Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

O zaman yarin mutlaka haber ver olur mu insallah pozitif oluur ❤ dogru o ilactan dolayi gecikiyor benimde biraktiktan 4 yada 5 gun sonra baslamisti tedaviden once bir kez kullanmistim.

Ilk 62.5la baslamistim canim sonra 75 yapti. Ama büyümemesine ragmen yine de 75de birakti. Birsey soylemiyorlar ki 75 e devam et 3 gun daha dedi. Bende anlamadim yarin sorma firsatim olursa sorcam
Evet haklısın canım maalesef doğru düzgün açıklama yapmıyorlar adetim başından sayarsak kaçımcı günündesin

Evet haklısın canım maalesef doğru düzgün açıklama yapmıyorlar adetim başından sayarsak kaçımcı günündesin
Malesef canim aynen öyle. Sana kagidi veriyor 3 gün sonra gel diyor çıkıyorsun.
Adetin basindan sayınca bugün 15.günümdeyim igneye baslayali 14 gün oldu bugun. 7 gün 62.5, 7 gün 75 vurdum. Insallah yarinki kontrolde olumlu biseyler duyabilirim artik.

Yumurta gelişimi hakkında bilgi vermiyor mu doktor? Belki dozu düşük gelmiştir senin için. Myofol diye bi takviye de kullanıyorum ben, onu da sorabilirsin belki senin için de faydası olur canım

Yumurta gelişimi hakkında bilgi vermiyor mu doktor? Belki dozu düşük gelmiştir senin için. Myofol diye bi takviye de kullanıyorum ben, onu da sorabilirsin belki senin için de faydası olur canım
Normalde 3 kez aşılamam oldu, genelde her muayenede mesela 13mm 15mm yumurta şeklinde yazdiriyorken hemsireye bende duyuyordum. Ama 3 kez muayeneye gittim igneye basladigimdan beri 3ünde de yumurta yok dedi. Tahminen dozu düşük geldi bende öyle düşünüyorum. Yumurtalar aniden tepki verebilir diye endise etti doktor ondan 75e cikarken bile temkinli oldu. Ama büyümüyor iste ne bileyim

Tavsiyen icin teşekkür ederim canım içeriğine baktim gayet güzelmis. Nereden temin ediyorsun sen. Bende alabilirim. Doktorun mu önermişti sende de pcos mu var ? Birde faydasi oldu mu sana ?

Ya aslında ben hep 75le başladım öyle ani tepki de vermedi max 2 yumurtam büyüdü hep.
Eczaneden alıyorum canım ben aşılama öncesinde de kullanıyordum insülin direnci için. İçinde folik asit de var, ekstra vitamin kullanmıyorum. Bir ay kullanmadan aşılama yaptırdım onda tek yumurtam büyümüştü. Diğerinde kullandım 2 yumurtam vardı. Onun etkisi mi tam olarak bilmiyorum ama doktoruna danışabilirsin diye düşündüm

Yaa Lilyss ben de aşılama olmuştum senin ilk aşılamanla beraber şimdi görünce ismini okudum bütün mesajlarınızıı :)
Açıkcası bu süreçte böylesine kararlı ve sabırlı olabildiğin için tebrik ederiim. Benim aşılamamı gonalf ile yapmıştı doktor onun öncesinde gonalf+çatlatma iğnesi yapmıştı. O iki aylık gonalf beni psikolojik olarak zorlayınca bıraktım ben aşılamadır tedavidir Hala hamilelik göremedim ama olsun başka doktora gittim 3 ay femara ve çatlatma ipnesiyle ilerle olmazsa tüp bebek sürecine geç kalma dedi ama onun için bile toplayamadım daha kendimi
Bu süreçte bu yoldan geçmeyen kimse sizin ne yaşadığınızı anlayamaz hanımlar Allah hepimize sabır ve bu süreçe dayanabilmek için güç versin. Hiç olmayacağını düşünmedim ama var bir zamanı bizim bilmediğimiz

Her ihtimale karsi 75 den yukarı cikmadi benimki canim. Tamam canim bende netten baktim da pek alinabilecek guvenilir bir yer bulamadim ondan sordum. Icerigi guzelmis zaten daha önce benzer icerikte vitamin kullanmistim dr tavsiyesiyle. Bunu da alabilirim eczaneme sorayim bir bakalim. Tekrar teşekkür ederim tavsiyen icin

Canim hatirladim yazismistik keske pozitif haberlerle birbirimizi sevindirebilseydik ama malesef ikimiz de hala bebek haberi alamamisiz napalim sağlık olsun dedigin gibi hepsinin bir zamani var demek o zamani bekliyor.

