Aşılama ile hamile kalanlar, aşılama yaptıranlar gelin toplanalım🍀

Evrem17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2017
644
407
Merhabalar. Benim ilk çocuğum 3 buçuk yıl uzun uğraşlar sonucu 3.aşılama ile oldu çok şükür. İkinciyi düşünüyor ve istiyoruz ancak yine bir maceraya atılmamız gerekiyordu. 3 senedir kendiliginden olmadığı için bir senedir rahim filmi+histeroskopi+femara şeklinde uzun bir sürece girdik ama sonuç alamadık.Bugün aşılama yaptırdım. Bu konuda tecrübeliyim ama insan yine de stres yaşıyor. İsteyen bekleyen uğraşlar veren canım kadınlara kolaylıklar diliyorum 💟 Sürecimi burdan paylaşacağım 🥰

Merhabalar. Benim ilk çocuğum 3 buçuk yıl uzun uğraşlar sonucu 3.aşılama ile oldu çok şükür. İkinciyi düşünüyor ve istiyoruz ancak yine bir maceraya atılmamız gerekiyordu. 3 senedir kendiliginden olmadığı için bir senedir rahim filmi+histeroskopi+femara şeklinde uzun bir sürece girdik ama sonuç alamadık.Bugün aşılama yaptırdım. Bu konuda tecrübeliyim ama insan yine de stres yaşıyor. İsteyen bekleyen uğraşlar veren canım kadınlara kolaylıklar diliyorum 💟 Sürecimi burdan paylaşacağım 🥰
Merhaba bizde aşılama yaptırdık bu ay regle 5 gün var ve 1 hafta kala regl olacak gibi hissediyorum sizde de öyle olmuş muydu birde olmama sebebi neydi özel değilse

K kadingibikadiinnn Hiçbir problem yoktu ben de ve eşimde. Sebepsiz infertiliteydi. Aşılamanın tuttuğu ay hiçbir belirtim olmadı. Hatta ben yine tutmadı diye umutsuzluğa kapılmıştım. Aşılamanın 12.gunu idrar testim hafif cift cizgiydi gittim kan verdim 12.0 çıktı çok erken öğrendim :) 14.günden sonra göğüs hassasiyeti ve kasık ağrısı başladı. Sadece hissettiğim şu olmuştu. Aşılamanın 3.veya 4.gunu kasığıma çok kötü bir ağrı vurdu. O an merdiven çıkıyordum ve çıkamadım bekledim biraz. Onun dışında net hiçbir belirtim yoktu.

K kadingibikadiinnn Hiçbir problem yoktu ben de ve eşimde. Sebepsiz infertiliteydi. Aşılamanın tuttuğu ay hiçbir belirtim olmadı. Hatta ben yine tutmadı diye umutsuzluğa kapılmıştım. Aşılamanın 12.gunu idrar testim hafif cift cizgiydi gittim kan verdim 12.0 çıktı çok erken öğrendim :) 14.günden sonra göğüs hassasiyeti ve kasık ağrısı başladı. Sadece hissettiğim şu olmuştu. Aşılamanın 3.veya 4.gunu kasığıma çok kötü bir ağrı vurdu. O an merdiven çıkıyordum ve çıkamadım bekledim biraz. Onun dışında net hiçbir belirtim yoktu.
Progestandan dolayı baş dönmeniz olmamış mıydı benim aşırı dönüyor ve çok kötü etkileniyorum

5 gün var reglime ve regl olacak gibi hissim var sizde olmuş öuyud

Merhaba benmde bu 4. Aşılamam 5 gün var reglime göğüs hassasiyeti yaşıyorum sadece. Sende başka bir belirti var mı cnm ?
Yorgunluk karın ağrısı koku hassasiyeti var progestana bağlı baş dönmem vardı aşırı ama bunların hepsi hormondan dolayı olduğunu düşünüyorum aşılamanın 8. Gününde hafif bi kahverengi leke gördüm ama önemsemedim tutunma mı bilmiyorum Allah bilir sonra görmedim ama regl olacak gibi hissediyorum bugün 10. Günümdeyim aşılamanın

