Asla Bebek Sahibi Olmak Istemeyen Var Mi?

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
32.906
99.322
45
Kızlar merhaba! Aranıza yeni katıldım ve burayı çok beğendim. Biraz geç bir saat olmasına rağmen böyle bir konu açmak istedim zaten yarın tüm gün forumda olacağım inşallah yorumlarınıza katılırım..

Mesela ben; bebeklerle aram hiç iyi değildir açıkçası pek sevmem de... Bu ağustosta evliliğimin 2.yılını kutluycaz inşallah.. Annem ve ablam çok baskı yapıyor ama bir türlü bu derdimi anlatamıyorum...

Ben birbirini seven iki kişinin çocuğu olmasa da ömür boyu mutlu olacağına inanıyorum.

Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?:uhm:

Hepinize tekrardan sevgilerimi gönderiyorum...

Tabiki iki kişi ömürboyu çok mutlu olabilir. insanlar evlendiklerin de mutlu olmak için çocuk doğurmuyor. cocuk çok farkı bir kavram yani mutlulukla alakası yok

Tabiki iki kişi ömürboyu çok mutlu olabilir. insanlar evlendiklerin de mutlu olmak için çocuk doğurmuyor. cocuk çok farkı bir kavram yani mutlulukla alakası yok

Çok mersi canım benim gibi düşünen birini görmek ne mutlu...:1yes2:

Cocuk bence bir ailenin mutluluguna arti bir mutluluk daha ekliyor!
Sen altin top hikayesini okudun mu hic? Bulursam kopyalayim buraya..

iste bu hikayeydi buldum ve kopyaliyorum:

Zengin bir ailenin fakir bir komşusu varmış. Evlerindeki saadetin dalgalanmaları, zengin ailenin duvarlarını aşarak kulaklarına kadar ulaşırmış. Akşam olunca , fakir ailenin evindeki gülme ve saadeti duyunca zengin komşu gıpta edermiş. bir gün karısına demiş ki:
- Biz bu kadar zengin olduğumuz halde neden neşemiz yok? Sen yarın fakir komşunun hanımından sor bakalım, saadetlerinin sebebi ne ise, biz de onlar gibi saadete nail olmaya çalışalım.
Kadın sabah olunca fakir komşuyu ziyarete giderek, konuşma sırasında evlerindeki saadetin sebebinden sual açmış, fakir komşunun hanımı demiş ki:
- Bizim küçük bir altın topumuz var. Akşam olunca ben efendime o da bana altın topu atarak oynar eğleniriz.
Akşam olunca zenginin karısı meseleyi kocasına nakletmiş. Adam ertesi gün bir kuyumcuya giderek altın bir top sipariş etmiş. Topu aldığı günün akşamı karısı ile karşı karşıya oturup, altın topu birbirlerine atmaya başlamışlarsa da, hayal ettikleri neşe bir türlü doğmamış... Hatta madeni topun ağırlığı sebebeiyle canları yanmış; sert atışlar yüzünden topun isabet ettiği vücutları, yer yer morarmış. Sabah olur olmaz zenginin karısı, alelacele fakirin ailesinden sual etti:
- Biz senin dediğin altın topu yaptırdık, fakat neşelenemedik, dedi. Fakir komşu:
- A komşum, o bildiğin gibi top değil. Sarı saçlı masum bakışlı bir yavrumuz var. biz ona "altın top" diyoruz. akşam olunca kah benim kucağıma, kah babasına koşar ve bizi eğlendirir. Onunla meşgul olurken yorgunluğumuzu unutur, neşeleniriz, cevabını verdi.

Binaya konulan harç, nasıl tuğlaları birbirine kaynaştırır ise, evlat da karı ve kocayı birbirine bağlar! :asigim:

o korku bendede var ama hiç istemiyorumda degil bi çoçugum aşkımızın meyvesi olsun isterim çokmu klasik konuştum :dance:

Evet o hikayeyi biliyorum ama biz o hikayedeki gibi mutsuz bir çift değiliz ki... Hatta hiç evli gibi de değiliz sanki iki sevgili ailemizden ayrı eve çıkmışız beraber yaşıyoruz her anımız heyecan dolu! Geziyoruz,eğleniyoruz,maç izliyoruz,çogu akşam mesaide oldugu için gece gelince yemek için bile dışarı çıkıyoruz saat 12 de 1 de....

Biz böyle çok mutluyuz cidden:1yes2: ...

