Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

ben de şuan için istemiyorum ama şöle bıcırıkları görünce içim kaynıyor 6yaşından küçüklere:KK70::KK70:

eşimde istemiyor aslında...biz de yapar mıyız bilmiyorum ama aileme torun vermek de istiyorum ayy yok bu konuda benim kafam çok karışık
ama şimdilik 1-2senesi var en azından :p

ben sana sonuna kadar hak veriyorum canım, ben 1,5 yıllık evliyim çalışıyorum işim çok rahat maaşım iyi, sonra eşim iyi dediğin gibi nerde akşam orada sabah istersek yiyor içiyor geziyor tozuyoruz bir yandanda iki kişi çalıştığımızdan birikimde yapabiliyoruz ve etrafdan sürekli aynı baskı hadi çocuk hadi çocuk şimdi çocuk olsa öyle gezme tozma nerde hasta olur uykusu gelir ağlar, sonra ben özel sektördeyim iş hayatım riske girecek belki işten bile çıkmak zorunda kalabileceğim, sonra akşam yatıcaz ve sabaha kadar belki3 belki 5 kez kalkacağım :)) evet uzattım belki ama işte bende tüm bunlardan kaçıyorum açıkçası, belki rahata alıştık belkide sorumluluk almak istemiyoruz ama sonumuz ne olacak bilmiyorum dışarıdan bana uzaylıymışım gibi bakıyorlar nasıl yani diyorlar çünkü evlenen herkes çok dayanamıyor yapıyor bir çocuk bana tembel diyorlar :)))

Evlenmeden once, "evleneyim, hemen bebisim olsuné diye dua ederdim ablacim
Ama simdi...amann diyorum...hem bi korku girdi içime basarirmiyim diye hemde daha henuz esimin olgun oldugunu dusunmuyorum maalesef.
Allah isteyenlere versin..

Geçen annesi doldurmus, bebek konusunda, tepem atti inan ki, geçen gordugumde de soyledim
aa, korunursan, olmaz haa yasinda geçiyor dedi terbiyesiz
bu beni ilgilendirir sadece, esimi de doldurma bos yere, istemiyorum dahasi varmi dedim
birde yengesi ne derse begenirsin ? "çocuk yap ki evine baglansin"
yuh artik, esimin evine bagli olmadigini da nerden çikardi acaba !
deli ettiler bunlar beni

gittikçe de istemiyorum zaten...

asla demiyorum ama sanırım uzun süre düşünmüyorum
hazır değilim korkuyorum
nasıl bakarım nasıl başa çıkarım yada çıkarız:1no2:
ben diye birşeyin kalmamasına hayatımın kalanını tümüyle çocuğuma adamaya
herşeyden önce kendimi eşimi değilde çocuğumuzu düşünmeye
ona göre hakeret etmeye
kısacası hayatımın değişmesine henüz hazır değilim:1no2:
bide bende psikolojik olarak sanki bi cocuğumuz olduğunda eşimi kaybedicem aşkımız biticek ve kös kös yaşıcakmışız gibi geliyo
sanki eskisi kadar beni sevmicek benimle ilgilenmicek
şuan onun çocuğu benim ben her zaman onun tepesinde kucağındayım
yemekte benim ağzıma bişiler tıkıştırmaya çalışıyo elinde battaniye terlik benim peşimde koşturuyo aman üşüme diye:roflol:
çocuk olunca bunların hiç biri olmıcak gibime geliyo
biliyorum saçma ama napim yarama tuz bastınız şimdi:çok üzgünüm:senağlama:a015:

