Aşk-ı Memnu Kanal D

diziyi hiç izlemediğim için beni çok etkilemedi evet hanımlar nasıldı anlatın bakalım bu arada amma çok okuyan var 146 kişi :1shok:

Bu arada gündüz okuduğum final tiyosu birebir doğru çıktı şaşırarak izledim. Finalin fragmanını bile vermediler bu özet nasıl nete sızdı anlamadım valla. ızledikçe işt bu sözlerde bugün okuduğum tüyoda vardı dedim.. Hatta çoğunda ne söyleneceğini biliyordum...

ya bişi dicem bu nihalin kına sahnesindeki herkezde behlül maskesi neydi öyle koptum resmen manyakmıdır nedir sırnaşık şey

ehehe evet aynen bende:roflol:
çalan müziklerde çok komikti
ve behlülün bekarlığa veda gecesinde dansöz yokken
kına gecesinde 3 tane vardı
o kadar kız oynamayı bilmiyo mu canım alla allaa :roflol::roflol:

Bihter de yalan oldu:çok üzgünüm:
meğer içimde bastırılmış bi Bihter sevgisi varmış :)
ayy nasıl trajik bi sondu ya, çok fena,
o değilde behlülün sakalları hemen nasıl öyle mağara adamı olmuş, cenazeler kaldırılıyodu daha, en fazla bi hafta geçsin üstünden hadi, damat traşını yeni olmuş bi adamın sakalları bi haftada orman olur muymuşsempatiksalakcinni

Finalde bana göre en etkileyici sahneler şöyleydi...

-Bihterin behlülün telofonuna bir ümitle yanıt vermesi sonra hayal kırıklığına uğraması...

-Bihterin yatak odasında firdevse sarılarak anne nasıl dayanıcam diyerek ağlaması...

-Bihterle behlülün koruda konuşurken bihterin behlülün omzuna bir hışımla vurup gitmesi...

-Behlülün bihterin elindeki silahı görmesinden sonra sahnelediği profesyonelce mimikleri ve bihtere bırak o elindeki silahı diyerek ağlaması...

-Nihalin silah sesinden sonra gelinliklerle merdivenlere yığılıp kalması ...

-Bihterin gene süper bir oyunculuk sergilemesine örnek olarak son derece soğukkanlı bir biçimde silahı kalbine dayaması...

-Behlülün bihterin mezarlık sahnesindeki duygu dolu konuşmaları...En sonunda aşkım behlül kaçar demesi...

Vasat sahnelerden birkaçı ise şöyleydi bana göre...

-Adnanın odaya girmesiyle direk behlüle yoğunlaşıp sanki odada bihter yokmuşcasına davranması...

-Bülentin habire behlülün peşinden gitmesi,çalan telefonlarını ufacık çocuk edasıyla kontrol etmesi...Her teli çaldığında kim ablam mı demesi ..

-Bülentin son derece saçma bir oyunculuk sergilediği finalde,en son evden ayrılırlarkene gösterdiği saçma mutluluk ...O kadar acı yaşandı hala koşarak nihalin boynuna atlaması bunun üzerine gülmesi beni deli etti ..

-Silah sesinden sonra firdevsin nasıl bir tepki verdiğini göremedik.O an neler oldu.Behlül odadan nasıl çıktı.Bihteri nasıl çıkardılar odadan.Peykerin nasıl haberi oldu.Bunlar sır kaldı..

-Behlülün bekarlığa veda partisi tam bir saçmalıktı.Madem parti yapacaklardı adam akıllı yapsalardı.Dansöz felan ne bilim işte.Yüzme partisi oldu onunkisi.
Bunun yanında nihalin partisi modern bir kına gecesi idi...Nihalin kırmızı duvağı ve arkadaşlarının beyaz duvakları hoştu.
Öte yandan davetlilere dağıtılan behlül maskeleri de gülümseten karelerdendi.

-En saçma ve mantıksız gelen sahnelerin başında,nihalin bihteri aramasıyla ilgili olan sahneydi.
Bihter nihale sen kazandın kaybeden ben oldum dedi.Bunun üzerine nihal hiçbirşey olmamış gibi herzamanki uyuzluğuyla sandalyesine oturup makyajına devam etti.
İnsan herşeyi bırakıp olayla ilgilenir.Onca makyajı boşuna yaptırdı nihayetinde sempatiksalakcinni

-Bülent de yoktu beşirin cenazesinde..

-Madem beşir malı herşeyi itiraf edecekti de neden matmazel geldiğinde söylemedi birşeyler.Orası da kesintide kalan sahnelerden biriydi.

