Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

Demetcim sen bosandin mi? Canim ya Allah yardimcin olsun. Seni onceki konularindan cok iyi taniyorum. Kocan olacak o adama da iyi dayandin. Gercekten Allah veremisse bir sebebi varmis. Umarim canim bundan sonra Allah yuzunu guldurur. sevgiler.

Bende ayilip bayilmam çocuklara pek
ama kendi çocuğum olunca çok seveceğimden eminim
bu yüzden doğurcam tabiki:asigim:

çocuk yapma fikri şuan uzak benden,
daha epey bir zaman olduğunu düşünüyorum açıkcası
ama ilerde tabiki isterim o duyguyu tatmayı:CüvCüv:
bu arada laalecim acemi dönemlerinmiş kk da,
hükelalığından eser yok haniikaydirigubbakcemile3 :ecrin_bebek:

He valla..
İlk mesajlarım benim onlar..:roflol:
Hey gidi gençliğim heyyyyy

He valla..
İlk mesajlarım benim onlar..:roflol:
Hey gidi gençliğim heyyyyy

:roflol: :roflol: :roflol:
ama gerçekten acemi dönemlerinmiş heee
yorumlara sabırla cevaplar vermişsin tebrik takdir ettim vallhaa:roflol: a.s.

:roflol: :roflol: :roflol:
ama gerçekten acemi dönemlerinmiş heee
yorumlara sabırla cevaplar vermişsin tebrik takdir ettim vallhaa:roflol: a.s.

evet valla acemi dönemlermiş..şimdi lale bacımı durdurana aşk olsun yani.........
vay be heyt gençlik ya..........
bende çömdüm baya...
ayyyyy utandım kendimden.

valla ben çocuk :ecrin_bebek:sahibi olamayacam gibi geliyor..
bilmem bana şöyle hazırda yetişmiş 15 yaşında birini verseler olur....
geçti galıba benden...fisfisfis
gerçi 26 yaşındayım ya olsun artık

Ben 21 yasindayim ve evli degilim. Bebekleri cocuklari seviyorum ve anne olmakta istiyorum ama bebekle nasil ilgilenecegimi bilmedigim icin suan evli olsam bile bebek istemezdim. Ama ileride evlenince bebek sahibi olmayi cok istiyorum...

böyle bir başlık bulduğum için bu kederli günlerimde bile mutlu oldum çünkü toplum baskısının bizi şekillendirdiğini düşünürken bu konuda kendi doğrularıyla yaşamayı tercih eden bu başlığı açan arkadaşımız gibi kadınların olması sevindirici
geç evlilik yaptım niye evlenmiyorsun diyenlerin çoğunlukta olduğu baskıcı toplumda sevgiyi aradım ve hamdolsun buldum
daha evlenmemin üzerinden bir sene geçmeden yaşın geçiyor çocuk yap diyenlerin baskısına aldırmadan yaşamımı sürdürdüm çünkü şunu çok iyi biliyorum ki rabbim izin verirse olur
bu tür insanların inançlı olduklarından da şüpheliyim neden çocuğun olmuyor demeden önce düşünmek lazım bakalım rabbim bizim için ne uygun gördü
ve 4 evlat acısı yaşadım üçü karnımda bir tanesi yavrum oğlum dünyalar tatlım evet olmuştu bu sefer herşey güzel gitmişti ama rabbim devamını nasip etmedi şimdi adım çocuksuza çıktı tıbben imkanı yok daha ama olsa da ben zaten istemiyorum çünkü rabbim bana nasip ederse eğer onlara gerçek olan dünyada annelik yapacağım
çocuksuz olduğuna üzülme diyenlere rabbim isteyenlere versin diyorum ve böyle insanlarla bir daha muhatap olmuyorum kendime yeni bir dünya ve yeni çocuksuz arkadaşlar edindim evet ben bu dünyada çocuksuzum hiç çocuğu olmayanlarda çocuksuz fakat çocuğu olanların çocuklarının sahibi olan rabbim istediğini istediği zamanda alır istediği zamanda verir işte bunu düşünmeden aa çocuksuz olur mu diyenlere rabbim neylerse güzel eyler

Ya konu bayağı eskiymiş lalişim bende görünce yeni açtın sandımkaydirigubbakcemile3
İlk bir kaç sayfayı okudum da..
Asla çocuk yapmam, istemem, keyfimi bozamam, huzurumu kaçıramam diye msj yazmış bir arkadaş.benneyaptımki
Düşün yani laliş bu arkadaş senden daha kararlı ve büyük büyük laflar etmiş geçen sene..benneyaptımki
Emme velakin mesajın altında bir doğum çizelgesi arkadaş galiba 20 haftalık felan hamile...kaydirigubbakcemile3
Ay çok komik olmuş böyle olması amakaydirigubbakcemile3

ben severim çocukları.
kardeşimin kızı var bi diğerininde oğlu.

çok seviyorum onları ki kendi çocuğum olsa kimbilir nasıl severim.
evleneyim hemen istemiyorum evliliğin tadını çıkarmalıyım nasıl olsa daha sonra bi bebek getirebilirim dünyaya.

çatır çatır doğuracam :roflol:

Laale ablacım düşüncelerin çok güzel bende diyorum bazen doğurmayayım küresel ısınma falan, bilmem kaç yı sonra su kalmayacak neden böyle bi dünyaya çocuğumu bırakıp rezillik çetireyim diye.
ama doğanın dengesi mi dersiniz, zinciri mi dersiniz. seviliyo, isteniliyo.
bide kadınlardaki b anaçlık sanırım bizi çatır çatır doğurtturan

ben ewlı deılm sozluyum sozlumun cocugu olmıycak keske olabılme ıhtımalı olsa

bende bekarım...ısallah evlenırsem...bır kızım olsun ısterım...
saglıklı sıhhatlı...cıcı cıcı konusan sevımlı bır kızım...

