Aşırı yobaz bir anneyle yaşamak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı evde yaşamak zaten çok zor herşeyim batıyor ama evlenmeden tek başıma ayrı eve çıkamam maddi durumum yetmez başka biriyle de ayrı eve çıkmak istemiyorum ancak evlenirsem çıkarım
Neden çıkamazsınız ki? Evlilik kurtuluş değil. Hiç güvendiğiniz kız arkadaşlarınız yok mu? Onlarla çıkın eve. Kira çok ucuza gelir. Bence kurtarın kendinizi bir an önce.

Evet annem zor bir insan ama bir halta yaramayan biri değil lafınızı bilerek yorum yapın lütfen

Ilk defa doğru bir cümle kurmussunuz sizi tebrik etmek isterdim ama keşke konu açarken anneniz için söylediğiniz kelimelerde de bu kadar özenli olsaydınız. Tepki gösterdiğimiz mevzu tam olarak bunlar.

Aynı evde yaşamak zaten çok zor herşeyim batıyor ama evlenmeden tek başıma ayrı eve çıkamam maddi durumum yetmez başka biriyle de ayrı eve çıkmak istemiyorum ancak evlenirsem çıkarım

o zaman annenizi hos sozlerle ikna etmeye calisin, ayni evde catisma catisma nereye kadar.

bir de benim annem de baskicidir ama babam biraz dengeler arayi.
Sizin durumunuzda annenizin arkadasi, teyzeniz vs annenizin iyi anlastigi biri vasitasiyla da annenizi yumusatabilirsiniz belki.

Nuh peygamberin bile iman etmeyen evladı var, böyle büyük konuşmalı.

Konu sahibi, hep öyle görmüş farklısını bilmiyor olabilir...ama hiç mi hakkı yok siz de, hiç mi sevmedi? İnsan öz annesine cahil, yobaz, kendini geliştirememiş köylü derse, başkaları neler der işte...

33 yaşında kocaman kadınsınız. Annenizi değiştiremiyeceğinize göre durumu bir şekil idare edebilirsiniz beyefendi ile konuşup.

Neden çıkamazsınız ki? Evlilik kurtuluş değil. Hiç güvendiğiniz kız arkadaşlarınız yok mu? Onlarla çıkın eve. Kira çok ucuza gelir. Bence kurtarın kendinizi bir an önce.
Etrafta arkadaşlarıyla ayrı eve çıkanları görüyorum anlaşamıyorlar bi tanesi şimdi tek başına eve çıkacak çok sorun yaşadı kimseyi istemiyorum diyor benim zaten maaşımın yarısı taksitlere gidiyor araba borcum var kalan parayla geçinemem biriktirdiğim parayı da aileme verdim zaten borçları için

Evlendiğiniz kişiyle anlaşabileceğiniz ne malum. En azından ev arkadaşıyla anlaşamazsanız başka eve geçersiniz. Evlilik sandığınız kurtuluş değil

Aldatan erkeklere saydıranlar burada aldatmış baba için diyolar ki neden terk ettiğini bilemeyiz belki bıktı karısından diyor
Hani aldatma değil adam gibi boşanmak lazımdı
Ayrılma nedenlerini söyleyeyim annem neden bu peyniri aldın diye sudan sebeple kavga çıkarıp saatlerce dırdır yapardı babam evden giderdi o susmayınca bir peynir için. Babamın arkadaşının oğlu sünnet oldu kır bahçesinde annem içkili mekan diye gitmedi babam balkonda bira içti diye annem şişeyi aldı yola attı kavga çıkardı gibi şeyler babam yıllarca boşanmak istedi annem hayır dedi babamda aldattı ayrıca ben babamı aldattığı için haklı bulmadım kendi kafanızdan uydurmayın

Evlendiğiniz kişiyle anlaşabileceğiniz ne malum. En azından ev arkadaşıyla anlaşamazsanız başka eve geçersiniz. Evlilik sandığınız kurtuluş değil
Böyle bir anne sizce ayrı eve çıkmama izin verir mi? Denemedim mi sanıyorsunuz? Bi gece arkadaşımda kaldım diye burnumdan getirdi

Safiye, sen misin kız?

Dinde zorlama yoktur.Ebeveynler çocuklarını belli bir yaşa kadar bir şeyleri öğretmekle mükelleftir ama sonra çocukların da bir birey olduğunu unutuyorlar.Onların sahibi gibi davranıyorlar.Belli bir yaştan sonra din seçimi dahi evlada aittir.Anladığım kadarıyla size öğretilmekten çok sahiplenici baskıcı bir şekilde bazı şeyler dayatılmaya çalışılmış.Anne baba her zaman haklı olmak zorunda değil.Anneniz gördüğünü uyguluyor.Bence hayatınıza bakın.Ama saygısızlık da yapmayın.Annelik hakkı var.Biraz sakinlik anlamaya çalışmak sizi daha mutlu huzurlu yapacaktır..

Aile elinden geleni yapıyor ama çocuk isyankarsa o imtihandır zaten. Burda demek istediğim yanlış metodlar uygulayıp evladım benim gibi olsun mantığı yanlış.

Bence senin sinirlerin bozuk. Burda senin iyiliğin için yorum yapan insanlara bile çok sivri konuşuyorsun.

Ben sana koca paragraf yazdım tek kelimemi cımbızla çekip aldın hadsiz dedin. Ki seni yürekten desteklediğim halde. Yine de kusura bakma dedim.

Ben açıkçası olumlu olumsuz yorum yapan insanlara karşı genel tavrını beğenmedim.

İçini dökmek için konu açmışsın ne güzel ama yaşadıklarının seni getirmiş olduğu durumun faturasını başkalarına kesme.

Seni 33 yaşında birine göre de güçlü ve ayakları sağlam basan biri gibi bulamadım ben. Yorumumdan sonra arkadaşlara yazdıklarına baktım da bu kadar sıkıntı yaşadığın bir anne varsa ne yapar eder ayrı eve çıkarsın hayatına yön verirsin. Şöyle böyle diye kılıf uydurmazsın.

Acikcasi durumunuza üzüldüm..annenizin dini inanclari olabililir, ögretmeye gayret etmek istebilir sorun orda degil. Sorun bence daha cok size cocukluktan beri yasattigi duygularda. Size hep yalnissiniz veya yetersiz gibi hissettirmis. Ilk yazinizda cok sinirli görünseniz de bence daha cok annesiyle bag kuramayan bir evlat var. Anniz icki icen bir damat istemeyebilir. Dini inanclarina göre ters. Lakin esinizle yasayacak olan sizsiniz. Bu sürec sizin icin sabir gerektirecek bu yüzden. Annenizde belli sartlar altinda yetistirilmis. O sekilde hayatini sürdürüyor kendince. Insallah bir sekilde orta yolu bulursunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…