ölçtüğün ateşi baz alma yataktan kalkmadan ölçtünmü ve kaçtııı ve inşallah hamişsindirrrrrrrrrrr :Saruboceq:

görmemişim mesajınzı.. teşekkürlerrr..yataktan kalkmadan ölçmedim. test yapmaya da korkar oldum artık negatifi görmekten sıkıldııım :1no2:

görmemişim mesajınzı.. teşekkürlerrr..yataktan kalkmadan ölçmedim. test yapmaya da korkar oldum artık negatifi görmekten sıkıldııım :1no2:

bilmemmi o duyguyu ama yap bir test ne kaybedersin varsa hamişlik süper olur yoksada canın saolsunnn

bilmemmi o duyguyu ama yap bir test ne kaybedersin varsa hamişlik süper olur yoksada canın saolsunnn

haklısın yaparsam rahatlıycam yerimseniben bi gidiyim geleyim ben en iyisi.. pek umudum yok amaaa denemekte fayda var... tekrar teşekkürler çiçekçiikk a.s

haklısın yaparsam rahatlıycam yerimseniben bi gidiyim geleyim ben en iyisi.. pek umudum yok amaaa denemekte fayda var... tekrar teşekkürler çiçekçiikk a.s

ne demek canımcım haberlerini bekliyoruz bak burdannnnn inşallah hamişsindirrr :Saruboceq:

arkadaşlar yok mu bana yardımcı olabilicek birileri (

canım ben dilaltından yapıyorum daha dogru sonuc veriyor assagıdaki bilgi sana yardımcı olur belki

Vücut Isısı Takibi

Bir adet dönemi (siklus) ortalama 28 gündür.Bir siklusta ovulasyon ortalama olarak beklenen adetten 14 gün önce görülür. Eger adet dönemi daha uzun veya kisa ise ovulasyon günleri degisicektir.Örnegin siklus 35 gün ise (35-14=21) 21.gün,eger siklus 25 (25-14=11) gün ise 11. gün yumurtlama günüdür.

BBT takip etmekle ovulasyonun olup olmadigini ve ovulasyon gününü kestirmek mümkündür.BBT takibi iliski gününü tahmin için de kullanilabilir. BBT ile siklusun 13. günü yumurtlama oldugu tespit edilmisse bir sonraki siklusta adetin 12. günü en ideal iliski zamanidir.
Düzenli yumurtlamasi olan bir kadinda 28 günlük bir siklusun ilk 14 gününde vücut isisi (BBT) 36-37 derece civarindadir. Ovulasyondan (yumurtlamadan) kisa bir süre sonra BBT 37 derecenin üstüne çikar.

Vücut isisi (BBT) yükseldiginde gebe kalmak için genellikle zaman geçmistir. Cinsel birlesme BBT yükselmeden önceki 5 gün içinde olmalidir.Ovulasyon (yumurtlama) sonrasi luteal faz denilen siklusunun 2. yarisi baslar. Bu dönemde hormonlarin etkisiyle BBT 37 derecenin üstünde kalir.Sonraki adetinin ilk gününden itibaren BBT düser.Eger gebelik olursa BBT düsmez ve doguma kadar 37 derecenin üstünde kalmaya devam eder.

Vücutu Isisi (Bazal Body Temperature) Takip Tablosu
Bazal Body Temperature’u takip etmenin en iyi yolu bir BBT tablosu elde etmektir.Bunu doktorunuzdan aldiginiz bilgilerle kendiniz yapabilir , hazir basili tablolar kullanabilir veya sayfamizdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Dogru bir BBT takibini yapmak için asagidaki adimlari takip ediniz.

Bir vücut termometrosi aliniz.
Yataginizin basucundaki etajerin çekmecesine tablo,termometre ve kalemi koyunuz
Termometreyi (civali ise) civasiz ucundan tutup sallayarak 36 derecenin altina düsürünüz
Sabah uyandiginizda hiçbir sey yapmadan termometreyi dil altina yerlestirerek atesinizi ölçüp dikkatle okuduktan sonra BBT tablosunda o günkü tarihin karsisina okudugunuz degeri kaydediniz.
Yumurtlamadan sonra adet kanamasinina kadar ortalama 1 derecelik vücut isisi artisi normal bir yumurtlama dönemi oldugunu gösterir. Yumurtlama olmayan adet dönemlerinde isi artisi gözlenmez.Mutlak bir gösterge degildir. BBT takibi ile evde, kendi kendine, yumurtlama düzeni ile ilgili kabaca bir bilgi edinilebilir.

çook teşekkürler arkadaşlarrr verdiğiniz bilgilere.. sanmıyorum ama umarım hamişimdir

aycank naber kızlardan haberin varmı nurdan filan..

iim canım hast hast geziyoz bakalım sen nasılsın.nur buruşuk oğluşuyla uğraşıyo:)) arada giriyo ii olduğunu yazıp çıkıyo bebekten fırsat kalmıyo sanırım
xara geçen gün konuştuk beklemedeler şuan kendinde bi sorun yokmuş eşindede fazla sperm sayısı varmış biraz bekleyip aşılama yapabiliriz dedi
esrada iimiş onlardada hiç sorun çıkmamaış sanırım çok kafasına taktığından olmuyo
beyazmeleğimizi duymuşsundur canım benim çok üzdü beni ama ben inanıyorum yakın zamanda gelicek meleği
haberler gibi oldu :)))aklıma gelenler bunlar canım

evet.bende kızgınım o yüzden doktoruma.gidip gitmemekte kaarsızım şu anki çALıştığı yere.
belkide dediğin gibidir.şuan netleşmiştir iyice cinsiyeti.bakalım bende meraktn çatlamak üzreyim.haftaya çarşambaya kadar sabırsızlıkla bekliycem
.:icecream:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…