AŞILAMA SÜRECİM 20 ARALIK

Amin inşallah isteyen herkese versin.bu konuda bir yazı yazacağım, aşılama başlıklarına baktığımda çok soran merak eden oluyor. ayrıntılı yazacağım yazdığımda sizede haber veririm

bende aynı şekildeydim. 20 aralıkta aşılamam oldu 31 aralıkta evde test yaptım negatifti ertesi gün adet olmuştum. adetin 3. günü doktoruma gittim bu ay ara vereceğimizi önümüzdeki adette tekrar başlayacağımızı söyledi. İnşallah rabbim isteyen herkese evlat duygusunu tez zamanda tattırsın.

süreç her hastada değişiyor canım. Mesela bende 5 gün sabah akşam klomen hap sonra 5 gün bekleyip dr kontrolü ve aynı günün akşamı ovitrelle çatlatma iğnesi 2 gün sonra aşılama olmuştu. basit bir süreç aslında. Oranın düşüklüğü hiç moralini bozmasın bence çünkü ilk aşılamada pozitif sonuç alanda çok var sen iyi düşün iyi olsun inşallah en kısa sürede pozitif sonucu alırsın

Bende femera kullandım bugün 5. Gün oldu biraktim. Salı kontrol var herhalde bende çatlatma iğnesine geçerim gibi düşünüyorum. Umarım bir dahaki platformumuz gebelik takibi için olur. Hepimiz için aşırı yorucu süreçler

işte ilişki düzeni çok iyi olmalı özellikle aşılama sürecinde. Biz kendi doktorumuza bahsetsek gidin ilk önce düzenli ilişki deneyin olmazsa öyle gelin derdi muhtemelen

gerçekten nasip işi, olması gereken tedaviler varsa onlar yapıldıktan sonra. Biz en son çarşamba günü doktordaydık ve "şuan gebe kalmanı engelleyecek hiçbir durum yok ama biz yinede denemeye devam daha fazla vakit kaybı olmaması için." dedi. Allah isteyen herkese en kısa sürede bu güzel duyguyu tattırsın.

Amin inşallah aynen öyle nasip. Bizim bir tanıdık vardı kız yılda bir adet olurdu derlerdi ki inşallah çocuğu olur. Kız evliliğinin ilk ayında hamile kaldı benim adet düzenli ama olmayınca da olmuyor

benim aşılamadan 13. gün sonraki gün tahmini adet döngüm başlıyordu takvimime göre, o yüzden sizinde hissettiğiniz etkileri bir gebeliğe yoruyordum bir adet olacağıma yoruyordum. Tabi beklenen oldu aşılamamın 13. günü adet oldum yani kısaca benim adet döngüm belli olduğu için adete yormuştum sizin adet döngünüz ne zaman başlıyor tahmini, karşılaştırma yaptınız mı

aminnn. Gerçekten çok yorucu hem madden hem manen yıprandım. İlk başlarda umursamıyordum ama artık o kadar hassas bir konu oldu ki benim için hemen gözlerim doluyor

Amin inşallah aynen öyle nasip. Bizim bir tanıdık vardı kız yılda bir adet olurdu derlerdi ki inşallah çocuğu olur. Kız evliliğinin ilk ayında hamile kaldı benim adet düzenli ama olmayınca da olmuyor
allah isteyen herkese böyle hemencecik versin inşallah

inşallah hamilesindir silik çizgi görüyorum sanki
İnşallah ya bebiş isteyen bunun için çabalayan emek veren herkes en yakın zamanda güzel haberler alır İnşallah.
Bu arada progestan kullanıyorum çok akıntım oluyo su gibi pedsiz gezemiyorum başkalarında da oluyor mu acaba. Her şeyi belirti olarak mı görüyorum yoksa gerçekten belirti mi

Amin inşallahbazı yorum yapanlarda gebelik belirtisi olarak akıntı olduğunu okumuştum. Bende her şeyi belirti olarak görüyordum

Benim 3 gün sonra başlamalı normalde ama daha önce hiç bu kadar erken ve şiddetli belirtiler olmamıştı ovitrelle ve progestan etkisi mi acaba diye düşünüyorum. Çok haklısınız aklımız bize oyun oynuyor çoğu zaman ve bu sefer umutlanmayacam diyorum sonra bir bakmışım tekrardan hayallere dalmışım

Merhaba inşallah gönlünüzden geçen olur bende Adile hanımda muayene oldum. Rahim filmi eşimin testi ve benim kan tahlillerim normal çıktı. Sadece ultrasonda polikistik görüntüsü var dedi. Tedaviden önce biraz bekleyelim istersen dedi. 5ay geçti üstünden ve maalesef gebelik olmadı. Tedaviden korkuyorum cesaret edemiyorum. Ayrıca çok masraflı olacağını tahmin ediyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim. Üniversite hastanesi olduğu için ücretlendirme nasıl oluyor acaba?

bana progestan vermemişti ama dediğin gibi kullananlarda belirgin belirtileri oluyormuş. En güvenilir olanı aşılamanın en az 12.-13. gününü beklememiz aslında. Kullandığımız ilaçlar vücudumuza etki ettiği gibi hormon seviyelerinede etki ediyor ve erken test yaptığımızda yanıltıcı sonuçlar alabiliyoruz. Bu arada her ne kadar umutlanmayacağım desekte içten içe engelleyemediğimiz susturamadığımız evet evet bu sefer hamişim evet çığlıkları

Evet çok haklısınız işte o yüzden inşallah regl olmazsam aşılamanın 13. Günü kan testi verecem

merhaba. Öncelikle Adile Yeşim hoca çok çok çok iyi olduğunu söylemeden geçemeyeceğimBenimde bazı gittiğim yerlerden dolayı aylarca ertelediğim sürece Adile hocada başladım ve keşke en başta ona gelseydim dedim. Çok nazik anlayışlı ve alanında çok iyi olan bir doç.dr. kendisi. Bu yüzden tedaviden ya da süreçlerden korkmana gerek yok. Çok iyi bir şekilde rahatlatıyor hastayı psikolojik olarak. Ücretlendirme kısmına gelirsek evet bende ilk geleceğim zaman cebimden güzel bir feragat edeceğimi düşünmüştüm fakat düşündüğüm gibi olmadı. Muayene ücreti tabiiki dönem dönem değişiyordur ben 500tl ile başladım aralık ayının başında. Şuan hala aynı 500tl muayene. Aşılamada ise şöyle oldu; klomen hap 100tl gibi bir şeydi, çatlatma iğnesi 1400-1600tl arası bir şeydi, doktorum benden iki sıvılı aşılama seti almamı istedi ve çatlatma iğnesi ile birlikte 2300tl küsüratlı bir ödeme yapmıştım. Aşılama günü ise aşılama için doktorumun ücret almadığını sadece muayene ücreti ödemem gerektiği söylendi. Düşündüğümden çok çok düşük maliyetli bir tedavi süreci oldu yani. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ay çok teşekkür ederim gerçekten benim de düşündüğüm kadar fazla değilmiş. Çok yardımcı oldunuz sağ olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…