Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Evlilik öncesi ilişkiye en çok karşı çıkan bir olarak; eğer tüm samimiyetinizle karşısına geçip anlatmışsanız ve buna rağmen evlenmişse sizinle ve şimdi size bunları diyorsa bu size yaptığı hem saygısızlıktır hemde zulum.

Hangi hakla sizin anneliğinizi sorguluyor anlayamıyorum.

Hatalar insanlar içindir..

Siz bunun pişmanlığını yaşamışsanız ve dürüstlükle anlatmışsanız ki (erkekler bunu haketmiyor) bundan sonrasını sorgulama hakkına sahip değil.

o çocuğa nasıl öğreteceğinize gelince, tüm anneler yaptıkları hataları çocuklara mı öğretiyorlar, ya da hata yapmış annenin çocuğuda mı hata yapıyor.

Bunun pişmanlığını ve yanlışlığını yaşayan bir anne olarak çocuğunuza en iyi dersi vereceksinizdir.

Bir uzman yardımı alın mutlaka..

Eşinizle birlikte gideceğiniz iyi bir aile terapisti ikinizide rahatlatacaktır.

Yok böyle devam ederse, boşanmayı teklif etmeyin, siz boşanın.

Kimse kimsenin hayatına ambargo koyma haddine sahip değil.

Anlaşamadık ve ayrıldık, hepsi bu.

Ailenizden dolayı sizinle kalan ve size bu zulmu yaşatan adam ya kendini toparlamalı ya da çekip gitmesini bilmeli.

Gitsin sadece bağrına basılan bir hanımla evlensin çocuk sahibi olsun.

geçen konu açan kişi erkekti..ve bu yüzden hem üyeliği
silindi hem konusu kapandı..yani tam olarak düşüncelerini
dile getirip,kendi doğrularını buraya yazıp içini dökemedi..
bu hanım arkadaşımız! da bunca yaptığına,kocasının böyle
iğrenç bir boşanma teklifi sunmasına rağmen ne şaşırtıcıdır ki
aynı ölçüde eşini yüceltmekte..sürekli haklı olduklarını vurgularcasına
erkeklerin konu ile ilgili cevaplarına ve olaya karşı olan takıntılarını
dile getirmekte..şimdi konunun kapanmaması ve üyeliğinin silinmemesi
için olayı kadın gözüyle ele almadığını biz nerden bilicez??
söylediklerinde hiç bir tutarlılık göremiyorum ben..:KK19:

şu konu hakkında yöneticilerimiz bir açıklama yapamaz mı acaba??ü
konu sahibinin çelişki cevapları dikkat görmüyor mu??:26:

Bu arada bilmem kaç yaşına kadar cinselliği yaşamayan insanların sorunluğu olduğu fikrine katılmıyorum..Üstelik böyle insanların olmadığına inanmanızda tuhaf.

Var böyle insanlar.. Bunun aksine inanmamak çok garip geldi bana, ne hale geldi dünya.

Burada sorun cinsellik yaşamak değil, bunu kabul edip sonra hayatı zindan etmek.

evet aynen bende bu şekilde düşünüyorum...konu sahibi arkadaş kendini suçlamakla yanlışın dibine vuruyor...Bu adam hastalıklı düşünceleri olan bir erkek bu adama çocuk falan da yapılmaz...beni seviyor diyorsunuz ya kendinizi kandırıyorsunuz...seven adam her şartta sever...farkında değilmisiniz?sizi ailenize rezil etmekle tehdit ediyor...çok namuslu kimseyle birlikte olmamış diyorsunuz ya?bu adam şerefi ve namusu başka yerlerde arayanlardan....şerefli adam ayrılacak bile ola karısını ifşa etmeden sesizce hayatından çekilir...yapmayın bunu kendinize suçlu falan değilsiniz...belli ki işi gücü olan bir kadınsınız güçlü durun kimse vazgeçilmez değildir...anne babamı üzerim diye de kendini yiyip bitirme çünkü anneler babalar sizin sandığınızdan çok daha güçlüdür ve evlatlarını hatalarıyla günahlarıyla severler ve kabul ederler...yazık kıyamam sana sen iyi bir evlatsın iyi bir eşsin inan seni haketmiyor bu adam...4 aydır sizinle birlikte olmaması konusuna hiçç girmiyorum belli ki beyimiz kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor....kendini sev canım benim, kendini sev.... çünkü, sen sevmezsen, sen kendine saygı duymazsan hiç kimseden bunu göremezsin...Hayırlı günlerin olsun:KK16::KK16::KK16::KK16:

