Aşılama yolculuğu

Birceee00

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2021
54
36
31
Merhaba hanımlar
Aşılama yolculuğumdan bahsetmek istedim
Daha önce iki gebelik geçirdim ikisinide kalbi durduğu için kaybettim(pıhtılaşma bozukluğu varmış sonradan öğrendim)
İkinci düşük sonrası aylar süren kanamam oldu düşükten yaklaşık 7 ay sonra tekrar bebek istedik 3 ay denedik olmadı doktora gittik haliyle
Çünkü ben daha önceki iki gebeligimde de hemen hamile kalmıştım
Doktor yumurta rezervin az dedi aşılama önerdi gerçi hiç umudum yoktu nedense
8 gün Gonal f (75) iğne oldum sadece 1 yumurtam olgunlaştı diğerleri 16 mm deydi
02.08.22 gece 12 de çatlatma iğnesi
04.08.22 de öğle 12:00 aşılamam yapıldı progestan başladık
Aşılamam çok ağrılı oldu
Ve 3 gün kahverengi lekelenmem ve ağrım oldu
Genelde herkes belirtiden bahsetmiş o kadar cok dinledim ki kendimi istemsiz hersey belirti gibi geldi afedersiniz gaz sıkıntısı ve en belirgini 13.-14. günde başlayan göğüs hassasiyeti ve şişkinliği oldu
Doktor 14 gün sonra test ver dedi ama adet olacakmışım gibi karın ağrım ve adet belirtilerim olunca ben dayanamadım aşılamanın olduğu günüde sayarsak 11. Gün
=>14.08. 22 gece 12 gibi test yaptım çok silik bir çizgi belirdi varla yok arasında
=>15.08.22 saat 9:00 kan testi verdim sağlık ocağına gelirken bı test daha aldım ve çok çok silik onda da çıktı
Aksi gibi sağlık ocağı tahlilim ertesi güne kaldı
=>16.08.22 erken gebelik testinde daha belirgin bir şekilde göründü ve aynı gün içinde kan sonucumda çıktı 10.8
Tabi sevinmek için erken geldi 2 gün sonra =>18.08.22 tekrar kan verdim 73.
İki gün önce kahverengi bir lekelenmem oldu apar topar hastaneye gittim doktor"Gebelik var" dedi ama düşük riskide olduğu için Progestan iğne,Duphaston hap,kan sulandırıcı iğne başlandı
Şuan için ilaçların etkisiyle iyiyim inşallah sağlıkla devam eder
Bugün yeniden kan verdim 780 çıktı şimdilik yükseliş güzel sıra keseyi görüp kalp atışını duymakta inşallah her şey yolunda gider
Umarım sizlerde bu yolda verdiğiniz emeklerin karşılığını alırsınız
Rabbim isteyen herkese nasip etsin anneliği

MAŞALLAH SAĞLIKLA kucağınıza alın bende 17.08.2022 de aşılama oldum şuan hafif karın ağrısı kasık ağrısı var çok sık çişim geliyor bekliyorum ayın sonunu hayırlısı bakalım

MAŞALLAH SAĞLIKLA kucağınıza alın bende 17.08.2022 de aşılama oldum şuan hafif karın ağrısı kasık ağrısı var çok sık çişim geliyor bekliyorum ayın sonunu hayırlısı bakalım
Sağlıkla tutunsun inşallah bebeğiniz
Beklemek çok zor
Tutacak mı diye beklerken şimdi de keseyi görmek için bekliyoruz
Sonra inşallah kalp atışı, doğum derken bekleyislerimiz hayırla sağlıkla bebeklerimizin gelişiyle son bulsun inşallah

AY İNŞALLAH NE GİBİ BELİRTİLERİNİZ VAR BENİM BELİRLTİLEREE NE DİYORSUNUZ

AY İNŞALLAH NE GİBİ BELİRTİLERİNİZ VAR BENİM BELİRLTİLEREE NE DİYORSUNUZ
Aslında benzer şeyleri bende yaşadım tabi herkeste aynı etkiler olur mu bilmiyorum ama sık idrara çıkma, karın kasık ağrısı bendede olmuştu Ama buralarda hep araştırdım okudum kendi kendime belirti mi uyduruyorum acaba diye bile düşündüm
Sonra adet ağrısı gibi olmaya başladı ki aslında normal önceki gebeliklerimde de öyle olmuştu hep ama nedense
Tamam demiştim olmadı adet olucam
Hala ara ara karın ağrısı yaşıyorum

Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah benimde dün ikinci asilamam oldu dünden beri azar azar kanamam var rahim agzimda yara varmış. Acaba siz aşılama olduktan sonra ne kadar süre yatarak beklediniz ben idrar sıkışıklığından 3 dk içinde kalkmak zorunda kaldım

Bi 10-15 dk belki emin değilim bir süre yattım kalkabilirsiniz dediler kalktım ama kalkar kalmaz ilk is bende Wc'ye gittim dediğiniz gibi çok sıkışıktım ve ilk gün baya sık çıktım idrara
3 gün kahverengi olarak benimde geldi kanamam ama yara falan yoktu benim dediğim gibi zaten aşılamam da çok ağrılı oldu benim baya canım yandı

Peki eşinizin sperm değerleri nasıl çıkmıştı acaba

ikinci aşılama için süreç nasıl oluyor acaba bilgi verir misiniz rica etsem?

Dün akşam kahverengi lekelenmem başladı acile gittim serum taktılar çok net olmasada kese göründü
Sabah doktorum muayene etti daha net göründü kese ama kist var dedi oda kanama yapabilir dedi oda düşük riski yapıyor dedi haftaya kalp atımı için çağırdı ama öğleden sonra birden yoğun bir kanama başladı şimdi hastadeyim yatış verdi şimdilik kese duruyor dua edin

kızlar benim 8. Gün kafam karışık ne yacağımı bilmiyorum işi gücü bıraktım forum okuyorum benzer yoğun belirtiler oldu ama onlar azalmaya başladı normal mi

İnşallah sorunsuz devamına erdirir allahım sağlıcakla kucağına alırsın
Amin inşallah şimdilik taburcu olduk ama hala kanama alanı var dedi doktor 5+4 günlük bu 3. Gebeliğim diğerleri de aynı şekilde ilk haftalarda kanama başladı sağlıkla devam edemedik ilki düştü ikinci 13 haftalıkken kalbi durdu çok korkuyorum bir neden bir çözüm de bulamıyorlar kan sulandırıcı hap+iğne de kullanıyorum inşallah sağlıkla doğar miniğim

kızlar benim 8. Gün kafam karışık ne yacağımı bilmiyorum işi gücü bıraktım forum okuyorum benzer yoğun belirtiler oldu ama onlar azalmaya başladı normal mi
Hiç belli olmuyor kendini dinledikce belirti bulmaya çalışıyor insan az kalmış öğrenmeye benim aşılamanın 11. Gün gece kaset testtede çıktı ertesi günde kanda yine siz birkaç gün daha bekleyip 14. Günde kan verin

Bugün 11. Gün oldu dayanamayıp test yapacağım akşam işteyim çünkü bide şunu fark ettim normalde gün içinde tatlı bişeyler atıştırırım ve tatlı beni hiç bir zaman kesmez şuan azıcık yiyorum ve sanki fazla geliyor bidem bulanıyormuş gibi oluyor ne dersiniz

Senin son durum ne brc00 inşallah bir sıkıntı yokturdur
Lekelenmem bugün geçti daha ama ara ara ağrılarım devam ediyor bugün bel ağrısı da başladı doktor o kadar olacak normal dedi iki hafta sonra çağırdı kontrol için ama ben bekleyemem sanırım iki hafta birkaç gün içinde tekrar bı kontrole giderim
Gebelik boyunca böyle gecicek sanırım kız kardeşimde böyle olmuştu 9 ay boyunca hamileliği kanama ile geçmişti zaman zaman çok fazla kanamaları da olmuştu 9 ay hep yatmıştı

Olabilir benim ikinci hamileliğimde hemen ilk haftalarda koku hassasiyeti başlamıştı ama 5. Haftadan sonra bitiyorum artık tamamen tatlıya bayılırım dediğiniz gibi ama şuan yazarken bile midem bulanıyor yemek adına hiçbir şey duymak görmek istemiyorum bulantı ilaçları falan hak getire
Hadi bakalım hayırlısı eğer kaset test yapacaksanız uzun süre idrara çıkmadığınız zaman yaparsanız yada sabah ilk idrarla daha net sonuç çıkar yinede daha çok erken ola ki çift çıkmaz sakın moral bozmayın 14. Günden sonra bile testte çıkmayıp kanda çıkanlar olabiliyor haber verirseniz cok sevnirim inşallah pozitifi görürsünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…