Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Bende senin gibiydim igne konusunda canim ne diyorlar bu ne demek acaba diye okuyordum yazilanlari
Simdi igneli asilamaya gecince bazi hastalara rapor çıkıyor ve rapor 1 ayda 900ml lik ignenin ucretinin bir kısmını karsiliyor receteni yaziyorlar eczaneden aliyorsun ama ignenin tüm ucretini degil sgknin karsilamadigi kısmı ödüyorsun ben 1900 civari odedim 900lük igne icin rapor cikti benim. Ama 900lük igne yetmedi yeniden igne almami söylediler. Bu ignenin 300 450 ve 900 lük kutulari var. Bana 2 adet 450lik toplam 900lük vermisti o raporluydu. Sonra ignem yetmeyince 450 lik bir kutu daha almami söyledi ama onu rapor karsilamadi. 1 kutu 450mllik igneye 3800 tl ödedim. Eger sanada rapor cikmazsa odeyecegin tutar bu. 900ml lik kutu alirsan onun fiyati da 7500 civari falan. Dr zaten durumuna göre belirliyor dozunu ona göre veriyor.

Gelelim igneye, igne kalem şeklinde icinde ilac var ve uzerinde dozunu ayarlamak icin cevrilen bir kalem basligi gibi düşün o var. Cevirdikce dozunu ayarliyorsun mesela 75ml vur diyor bana ben 75 e ayarliyorum temiz igne ucu var onu takiyorsun kalemin ucuna sonra onu karnindan vuruyorsun. Tek tek bildigimiz şırınga gibi degil yani insülin ignelerini biliyorsan onlar gibi aynı. Hatta görsel ekleyeyim :) umarım yardimci olabilmisimdir.

Eklentiler

• Screenshot_20240820-223302_Chrome.jpg
    57,9 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20240820-223229_Chrome.jpg
    53,3 KB · Görüntüleme: 16
Evet canım baya şey istiyorlar şimdilik hsg ye bişey demediler 2 yıl önce çekilmişti belki onu da yenileyecekler. Regl tarihim Eylül başı o zaman hormon testi falan yapacaklarmış dahiliyede yönlendirecekler. İkinci reglde başlanacak sanırım hemşire öyle dedi bakalım nasip o vakite kadar ben evrakları tamamlarım.
Sen stres yapmamaya çalış düşünme hiç daha vakit var illa ki büyüyecekler

Ayy çok teşekkür ederim ne kadar açıklayıcı yazmışsın sürekli yeni bir süreç çıkıyor karşıma kafamda oturtamıyorum. Şimdi anladım ama rahatladım.

Ay istemesinler o hsg yi.. korkulu ruyamiz resmen baya ugrastiracaklar belli ki. Bakalim insallah hemen baslarlar canim cok geciktirmezler. Sen evraklarini toparla bi an evvel ❤

Caliscam canim bakalim persembe kontrolum var. Yumurtlama masaji yapmaya basladim bugun. Insallah faydasi olur da

Ayy çok teşekkür ederim ne kadar açıklayıcı yazmışsın sürekli yeni bir süreç çıkıyor karşıma kafamda oturtamıyorum. Şimdi anladım ama rahatladım.
Rica ederiiim ❤ karışık gerçekten icine girince anca anliyor insan gide gele.. inşallah senin de sürecin güzel ilerler.
Benim normalde ilaclarla büyüdü ama igne ile büyümedi hic anlamadim ya. Ilk igne denemem benim de..

Eşim ve bende de hiçbir sorun yok çok şükür. İnşallah oralara gitmem bende 3. Asilamadayim. Allah hepimizin yardımcısı olsun ya hiç kolay bir süreç değil.

Bende sabahları yatamiyorum erkenden gözümü açıyorum. Ama çok da düşünmemek lazım canm. Çalıştığım için benim oyalaniyorum. Sende kendin oyalanacak birşeyler bul. Kafan dağılır hem. Ne biliym bı kursa yazıl. Kolay değil ama olcak gerçekten inanıyorum. Sen şimdi iğneli aşılama yaptircaktin dimi cnm doğru hatırlıyorum?

Valla ne düzen kaldi ne normal hayati yasayabilmek kaldı. Surekli aklimizda bir seyle geziyoruz. Aynen canim igneli asilama yaptircam. Iste igne ole buyutme sürecindeyim ama büyümedi bi türlü bakalim persembe muayenem var tekrar insallah o zaman büyür diye bir umut bekliyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun olumlu sonuclar olsun insallah.