Iste biz kadinlar her sartta seviyoruz ama erkekler bunu boyle yapamiyor ve bende o google daki sonuclari burda sizinle paylasma sebebimde o yuzdendi her sartta sevemiyor cok sevseler bile bunu bir sekilde iclerine dert ediyorlar kimisi asla gun yuzune cikarmazken kimiside esim gibi caktirmadan cocuk gibi bir konuda ictenice firtinasini yasayip belli etmiyor cocuk konusu acilana kadar mukemmel bir evlilgim vardi bugune dek tek bir olumsiuz haraketini bile gormedim surekli guzel surprizler yapar herseyimle ilgilnridi hatta arkadaslarimi bile kiskandirir bizim evliligimiz hep cicim aylari gibi olacak derdim ama nazwr mi deydi ne anlamadim. Cocuk konusunu gayet masumane bir sekilde acmamla adamin icinde ki firtinanin disa virmasi bir oldu

Dedektifler yine iş başında..
Konu sahibi yardım istiyor insanlar geçmişler "ama o konuda aynıydı", " ama ordada böyleyazıyodu ki" triplerine girmişler.
İnanmıyorsanız yazmayın madem?
ya gerçekse?
Durduk yere bir kadını üzüyorsunuz..yazık değil mi yani? zaten üzgün..
biraz daha dikkatli davranalım lütfen.. Burası gerçek hayat değil belki ama bu konuyu açan kişide insan ve okuduklarımız gerçekse ço büyük bir yük..

Ben gerçekmiş gibi düşünüp öyle yorum yapıcam.
Artık keşke şöyle yapsaydınız demenin hiç bir mantığı yok.
Zaten kendi geçmişinizin, kendi yaşadıklarınızın ve üzgünüm ama isteyerek yaşadıklarınızın hesabını bir başkasına sordurtmaya, kendinizi yargılattırmaya hazırlıklıymışsınız ki eşiniz anltmışsınız..
Neyse en azından vicdanınız rahat baştan kabul etmeseydin diyebilirsiniz.
Eşinizle beraber yardım almayı deneyin.
Haklısınız boşanma olayıortaya çıksa gidipte ailenize ben böye böyle yaptım bu yüzden boşanıyoruz diyemezdiniz.
Zaten birbirinizi seviyormussunuz..
Sadece bu olayı düşündükçe eşiniz kaldıramıyor..
Bi müddet en azından 1 yıl gibi bi süre bebek isteğinizi açmayın konusunu.
Olayı akışına bırakın..
Ve kendinizi de suçlamayın..
Siz hiçbir şey gizlememişsiniz..
Bedeninizde size ait..herkes istediğini yaşamakta özgür..
Sonunda pişman olursanız işte o zaman kendinize haksızlık yapmış olur ve kendinizle işte o zaman çelişirsiniz.
yaptıklarınızın arkasında durun.
Eşinize pişmanlığınızı her dk dile getirmeyin.
Bu eşinize sizi ezme hakkını verir..
Biraz toparlanın.
Umarım herşey yoluna girer.

Bu arada bilmem kaç yaşına kadar cinselliği yaşamayan insanların sorunluğu olduğu fikrine katılmıyorum..Üstelik böyle insanların olmadığına inanmanızda tuhaf.

Var böyle insanlar.. Bunun aksine inanmamak çok garip geldi bana, ne hale geldi dünya.

Burada sorun cinsellik yaşamak değil, bunu kabul edip sonra hayatı zindan etmek.

bu fikri ilk ben dile getirdim 1sen..ben de en az sen kadar evlilik öncesi
cinselliğe karşı biriyimdir...fakat burdaki konuya istinaden yaptım o yorumu..
bir yandan adam el değmemiş bir yandan da daha önce cinsel deneyimi olan ve
kendisine bunu dürüstçe dile getiren biriyle evlenmeyi seçmiş..sonrası malum...
o yaşa gelmiş erkekler bile bir şekilde cinselliği kendi içlerinde yaşıyorlardı mutlaka..
sevdikleri insanı da arzuluyorlardır...fakat burda bahsedildiği gibi 34 yaşına kadar
cinselliği sıfır olarak yaşamayan bir erkek olamaz kanaatindeyim...yoksa evlilik öncesi
birlikteliğı savunmadım asla yaşım 29 olmasına rağmen..."ne hale geldi dünya " derken
o bilinen dünyanın dışında olduğumun da altını çizmek istedim ilk yorumlarıma istinaden..

sizin evladınızı bile kucaklayamayacak kadar kirli olan bedeninizi o nasıl kucaklıyor acaba??? bunu anlayamadım. yalnız şunu söylemek isterim ki o sizin söylediğiniz gibi, sizi çok sevdiğinden falan sürdürmüyor bu evliliği. her ne şartla olursa olsun boşanmayı kabul ettiğine göre... bence siz de bu anlamsız evliliği daha fazla uzatmayın. onun için anne olma hayalinizi daha fazla ertelemeyin. önceki ilişkilerinizi ıspatlayamacağına göre, durumu açık ederse siz de inkar edersiniz olur biter. kimseye açıklama yapmak zorunda da değilsiniz ayrıca.

