aslında evlenırken eşimizin ailesiyle de evlenıyoruz

masal77

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
322
154
Ne zor evlilik,sadece eşinle evli olmak kolay da zor olan eşinin ailesiyle de evli olmak...Ne zor ırmakları yukarı akıtmaya çalışmak kabullenememek hayatındaki geleneksel ve yanlış gördüğün şeyleri düzeltememek.
Eşimle birbirirmizi çok severek evlendik,belki hala da seviyoruz ama ben saçma sapan gelenekler yüzünden ailesinin her tatilde onların diyarına uğramamamı beklemelerinden çok şikayetçiyim,her tatil öncesinde çalan telefonlardan,orda geçen zamandan çok şikayetçiyim.gitsemde huzur bulmuyorum,gitmesem de eşimle huzursuzluk evliliğimize yansıyor.
Bu çaresizlik bu bu boyun eğiş,ve bunun bende yarattığı gurur kırıklığı ve çözümsüzlüğü beni eritiyor resmen .
ne olurdu bir yaz da memleketiniz beni görmeseydi,bir yazda rahat rahat evimde otursaydım,o sıcağı sivrisineği bol memleketiniz benden uzak size yakın olaydı.....Olamadı ve ben yıne çok mutsuzum...sevgili ailen mutlu aaa gelınleri her yaz gelıyor ne şanslı aadam diyecekler bu mutluluk da ailene yetecek kısmen,sende mutlu ol sevgili kocacım ailen mutlu....
umarım herkes hayalını yaşar diretmeleri değil......:teselli:

NKBNS canım yorumun için teşekkür ediyorum,umarım mutluluğun hiç bozulmaz,herşey dilediğin gibi olur

kesinlikle haklısınız evlenince bitek erkekle değil erkek taraıyla evleniyosunuz ama sziin anne baba nız direkt dışlanıyo bitek onlar o koca dünyaya sığdırımıyo evlilik zor arkadaşlar ben bu konuda çok dertliyim

"demir" dediklerine kesinlikle katılıyorum,erkek tarafı bitmeyen istekleri,onların ailelerinin mutluluğu, bayramlar onların hakkı öbür taraf etkısız eleman,yanı ben ailesinin yanına gıtsem de mutsuzum gıtmesem de suratları sözleri rahatsız ediyorlar...hayattan şans ,insanlardan empati bekliyorum

iyiyki bu siteye üye olmusum.evlilik konusundaki bazı konularda kendimi öylesine yalnız ve çaresiz hissediyordumki....sanki bütün bunları sadece ben yasıyormus gibi diğer evlilikler hep sorunsuzmus gibi görüyordum.ama anladımki ne yasadıysam aynısını yaşayan bi çok insanla daha karsılastım bu sitede.ve yalnız olmadıgımı anladım.ben evleneli tam 1 sene oldu.ve eşimin ailesi yüzünden bir ömürde yasanacak seyleri bi sene içinde kana kana yasattılar bana.eşimle dün akşam büyük bi kavga ettik ailesi yüzünden.bu sefer gercekten kararlıydım ayrılmaya.yüzügümü bile çıkarıp vermiştim eline.bavulumu toplamaya odaya gittim.peşimden oda geldi.bendenmi ayrılmakistiyoru-sun ailemdenmi dedi...bende bi an düşündüm.gercekten ailesi yüzünden ayrılıyordum eşimden.bir senedir hiç kendimizden kaynaklanan bi sorundan tartısmadık.ve eşimle severek evlendim.ama artık dayanamıyordum.gerçekten bitmişti bu sefer.ama bana o lafı söyleyince onu gercekten sevdiğimi anladım.bilmiyorum bu durgunluk ne kadar sürer.ve ailesi aramızdan cekilmezse eminim ben bi çok kere daha bavulumu toplicam.offf neden hep böyle olurki...

Evlilik zor..Benim 7. senem bitiyor. ilk senem ailesi yuzunden cok kotu gecti. Ama elmi yaman ben mi yaman seklinde basimdan savdim hepsini. Cok kavga ettik esimle, ama ailesine anlatabildim durumu. Bu tabiki kisiye gore degisir, herkes anlamaz. Ama nabza gore serbet vardir. Kayinvalidemi evden kovdum mesela. Cok sakin konustum ve oglunuzun mutsuz olmasini istiyorsaniz devam edin dedim. Bosanmamizi istiyorsaniz soyleyin bu teklifi yapsin, hic bir zorluk cikarmam dedim. Ama bunu yapmazsaniz ve boyle devam ederseniz benim 1 damla gozyasima ondan 10 katini akittiririm diye yemin verdim vs.
Ama bavulumu hic toplamadim. Keske sende yapmasaydin. Birdahakine ciddi almama ihtimali var. Esim, gidersem donmeyecegimi biliyordu. gitmekle gitmemek arasinda kaldigimi semesini sagliyordum ve hareketleri degisiyordu, korkuyordu. Hala mutluyuz cok sukur.
insallah sende en kisa surede sorununa bir care bulursun.

yaa Allah tan benim sevgilimin annesi babası yok yani olsada sanmıyorum çünkü beni onlara karşı ezdirmez kendi aileme bile yapmadı ezdimedi hep beni kolladı sen benim kadınımsın kimse bişi diyemez sana karışamaz der hep ne kardeşi ne teyzesi bu yönden şanslıyım umarım sizinde böle olur zamanla herşey kocada biter

Haklısın arkadasım..Kapını kaparsın ailesi dışarda kalır.. Yok böle bir mantık..Evet evlenirken karsı tarafın ailesiyle de evleniliyor malesef. Önemli olan tarafların anlayışı görgüsü.. Sorunsuz anlayışlı insanarla karsılaştıysan ailesiyle de evlenmiş olman sorun yaratmıyor.. herkese mutlulular..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…