Aşk-ı Memnu Kanal D

arkadaşlar, bence bihter intihar etmeyecekti sanki. yani sahneyi öyle çekmişler. behlüle blöf yapmak istedi, adnan odaya dalınca refleks gibi oldu...

çok soru havada kaldı ya, düğün kısmını o kadar tutacaklarına intihar sahnesini ve sonrasını uzun tutsalardı

herkesi unuttum bihtere çok ağladım.yürekli kızmış tam kalbine sıktı ((çok sevmiş...gitti güzelim kızz evde peçetelerim bitti be

evet kalbine sıkması çok etkileyiciydi .. fınalden oncede dedım olan bıhtere oldu ..
ödlek behlül , salak adnan ve şımarık nihal birşekilde hayata devam etmiş oluyor ..

kız sevdi , cezasınıda kendı verdi .. tühh

evet yaaa yıllardır yüzleşme anını bekledik
adnan sen benim oğlumdun dedi kesti attılar
bihterin bön bön bakan gözlerini izledik sadece
eee sonra

o anı bekliyordu zaten herkes niye öle kısa yapmışlar anlamadım.

bu dizide ağlayacağımı hiç düşünmemiştim ya:1no2:

Finalde bana göre en etkileyici sahneler şöyleydi...

-Bihterin behlülün telofonuna bir ümitle yanıt vermesi sonra hayal kırıklığına uğraması...

-Bihterin yatak odasında firdevse sarılarak anne nasıl dayanıcam diyerek ağlaması...

-Bihterle behlülün koruda konuşurken bihterin behlülün omzuna bir hışımla vurup gitmesi...

-Behlülün bihterin elindeki silahı görmesinden sonra sahnelediği profesyonelce mimikleri ve bihtere bırak o elindeki silahı diyerek ağlaması...

-Nihalin silah sesinden sonra gelinliklerle merdivenlere yığılıp kalması ...

-Bihterin gene süper bir oyunculuk sergilemesine örnek olarak son derece soğukkanlı bir biçimde silahı kalbine dayaması...

-Behlülün bihterin mezarlık sahnesindeki duygu dolu konuşmaları...En sonunda aşkım behlül kaçar demesi...

Vasat sahnelerden birkaçı ise şöyleydi bana göre...

-Adnanın odaya girmesiyle direk behlüle yoğunlaşıp sanki odada bihter yokmuşcasına davranması...

-Bülentin habire behlülün peşinden gitmesi,çalan telefonlarını ufacık çocuk edasıyla kontrol etmesi...Her teli çaldığında kim ablam mı demesi ..

-Bülentin son derece saçma bir oyunculuk sergilediği finalde,en son evden ayrılırlarkene gösterdiği saçma mutluluk ...O kadar acı yaşandı hala koşarak nihalin boynuna atlaması bunun üzerine gülmesi beni deli etti ..

-Silah sesinden sonra firdevsin nasıl bir tepki verdiğini göremedik.O an neler oldu.Behlül odadan nasıl çıktı.Bihteri nasıl çıkardılar odadan.Peykerin nasıl haberi oldu.Bunlar sır kaldı..

-Behlülün bekarlığa veda partisi tam bir saçmalıktı.Madem parti yapacaklardı adam akıllı yapsalardı.Dansöz felan ne bilim işte.Yüzme partisi oldu onunkisi.
Bunun yanında nihalin partisi modern bir kına gecesi idi...Nihalin kırmızı duvağı ve arkadaşlarının beyaz duvakları hoştu.
Öte yandan davetlilere dağıtılan behlül maskeleri de gülümseten karelerdendi.

-En saçma ve mantıksız gelen sahnelerin başında,nihalin bihteri aramasıyla ilgili olan sahneydi.
Bihter nihale sen kazandın kaybeden ben oldum dedi.Bunun üzerine nihal hiçbirşey olmamış gibi herzamanki uyuzluğuyla sandalyesine oturup makyajına devam etti.
İnsan herşeyi bırakıp olayla ilgilenir.Onca makyajı boşuna yaptırdı nihayetinde sempatiksalakcinni

-Bülent de yoktu beşirin cenazesinde..