Konu sahibi yardım istiyor insanlar geçmişler "ama o konuda aynıydı", " ama ordada böyleyazıyodu ki" triplerine girmişler.
ya gerçekse?
biraz daha dikkatli davranalım lütfen.. Burası gerçek hayat değil belki ama bu konuyu açan kişide insan ve okuduklarımız gerçekse ço büyük bir yük..

Zaten kendi geçmişinizin, kendi yaşadıklarınızın ve üzgünüm ama isteyerek yaşadıklarınızın hesabını bir başkasına sordurtmaya, kendinizi yargılattırmaya hazırlıklıymışsınız ki eşiniz anltmışsınız..
Haklısınız boşanma olayıortaya çıksa gidipte ailenize ben böye böyle yaptım bu yüzden boşanıyoruz diyemezdiniz.
Olayı akışına bırakın..
Sonunda pişman olursanız işte o zaman kendinize haksızlık yapmış olur ve kendinizle işte o zaman çelişirsiniz.
Biraz toparlanın.

Herkese cok cok tesekkur ama size ayrica tesekkur en cok rahatlatan mesaj bu oldu bir yandan ofiste isi yetistirip bir yandan sizlerden yardim almak. Gecem gunduzum karisti inanin yedigim yemegin istigim suyun tadi yok son zamanlarda. Onu cok seviyorum ben ve ailem icin enelr yapmadi ki hele su yasanalar oncesinde ki uyumumuz mutlulugumuz parmakla gosterilirdik ve ben o gunleri geri istiryorum ne beni onun kadar nede onu ben kadar seven olmaz. Deyim yerindeyse disi sinege bile kaymaz gozu zaten evlenmeden once cok insanda soyledi bunu ve en cokta yine hemcinslerim vardi soyleyenler arasinda en iyisi simdilik cocuk kounusunu kapatmak ve yuvamin devamliligini saglamaya odaklanmak ve insallah bu dedigim olacak ama bir yandanda icimdeki annelik istegini daha ne kadar bastiaracgim ve bunu nasil yapacagimi bilememek. Birkac saatligine ise dalayim sonrasinda yine okuyacagim hepsini kelime kelime beni yalniz birakmayin nolur

şu konu hakkında yöneticilerimiz bir açıklama yapamaz mı acaba??ü
konu sahibinin çelişki cevapları dikkat görmüyor mu??:26:

Feryat figan bir haliniz var.
Neden bu kadar önemsediniz bu konuyu ?
Bu konu fakeyse veya cevaplar çelişkiliyse bile emin olun siizin cevaplarınız daha çok dikkat çekiyor.
Abartılı derecede konu sahibinin üzerine gidiyorsunuz.

birbirinizi ne kadar sevsenizde eşin kafaya takmış bi kere.bunu bilerek evlendiği için unutması gerekirdi ama 3 yıldır temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirmiş önüne.çok ama çok üzülerek söylüyorum ki yürümez bı iş.yürüse de ite kaka mutsuz huzursuz gider.ya da eşini terapiye götür.gideceğini de sanmam ama.....:KK50:

ya gerçekse?

Olayı akışına bırakın..
Biraz toparlanın.

ne varmış dedektifçiliğimiz de,konu sahibine diyoruz ki,
bir süre önce bir erkek konu açtı,aynı cümlelerle,bu eşiniz olabilir mi,ama nedense cevap vermiyor. olabilir yada olamaz demiyor ve bazı yazdıkları da sanki daha önceki konuyu açan kişi imajı çiziyor:KK50:

ya gerçekse?

Olayı akışına bırakın..
Biraz toparlanın.

evet ..ilk yorumla bunu dile getiren benim.:KK34:
olayı tartışma kıvamına dönüştürmek istemiyorum..gerekli
butonlarla dileğimi ben yerine getirdim zaten...ama aynı
şekilde daha önce bir konu açılmışsa ve burda insanların zamanı
aldatıcı ! bir şekilde çalışınıyorsa? -şahsen ben kendi adıma -
rahatsızlığımı da ifade ettim...ama kimseye de kırıcak cümleler
kurmadım..:KK31: konu sahibi çelişkili cümleler kuruyorsa ben de durup düşünürüm.
fikrimi de dile getiririm..düşünce de saygı duyarım..:KK12:

ne varmış dedektifçiliğimiz de,konu sahibine diyoruz ki,
bir süre önce bir erkek konu açtı,aynı cümlelerle,bu eşiniz olabilir mi,ama nedense cevap vermiyor. olabilir yada olamaz demiyor ve bazı yazdıkları da sanki daha önceki konuyu açan kişi imajı çiziyor:KK50:

