aslında herşeyi düşünce gücümüzle yapıyoruz.bunu biliyormuydunuz.

banakatılıyormusunuz

• evet

OY: 50 82,0%
  • hayır

OY: 11 18,0%

• Ankete Katılan
    61
  • Anket Kapalı .

aykara2

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
732
2
Muhammet Bozdağ'ın "düşün ve başar" kitabını okumaya başladım.bu kitap kendimi sorgulamama sebep oldu."her hayal ettiğinizi yaşamayacaksınız,ama hayal etmediklerinizide yaşamayacaksınız"diyor.
neyi fark etim biliyormusunuz.aslında bizde olan ve olmayan herşeye biz sebep oluyoruz.mesela benim reglim gününde olurdu şimdi 5 gün gecikebiliyo.ve bunu ben yapıyorum.peki bunu yapabiliyorsam daha neler yapabilirim diye düşündüm.arkadaşlar bir düşünün neler yapılabilir.evet çok şey yapabilriz.sizlerde düşünce gücünüzü kullanarak bişeyler yapabiliyormusunuz.burada paylaşalım.belki kendimize dahafazla güvenip,bu kötü ruhsal durumdan kurtuluruz.ne dersiniz.

valla arkadaşım doğru bencede düşünce gücüyle yapılamıyacak şey yok önceden ben üniversite sınavına girerken vede üniversitedeki sınavlara girerken adetimi ayarlıyabiliyodumm.. konsantre olup değiştirebiliyodumm.. şimdide aynısını yapıyorum sanırım düşünce gücüyle hamileymişim gibi herşeyi yaşadım geçen ay

Tek Yapmamiz Gereken Hayal Etmek.ben Hep Hayal Etmekten Korkardim.çünkü Sonunda Hayal Kirikliğina Uğramaktan Korkardim.ama Kittapta Diyor Ki "hayallerinizle Geleceğin Temelini Atiyorsunuz"ve"simit Satmayi Düşünürseniz Simitçi Olursunuz".belki Bizde Anne Olmayi Ve Güzel Bir Bebeği Hayal Edersek Anne Oluruz.ne Dersiniz.ben Bugün Korkmadan Hayal Kurmaya Başliycam

Eve Arkadaşim Haklisin.bu Hamilelik Belirtilerinin Hepsini Bende Yaşadim 10 Aydir.işte Bunlarda Düşünce Gücümüzle Yaptiğimiz şeyler.

sizlerle kitaptan güzelbir sözü daha paylaşmak istiyorum."BAŞARISIZLIK YAPAMAMAK DEĞİL,YAPAMAYACAĞINI SANMAKTIR". buda demek oluyor ki yapabileceğimize inanmalıyız.

"hayatta herkese isteyebileceği kadarı verilecektir." aslında çok doğru.geçmişten bugüne bir düşünün.neyi çok istediysek ve yürekten istediysek olmadımı.sadece nasıl isteyeceğimizi bilmeliyiz.

arkadaşlar aslında bizde inanılmaz bir güç var.biz bunu olumsuz değil olumlu yönde kullanalım.olumlu düşünmeyle başlayalım işe.hadi sizde katılın bana lütfen.bu topicte sadece olumlu şeylerden bahsedelim.ve olumsuzluklardanuzaklaşalım.

''Üzerinde düşündüğünüz, üzerinize çektiğinizdir..''

İnsanlar hep kötü şeylerden yakınırlar..Neden?

Çünkü olmasını istedikleri şeylere değil de, olmasını istemedikleri şeylere yoğunlaşırlar bilmeden.

Mesela; hamile kalamıyorum, çocuğum olmuyor diye yakınıp duran birisi, aslında bilmeden hamile kalamama,çocuğu olmama durumunu çeker yaşantısına..Hamile kalmayı ister aslında ama yaptığı şikayet etmekle, hamile kalamamaya yoğunlaşmaktır..

Hamile kaldığınızı, çocuğunuzun olduğunu düşleyim..Bebek kıyafetlerine bakın, hatta satın alın..Bebek odasını düzenleyin kafanızda..Yaşantınızda bebek çok yakında gelecekmiş gibi hazırlıklar yapın..

İşte asıl istemek ve buna hazırlanmak budur..Bilmem anlatabildim mi?

Aslında farkında olmadan yaşantımıza kötü olayları biz çekiyoruz..

Hep ne deriz_?