Vallahi kuzum aslinda her regl oldugumda yıkılsam da yeniden kalkma ihtiyaci duydum hep.. napayim. Vazgecmek istemiyorum. Elimden geleni yapmak beni daha iyi hissettiriyor. Durup bekleyemiyorum artik. Zamani var tabiki o zamanda gelecektir ama cok zor gercekten kimsenin anladigi da yok hala cocuk yok mu bebek yapin diyenlerle dolu etrafim. Kimseyle görüşmek dahi gelmiyor icimden bu yüzden. Kendi kendimize yasiyoruz iste. Allah hepimize tüm isteyenlere nasip etsin insallah. Sende artik beklemeee yeterince beklemissin artik harekete gec. Sonra ah gec kalmisim dememek icin bugunden harekete gecmek lazim.

Yüksek ihtimalle dozu sana çok düşük geldi canım doktor yükseltmekten neden bu kadar korktu anlayamadım 14.gün ileri bi zaman çünkü benim gonalf ile büyüten doktor en geç 12.gün aşılamayı yapmam lazım deyip yükseltmişti hep dozları neden zaman geçmesini beklemiyoruz dediğimde de rahim duvarı kalınlaşmadan yapılması gerekiyor yoksa tutmaz demişti bana. Bugünkü kontrolünde var mı canım bir gelişme

Pcos oldugu icin bence fazla yukseltmekten kaçınıyor olabilir. Bide genel olarak dozu herkeste kolay yukseltmiyorlar gittigim hastanede. Hep tedbirli ilerliyorlar yani. Basta 75 le baslamalari lazimdi yalnizca bence tek yanlis o. Direkt 75 olsaydi simdiye muhtemelen asilamam yapılmıştı.
Şükür canim bugun büyümüş 15 olmus . Yarin tekrar cagirdi. Muhtemelen büyümesine göre yarin catlatma verebilir gibi duruyor.

Ay hadi inşallah canım sevindim gelişmesine. Her doktor farklı vallahi çözemiyorum hangisi doğru hangisi yanlış artık güvenmekten başka çaremiz yok onlara maalesef

Ay hadi inşallah canım sevindim gelişmesine. Her doktor farklı vallahi çözemiyorum hangisi doğru hangisi yanlış artık güvenmekten başka çaremiz yok onlara maalesef
Aynen canim doğru diyorsun her doktor farklı hem hemde onlar ne derse ona güvenip dediklerini yapmaktan baska şansımız yok..
Şükür canim gelismis yaa. Insan gelismedikce iyice stres oluyor.

Bak ben ne dedim olcak dedim rahat ol cnm strese gerek yok. Çok sevindim büyümesine

Bak ben ne dedim olcak dedim rahat ol cnm strese gerek yok. Çok sevindim büyümesine
Sagol canim çok teşekkür ederim. Ama ben anlamadim ya bugun yeniden cagirmisti kontrolden geldim simdi yarin yeniden cagirdi kontrole. Yani bu ay böyle karmakarışık bi hal aldi. Bugun git yarin gel diyip duruyorlar artik hassaslasti iyice vucudum muayene olmak bile huzursuz ediyor beni.

Bugünkü kontrolünde de dedi peki büyüme felan arttı mı cnm. Ee yarn cumartesi sen devlete gidiyosn diye biliyodum yanlış miyim ? İyice emin olmaya çalışıyorlar belkide bakalm sonu güzel olur inşallah

Evet canım iğne kullanırken öyle oluyor her gün gittiğim olmuştu benimde. Pazar günü bile çalışmaları çok iyi ama hem de devlet yani şaşırıyorum ben buna baya çünkü bizim burda özel bile çalışmaz pazar günü

Bugünkü kontrolünde de dedi peki büyüme felan arttı mı cnm. Ee yarn cumartesi sen devlete gidiyosn diye biliyodum yanlış miyim ? İyice emin olmaya çalışıyorlar belkide bakalm sonu güzel olur inşallah
Devlete gidiyorum canim evet çalışıyorlar hafta sonlari ve resmi tatillerde. Neyse ki boyle bir avantajimiz var. Yoksa mesela ben pazartesine kadar beklemek durumunda kalirdim hafta sonu acik olmasa.
Valla canim o kadar cok sayi soyledi ki bugun. Ben anlamadim hangisi benim yumurta boyutum. Yarin tekrar bakalim dedi muayene ederken benimde zaten ordan sonra konustuklari hic aklimda kalmadi. Yarin tekrar bakacaklar bakalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…