O veya değil
konu sahibinin yazdıklarına göre gerçekten yardım ister bir hali var hemde hemcinslerinden..
üzerine gitmeden yardım ediceğimiz yerde hesap sormaya hakkımız var mı?
Zaten yeterince eşi tarafından yargılanıyor..
İnanın bir evde sürekli sizi yargılayan biriyle yaşamak çok zor olsa gerek..:26:

Bu konu fakeyse veya cevaplar çelişkiliyse bile emin olun siizin cevaplarınız daha çok dikkat çekiyor.

siz bizim bahsettiğimiz konuıyu biliyormusunuz,okudunuz mu:KK34:

Bu konu sahibi erkekse bile, hanımına yaptığı haksızlığı öğrenir en azından. Yine hemcimsimize yardıma girer bu.

Bu yüzden farketmez benim için..Yeter ki konu sahibi dediklerimizi azıcıkta olsa anlasın.

eski sevgilisini sadece alnindan opup bagrina basmakla yetinmis yani daha fazlasini o an asla dusunmemis herseyin bir zamani var demis.

Baska bedenlere futursuzca sundugun bedeninle benim cocumu nasil kucaklayacaksin anne yuregin buna dayanir mi? Senin belki dayanir ama benim baba yuregim bunu kaldiramaz diye soyluyor bana

Bence burada sorun,adamın evlenmeden cinsellik yaşamaması değil.

Cinselliği tabu olarak görmesi,kötü ve pis birşey olarak kabul etmesi.

Bu yüzden normal bir cinsel hayatları olacağını düşünmüyorum.

Çocuk konusunu aşsalar bile,anneler kutsaldır mantığından yola çıkarak,bebekten sonra cinsel soğukluk yaşarlar büyük ihtimalle.

yaa öyle mii?? ilk uyarı sizd tarafından dile getirildi?
teşekkür ediyorum dikkatiniz için..:KK31: diğer arkadaşlar
beğenilerini sunmuşlardı uyarmak yerine..:KK17: yöneticilerimize
iletebilirsiniz dikkat çekici,yanıltıcı,kırıcı,tartışma teşkil eden
bir yorumum varsa..:KK31: ayrıca ben de dikkat ettim de konu sahibi
o kadar işinin içinde bir tek siz onu haklı gördüğünüz için içini
rahatlattığınızı dile getirmiş..diğer yorumlar pass! ama şimdi bunu
dile getirdiğim içinde yanlış anlaşılmasın..:26: öyle bir dikkat işte...

direk konuya dayalı yorum yapıyorum ;
gecmısınızın bedelını sız zaten pısmanlıgınızla fazlasıyla odemıssınızdır .
ve nıtekım gecmısınızı evlenmeden once esınıze anlatmıssınız .
madem bekaret cok onemlıydı evlenmeseydı .
duygularına hakım olup evlenmeseydı .
hanı kendısı sızı "nefsıne sahıp cıkamamakla sucluyor yaa" o zaman
kendısı nefsıne sahıp cıksaymıs da evlenmeseymıs sızınle .
ne hakkı var sıze bunları yasatmayı .
pısman olup tovbe dıleyenı Allah bıle affedıyor
o kım oluyor.
kusura bakmayın ama ,esınızın sorunlu oldugu aşıkar .
34 yasına kadar ılıskı yasamaması ,ve sımdı de 4 aydır sızınle
ılıskı yasamaması hıc ama hıc normal degıl .
esınızın bence kendı sorunları var .böyle bır adamı hala sevmenıze de sasırıyorum .
sureklı gecmısınızle sızın omrunuzu yıyıp bıtıren bır adam var .
aılene herseyı anlatırsan bosanırım demıs ya .
ben olsam gururumu bu adama ıkı paralık etmem aıleme herseyı anlatır .
bir celsede bosarım .aılem ne kadar baskıcı bır zıhnıyette olsa bosarım .
aıleme sırtımı dayamam ,ayaklarımın uzerın de durmaya calısırım .
ama yıne de bu adama katlanmam .

Bu konu sahibi erkekse bile, hanımına yaptığı haksızlığı öğrenir en azından. Yine hemcimsimize yardıma girer bu.

Bu yüzden farketmez benim için..Yeter ki konu sahibi dediklerimizi azıcıkta olsa anlasın.

biz daha önceki konuda çok yazdık ama şahıs bildiğinden vazgeçmedi:KK50:

X