Bunlara ek olarak adnanın bihtere boşanmak istemesini söylemesi üzerine bihterin küçük bir kız çocuğu edasıyla saçma sapan gülüşmeleri bu gülüşmelerin ardından adnanın sessiz kalması.Demiyor ki neden gülüyorsun.

diziyi izleyemedim sürekli internet donuyordu ama yorumlarınızı okumak çok eğlenceli kaydirigubbakcemile3

böyle bir sonu hak etti bihter olması gereken buydu o kadar yaptıklarından sonra ....
ölmeden önce dediği gibi adnan bu kapıyı açınca da ölcem nasıl olsa ...evet yaşasada ölecekdi vicdan
azabıyla ...o an dedim behlül sende hak etmedin yaşamayı at kendini pencereden.
nasıl bakdı adamın yüzüne o evden nasıl çıkdı oraları gösterceklerdi asıl bazı şeyler
yarım kaldı bir gün önceyi o detayları gösterdiler güzeldi...ama bazı şeyler eksikdi...

Onda o yürek nerde... Bitter büyük hatalar yaptı ama en azından yürekli kızmış, sonuna kadar gitti.... Behlül dangozu da halen behlül kaçar... ulen bu erkek milleti.. ayy sinir yaptım şimdi...

BıHTER : Nihali terk etmek istemediğin için beni terk ediyorsun....
:
...BıHTER : O ölmesin diye beni öldürüyorsun.Niye ben?

BEHLÜL : Bihter bırak o silahı

BıHTER : Nihal, bir nefeste sönüverecek bir çiçek, peki ya Bihter?

BEHLÜL : Yalvarırım bırak o silahı.

ADNAN : Aç kapıyı!!!!” Bihter tabancayı kendi Göğsünde tutuyor.(Adnanın seslerini duyarken)

BıHTER : Bu kapı açılınca senin için de bitmeyecek mi her şey.. Ben o kapı açıldığında da öleceğim Behlül!

BıHTER : Benim ölmemi istiyor musun Beni kaybetmeyi göze alabiliyor musun
BEHLÜL : Bihteeer

BıHTER : Beni kaybetmeyi beni beni beni beni.. Bihterini
Adnan kapıyı kırdıktan ve o tabloyu gördükten sonra;Bihter silahı ateşler Herkes silahın sesiyle kalakalır.Bihter Behlülün kollarına yığılır...---bihterin son sözleri:gitme

Son düzenleme:
Her birinin oyunculukları şahaneydi...boshayallersmile

Yalnız, 'Behlül kaçar' repliğine koptuk ailecek...sempatiksalakcinni
Bence gereksiz olmuş, güldük yani ağlarken orta yerde.:roflol:

Keşkülüm Kaptan Mağara Adamı olmuş ya kıyamam...:teselli:
Bitterim de toprak oldu...:gitme:
Niyalcik yavrum yazık oldu...:gitme:

Firdevsim Çetin'ine kavuşur mu acaba?fisfisfis

Boynuzlu Ednan'a Matmazel Dönis'le mutlu bir hayat dilerim. Herşey onun boynuzlarının altından çıktı zaten. Kaşınmayacaktın Ednan.:eek:lmaz:

Hizmetliler de görevlerine kaldıkları yerden devam...:hulya:

Beşir öldü oh be! akannehir İçim şişti kaç bölümdür...Picamaları da olay oldu zati.:2:

Katia da kocasıynan mesud olacak belli...boshayallersmile

Kim kaldı ?
Bülent ah Bülent...:bbo: Küçük yaşta denyoya bağladı garibim, Yaprak Dökümündeki Ayşecik gibi, geleceğinden umutsuzum...:1no2:

Peyker, etkisiz eleman zaten...:1ninca:

İvit sanırsam bu kadardı...boshayallersmile
Güzel diziydi beh...
:kahve: :içelim:

Finalde bana göre en etkileyici sahneler şöyleydi...

-Bihterin behlülün telofonuna bir ümitle yanıt vermesi sonra hayal kırıklığına uğraması...

-Bihterin yatak odasında firdevse sarılarak anne nasıl dayanıcam diyerek ağlaması...

-Bihterle behlülün koruda konuşurken bihterin behlülün omzuna bir hışımla vurup gitmesi...

-Behlülün bihterin elindeki silahı görmesinden sonra sahnelediği profesyonelce mimikleri ve bihtere bırak o elindeki silahı diyerek ağlaması...

-Nihalin silah sesinden sonra gelinliklerle merdivenlere yığılıp kalması ...

