Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Çok haklısın bnde şuan senin yaşadığın şeyleri yaşayabilirim aylar harcıyorsun ama sanki hiç başlamamış gibi yolun basindasin. Ama çoğu kişi aşılamanın vakit kaybı olduğunu söylüyor yinede bı umut biseler peşindeyiz belki tüp bebek yaptirsan ilkinde olcak onda olma şansı daha yüksek aşılamaya oranla bide bu ihtimali düşün. Pes etme sakın ben şuan olmasada devam diyorum kendime sürekli olck olack

Benimde ilk asilamamada olmamıştı kanaması dün akşam üzeri peçete te silindigimde az az geldi bugün kasiklarda baskı var başka bise yok

Sonuçlar ne alemde?
Bence ben elendim öyle hissediyorum ve bu defa aşılamaya başlarken daha da azimle yapacagim her şeyi...
Devlette galiba 6 aşılama sonrasi tüp bebeğe geçiliyor

Bide kizlar femara veya klomen kullanirken gunde 2 defa miydi?

Size ilk tutan ama düşen bebegimde yaptığım bu defa yapmadigim en önemli seyi soylucem
Zeytinyag icine kuru incir kürü
Bunu yapacagim yine..

Cidden ne belirtilere ne de testlere inanmamak lazım sadece adeti beklemek gerekiyor insanların reglsi 10 gün geçiyor hamile olduğunu öyle anlıyor biz böyle uğraştığımız için sıkıntı yaşıyoruz bence gerçekten…

Neden elendiiiin ne oldu. Bende elendim %90

Ben fenaya ve klonun kullanmadım. Bilemiyorum.

O kür ne kız ? Ben hiç bişey yapmıyorum yaaaa. Ne öncesi ne sonrası.

Tekrar kan verdin mi? Ya da regl oldun mu ?

Sagol canim cok teşekkür ederim. Biliyorum bildigin bisey olunca paylasip bilgilendirmek istiyor insan. Ama ben su an tüp bebege hemen baslayamam. O aşamaya gelemedim henuz hazir hissedemiyorum kendimi.
O arada durup evde bekliycem hazir olana kadar dogal yolla olsun diye bekleyecem. Bende beklemektense tedaviye devam ederim diyorum. Dr nasil ilerlemek isterse öyle devam ederim. Insallah benim hayrima mutlu haberi alacagim yönde ilerler dr da. Ilacla derse yine ilacla yaptiririm yapacak bisey yok. Çünkü ben aşılamaya baslamak icin bile 3 ay falanda anca ikna ettim kendimi. O nedenle simdi baslamisken birakirsam yeniden baslamam daha da zorlasacak. Kendimi tanıyorum

Ya canim orasi öyle zaten. Koşup koşup yolun sonunda yeniden baştan başlıyoruz. Insan yipraniyor ister istemez. Ama henuz o tüp bebek sürecine girmeye hazir degili.. bide şükür bir rahatsizligimiz yok zamani var belki diyorum olmasi icin. Umudum hep var icimde ferahlik var ama iste olmadikca insanin morali bozuluyor. Pes etmem asla. Elimden geleni son damlasina kadar yaparim.

Aynen öyle canım zaten. Bende öyle düşünüyorum hep. Çünkü normalde insanlar hayatlarina devam ediyormus bu dönemin gençleri gibi adet takvimi mi varmis mesela. Ama bi bakiyoruz eskilere 4 5 tane dogurmuslar. Hemde hic çocuğumuz olacak mi acaba diye düşünmeden dogurmuslar. Biz simdi olsun diye hastanelere gidiyoruz yumurtamizi doktor büyütüyor doktor catlatiyor asilama ile de dogal yolla yapilacak seyi yapiyor. Geriye sadece pozitif sonuc almak kaliyor bakınca. Ama ben dahil bak burda kimsenin tutmuyor aşılama. Yani ne kadar kafadan atılırsa aslında olma ihtimaline o kadar yaklasiliyor galiba. Ama iste kafadan atmayi kim nasil yapacak. Kolay bisey degil yaptirip unutmak. Dedigin gibi uğraştığımız icin yasiyoruz bu sıkıntıları

Canim ben zaten elendim..
Devlette en az 2 defa igne ile tedavi sonrasi t.bebek oluyor. Öncesinde kac kez kullandirirsa femara yada klomen dr a kalmis canım o da.

Femara klomen günde 2 defa canim.

Nedir bu kür bizle de paylas adetten önce mi sonra mi baslamak lazim ne kadar tuketmek lazim.

