Aşılama ile ilgili bilgi alışverişinde bulunalım mı canlar?

Maviboncuk58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2021
795
671
29
Arkadaşlar 28 temmuz'da aşılama için gonal f 450 iğneye başladım her gün 100 milim kullandım. 8 gün sonra yumurtalarım ikisi 17.22 milim olmuştu diğerleri de 15 civarındaydı. Doktorumun söylediği gün orvitelle ile iğnemi kullandım aradan bir gün geçti aşılama için gittik. Bende de eşimde de herhangi bir problem yok sebepsiz infertilite diye geçiyor. Çok şükür aşılama yapıldı. Doktor progesteron fitil verdi sabah akşam onu kullanıyorum. Bugün aşılamanın 4 günü. Aşılamayı yaptırdığımız ilk iki gün karnım ağrıyordu. Şu an çok hafif kasıklarımda batma ve göğüslerimde hassasiyet var. Herhangi bir belirti yok. Tuttu mu tutmadı mi bilmiyorum tutmuş olsaydı herhangi bir belirti verir miydi acaba? Tutan arkadaşlar acaba ne zaman nasıl belirtilerinz oldu? Sizde süreç nasıl geçti? Neler yapıyorsunuz bu süreçte?

Arkadaşlar 28 temmuz'da aşılama için gonal f 450 iğneye başladım her gün 100 milim kullandım. 8 gün sonra yumurtalarım ikisi 17.22 milim olmuştu diğerleri de 15 civarındaydı. Doktorumun söylediği gün orvitelle ile iğnemi kullandım aradan bir gün geçti aşılama için gittik. Bende de eşimde de herhangi bir problem yok sebepsiz infertilite diye geçiyor. Çok şükür aşılama yapıldı. Doktor progesteron fitil verdi sabah akşam onu kullanıyorum. Bugün aşılamanın 4 günü. Aşılamayı yaptırdığımız ilk iki gün karnım ağrıyordu. Şu an çok hafif kasıklarımda batma ve göğüslerimde hassasiyet var. Herhangi bir belirti yok. Tuttu mu tutmadı mi bilmiyorum tutmuş olsaydı herhangi bir belirti verir miydi acaba? Tutan arkadaşlar acaba ne zaman nasıl belirtilerinz oldu? Sizde süreç nasıl geçti? Neler yapıyorsunuz bu süreçte?
Canım öncelikle hayırlı olsun umarım bebişim seninledir. iğne zaten gebelik belirtilerinin hepsini göstermene sebep olacaktır. Çok belirti aramamanı öneririm. 14. Gün idrar testinde göreceksin.

Merhaba hayırlı olsun inşallah bebiş seninledir.asilamani 14gun kan verin. 10gun idrar testi yapmayı basla silikse yada cizgi yoksa 12gun idrar testi bidaha yapın koyulasma varsa hamilesin.

Canım öncelikle hayırlı olsun umarım bebişim seninledir. iğne zaten gebelik belirtilerinin hepsini göstermene sebep olacaktır. Çok belirti aramamanı öneririm. 14. Gün idrar testinde göreceksin.
İnşallah görünür pozitif. Sanki boşuna yapmış gibi hissediyorum. Dünkü deprem de çok korkuttu :KK42: sabredeceğiz mecbur

Önerdiğiniz bir gebelik testi markası var mı acaba?
Miratech markası öğrendim aşılamani 10gun basla 5tane al.trendyolda almıştım daha uygun fiyat eczanede pahali satıyor.

Eklentiler

• 1000028284.jpg
    1000028284.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 63
Maşallah rabbim size bağışlasın. Sizin ilk aşılama mı?
Amin inşallah.Hayır 2inci aşılama. İlk aşılama beta hcg kan verdim hamileydim 4gun sonra bidaha verdim değerim düştü doktorum pitihlasma olduğumu supelendi ondan bebek tutunamiyor düşüyor şuan kan sulandırıcı oscopar iğne vuruyorum.11haftalik 4gunluk hamileyim.

Aşılama yaptıran arkadaşlar herhangi bir sorununuz varmıydı. Bende şuan adetime bekliyorum normalde bugün ama gelmedi doktorum cyclo-progynova verdi geçen ay onu kullandım salı günü bitti 1 hafta içinde gelirse aşılama için işlemleri başlatalım dedi bende pco var eşimde herhangi bir sorun yok 2 yıl önce arka arkaya iki defa düşük yaşadım ama bir daha hamile kalamadım. 3 senelik evliyiz çok istiyoruz. Salıya kadar bekleyecem bende adetime gelmezse salıdan sonra test yapacam inşallah bebeklerimiz bizimledirler 🙏🏻🤲🏻

X