Aşırı kuru bir cildim var, sürekli kızarık pul pul olan.

Hassastır bir cildin var demek ki ilk önceliğin dermatoloji tabi sonrasında hep nemlemdirmen. Makyaj motiveni bana da ittiriver o kadar uzun zaman oldu ki makyaj yapmayalı yapınca kendimi tuhaf hissediyorum
Bende yaomak istemiyorum makyajsizda dupduru bi cildim olsa ne guzel olur hatta hic krem surmesem... artik yoruldum kremlerden

Evet haklisin zaten atopik dendi doktora giderken tam gorsun diye bi kac gun krem surmedim adamcagiz ne gordum oyle ne olmus yuzune dedi

Bepanthen onarici bakim kremi kullaniyorum ama sensidermi denemedim bu bitince onuda alayim

Surekli makyaj yapmiyorum zaten boyle temiz isil.isil bi cildim olsa yeter o kadar kotu degil ama bu kizarikliklar yas gecmeye basladikca leke olmaya basladi hafiften
Ben kullanıyorum temiz ve ışıl ışıl oluyor benim cildimde o etkiyi yapıyor güneş kremide zaten lekeleride gideriyor canım

Tesekkur ederim ilginize. Dermotaloga cok gittim hassas bi cildim var zaten piyasada olan normal nemlendiricileri kullanamiyorum ozel seriler olmasi gerekiyor. Atopik bi cildim var maalesef gercekten artik zor durumdayim

Ben kullanıyorum temiz ve ışıl ışıl oluyor benim cildimde o etkiyi yapıyor güneş kremide zaten lekeleride gideriyor canım
Tesekkur ederim. Yillardir gunes kremi kullaniyorum artik nefret ediyorum her kremden gines kreminin biraktigi histen daha cok

Nem veren serumlarla takviye yapabilirsiniz ne kadar kuruymus cildiniz umarim faydasini görürsünüz.

Bol bol su icmeyede özen gösterin.
Cok su icerim zaten olusatim oyle.
Evet gercekten berbat cildim ve artik kremlerden yoruldum surmek bile istemiyorum soyle yizumu yikayip havluyla kurulayip birakmak istiyorum

Dermovate kortizonlu degil mi ben mi oyle hatirliyorum

Evet kortizonlu. Zaten dediğim gibi, günlük kurtarıcı bir şey o, sürekli kullanım önerilmiyor.
Toplantımın, önemli bir görüşmemin olduğu zamanlarda yüzümün maskeden görünen kısmına sürüyorum ben.. Üstüne de himalayanın yoğun nemlendiricili kremi, onun üstüne güneş koruyuculu bb krem falan filan.. 3-5 saat götürüyor beni

Yüz için , biraz pahalı ama clinique nemlendiricileri çok güzel. Onun dışında cilt için , bebe yağı işe yarıyor. Duştan çıkınca nemli cilde sürünce çok etkili oluyor.

-SWEET MOM- A bu arada bir sürü dermatolog dolaşmış birisiyim, hepsi bol su iç, makyaj yapma, cildini dinlendir deyip kızarıklık ve kaşıntı gideren kremlerden verip gönderdiler. Bir kaç ay önce sosyal medyada çokça reklamı yapılan Madeleb'i ve New essentials c vitaminli serum aldım, tek bir faydasını dahi görmedim, aksine daha çok kızarıklık ve sivilce oluştu.

O kremden evde var ogluma kullanmistim deneyeyim pomatti sanirim

Bende oyleyim oldugum yerdeki tum doktorlara gittim. Madelebi kullanmayi dusunuyordum yorumlarda sivilce yaptigini okudum o yizden almadim

Yüz için , biraz pahalı ama clinique nemlendiricileri çok güzel. Onun dışında cilt için , bebe yağı işe yarıyor. Duştan çıkınca nemli cilde sürünce çok etkili oluyor.

Clinique bende bakmistim ama hangisini alacagimi bilemedim yuzume uyan bi kremi olursa elbetteki kullanirim fiayti hic onemli degil

Bu arada doktorum bana advantan, basis creme, copportone gunes kremi vermisti en son ve prednol igne uygulatiyor ara ara ama yemin edrrim yag ficisi gibi oluyorum nefret ediyorum o hisle dolasmaktan. Dermovate bayagi yagli sanirim ondan kurtariyor seni bu gece yatmadan sureyim ama sende dikkat et kortizonlu pomatlar gunese cikinca sorun yaratabiliyor diye duymustum

Benimde cildim böyle bende stres egzaması var özellikle alnımın iki yan tarafı ve burun kenarlarım kızarıyor alnımdada pul pul döklme oluyor. Eğer makyajı yoğun kullanıyorsanız kesinlikle başta makyaj bazı kullanmanızı tavsiye ederim. Cildiye ile görüşürseniz iyi olur ama cold kremler atoderm krem VS çok iyi geliyor

Tesekkur edrim egzamam yok cildimin hassasiyet seviyesinin yuksek oldugunu soyledi doktor. Cold cremler ile spreyler benimde ilgimi cekti ama o kadar marka ve secenek var ki en son almadan cikmistim

Merhaba,yirmi yılı aşkın süredir egzamam var,bir çok Dr.a gittim,bir çok ilaç kullandım ama faydasını görmedim.Sadece anlık rahatlama sağlıyor bu kortizonlu ilaçlar.Kış aylarında özellikle ellerim paramparça oluyor ve acısına zor katlanıyorum.Çok stresli olduğum dönemlerde ise dahada azıyor,vücudumda kızarıklık pul pul dökülme de oluyor.Seneler önce gittiğim bir Dr.,sorunun karaciğer den kaynaklı olduğunu söylemiş ve hap vermişti.Asitli ve çok baharatlı beslenmemem gerektiğini ve temizlik ve kozmetik maddelerinden uzak durmam gerektiğini söylemiş ti ki ben de el yıkama hastalığı var.Dediğine göre sadece saf beyaz sabun kullanmanız gerekiyor.Bir de ayaklarımın alt derisi soyuluyor ve bazen yarıklar oluşuyor,bu da muhtemel bir diyabet hastalığının belirtisiymiş.Tam teşekküllü bir tahlil yaptırmanızı öneririm,bu tür deri hastalıkları büyük ihtimalle karaciğer hassasiyetine bağlı olabiliyor.

Evet cildi inceltiyor, yeni leke oluşumuna neden oluyor, o yüzden sürekli kullanmıyorum, akşamları yatarken sürüyorum azcık :/

Arko krem kulan yağlı olan temiz kuru cilde sabah ve akşam devamlı sür yüzün hem yumuşak parlak ve pürüzsüz görünecektir zaten bimde şok ta bile satılıyor yeşil küçük bi kutuda ben bunu kullanıyorum herkese de tasfiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…