Kızlar sessiz sessiz yorumlarınızı okuyorum ama dayanamadım ya halden anlayan bir siz varsınız.. 3. Aşılamamı olmuştum ben de bugün adet oldum yine. Artık ne düşüneceğimi, ne hissedeceğimi şaşırdım. İnsanlara numara yapmaktan, kendimi telkin etmekten çok yoruldum ya. Bir yanım vazgeç artık olmuyor diyor. Bir yanım tüp bebek mi olacak acaba diyor. Kimseyi kıskanmıyorum, imreniyorum ama. Nasıl doğuruyorlar, nasıl hamile kalıyorlar. Neden bu kadar zor oldu bu benim için. Bir sorunumuz yokken sebepsiz yere olmayışını sorgulamak istemiyorum, Allah’a isyan etmek istemiyorum ama o kadar bittim ki artık. Allah isteyen herkesin kucağını, karnını boş bırakmasın içinde de benim kucağımı.. hayal etmekten bile korkuyorum artık. sadece istiyorum ya. Neden bu kadar zor oluyor..

Kimyasal geçirmedim ben çok şükür, aşılama yaptırdım 1 Mayıs'ta, 10 Mayıs'ta hamile olduğumu öğrendim
Yaa ne kadar güzel maşallah rabbim kucağına aldigin günleri de gösterir ins bende kız kardeşim için okuyordum.oda.devlet Hastanesi'nde aşılama yaptı malesef bir yumurtası beş günlük donduruldu adet olduğunda gel demiş dr ins onun da bir an önce aşılaması olur sanırım.devlet hastanesi biraz daha uzatıyor bu durumu ins oda Eylül gibi aşılaması olucak ne olur dua edin sizde

Eşim ve bende de hiçbir sorun yok çok şükür. İnşallah oralara gitmem bende 3. Asilamadayim. Allah hepimizin yardımcısı olsun ya hiç kolay bir süreç değil.
İnşallah canım ya gerçekten her evresi çok zor insanı psikolojik olarak etkiliyor. Yaptırdın mı sen aşılamanı yoksa yumurta takibinde misin

Ay inşallah canım yumurtlama masajını duymuştum işe yarıyormuş inşallah sende de etkili olur

Benm aylardır izin günlerim hastanede geçiyor gerçekten öyle. İnşallah büyür canm stres etme olur olur

Aramiza hosgeldinn gercekten bende dahil burdaki bircok arkadasimiz sadece burda paylasiyor bu konudaki duygularini normal hayatimizda pek kimse ile konusamiyoruz..
Dogru soyluyorsun her negatif oldugunda insan düşünüyor bir sorunumuz yok ve onca tedavi olduk yine olmadi hic tedavisiz olanlarin nasil oluyor vs vs dedigin gibi o kadar cok sey geciyor ki insanin aklindan.. bir de aşılama düşük ihtimal de olsa t.bebek öncesi son çıkış gibi bisey. Bunla olmazsa tüp bebek son aşama artik ve asilamadan daha zor... gerçekten artik pozitif bir haber almak hevesiyle yasiyoruz.. insallah isteyen hepimizin bi an evvel hamilelik haberlerini alırız da birbirimize mutlu haberler veririz
Üzülme enerjini toparla ve yeniden başla gecikse de gelecek bebisler buraya. Moral bozmak üzülmek stres olmak yok bunlarin hepsi bizim zararimiza... seni çok iyi anlıyorum hissettiklerini dile bile dokemediklerini ama napalim canımız sağolsun demek ki gelmek icin biraz daha zamana ihtiyaci var. ❤
Sen yeniden deneyecek misin aşılama? Igne ile mi ilacla mi yaptırmıştın ?

Ay inşallah canım yumurtlama masajını duymuştum işe yarıyormuş inşallah sende de etkili olur
Aynen canim bende onun icin denemeye basladim dünden beri bakalim inşallah faydasini görürüm de. Yarin kontrolüm var. Umarim büyümüştür. Gercekten artik ayaklarim geri gidiyor. Bide muayenede canimi cok acitiyor son 2 defadir. Son gittigimde aglama seviyesine geldim ve o gün gece yataga yattigimda bile hala agrim gecmemisti o kadar canim acıdı bi an evvel pozitifleri görsek de tüm bunlardan bi uzak kalsak artik...

Benm aylardır izin günlerim hastanede geçiyor gerçekten öyle. İnşallah büyür canm stres etme olur olur
Hep hastanedeyiz canim valla kolay degil. Haftada 2 kere rahat gidiyorum bu ay. Geçen ay da gitmistim de bu kadar degildi yine. Igne olunca daha sık çağırıyorlar hem bide yumurta büyümedikce cagirmaya devam ediyorlar ..
İnşallah canim bakalim bekliyorum. Bugun de vurcam igne yarina bakalim ne diyecek insallah büyümüş olur

Maalesef muayeneler benimde çok canımı acıtıyor Allah hepimize en kolayından nasip etsin yarın haber et bize de bakalım inşallah büyümüştür yumurtalar

İnşallah canım iyi sonuçlar alırsın büyümüş olur yarina kdar sürekli gitmek zorunda kalmazsn dua ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…