Bir şeyi 40 kere söylersen olur..(İyi şeyler düşün ,iyi şeyleri 40 kere 1000 kere söyle)

Ağzını hayra aç.(hayırlı şeylerden bahseti hayırlı şeyler düşün)

Korkutuğum başıma geldi...(Korktuğun şeyleri değil, sevdiğin, yaşantında olmasını istediğin şeyleri düşün)

valla mükemmelsin canım.işte olay budur.çok haklısın.

bu durumda ilk yapmamız gereken:hiçbir olumsuzluğu düşünmeden,istediğimiz şeyi açık bir şekilde hayal etmek,korkusuzca.

Ben buna kesinlikle inanıyorum..

Ben bunu yıllar önce farkkettim..Lise dönemlerimde, ergenlik çağlarında zaman zaman kötü şeyler kurardım kafamda..Baktım ki, kurduğum kötü şeyler 3 gün sonra 3 ay sonra ya da 1 yıl sonra mutlaka oluyor..

Yaşım ilerledikçe dedim ki, benim kafamda günlerce kurduğum şeyler hep bir şekilde gerçekleşiyor..

Ve artık kötü birşey düşünmekten korkar oldum..
Son yıllarda düşünce gücü ile ilgili yazılar okuyunca baktım ki, belki de eskiden ben de bazı şeyleri farkında olmadan düşünce gücü ile çektim hayatıma..

Şimdi hep güzel, olmasını istediğim şeylerin hayalini kuruyorum.Hayal derken kafamda resmen kurup, birgün gerçekten gerçekleşecekmiş gibi bekliyorum.Buna inanıyorum..

Pozitif düşünceye gerçekten inanıyorum arkadaşlar..

bende benzer şeyleri yaşadım.ve biliyorum ki insan nasıl düşünürse hayatı o yönde ilerliyor.şimdi hep olumlu düşünüyorum ve hayatımda çok şükür hep olumlu şeyler oluyor.bebek olayı dışında.senin dediğin gibi olmamasına adapte oldum çünkü.ve dün bunu farkettim.bundan sonra olumsuz düşünmicem.ve eğer bu şekilde hamile kalırsam herkesle paylaşıcam.ve olacağınada inanıyorum.

ben sana inanıyorum.aslında düşünen herkeste inanır.istediğimiz herşey er yada geç bizi buluyor.ama mutlaka buluyor.aramızdan bazıları hayır diyebilir.lütfen hayır diyenler bir düşünsünler:istedikleri şeyi gerçekten yürektenmi istediler?yada isterken akıllarından hiç acaba sorusu geçtimi?bunlar çok önemli.yani yürekten ve acaba demeden şüphesiz istemek.

Evet istemek ve istediğin şey olmuş gibi hayal kurmak.
Çok yakında olacakmış gibi hazırlıklarda bulunmak..Kafanda kurmak, kurmak ama olumsuzu değil, olumlu olanı..Arada çok ince bir çizgi var..

Şimdi başka şeyler üzerinde çalışıyorum..jeyyar

denizcim seninle şuanda olan bişeyi paylaşmak istiyorum.ağlamak üzereyim.6 günlük bir regl gecikmemvar vedoktor bana ilaç verecekti olmam için.az önce adet olduğumu düşündüm ve hayal ettim.ve neoldu bil.şimdi reglim.ilaca gerek kalmadı.ohhhhhhh

bu kitabı bende aldım ve çok tavsiye eden olmuştu özellikle bu kitabı okuduktan sonra hayatı değişenlerden biri de İkbal Gürpınar'mış,bir programında bahsetmişti bundan,hayal gücü ve olumlu düşünce sayesinde isteklerinin olduğunu söylemişti,ben kitabı henüz okuyamadım ama en yakın zamanda okumak istiyorum ve gerçekten beynimize biz ne emir veriyorsak onu yapıyor,duygularımızla ne hissediyorsak o oluyor olumlu ya da olumsuz bu birazda bizim elimizde,bu kitap tavsiyesi için sana teşekkür ederim a.s.

bence hiç vakit kaybetmeden okumalısın.mükemmel bir kitap.

ya kızlar bu ne güzel bir topic böle yaa. bayıldım vallaaaaa
benide kurtarın bu olumsuzluklardan sanırım yazdıklarınızı okudukça nekadar zavallı olduğumu anladım isteyince gerçektende oluyor sebeplerimize yapışıp doktorumuzu ihmal etmeden ona güvenerek istersek ama gönülden istersek olucak.bundan artık eminim kızlar sağolun beni bana geri verdiniz.artık OLUMSUZ düşünmücem ama lütfen hep yazınnnnnn lütfennnnnnnnnnn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…