Böyle bı düşünceye sahıp olman normal tabıkı ama demekkı daha anne olmaya o muhteşem duyguyu yaşamaya hazır değilsın...aslında açıkçası hayret ettım ılk defa duyuyorum...olabılır tabı... Ama bak o bızım evımızın gulu,herşeyı,altın topu.....onsuz ne yapıomuşuz boş boş...cnm zor ama guzel bı duygu... Allah bebek sevgısını kalbıne koysun ve senınde tatlı bır bebeğin olsun inş...

Ben evleneli 3,5 yıl oldu. Yaşadığım yerde acayip bi toplum baskısı var. Evlendiğim gün başladılar ne zaman anne oluyosun, çocuk doğur da evin dolsun falan die... Ama benim o sorumluluğu almaya hazır olup olmadığımı hiç sormadılar. Daha evliliğe eşime alışmadan bi çocuğu nasıl benimaseyebilirdim ki. Kulak tıkayabildiğim kadar tıkadım. Sonunda bir gün kayınvalidem sana bir soru soracağım bunu sormak benim görevim diye çıktı geldi. Çocuğun olmuyor mu yoksa korunuyor musun dedi!!!!!! Şimdiye kadar bütün kayınvalidelik görevlerini yerine getirdi sanki de şimdi ki görevi de bunu sormakmış!!!!! güleyim mi ağlayayım mı şaşırdım. Sanki o çocuğu doğursam geceleri uyanıp o bakacak, hastalığında o yanında olacak. Belki de bana bu kadar baskı yapmasalar beni kendi halime bıraksalar şimdiye kadar çoktan anne olmuştum...

Laale o kadar güzel bir konuya değinmişsin ki:CüvCüv:
Bende evlenmeden önce hemen çocuk yaparım diyordum. Hatta ve hatta çocuk için evlenirim falan.Ama evlenme zamanı yaklaştıkça ve evlendikten sonra tam olarak fikrim değişti. Şimdilerde acaba hiç yapmasam mı bile diyorum. Çok zor geliyor. Bizde eşimle aynı düşünüyoruz. Çocuk için çok fedakarlık gerekiyor. Bence insanlar tam hazır olmadan çocuk sahibi olmamalı. Bende annemlerden baskı görüyorum bazen. 1 tane yap sonra yapmazsın diyorlar. Onlara neyse....
Ama çözemediğim bir sorunda var. İleride istermiyim acaba? Birde isterimde olmaz korkusu var nedense???

Çok mersi arkadaşım..a.s.
Çevre baskısı konusu ise; annem,ablam ilk zamanlar çok söyledi.. Ama bir defa kesin konuştum; "karışmayın bu benim hayatım" dedim.. Şimdi hiç bir şey demiyorlar..:sm_confused:
Annemin arkadaş çevresi ve hele bugün anneannem çok söylendi,gülüp geçtim..sırnaşık şey
Kayınvalidem çok laf sokuyor,cevap bile vermiyorum,bıktırdı cidden...Patlayacam ona da diye tutuyorum kendimi..:tomato:
İlerisini Allahım bilir ama bizim için bu konu kapandı diye düşünüyorum..

Benim kayınvalidemde diyor ki bilmem kimlerde önce istemişte şimdi olmuyormuş. Beni resmen korkutuyor. Bende Allah bilir dedim artık sustu oda.Ama bir daha olursa sen bakarsın dicem ozaman hepden susar heralde:roflol:

cevreye bakarsan zaten bir düzüne cocuk dogurman gerekir...
bekarlara ne zaman evleneceksin diye baski yaparlar,
yeni evlilere ne zaman cocuk dogrucaksin diye baski yaparlar,
cocugu olanlara ne zaman ikinci cocugu yapacaksin diye baski yaparlar,
calisirsin aman otur evinin hanimi ol diye baski yaparlar,
calismazsin aaa sen calismiyorsunuz, is aramiyormusun diye baski yaparlar.......
bu baskilar böyle devam edip gider....
evlilikte, cocukta hayati kararlardir cevremi bakacak cocuga, cevremi cekecek kocanin derdini, cevremi gidecek benim yerime ise....
ya neyse uzattim biraz doluyum bu konunda...

bende 2 senelik evliyim ve bir cocugum olmasini istiyorum siddetle.ama rabbimin elinde cocuk verip vermemek.ayrica evlenipte cocukk yapmamak bana ters geldi.o zaman nesiller nasil devam edecek. herkezin fikirlerine saygi duyuyorum onude belirteyim

bende 2 senelik evliyim ve bir cocugum olmasini istiyorum siddetle.ama rabbimin elinde cocuk verip vermemek.ayrica evlenipte cocukk yapmamak bana ters geldi.o zaman nesiller nasil devam edecek. herkezin fikirlerine saygi duyuyorum onude belirteyim

Allahım gönlünüze göre versin inşallah..:Saruboceq:
Hiç bir zaman soyumuz sürsün diye bir düşüncem olmadı..
Yani bu çocuk işine hiç bu açıdan bakmadım ben..
Sadece kendimde ve eşimde anne-baba olma kabiliyeti görmediğim için bu işe kalkışmadım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…