asla demiyorum ama sanırım uzun süre düşünmüyorum
hazır değilim korkuyorum
nasıl bakarım nasıl başa çıkarım yada çıkarız:1no2:
ben diye birşeyin kalmamasına hayatımın kalanını tümüyle çocuğuma adamaya
herşeyden önce kendimi eşimi değilde çocuğumuzu düşünmeye
ona göre hakeret etmeye
kısacası hayatımın değişmesine henüz hazır değilim:1no2:
bide bende psikolojik olarak sanki bi cocuğumuz olduğunda eşimi kaybedicem aşkımız biticek ve kös kös yaşıcakmışız gibi geliyo
sanki eskisi kadar beni sevmicek benimle ilgilenmicek
şuan onun çocuğu benim ben her zaman onun tepesinde kucağındayım
yemekte benim ağzıma bişiler tıkıştırmaya çalışıyo elinde battaniye terlik benim peşimde koşturuyo aman üşüme diye:roflol:
çocuk olunca bunların hiç biri olmıcak gibime geliyo
biliyorum saçma ama napim yarama tuz bastınız şimdi:çok üzgünüm:senağlama:a015:

Kıyamam sana öncelikle siz varsanız herşey var ..Bebekte öyle:CüvCüv:Sağlıklı bir aile yapısına sahipseniz inan hiç etkilemiyor bebek hayatınızı ..Hatta etkilemesi olumlu yönde oluyor daha bir farklı..Nasıl anlatırım size bu duyguyu bilmiyorum ama bildiğim tekşey ne zaman kendinizi hazır hissediyorsanız o zaman yapmanız gerektiğidir...

Bakacak,büyütecek,geleceğini verebilecek sizlersiniz..Ne zaman tamam ben bu işin üstesinden gelirim dediniz işte ozaman bir bebiş sahip olmanızı dilerim..:1hug:a.s.

Size söylenenlerede hiç kulak asmayın lütfen..Çok konuşanlar iş başa düşünce hep kaçanlardıryada daha çok konuşurlar öyle yapma böyle yap:)Özellikle böyle önemli bir konuda doğru yapıyorsunuz..Bir tek kendinize güveninyerimseniben

lalecim. ben de bir konu açmıştım bir derdim var da herkes çocuk yap diyor çok bunaldım diye. senin bu konunu görünce çok sevindim. ben 5 yıllık evliyim. yaşım 32. bana kalsa çocuk sahibi olmayı hiç düşünmüyorum. çok zor bir sorumluluk. iyi bir evlat yetiştirmek çok zor. hele ki çalışanlar için. kim bakacak annem. işten eve gel bebeğinle mi ilgileneceksin? dinlenecek misin? yemek mi yapacaksın? kendi yaşamın özelin bitiyor. ben günlük yaşamda ev işlerine yetişemiyorum. haftaiçi hafta sonu ancak bitiyor. geç kalkıyorum. benim de kafam çok karışık. çocuğu ileride beni arayacak soracak biri olsun diye düşünebilirim belki. ben cesaret edemiyorum. hazır büyümüş tuvalet sorunu olmayan bi çocuk ne iyi olur. bana kimse kızmasın.

arkadaşlar neden kendi hayatınızın biticek diye düşünüyosunuz öle şey olur mu yaa
zaten insan kucağına alınca bütün dünyası oluyoo emin olun hiç bi yaptığınızı neden ben çaba sarfediyorum diye düşünmüyoo ya yeter demiyoo:ecrin_bebek: zaman geliyo eşinle kavga ediyosun çocuğunun bi agu demesiyle evin bütün havası değişiyooo bi bakmışsınki eşin sen ve çocuğun kucak kucağasınn:asigim: o kadar masumlarki minik bi canavar gözüyle bakmayın onlarayerimseniben

ayrıca zannetmiyorumki eşinin ilgisi çocukla bölünsün eğer arada gerçek sevgi varsa katlanır kim ne derse desin bana göre böle:nazar: eşini gerçekten seven bi erkek nasıl çocuğu olunca ondan vazgeçer eşi ona dünyalar güzeli bi çocuk vermişken en kutsal varlık olan baba yaptık snragamyoncuiremsu

