Asker eşleri yardima ihtiyacim var

annahtar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
121
1
Merhaba arkadaşlar eşi vakti zamanında askere gitmiş olup EŞ YARDIMI alan varmı aranızda yada şuanda alan varmı ?Ne kadar ve neler dir?Birde nasıl yapıldığını söyleyebilen çıkarsa çok iyi olur..a.s

canım benim eşim bu ağustosta gitti askere bende asker eşi yardımı alıyorum. sağlık karnesi çıkarttım önce askerlik şubesine gidiosun form veriolar onu doldurup valilik yada kaymakamlığa veriosun onlar üzerinde mal varlığı varmı bi işte çalışıomusun diye araştırıyorlar bunlar yoksa sana sağlık karnesi veriyorlar ben aldım.
maaş bağlıyorlar onuda belediyeye gidip basvuruosun gerekli belgeleri sölüolar götürüosun tabi gene üzerinde bi mal varlığı olmıcak ve çalışmıcaksın.benim maaşımda bağlandı mesela
sonra 2ton kömür yardımı ve erzak yardımı yapıyorlar.
ama dediğim gibi üzerinde bi mal varlığı olmaması gerek ve çalışıyor olmaman gerek tatlım

mervishh cim ya çok sağolasın hakikaten nereye baktıysam bulamamıştım.Seninkide benden bi devre sonra gidenlerden Allah kavuştursun canım benim .Ve de sabrını versin her ikinizede .Çok zor geliyo bize alışamadık daha ayrılığa .Bebiş de geliyo mecburen desteğe ihtiyacım vardı Allah razı olsun senden..kaydirigubbakcemile5:1hug:

Son bi şey daha sorabilirmiyim yani son olmasını umut ediyorum :) Bu maaşı benim dışımda birine verebilmeleri mümkünmü yoksa sadece benmi alabiliyorum.Bu konuda da yardımcı olabilirsen eğer hazır seni bulmuşken.Birde ne kadar maaş.?Bu konuyu emin olki google da ne kadar asker eşi bu sıkıntıyı yaşıyorsa görecek o yüzdende biraz fazla inceliyorum.Bilgimiz varken insanlarda faydalansın değilmi sırnaşık şey

Merhaba arkadaşlar eşi vakti zamanında askere gitmiş olup EŞ YARDIMI alan varmı aranızda yada şuanda alan varmı ?Ne kadar ve neler dir?Birde nasıl yapıldığını söyleyebilen çıkarsa çok iyi olur..a.s
eşin er olarakmı yapıyor askerliğini
Son bi şey daha sorabilirmiyim yani son olmasını umut ediyorum :) Bu maaşı benim dışımda birine verebilmeleri mümkünmü yoksa sadece benmi alabiliyorum.Bu konuda da yardımcı olabilirsen eğer hazır seni bulmuşken.Birde ne kadar maaş.?Bu konuyu emin olki google da ne kadar asker eşi bu sıkıntıyı yaşıyorsa görecek o yüzdende biraz fazla inceliyorum.Bilgimiz varken insanlarda faydalansın değilmi sırnaşık şey

benim eşim emekli asker bu konuda yardım etmek isterdim ama hiç bir bilgim yok aslında
gerçi arkadaş açıklamış bulunduğunuz ilçenin askerlik şubesine gidip daha detaylı bilgi alabilirsiniz çok fazla yardımcı olamıyorum sana kolay gelsin umarım iyi bir sonuç alabilirsin :1hug:

canım benim bildiğim askerin annesine babasına kardeşine ve eşine maaş yardımı yapılıyor ama tatlım şöyle bişey çok inceliyorlar üzerinde mal varlıkları olmıcak herhangi bir işte çalışmış ya da emekli olmıcak banka hesapları bile olmıcak askeriye malum çok inceliyor. eğer bunlar yoksa alabilirler tabiki.

herkesi allah kavuştursun bizede zor geliyor çok zorlanıyorm ama allahın izniyle hepsi yuvasına dönsün.nerede asker senin eşin

mervish güzel bi şeklide açıklamış senin bi sorun daha vardı maaş kime ödeniyor diye o da sna ödenir başkasına deil

Arkadaşın güzel bi açıklama yaptığının bende farkındayım gerekli teşekkürrü ettim zaten kendisine.Şu an özel bazı sıkıntılardan dolayı oraya gidemiyorum.Gittiğim vakitte bu soruları sorabileceğim uygun ortam olmayacağını bildiğim için buradan cevap alma yı daha çok uygun gördüm ..İlgilenenlere tekrar teşekkürler.Bu arada eşim er

canım benim bildiğim askerin annesine babasına kardeşine ve eşine maaş yardımı yapılıyor ama tatlım şöyle bişey çok inceliyorlar üzerinde mal varlıkları olmıcak herhangi bir işte çalışmış ya da emekli olmıcak banka hesapları bile olmıcak askeriye malum çok inceliyor. eğer bunlar yoksa alabilirler tabiki.

herkesi allah kavuştursun bizede zor geliyor çok zorlanıyorm ama allahın izniyle hepsi yuvasına dönsün.nerede asker senin eşin

Şırnakta mervishh cim .Ayrı olunca her yer bir oluyor isterse bir saat uzaklıkta olsun sağ salim gelsinlerde Hepsi Başka dileğim yok Allahtan :çok üzgünüm:

doğru diyosun canım allah hepsini sağ salim kavuştursun ailesine bir tanesinin bile kılına zarar gelmesin rabbim bütün askerlerimizi korusun

X