-Bihterin gene süper bir oyunculuk sergilemesine örnek olarak son derece soğukkanlı bir biçimde silahı kalbine dayaması...

-Behlülün bihterin mezarlık sahnesindeki duygu dolu konuşmaları...En sonunda aşkım behlül kaçar demesi...

Vasat sahnelerden birkaçı ise şöyleydi bana göre...

-Adnanın odaya girmesiyle direk behlüle yoğunlaşıp sanki odada bihter yokmuşcasına davranması...

-Bülentin habire behlülün peşinden gitmesi,çalan telefonlarını ufacık çocuk edasıyla kontrol etmesi...Her teli çaldığında kim ablam mı demesi ..

-Bülentin son derece saçma bir oyunculuk sergilediği finalde,en son evden ayrılırlarkene gösterdiği saçma mutluluk ...O kadar acı yaşandı hala koşarak nihalin boynuna atlaması bunun üzerine gülmesi beni deli etti ..

-Silah sesinden sonra firdevsin nasıl bir tepki verdiğini göremedik.O an neler oldu.Behlül odadan nasıl çıktı.Bihteri nasıl çıkardılar odadan.Peykerin nasıl haberi oldu.Bunlar sır kaldı..

-Behlülün bekarlığa veda partisi tam bir saçmalıktı.Madem parti yapacaklardı adam akıllı yapsalardı.Dansöz felan ne bilim işte.Yüzme partisi oldu onunkisi.
Bunun yanında nihalin partisi modern bir kına gecesi idi...Nihalin kırmızı duvağı ve arkadaşlarının beyaz duvakları hoştu.
Öte yandan davetlilere dağıtılan behlül maskeleri de gülümseten karelerdendi.

-En saçma ve mantıksız gelen sahnelerin başında,nihalin bihteri aramasıyla ilgili olan sahneydi.
Bihter nihale sen kazandın kaybeden ben oldum dedi.Bunun üzerine nihal hiçbirşey olmamış gibi herzamanki uyuzluğuyla sandalyesine oturup makyajına devam etti.
İnsan herşeyi bırakıp olayla ilgilenir.Onca makyajı boşuna yaptırdı nihayetinde sempatiksalakcinni

-Bülent de yoktu beşirin cenazesinde..

-Madem beşir malı herşeyi itiraf edecekti de neden matmazel geldiğinde söylemedi birşeyler.Orası da kesintide kalan sahnelerden biriydi.
çok güzel bi yorum altına imzamı atıyorumsenağlamasenağlamasenağlama

bencede bihterin intiharından sonrası kesildi yarımdı orası dhaa açıklayıcı olması lazımdı ki önceki aşkı memnunada beşir adnana herşeyi anlatıyo bihterde duyuyo odada kendinş vuruyo behlülde kaçıyo önceki daha açıklayıcı yapılmış taaa kaç sene önce onlar daha iyi yazmış yapmış o sahneyi

bihterin kıymeti öldükten sonra anlaşıldı
hep yaptığımız gibi kaybedince bazı şeyleri daha çok önemsiyoruz

güzel finaldi, en komik kısmı Behlül'ün üzüntüden kahırdan saçları beyazlayacağına bunun ki koyulaşmış :))))))

yaw behlülün kaçmasına niye bu kadar yoruyonuz kafayı anlamadım ki

bihter öldü yere düştü

adnan da kapıya dayandı yere çöktü

behlül de ' behlül kaçar' dedi sekiverdi adnanın sırtından yallah atladı arabaya gitti 200 Km ile...

öle oldu yani canlarım

güzeldi ama bihter tetiğe basmadan behlül onu sevdiğini söylemeliydi ve gerçekten adnan çok ruhsuzdu ya silmişti kadını dönüp bakmadı bile hele firdevs olacakları bildiği halde çantayı toplayıp kaçıyordu çok üzüldümm bihtere yazık oldu...
Hem dizi sonunda insan bi kamera arkası koyar ya................

Düşünsene ne acı bişey... karısından hesap bile sormuyor, bakmıyor bile... o kadar değersizleşmiş gözünde... kim olsa o anda çekerdi o tetiği.... keşke önden Behlülü de serseydi yere...