Aynen öyle canım benim. Zaten ev iş stresi oluyor bide üzerine ilaçlar dengemizi bozuyor vücudumuzda sürekli ağrılar sancılar var nasıl kafaya takmayalım ki… Ben aşılama sürecinde valla yıprandım ilk olmasına rağmen. Bi daha denesem mi tüp bebeğe mi geçsem kararsızım. Tüp bebek biraz daha somut geliyor artık bana. Özelde 2 aşılama yaptırsak da devlette tüp bebek hakkımız olmuyor sanırım değil mi ya da bi kısmını falan da karışılamıyor mu acaba. Ben özelde oldum aşılama 2. Yi olsam yine özelde olurum herhalde

Merhaba kızlar konuyu takipteyim bir süredir, benimde bu ay ilk aşılamamdı tutmadı femara ve ovitrelle kullanmıştım. Bende pcos var 3 yıldır gebelik hiç oluşmadı birkaç gün sonra tekrar hastaneye gidicem ama ne yapsam kararsız kaldım. İğneli aşılama istemiyorum pcos olduğu için fazla tepki vermesinden korkuyorum ama okuduklarıma göre iğneli olmadan tüp bebeğe geçilmez denmiş. Bir yandan acaba bu ay gitmesem elimde kalan femarayla kendimmi denesem diyorum o da kist yaparsa diye korkuyorum çok aradayım daha önce 3 kez klomen kullandım gelişip kendi kendine çatlıyordu ama yine olmamıştı hastaneye gitmekten de yoruldum bu süreçler psikolojik olarak çok yıpratıcı. Tecrübesi olanlar 2 ilaçlı aşılamayla tüp bebeğe geçen oldumu ya da hiç kendi kendinize femara kullandınız mı?

Sehir has 6 defa aşılama diyor

Adet bitimi en az 15 gün sabah ac karnına 3 adet minik zeytinyaginin içinden cikmis kuru incirleri tüketiyoruz sonra her gun havuc avakado
Bizlere en iyi gelen seyler saglikli beslenmek baska hic bir tedavisi yok bence

Ben olumsuz olduğuna inandim ve gece kan veririm iş çıkışı yarinda hastaneyi arayip adet olunca gelecegim diye bilgilendiririm..
Kendimi her negatif sonucta yetersiz hissediyorum. O kadar kötü dibe çekiyor ki bu durum beni

İş çıkışı verecegim esim götürürse
Yok bisey hissetmiyorum adet olmadim ama umudum kalmadi o yüzden beklemenin mantığı yok
Beklentisiz olmak çok daha iyi. İki günde o kadar üzüldüm ki ders olsun bize. Bir daha kurtluluk yapmayıp 13 gün geçmeden test mest yapmam artık.

Merhaba canım bende pcos var iki kere iğneli yumurta büyütme yapıldı. İlk aşılamada 2 yumurtam ikincisinde 1 tane gelişti. İğneler herkeste aynı etkiyi göstermiyor. Şimdi tüp bebeğe geçiş yapacağım

Canim eger gidebiliyorsan benin tavsiyem devlete gitmen aşılama icin. Çünkü islem birebir aynı yapiliyor, hatta burda bir arkadasimiz soylemisti kendi özel dr u bile devlet hastanesine git bosuna özele para verme diye aşılama için. En azindan devlette yaptirdiginda tüp bebegi devletin karşılama durumu oluyor. Sonucta tüp bebekte yüzde 50 tutma ihtimali var onunda garantisi olmadigi icin hic degilse devlette denersin t.bebegi. ve tutar belki de.tabiki de karar senin ama direkt tüp bebek düşünmüyorsan bence devlette baslamalisin aşılamaya bide.

Merhaba Canim, bu süreçte senin hangisini yapmak istedigin önemli aslinda. Oncesinde nerde yaptirdin aşılamayı özelde mi ? Özelde veya oncesinde femara veya klomenle deneyenlere fenelde devlet hastanesinde direkt igneyle başladıklarını okudum burda. Devlette en az 2 igneli olmazsa tüp bebege gecemiyorsun. Ama eger asilama deneyeceksen bence devlette denemeye devam edebilirsin tup bebek icin onayin cikar hic degilse devlette de tedavi olabilirsin. Zor kararlar gercekten hastaneye gidip gelmekten cok yoruluyor insan. Birde sonuc alamayinca iyice moral motivasyon düşüyor.

Ben evde kendim ilac tedavisi hic denemedim. Ama deneyenleri de duydum. Bence riskli ama çünkü yumurta fazla büyüyüp kist olabilir kontrol edilmezse ve catlatma vurulmazsa. Tercih senin ama ben olsam tercih etmezdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…