Bende çatlatma iğnesi yapmadım reglin 14. Günü gittiğim zaman çatlamıştı çünkü ben erken çatlıuor dememe rağmen doktorumuz o vakte gel demişti sıvı var aşılama yapalım hemen dedi
Çatlatma iğnesi yalanci hcg hormonu içeriyor. Eğer doktor catladigindan eminse iğne vermese de olur. O zaman 12.gunde yapilan testin sonuç verir gibi duruyor

Benim ilkti canım göğüs dolgunluğum var ama progesteron kaynaklı diğer aşılamalarınız nasıldı
İlk ikisinde karın ağrısı çektim biraz ama genel olarak belirtim yoktu adet yaklastigi için de olabilir bu göğüs hassasiyeti. Bakalm belli olcak hayırlısı diyelim.🤲
Progestorwn hiç kullanmadm ben vermedi doktor. Duphaston kullanıyorum sadece şuan. İnşallah yerleşme kanamasidr cnm 🤲🌸

İlk ikisinde karın ağrısı çektim biraz ama genel olarak belirtim yoktu adet yaklastigi için de olabilir bu göğüs hassasiyeti. Bakalm belli olcak hayırlısı diyelim.🤲
Progestorwn hiç kullanmadm ben vermedi doktor. Duphaston kullanıyorum sadece şuan. İnşallah yerleşme kanamasidr cnm 🤲🌸
Duphastonda progesteron içerikli canım 🤍

Yorgunluk karın ağrısı koku hassasiyeti var progestana bağlı baş dönmem vardı aşırı ama bunların hepsi hormondan dolayı olduğunu düşünüyorum aşılamanın 8. Gününde hafif bi kahverengi leke gördüm ama önemsemedim tutunma mı bilmiyorum Allah bilir sonra görmedim ama regl olacak gibi hissediyorum bugün 10. Günümdeyim aşılamanın
Ayy bence yerlesme kanamasidir hadi insallah 🤗
Bende 9.gundeyim catlama ignesinin, asilamanin da 7.Günü

İnşallah yerleşme kanamasıdır 😍 2-3 gün sonra testte çıkar büyük ihtimalle canım. Güzel haberlerini bekliyoruz 🧡

Ayy bence yerlesme kanamasidir hadi insallah 🤗
Bende 9.gundeyim catlama ignesinin, asilamanin da 7.Günü
Ben çatlatma iğnesi yapmadım canım kontrole gittiğimde çatlamıştı döngüm 27 gün olduğu için erken olgunlaşıp çatlıyor benim yumurtalarım 9-12 benim günlerim normalde ama 14. Günde aşılamam oldu inşallah tutar 😥

İnşallah yerleşme kanamasıdır 😍 2-3 gün sonra testte çıkar büyük ihtimalle canım. Güzel haberlerini bekliyoruz 🧡
Bir de belirti mi bilmiyorum ben 36 beden pantolon giyen biriyim normalde son zamanlarda biraz kilo aldım diye 38 almıştım ama onu da aşılama öncesi denediğimde beli bol gelmişti şimdi o 38 beni sıkıyor progesteron kilo aldırıyor biliyorum ama bu kadar mı aldırır yoksa gebelik mi(inşallah) bilmiyorum

Hadi güzel haberlerini bekliyoruz canım 🤩 Sonucu öğrenmeye çok az kaldı. Var mi belirtilerin?
Ayy insallah insallah cok tesekkur ederim 🤗
Goguslerim 4.gunun aksaminda sismeye ve acimaya basladi hala da oyle yürürken bile agriyorlar ( regl oncesi olur bu normalde), ara ara hafif bel agrim gelir, bugün sadece soyle bir sey oldu oturuyordum sag kasigima üç kez siddetli kramp girdi yani aslinda regl île ayni eger belirtidir desem her seyi gebelige baglamaya hazirim 😅

X