Aşılama yolculuğu

Lekelenmem bugün geçti daha ama ara ara ağrılarım devam ediyor bugün bel ağrısı da başladı doktor o kadar olacak normal dedi iki hafta sonra çağırdı kontrol için ama ben bekleyemem sanırım iki hafta birkaç gün içinde tekrar bı kontrole giderim
Gebelik boyunca böyle gecicek sanırım kız kardeşimde böyle olmuştu 9 ay boyunca hamileliği kanama ile geçmişti zaman zaman çok fazla kanamaları da olmuştu 9 ay hep yatmıştı
Canım hakkında hayırlısını diliyorum dr dinle sabırlı olmaya çalış dinlenme şansın varsada bol bol dinlen beslenmene dikkat et inşallah güzel haberlerle yine konuşuruz

Merhaba hanımlar
Aşılama yolculuğumdan bahsetmek istedim
Daha önce iki gebelik geçirdim ikisinide kalbi durduğu için kaybettim(pıhtılaşma bozukluğu varmış sonradan öğrendim)
İkinci düşük sonrası aylar süren kanamam oldu düşükten yaklaşık 7 ay sonra tekrar bebek istedik 3 ay denedik olmadı doktora gittik haliyle
Çünkü ben daha önceki iki gebeligimde de hemen hamile kalmıştım
Doktor yumurta rezervin az dedi aşılama önerdi gerçi hiç umudum yoktu nedense
8 gün Gonal f (75) iğne oldum sadece 1 yumurtam olgunlaştı diğerleri 16 mm deydi
02.08.22 gece 12 de çatlatma iğnesi
04.08.22 de öğle 12:00 aşılamam yapıldı progestan başladık
Aşılamam çok ağrılı oldu
Ve 3 gün kahverengi lekelenmem ve ağrım oldu
Genelde herkes belirtiden bahsetmiş o kadar cok dinledim ki kendimi istemsiz hersey belirti gibi geldi afedersiniz gaz sıkıntısı ve en belirgini 13.-14. günde başlayan göğüs hassasiyeti ve şişkinliği oldu
Doktor 14 gün sonra test ver dedi ama adet olacakmışım gibi karın ağrım ve adet belirtilerim olunca ben dayanamadım aşılamanın olduğu günüde sayarsak 11. Gün
=>14.08. 22 gece 12 gibi test yaptım çok silik bir çizgi belirdi varla yok arasında
=>15.08.22 saat 9:00 kan testi verdim sağlık ocağına gelirken bı test daha aldım ve çok çok silik onda da çıktı
Aksi gibi sağlık ocağı tahlilim ertesi güne kaldı
=>16.08.22 erken gebelik testinde daha belirgin bir şekilde göründü ve aynı gün içinde kan sonucumda çıktı 10.8
Tabi sevinmek için erken geldi 2 gün sonra =>18.08.22 tekrar kan verdim 73.
İki gün önce kahverengi bir lekelenmem oldu apar topar hastaneye gittim doktor"Gebelik var" dedi ama düşük riskide olduğu için Progestan iğne,Duphaston hap,kan sulandırıcı iğne başlandı
Şuan için ilaçların etkisiyle iyiyim inşallah sağlıkla devam eder
Bugün yeniden kan verdim 780 çıktı şimdilik yükseliş güzel sıra keseyi görüp kalp atışını duymakta inşallah her şey yolunda gider
Umarım sizlerde bu yolda verdiğiniz emeklerin karşılığını alırsınız
Rabbim isteyen herkese nasip etsin anneliği
Ne güzel rabbim sağlık huzur versin..bende bugün başladım ..size doktor Yasmin ilacı vermiskiydi aşılama için.jirde yumurta sperm arttırıcı takviye ilaçları

Ne güzel rabbim sağlık huzur versin..bende bugün başladım ..size doktor Yasmin ilacı vermiskiydi aşılama için.jirde yumurta sperm arttırıcı takviye ilaçları
Hayır aşılama için sadece gonal f 300 kullandım 2 enjektör günde 75 toplam 8 gün yumurta geliştirmek için onun dışında bir ilaç kullanmadım
Sperm arttırıcı takviye de kullanmadık ayrıca yanlış bilmiyorsam Yasmin doğum kontrol hapı değil mi?

Canım hakkında hayırlısını diliyorum dr dinle sabırlı olmaya çalış dinlenme şansın varsada bol bol dinlen beslenmene dikkat et inşallah güzel haberlerle yine konuşuruz
Zaten şuan öyle yapıyorum sürekli yatıyorum hiçbir iş yapmıyorum
İnşallah senden de hayırlı haberler bekliyorum

Hayır aşılama için sadece gonal f 300 kullandım 2 enjektör günde 75 toplam 8 gün yumurta geliştirmek için onun dışında bir ilaç kullanmadım
Sperm arttırıcı takviye de kullanmadık ayrıca yanlış bilmiyorsam Yasmin doğum kontrol hapı değil mi?
Doktor verdi eşime mecbur sperm artırıcı verdi problem var..yasmini sordum doktora kist olmasın diye vermiş