-Madem beşir malı herşeyi itiraf edecekti de neden matmazel geldiğinde söylemedi birşeyler.Orası da kesintide kalan sahnelerden biriydi.

ya bişi dicem bu nihalin kına sahnesindeki herkezde behlül maskesi neydi öyle koptum resmen manyakmıdır nedir sırnaşık şey

böyle bir sonu hak etti bihter olması gereken buydu o kadar yaptıklarından sonra ....
ölmeden önce dediği gibi adnan bu kapıyı açınca da ölcem nasıl olsa ...evet yaşasada ölecekdi vicdan
azabıyla ...o an dedim behlül sende hak etmedin yaşamayı at kendini pencereden.
nasıl bakdı adamın yüzüne o evden nasıl çıkdı oraları gösterceklerdi asıl bazı şeyler
yarım kaldı bir gün önceyi o detayları gösterdiler güzeldi...ama bazı şeyler eksikdi...

olan bihtere oldu...hem kullanıldı hem terk edildi.herkesin bir suçu bir çıkarı vardı tek çıkarsız kişi bihterdi

dizimize doyamadan erken veda yaşadık bir sezon daha gidebilirmiş
alışmıştık adnanın boynuzlarına

arkadaşlar, bence bihter intihar etmeyecekti sanki. yani sahneyi öyle çekmişler. behlüle blöf yapmak istedi, adnan odaya dalınca refleks gibi oldu...

firdevsin mesajından sonra behlül bihtere amcama söleme bişey diyince
intiharı seçti bihter.. ne acı oldu o kısım yaa..
aslında etmicekti..
behlül geliyorum eve diyince onun için geliyo sandıbilmiyorumkismile

Final güzeldi, etkileyiciydi ve oyunculuk süperdi. Tek kelimeyle hepsi teker teker muhteşemdi ama Bihter, Behlül, Nihal ve özellikle Beşir'i ayakta alkışlamak lazım... Çok vurucu sözler vardı.. Bihter'in Nihal şle telefon görüşmesi, Bihter'in ağlamaklı pekii demesi.. Nihal'in çığlığı ve tabii ki tüm dizi boyunca duyduğumuz Behlül Kaçar kelimesinin mezar başında ğalayarak tekrar edilmesi çok etkiledi beni.. Aslında evet çabuk toparlandılar gibi görünüyorlar ancak belli bir zaman geçmişş Behlül'ün sakallar uzamış, Adnan kız için güçlü görünüyor ama Nihal hastaneye yatmıştı zaten çıktığında hala gözaltları mosmordu.. Ama gerçekten bazı sahneler askıda kaldı. Behlül nasıl kaçtı o benimde aklıma geldi izlerken.. Firdevs nasıl öğrendi çıkarken mi sonra mı, Peyker ve eşi, Hilmi Önal haberi alınca nasıl oldular bunlar gösterilmedi ev halkının da olay karşısında durunları gösterilmesi mesela ben mutfak ahalisinin onların yanında olmasını isterdim finalde mesela yeni eve taşınmışlar, onlar yine güzel bir masa hazırlamışlar.. Nihal piyanosunun başında.. Bunları görmeyi isterdim ama Firdevsin yüzü de acayip yapmışlar felç izlenimi vermişler.. Çok güzel oyunculuktu...

güzeldi ama bihter tetiğe basmadan behlül onu sevdiğini söylemeliydi ve gerçekten adnan çok ruhsuzdu ya silmişti kadını dönüp bakmadı bile hele firdevs olacakları bildiği halde çantayı toplayıp kaçıyordu çok üzüldümm bihtere yazık oldu...
Hem dizi sonunda insan bi kamera arkası koyar ya................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…