aşıları ne yapacağız?

beyazzzambak

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
2.253
140
kızlar 2. ay aşısı karma olarak yapılıyor ve ateş yapabiliyormuş. bu nedenle özel aşıları tercih ediyorlar. sağlık ocaklarında yapılanlar daha fazla ateş yaparken özeller kolay atlatılıyormuş. bu konuda bilgisi olan varsa paylaşalım lütfen

canım ben ilk oğlumda yaptırmıştım ama hiç bir problem olmadı ateşi bile olmadı. Ama belki çocuktan çocuğa değişebilir. bakalım bebkimde nasıl olcak bende merak ediyorum.

bana mınoset verdı dr. surup. ateşi olursa kullanırsın dedi.
ates olması normal bence cocuğa mıkrop verılıyor nede olsa.önemli olan bunun bılıncınde olup cocuğu kontrol altında tutmak.ben saglık ocagında yaptırıp sonra atesşini sureklı kontrol altında tutacağım.sorun olacağını sanmıyorum.

ben hemşire arkadaşlarıma sormuştum . eskiden sağlık ocaklarında yapılan aşılar ateş yaparmış, ama son yıllarda değiştirmişler ve il sağlık müdürlükleri aşı konusunda çok titiz davrandığı için gönül rahatlığı ile yaptırabilirsin dediler. doktorum da aynı fikirde .ben bir de ek olarak pnömokok yaptıracağım hepsini birden yaptır dedi doktorumuz bakalım bayramdan sonra karma, verem ve pnömokok yapılacak aynı gün. yavruşumun canı yanacak ama herşey onun sağlığı için

kızlar merak etmeyin artık sağlık ocağında yapılan karma aşılar değişti. eskiden parayla alınan özel aşı dediğimiz aşıdan yapyorlar zaten. ilk karma da biraz bacağınaı ağrıtabilir demişti hemşire. 3 saat sonra çok ağladı ama ateş yoktu, minoset şurup vermiştim, bir daha da ağlamadı. diğer karmalar da hiç sorun yaşamadık

pazartesi günü kızıma karma ve verem yapıldı ateş yapmaz dediler fakat olursa da calpol verebilirsiniz dediler sağlık ocağında çok şkür ateşi olmadı kızımın.bu arada akşam için de dr umuzla randevumuz vardı pnömokok ve ishal aşılarımızı alıp gidecektik o yapacaktı.ama gündüz sağlık ocağında geçen haftadan itiberan pnömokok aşısının yapılmaya başlandığı söylendi ve orda yaptırdık.sadece ishal aşımızı alıp gittik dr a biraz pahalı bir aşı bu da ama dr umuz bebiş çok önemli olduğunu söyledi.iğneyle değil oral yoldan alınıyor bu aşı ama tadı çok acı galiba yavrum aşı bitene kadar çok ağladı.

pazartesi günü kızıma karma ve verem yapıldı ateş yapmaz dediler fakat olursa da calpol verebilirsiniz dediler sağlık ocağında çok şkür ateşi olmadı kızımın.bu arada akşam için de dr umuzla randevumuz vardı pnömokok ve ishal aşılarımızı alıp gidecektik o yapacaktı.ama gündüz sağlık ocağında geçen haftadan itiberan pnömokok aşısının yapılmaya başlandığı söylendi ve orda yaptırdık.sadece ishal aşımızı alıp gittik dr a biraz pahalı bir aşı bu da ama dr umuz bebiş çok önemli olduğunu söyledi.iğneyle değil oral yoldan alınıyor bu aşı ama tadı çok acı galiba yavrum aşı bitene kadar çok ağladı.

yani pnomokoku devletmi karşılıyor artık bizimde 19 aralıkta verem aşımız olucak o zaman yapacaklarmı s ocağındsa

arkadaşım yanlış biliyorsun artık sağlık ocaklarında yapılan karma aşı özellerdekiyle aynı adınıda vereyim pentaksim.bence özele götürme hatta sana güzel bir haber vereyim pnomokok aşısı artık sağlık ocaklarında yapılyor.bence aşılarını orda yaptır.bide ateş yapan aşı verem aşısı sana tavsiyem bebeğine aşı yaptırmadan 1 çay kaşığı ateş düşürücü ver.

X