Ne güzel rabbim sağlık huzur versin..bende bugün başladım ..size doktor Yasmin ilacı vermisk
Olabilir benim ikinci hamileliğimde hemen ilk haftalarda koku hassasiyeti başlamıştı ama 5. Haftadan sonra bitiyorum artık tamamen tatlıya bayılırım dediğiniz gibi ama şuan yazarken bile midem bulanıyor yemek adına hiçbir şey duymak görmek istemiyorum bulantı ilaçları falan hak getire
Hadi bakalım hayırlısı eğer kaset test yapacaksanız uzun süre idrara çıkmadığınız zaman yaparsanız yada sabah ilk idrarla daha net sonuç çıkar yinede daha çok erken ola ki çift çıkmaz sakın moral bozmayın 14. Günden sonra bile testte çıkmayıp kanda çıkanlar olabiliyor haber verirseniz cok sevnirim inşallah pozitifi görürsünüz
Doktor verdi eşime mecbur sperm artırıcı verdi problem var..yasmini sordum doktora kist olmasın diye vermiş
Yasmini hiç okumadım ilginç ama sperm için biz vitamin kullandık bir tık ileri hareket artmış dedi doktor 60 adet vardı hap tüm hepsini aşılama olmadan bitirmişti ne kadar zamanın var bilmiyorum ama keçiboynuzu özü kullanın çok faydalıymış bildiğin pekmez gibi

Eşimin sperminde sıkıntı yoktu o sebeple bize verilmedi ama yasmin kullanırken aşılama nasıl olacak bilemedim tabiki doktor daha iyisini bilir
Kist şuan bende de var basit kist dedi doktor zamanla kendiliğinden geçer diye düşünüyorum dedi aslında aşılama yapan doktorumun muayenesinde de görülmüştü sağda 2,5- 3 mm boyutunda bir kist geçmemiş 5.5 mm olmuş yanında iki tane de küçük var dedi doktor muhtemelen onlar catlamayan yumurtalar 16 mm boyunda sağda vardı iki yumurta ama olgunlaşan yumurtam sol taraftaydı şuan için korkulacak bişey yok dedi

Dün akşam kahverengi lekelenmem başladı acile gittim serum taktılar çok net olmasada kese göründü
Sabah doktorum muayene etti daha net göründü kese ama kist var dedi oda kanama yapabilir dedi oda düşük riski yapıyor dedi haftaya kalp atımı için çağırdı ama öğleden sonra birden yoğun bir kanama başladı şimdi hastadeyim yatış verdi şimdilik kese duruyor dua edin
Rabbim yardımcınız olsun ve evladınıza kavuştursun çok geçmiş olsun şuan ne durumdasiniz inşallah toparlamişsinizdir 🙏🏻

Rabbim yardımcınız olsun ve evladınıza kavuştursun çok geçmiş olsun şuan ne durumdasiniz inşallah toparlamişsinizdir 🙏🏻
Aslında normale dönmüştü bugün sabah 5 te tekrar başladı zaten iki gündür ağrım vardı gittik hastaneye doktor şuan kanama alanı yok dedi şükür kahverengiye kaçan bir renkti afedersiniz beklemiş eski bir kanama muhtemelen istirahate devam edin olabildigince kalkma ayağa dedi çok şükür maşallah bugün bebeğimi gördüm kalp atışlarını duydum

İyi akşamlar benim aşılamadan sonra 12. Günüm bel ağrılarım oluyor arada kasıklarım ağrıyor ama az önce gebelik testi yaptım negatif çıktı biraz moralim bozuldu yarın kanda baktirmayi düşünüyorum
Benimde 13. Gün dayanamadım sabah test yaptım idrar negatif şuan çok moralim bozuk yarın kan vericem bi umut bişey öğrenirsen banada hbr ver durumumuz aynı galiba

İyi akşamlar benim aşılamadan sonra 12. Günüm bel ağrılarım oluyor arada kasıklarım ağrıyor ama az önce gebelik testi yaptım negatif çıktı biraz moralim bozuldu yarın kanda baktirmayi düşünüyorum
Moral bozmayın hemen gebelik testinde çıkmayabiliyor
Kan sonucunu aldınız mı sonuç ne?
İnşallah güzel haber veririsiniz

Benimde 13. Gün dayanamadım sabah test yaptım idrar negatif şuan çok moralim bozuk yarın kan vericem bi umut bişey öğrenirsen banada hbr ver durumumuz aynı galiba
Geç döllenme olmuştur belki inşallah kanda güzel sonuçlar çıkar
Sonucunu öğrendin mi inşallah güzel haberler bekliyoruz

Merhaba bende aşılama sürecinden geçtim,o sebeple elimde hiç kullanılmayan gonal f 900ü uygun fiyata durumu olmayanlara verebilirim,hemsireyim muhafazası dikkat ettim.Umarim iyi sonuçlar alabilirsiniz

Kızlar merhaba bende bugün aşılama oldum. 1 saat oldu eve geleli yanlarim kaşıklarım ağrıyor acaba normal mi bu durum?

Evet çok normal. Benim 5. Günüm hala var kasık ağrım😊 inşallah pozitifi görürüz
Ahh inşallah, peki bir sey daha sorucam akinti oluyor mu sizde de ? Bende dun biraz yogun akinti geldi bugun de tuvalette cok az kanli akinti geldi. Bir de gazım var surekli :KK43:

Kızlar merhaba bende bugün aşılama oldum. 1 saat oldu eve geleli yanlarim kaşıklarım ağrıyor acaba normal mi bu durum?
İnsallahhh güzel sonuclanir..benimde yakında asilama sürecim baslayacak... anestezi siz hsg olamadım kasildim.asilama nasil olur bilemiyorum...rabbim yardım etsin.kucagimiz boş kalmasin🙏🙏🙏

X