Aşılama yolculuğu

Merhaba; bende pazartesi aşılama oldum yani 4. gündeyim ama hiç ümidim yok. Dış gebelikten dolayı sağ tüpüm alınmıştı
8 ay geçti aşılamaya karar verdk sadece klomen kullandım ve sonra catlama iğnesi. Benim sağ tarafımda 2 adet yumurta gelişti ama orda tüp yok doktor önemli değil yumurtayı hangi tüpün yakalayacağı belli olmuyor dedi,
hayırlısı olsun.

Merhaba hanımlar
Aşılama yolculuğumdan bahsetmek istedim
Daha önce iki gebelik geçirdim ikisinide kalbi durduğu için kaybettim(pıhtılaşma bozukluğu varmış sonradan öğrendim)
İkinci düşük sonrası aylar süren kanamam oldu düşükten yaklaşık 7 ay sonra tekrar bebek istedik 3 ay denedik olmadı doktora gittik haliyle
Çünkü ben daha önceki iki gebeligimde de hemen hamile kalmıştım
Doktor yumurta rezervin az dedi aşılama önerdi gerçi hiç umudum yoktu nedense
8 gün Gonal f (75) iğne oldum sadece 1 yumurtam olgunlaştı diğerleri 16 mm deydi
02.08.22 gece 12 de çatlatma iğnesi
04.08.22 de öğle 12:00 aşılamam yapıldı progestan başladık
Aşılamam çok ağrılı oldu
Ve 3 gün kahverengi lekelenmem ve ağrım oldu
Genelde herkes belirtiden bahsetmiş o kadar cok dinledim ki kendimi istemsiz hersey belirti gibi geldi afedersiniz gaz sıkıntısı ve en belirgini 13.-14. günde başlayan göğüs hassasiyeti ve şişkinliği oldu
Doktor 14 gün sonra test ver dedi ama adet olacakmışım gibi karın ağrım ve adet belirtilerim olunca ben dayanamadım aşılamanın olduğu günüde sayarsak 11. Gün
=>14.08. 22 gece 12 gibi test yaptım çok silik bir çizgi belirdi varla yok arasında
=>15.08.22 saat 9:00 kan testi verdim sağlık ocağına gelirken bı test daha aldım ve çok çok silik onda da çıktı
Aksi gibi sağlık ocağı tahlilim ertesi güne kaldı
=>16.08.22 erken gebelik testinde daha belirgin bir şekilde göründü ve aynı gün içinde kan sonucumda çıktı 10.8
Tabi sevinmek için erken geldi 2 gün sonra =>18.08.22 tekrar kan verdim 73.
İki gün önce kahverengi bir lekelenmem oldu apar topar hastaneye gittim doktor"Gebelik var" dedi ama düşük riskide olduğu için Progestan iğne,Duphaston hap,kan sulandırıcı iğne başlandı
Şuan için ilaçların etkisiyle iyiyim inşallah sağlıkla devam eder
Bugün yeniden kan verdim 780 çıktı şimdilik yükseliş güzel sıra keseyi görüp kalp atışını duymakta inşallah her şey yolunda gider
Umarım sizlerde bu yolda verdiğiniz emeklerin karşılığını alırsınız
Rabbim isteyen herkese nasip etsin anneliği
Merhaba :) umarım şuan hamileliğiniz güzel ilerliyordur . Bende bugün 20 ekimde aşılama oldum . Bir yumurtam 18 mm gelişmiş güzel dedi . Benimde biraz ağrılı geçti ama sonrasında iğne ilaç herhangi birşey vermedi . Acaba verilmesi mi gerekiyor

Ne yazık ki hala kanamalarim devam ediyor hastanede yata çıka devam ediyoruz çok şükür ki bebegimin sağlığı iyi Aşılama sonrası bana Progestan başladı doktorum ama bütün doktorlar ilaç vermiyor diye duymuştum
Merhaba :) umarım şuan hamileliğiniz güzel ilerliyordur . Bende bugün 20 ekimde aşılama oldum . Bir yumurtam 18 mm gelişmiş güzel dedi . Benimde biraz ağrılı geçti ama sonrasında iğne ilaç herhangi birşey vermedi . Acaba verilmesi mi gerekiyor

Ne yazık ki hala kanamalarim devam ediyor hastanede yata çıka devam ediyoruz çok şükür ki bebegimin sağlığı iyi Aşılama sonrası bana Progestan başladı doktorum ama bütün doktorlar ilaç vermiyor diye duymuştum
Bende doktoruma sordum herhangi bir problem gözükmüyorsa iğne vermiyoruz dedi . Biraz daha risk görülen gebeliklerde iğne veriliyormuş sanırım . Umarım hamileliğiniz daha da güzel ilerler ve sağlıkla kucağınıza alırsınız :)

Bende doktoruma sordum herhangi bir problem gözükmüyorsa iğne vermiyoruz dedi . Biraz daha risk görülen gebeliklerde iğne veriliyormuş sanırım . Umarım hamileliğiniz daha da güzel ilerler ve sağlıkla kucağınıza alırsınız :)
Amin İnşaallah
İnşaallah sağlıkla tutunur bebeğiniz Allah kucağınıza almayı nasip etsin

Kızlar size sormak istiyorum bilgisi olanlar yazabilir mi 🙏 bu arada herkesin miraç kandili mübarek olsun dualarda buluşmak dileğiyle 🤲🏼
Ben şubatın adetimin 3. Günü GORAL F 450 : 75 ml olarak iğneye başladım 9 gün kullandım 9. Gün gece 12 de çatlatma iğnesi oldum OVİTRELLE.
ve 36 saat sonra aşılama yapıldı.
Bugün aşılamamın 5. Günü ve ilk gün akşamından beri göğüs hassasiyeti,kasıklarda kramp ağrı belde ağrı oluyor. Bu belirtileri yaşayan var mı

Merhaba; bende pazartesi aşılama oldum yani 4. gündeyim ama hiç ümidim yok. Dış gebelikten dolayı sağ tüpüm alınmıştı
8 ay geçti aşılamaya karar verdk sadece klomen kullandım ve sonra catlama iğnesi. Benim sağ tarafımda 2 adet yumurta gelişti ama orda tüp yok doktor önemli değil yumurtayı hangi tüpün yakalayacağı belli olmuyor dedi,
hayırlısı olsun.
Sonucunuz ne oldu durumlarımız benzer

Kızlar size sormak istiyorum bilgisi olanlar yazabilir mi 🙏 bu arada herkesin miraç kandili mübarek olsun dualarda buluşmak dileğiyle 🤲🏼
Ben şubatın adetimin 3. Günü GORAL F 450 : 75 ml olarak iğneye başladım 9 gün kullandım 9. Gün gece 12 de çatlatma iğnesi oldum OVİTRELLE.
ve 36 saat sonra aşılama yapıldı.
Bugün aşılamamın 5. Günü ve ilk gün akşamından beri göğüs hassasiyeti,kasıklarda kramp ağrı belde ağrı oluyor. Bu belirtileri yaşayan var mı
Benimde aşılamamın 4. Günü. 4 gündür kasık ağrısı şişkinlik gaz şikayetlerim var iğnenin böyle bir etkisi var mı bilmiyorum

X