bazı düşünceler bana çok bencilce geldi bazı arkadaşlar demişki bez parasıyla avrupa turuna çıkarım gerçekten kalpten böle düşündüğüne inanmıyorum o zaman elinde yıka bezleri ne komiksiniz yaaakaydirigubbakcemile3bide şöle düşünün ailenizde böle düşünseydi şuanda sizlerde olamıycaktınız emin olun bebişleri elinize aldıktan snra bu düşüncelerinize çok üzülceksiniz ve ben neyi bekledim diyeceksiniz:CüvCüv:

ha demiyorum ki herkes doğursun hayır tabii ki önce eşine snra ilişkine en snda maddiyatına güvenmen lazımm bunlara güveniyosanız hiçç beklemeyin derimm ben:CüvCüv:

yazılanlalrı okudumda bana garip geldi..herkesin düşüncesi farklıdır elbet...ama hayat sadece yemek içmez gezmek eğlenmekten ibaret değilki,çocuk olacak ve bunlardan mahrum kalacağım diye düşünmek gerçekten ilginç ötesi geldi bana..şuan gençsiniz..enerjiniz performansınız yerinizde...gece yarılarına kadar gezmek eğlenmek sinemaya gitmek kısacası aklına eseni yapmak çok kolay..ama yaş ilerlediğinde arkadaşlarınızın çocukları,torunları ziyarete geldiğinde,onların gözündeki neşeyi mutluluğu gördüğünüzde boynunuz bükük kalmasın sonra...o zaman özgürce yaşayabildiğiniz sosyal aktiviteler için enerji ve istek te kalmayacak...
bilmiyorum ben böyle düşünüyorum...
ayrıca çocuk var diye sosyal hayatından olma
çocuk var diye işinden olma
çocuk var diye kariyer sahibi olamama
çocuk var diye cinsel hayatın bitmesi bana çok basit bahaneler gibi geliyor...çünkü çocuk olduğu halde bunları başaran bir sürü insan varken,bunlardan mahrum kalacağım diye çocuk yapmayan ise ağacın bir yaprağı kadar az...
biraz açık konuştum kırmak istemedim kimseyi..kırdıysam özür dilerim

eskiden açılmış bir konu ama ama sanırım yeniden güncellenmiş laele hala bebk sahibi olmadımı bi,lmiyorum ama ben var diye sanıyordum..laele sana hem katılıyorum hem katılmıyorum diger arkadaşlarada ayni bi bebek bakımı evet gerçekten kolay dgl zor bir iş ama o kadar kutsal ki..inan aynı zamanda hem çalışıp hem çocuk yapan benim de çevremde çok ve hiç şikayet etmiyorlar hatta iyi ki yapmışım diyen çok belki özel sektörde bazı işverenler kendine köle gibi yaptırmak istiyor işçisini yok şu kadar sene çocuk yapmazsan çalışabilirsin vs yarın bir gün geldikten sonra kapıyı göstermeyecegin ne malum yarının ne getirecegi belli olmaz çocugun olmasa bile istifa ettirilme yada kovulma olasılıgın yüksek herşey bir ihtimal..anne olmak kadar kutsal birşey yoktur eminimbana göre çocuk dogurmamak anlamsız melek ikinizin bir parçası olacak..inanın kimsenin özel hayatı sırf çocuk yüzünden bitmemiştir zmanını ayarlamayı bilceksin sosyal hayatında bitmez herşey yerinde çocuk gibi umursamaz olamayız..inanın güzel bir duygudur bu geçen seneden bu yana laale düşüncelerin degişmiştir bu duyguyu tadmanı isterim..

