Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Canım onu bilmiyordum şimdi senden öğrendim yani tüp bebek için iki devlet aşılaması gerektiğini. Yani hiç araştırmamıştım teşekkür ederim bi düşüneyim istanbuldayım çok hastane var burda zaten

Hastaneden hastaneye degisiyor kuzum dogrudur. Benimki 2 kez igneli dedi en son, bu ay regl oldugumda sorcam bakalim tekrar kac kez olmak gerek igneli diye. Fikirleri degismis olabilir malum onlar soyluyor biz tamam diyoruz..

Incir kürü yumurta gelistirmeye yariyor diye biliyorum yanlis bilmiyorsam, ayni zamanda hem ilac hem incir kürü acaba tehlikeli olabilir mi bizim yumurtalari xxl yapmaz heralde dimi aslinda bende sen gibi düşünüyorum varya. Saglikli beslenip oyle devam etmek lazim ama iste o da surekli yapilmiyor nedense hemen bi sıkılma oluyor bende havuç kemirirken bi anda soguma geliyor mesela.. ne garip insanoglu yaa..

Canim benim kendini neden yetersiz hissediyosun. Bak hic bir problemimiz yok nerdeyse burdaki çoğu kisinin. Ama negatif oluyor demek ki su an zamani degilmis. Biz yine yapalim elimizden geleni nasip olur elbet bir gün. Zaten olmadigi takdirde tüp bebege gececek burdaki herkes. O nedenle bence cokta kendine yüklenme.

Her hastaneye gittigimde bir kez daha anliyorum bu konuda asla yalniz degiliz. O kadar cok kisinin olmuyor ki. Biz bi tek kendi basimiza geliyor bu saniyoruz ama öyle degil iste.

Ne demek canim rica ederim her hastanenin ilerleyisi farkli oluyor ama benim gittigim hastane en az 2 igneli aşılama sonrasi tüp bebege geceriz dedi. Bazi hastanelerde 3 igneli isteniyormus. Gitme sansin varsa gidip kendin de gorusebilirsin bence sonucta zaman kaybetmekten iyidir.

Aynen canım devlet hastanesine gidip detaylı bir konuşacağım kaç aşılama nasıl vs diye sanırım sırf gerekeceği için aşılama yaptırıp sonra tüp bebeğe geçmeyi düşünüyorum. Bende pcos var ama asıl sıkıntı eşimde morfoloji sorunu var varikosel var… var da var yani

Tahminim direkt igneli ile baslar sende o zaman. Pcos artik olmayan yok canım yaa. Bende de var mesela ama gebelige engel olmadigini gerek doktorlar gerekte pcos olup burda 2 3 kez doğum yapmis arkadaslar teyitlediler.

Git bi muayene ol direkt reglin ikinci günü git hatta senin hsg ve hormon testlerin varsa elinde esinin de test sonuclari varsa belki hemen bile baslayabilirler hic belli olmaz

Canım ben kendi başıma femera kullandım ve hata ettim o ay kist oluştu bende de pcos var bence yapmamalısın kafana göre. İğneli aşılamada yaptırdım senin korktuğun şey benim başıma geldi çok fazla yumurta gelişti ve ohss sendromu geçirdim. O yüzden pcosta iğneli yumurta büyütmede doktorun çok iyi olması ve dozunu iyi ayarlaması gerekiyor ben iki aşılama sonrası bıraktım zaten gittiğim doktorlarda 2 veya en fazla 3 kez aşılama yapıyoruz sonrası artık tüp bebek dediler. Bende tüp bebek sürecine giricem inşallah bir kaç ay sonra şuan dinlenme sürecindeyim.

yaa bende ilaçla 3 yumurta oluşmuştu demekki dediğin gibi canım kişiye göre değişiyor durum normalde iğne daha etkili diyorlar ama farkediyor demekki. sana da sürecinde kolaylıklar diliyorum bu sefer başarılı olur inşallah

ankara da devlette yaptırdım canım öncesinde klomen geçmişim vardı ama aşılama olmamıştım onunla .ilk aşılamada femara ile oldu. zaten niyetim devlette devam etmek . doğru diyosun burda evde deneyip kist olanlar olmuş en iyisi birkaç sonra hastaneye gidicem doktora danışıp ilaç ya da iğne ona göre karar verip devam etmek sanırım.gerçekten çok yorucu bir süreç Allah emeklerimizin karşılığını versin

yaa kötü olmuş senin için canım. devlette yaptırdığım için genelde hangi doktor denk gelirse o yapıyor yani iyi doktor biraz nasip işi sanırım her gittiğimde değişiyor asistan oluyor çünkü.hastaneye gidip görüşmek en iyisi sanırım .umarım o dinlenme sürecinde senin de bebişin olur da hiç tüp bebeğe ihtiyaç kalmaz inşallah :))

Amin canim amin gercekten hepimiz icin zor yollar. Aşılama ayri zor tüp bebek ondan zor. Bir sürü ilac igne veriyorlar tüp bebekte de. O ayri bir konu zaten..

Bende Ankaradayım devlette tedavi oluyorum. 3 kez denedim dün 3.sü negatif sonuclandi aşılamam. Reglim de baslamadi oyle muallakta kaldim bekliyorum. Devlette devam ediyorsan sende zaten onlar genelde siralamayi kendileri yapiyor igneye gececekleri zamani dr belirliyor. Ben bu defa gittigimde bakalim gececek mi. Arkadasin dedigi gibi bide pcosta tehlikeli ise igne nasil olacak bilmiyorum

Aynen canım bi regl olayım bitsin bu ay biraz nefes almak istiyorum sonra sanırım dediğin gibi devlete gidip bi görüşmek lazım

Evet canım iyice araştırıp süreçleri öğrenirsin ona göre devam edersin tedavine inşallah herkes pozitif süreç alır

İnşallah canımsın

Ben zeynepkamile gidiyorum canım. Merak ettiğin bir şey olursa sorabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…