İşte senaristlerin veda yazısı
Gitme zamanı geldi..
İlk defa bir ayrılık bu kadar zor olacak..
Ve bu kadar gözü yaşlı..
Bihter’i unutmak kolay olmayacak, Behlülün açtığı yara, özellikle
melekle bende kolay kapanmayacak..
Bu ekranlara Firdevs hanım gibi bir karakter kolay kolay gelmeyecek..
Matmazel gibi şahane bir derinlik,
Nihalinki gibi masum, ama o kadar da arızalı bir sevgi….
Bülent sevgili oğlumuz oldu, Beşir sırdaşımız.. Arsen sultan halamız..
Sevgili Süleyman efendi, şayeste hanım, Nesrin, Cemile Rıza kaptan ve dahi Katya bu iki seneye o kadar büyük katkınız oldu ki.. Bu karakterleri çok sevdik..
Ve Hilmi Önal..Kitapta olmayan karakterlerden, biriydi Hilmi Önal, kendimiz ettik, iyi ki de etmişiz..
Peyker ve Nihat, çoğunluğun ilişkilerini hırslarımızı, hayattan beklentilerimizi, simgeleyen iki karakterdi.. ikisi de ailelerinden şanssız kişiler olarak yeni bir aile oldular.. İki bebekleriyle onların hep mutlu olmasını istedik.. ileriye dönük umudumuz oldular. Nihat için elimiz çok gidip geldi, Hilmi Önalın oğlu Hilmi Önal gibi mi olur yoksa sütten ağzı mı yanmıştır diye .. Bu iki durum da işimize çok yaradı.
Aynur hanım, kocası Hilmi Önal gibi olan bir sürü kadına duruşuyla cesaret verdi..
Ve Çetin Özder.. Yine kitapta olmayan bizim için çok önemli bir karakterdi ve Firdevse çok yakıştı.. Firdevs düşünse düşünce ancak bu kadar yakışıklı bu kadar güçlü, bu kadar zarif bir adam isterdi.. Karşısına Çetin Özder çıktı.. teşekkür ederiz..
Ve Adnan bey,
siz bizi mahvettiniz..
sizinle tanıştığımız ilk günden beri, sevginizle umutlandık, hayata karşı duruşunuza gıpta ettik, aşk-ı memnu’yu izleyen bir sürü kadın, yanlarında oturan adama şöyle bir baktı ve derin bir iç çekti,
bu adam kadar sadece cebi değil yüreği de zengin, sevgili bir adama hayıflandı..
En masumu sizdiniz.. En büyük darbeyi siz yediniz..
siz öğrenseydiniz iki sezon devam etmezdi bu iş..
Her ne kadar sürç-i lisan ettiysek affola..
Gitme zamanı geldi.
Ve bu kadar gözü yaşlı..
şahane yönetmenimiz Hilal Saral’a ve onun şahane ekibine..
Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem, Gülsen Tuncer, Burçin Oraloğlu,
Rana Cabbar, Fatma Karanfil
başta olmak üzere, birbirinden değerli bütün oyuncularımıza..
Muhteşem görüntü yönetmenimize ve değerli ekibine..
Işık ekibimize, kostüm ve sanat yönetmenlerimize ki gerçekten
şahaneler yarattılar
Prodüksiyon ekibimize ki han istediğimiz yerde han kurdular..
Jenerikte adı geçen herkese aşk-ı memnu’ya emeği geçen herkese ama herkese yürekten teşekkür ediyoruz..
Bir projemiz bitti ama, biz bu işi yapmaya devam ettikçe, ve sizler de bizlerle olmayı kabul ettiğiniz sürece yine bir araya geleceğiz..
Bir özel teşekkür de yapımcılarımıza.. Bizi bu projeyle daha da şımarttılar.. Bunun altında nasıl bir iş yaparız bilemiyorum..
Hayallerimizi kısıtlamadılar, bizi daha fazlasına teşvik ettiler,
Sağ olsunlar var olsunlar..
Son olarak Yaprak dökümüne teşekkür ediyoruz  şaka şaka
sırası gelmişken gecikmiş bir teşekkür..
İsmail Cem Televizyon ödüllerinde “en iyi uyarlama senaryo” dalında Aşk-ı memnu ile ödüllendirildik.. O gecenin heyecanıyla doğru dürüst teşekkür edemedik.. bu vesileyle bir kez daha hepinize teşekkür ediyor..
Yukarıda yazdıklarımızın altını birkaç kere imzalıyoruz..
Gitme zamanı geldi
Ve bu kadar gözü yaşlı
Tekrar görüşünceye kadar,
Behlül kaçar…

Bihterin adını yazmaları zahmet olmuş anlaşılan :nazar:

Sanki başrollerde yoktu.:mymeka:

İnsan bi ona da teşekkür eder :umursamaz:

Behlül ve bihtere daha fazla yorum yazılmalıydı bu vedalarında diye düşünüyorum.

ya okumadım burdaki senaryoları dönüp bakcam demek doğru çıktı kızlar he
tekonolojinin gözünü sevem sempatiksalakcinni

X