eskiden açılmış bir konu ama ama sanırım yeniden güncellenmiş laele hala bebk sahibi olmadımı bi,lmiyorum ama ben var diye sanıyordum..laele sana hem katılıyorum hem katılmıyorum diger arkadaşlarada ayni bi bebek bakımı evet gerçekten kolay dgl zor bir iş ama o kadar kutsal ki..inan aynı zamanda hem çalışıp hem çocuk yapan benim de çevremde çok ve hiç şikayet etmiyorlar hatta iyi ki yapmışım diyen çok belki özel sektörde bazı işverenler kendine köle gibi yaptırmak istiyor işçisini yok şu kadar sene çocuk yapmazsan çalışabilirsin vs yarın bir gün geldikten sonra kapıyı göstermeyecegin ne malum yarının ne getirecegi belli olmaz çocugun olmasa bile istifa ettirilme yada kovulma olasılıgın yüksek herşey bir ihtimal..anne olmak kadar kutsal birşey yoktur eminimbana göre çocuk dogurmamak anlamsız melek ikinizin bir parçası olacak..inanın kimsenin özel hayatı sırf çocuk yüzünden bitmemiştir zmanını ayarlamayı bilceksin sosyal hayatında bitmez herşey yerinde çocuk gibi umursamaz olamayız..inanın güzel bir duygudur bu geçen seneden bu yana laale düşüncelerin degişmiştir bu duyguyu tadmanı isterim..

Enteresan..fisfisfis
Acaba bir yerlerde bebeğimin olduğunu filan mı ima ettim diye düşündüm açıkçası..
Yok arkadaşım,bebeğim yok,Allahım uygun gördüğü sürece de olmayacak..:nazar:

ben de cok fazla cocuk meraklisibiri degilimdir
ama sunu dusunuyorum, ilerde yaslandigimda herkesin coluk cocugu torunu yanina gelirken ben esimle iki bas oturacak miyim, veya esim benden erken olurse yapayalniz mi kalacagim bunu dusundum ve cocuk aslinda insanin yasama sevincini arttiriyor bir de yasamda bir gayeniz oluyor...Su anda genc oldugun icin ve evliligin yeni oldugun icin belki boyle birsey hissetmiyorsun ama evliligin yillandigi zaman ister istemez monotonlasacak ve o zaman cocuk istegi duyabilirsin, o zaman yaparsin diycem eger istersen ama yasin gecip gitmemesi de onemli

Yasin kac bilmiyorum ama bence ilerde fikrin degisir, ben kendim icin de boyle dusunuyorum

bir de bildigim kadariyla sen calismiyorsun, peki butun gun nasil geciyor, canın sıkılmıyor mu cocuk ta yok

laale ablacim bu yazini cok önceleri okumustum gecenlerde yine gözüme takildi o zaman yazacaktim yazmamistim
icimden gecirdim sadece acaba lallisin fikirleri degistimiki dedim kendi kendime
evlenmeden önceleri bebek yapmamakta o kadar karaliydimki ben önceleri esime 5 sene sonra yapalim demye basladim sonra bir yila düsürdüm
o günden bu yanada ugrasiyorumkaydirigubbakcemile3

ama son yazdigini okuyunca bakiyorumda fikrin hic degismemis ama emin olki günün birinde cocuk isteyeceksin:CüvCüv:

her şeyin tadı bambaşka diye düşünüyorum...eğer imkanım varsa muhakkak anne olmanın tadına varmalı insan...bir insan yetiştirmek sen ve eşinin bir parçası olan tek şey...bilmem ben kendi adıma konuşim anne olmasam çok üzülürüm.İnşallah Allah banada nasip eder içimde taşıdığım bağrıma basacağım bir can....

laale ablacim bu yazini cok önceleri okumustum gecenlerde yine gözüme takildi o zaman yazacaktim yazmamistim
icimden gecirdim sadece acaba lallisin fikirleri degistimiki dedim kendi kendime
evlenmeden önceleri bebek yapmamakta o kadar karaliydimki ben önceleri esime 5 sene sonra yapalim demye basladim sonra bir yila düsürdüm
o günden bu yanada ugrasiyorumkaydirigubbakcemile3

ama son yazdigini okuyunca bakiyorumda fikrin hic degismemis ama emin olki günün birinde cocuk isteyeceksin:CüvCüv:

Allahım isteyene versin inşallah birtanem..:Saruboceq:
İyiyim ben böyle..

ama sunu dusunuyorum, ilerde yaslandigimda herkesin coluk cocugu torunu yanina gelirken ben esimle iki bas oturacak miyim, veya esim benden erken olurse yapayalniz mi kalacagim bunu dusundum ve cocuk aslinda insanin yasama sevincini arttiriyor bir de yasamda bir gayeniz oluyor...Su anda genc oldugun icin ve evliligin yeni oldugun icin belki boyle birsey hissetmiyorsun ama evliligin yillandigi zaman ister istemez monotonlasacak ve o zaman cocuk istegi duyabilirsin, o zaman yaparsin diycem eger istersen ama yasin gecip gitmemesi de onemli

Yasin kac bilmiyorum ama bence ilerde fikrin degisir, ben kendim icin de boyle dusunuyorum

bir de bildigim kadariyla sen calismiyorsun, peki butun gun nasil geciyor, canın sıkılmıyor mu cocuk ta yok

Ohoooo yapacak o kadar çok işim var ki dışarıda..:lepi:
Ben kendimi oyalamasını bilirim..
Hiç canımın sıkıldığı olmamıştır şimdiye kadar..:eek:

Canım evet bu düşüncende haklısın belki ama.....Çocuklarının hayırsız olmayacağı ne malum:1no2:
Böyle bir riskde var malesef. CADIARZU
Hayat çocuğun olsada olmasa risk bence. Çocuğu olupda torunu olupda kapısını açmayan insanlarda var. Yani buda farklı bir bakış açısı benim tarafımdan:CüvCüv:

hep okuduğum konulardan birisi bu.

çocuk sahibi olmak istemedğim için mi? hayır
tam tersine deli gibi çocuğum olsun istiyorum, son 4 ayda 2 kere düşük yaptım, çok üzüldüm falan neyse...

ama ne kadar çok çocuğum olmasını istesem de istemeyenlere de o kadar iyi anlıyorum ki.

hatta diyorum ki kendi kendime inşallah istemedikleri sürece de bi kazaya kurban gitmezler.
çünkü hamilelik haberinin çok ama çok sevinçle karşılanmasını isterim ben.

eyvah bittim, napıcam şimdi endişesiyle ya da gözyaşlarıyla başlanmamalı gebeliğe.

istemeyen arkadaşların çoğu zaten kendilerini anneliğe uygun görmedikleri, o sorumluluğu almaya hazır hissetmedikleri için istemiyorlar. ne de güzel yapıyorlar kendileri için.kendilerini tanıyabiliyorlar.

toplumuz itibariyle bu çok cesur bir karar bence.
sağolsun büyüklerimiz önce hadi evlenin derler, sonra da hadi vakti geldi bi çocuk yapı artık derler.
bu açıklamaları yapmak, hele biz çocuk istemiyoruz demek bazen nefretle karşılanıyor. bunun karşısına durmak gerçekten kolay değil.

benim çok sevdiğim bir yakınım da aynen böyle düşünüyor.
kendisinin hayata geliş amacının annelik olmadığına inanıyor. kendisi 23 yıllık evli. 50 yaşında ve kararında henüz bir pişmanlık duymuyor. inşallah da duymaz.

benim temennim her zaman için, allah isteyen herkesi çocuk sahibi yapsın evet.
ama istemeyen kadınlarda umarım isteyene kadar bir süprizle karşılaşmazlar.

a.s.

Esmeraldecın güzel dileklerin için sağol. Umarın tez zmanda hayırlı bir evlat alırsın kucağına......

seninle aynı düşünceleri paylaşıyoruz..benimde çocuklarla aram iyi değildir hiç sevemem ve 2 yıl olacak benimde evliliğimde bir kez olsun anne olmayı hayal bile etmedim...

X