3-5 senesine kadar ben de çocuk sahibi olmayı düşünmüyordum. Hatta istemiyordum. (Ama aksine çocukları çok seven biriyim aslında.) Ama belli bir süre sonra içgüsel bir olay mı, doğanın kanunu mudur bilinmez çocuk isteğim başladı. Şimdi ise 19 aylık bir oğlum var.

Elbette ki bir çiftin çocuğu olmasa mutlu olabilirler. Ama belli bir yaştan sonra annelik içgüdüsü ortaya çıkacağı için çocuk sahibi olma isteği artcaktır bana göre. Önemli olan da zaten insanın istediği, hazır olduğu vakit çocuk sahibi olmasıdır.

Lalecim, bu konuda büyük konuşma derim, senin gibi düşünen bir çok arkadaşımın şu an çocukları var :) Ben bile hayretle izliyorum valla.
Ama sanırım sen, şu an sadece kendini hazır hissetmiyorsun.

Çok teşekkür ederim,güzel düşüncelerin için... Zaten ben buraya ikna olmak için yazmadım sadece fikirlerinizi sordum...

Aşkın meyvası olayına gelince yok yaaa benim öyle bir meyvaya ihtiyacım yok ki...:1rolleyes:

Evet mihraceye katılıyorum. Kendini geç bile kalmış hissedeceksin. İnsanın kendi canı farklı bir duygu bu.

canım bence kendini çocuğa hazırlamadan çocuk sahibi olmak zaten mantıklı değil.o çocuğu sadece kendimizi tatmin etmek için değil ona güzel bir gelecek hazırlayıp kişiliğine olumlu katkılar bulundurmak için dünyaya getirmeliyiz fikrimce.

Allah büyük konuşmaktan korusun beni... Elbette hayatın ne getireceğini bilemem.Ama ne güzel yazmışsın "asıl zor olan anne babalık yapmak" diye... İşte ben bu kadar güçlü değilim biliyorum insan kendini bilmeli öyle değil mi? Bu arada unuttum ya özür dilerim Allah hepinizin bebeğini bağışlasın,analı babalı büyüsün,bahtı ve şansı açık olsun inşallah!

Amiin. Buna güçsüzlük demeyelim de istersen kendini hazır hissetmeme desek daha doğru olur. Unutma kadınlar çok güçlü yaratıklardır :)) Hele söz konusu kendi çocukları olursa ellerinden uçan kurtulmaz.

Bakalım hayat bizlere neler getirecek? Bekleyip göreceğiz. Şimdilik çıkıyorum aşkım aradı gelmek üzere... Saçıma başıma bakayım,parfümler sürmeliyim di mi?:1yes2:

İyi geceler arkadaşlar... Yarın görüşürüz inşallah...

ben herzaman istemeyenlerin zorlanmamasından yanayım. zaten istenmiyorsa bebeğin günahı suçu ne? çocuklarda bence kendini çok isteyen anne babaya sahip olmak ister. eğer istemiyorsan sakın yapma çocuğa yazık yaa..

büyük söylemiim ama ben hiç istemiyorum ona ayıracağım vakdi parayı ilgiliyi kendime harcamayı kendimle paylaşmayı isterim eşimde buna dahil. hiç cocuk sevgisi oluşmadı bende cocuk değilde yetişkin minik insalar onlar bana göre, sonra anlıycaksın diolar bana ama içimde var olmayan bişi sonra nasıl anlıycam ben, ya pişman olursam keşke yapmasaydım dersem, yok yok ben ömrümü adayamaycağım, hem insan yetiştirmek zor hemde bu zamanda cocuk????
onun yıllık bez parasıyla avrupa gezisine çıkarım ben....

Biz de 2,5 yılık evliyiz.İlk iki yıl bana çocuk dendiğinde bile sinirleniyordum.:mymeka: Sevmediğim için değil,sınıf öğretmeniyim ve çocukları çok seviyorum.Ama yapım gereği sıkıntıya gelemiyorum.Ömrümün geri kalanını,her dakkasını başka biri için yaşamak zor geliyor sadece ama artık istiyorum.Bir yerden başlamak gerekiyor di mi?:uhm: Anne olmak bence bir mucize ve her kadın tatmalı.Ama kesinlikle istemeyen insana baskı yapmak çok anlamsız,çünkü yaşadım.Bu yüzden seni anlıyorum laale:teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…