Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

konu sahibi bu anlattığım eşiniz olabilir mi:KK34:
sanki yorumları hiç okumuyorsunuz:KK50:

Size katılmamak elde değil. Gördüğüm kadarıyla konuda yer alanları diğer insanlar konu sahibinden daha çok sahiplenmiş durumda oldu vaziyet. Bir de konu başlığı erkeklerin bu durumlara bakış açılarının tartışıldığı bir platforma dönüşmeye başlamış kısaca gözatabildiğim kadarıyla.

diğer çelişen cümleleri de işratlersem sanırım kıpkırmızı olucak bütün cümleler..
cidden çok saçmaaa...hani birbirimizi taparcasına! çok seviyoruz neredeyse demişsin yaa
sevgi adamın gözünü kör eder yaaaa...burda nice kadınlar var ki eşlerinin ikinci evliliği..yada tam tersi..
evlenip ayrılmış da olabilir bir insan..biraz mantıklı cümleler lütfen.

Etmiyor iste etmiyor biz kadinlar bunun boyle oldugunu saniyoruz ama gercekte onlar icin oyle olmuyor olamiyor hep bir yerlerinde var oluyor bu ve bende bunu yeni anladim burasi haricte baska bir yere yuzyuze sormadim. ancak erkeklerin de biz kadinlar gibi kendilerine ait dunyalari var icguduleri var ve maalesef cogu icin bu boyle olmuyor. En modern dedigimiz bile bize caktirmadan icine dert ediyor ve gun geliyor hersey bir sekilde su yuzune cikip beliginlesiyor. Dedigim gibi google yeterli bir aram yapin mesela erkeklerin bekaret takintisi yaip aratin ve girip sadece birkac yorumu okuyun ve emin olun ki bu gunekadar biz kadinlarin aklinin ucundan bir saniye bile gecmemis dusunceler var. bilemiyorum hanimlar caresizlik gecmisi geri geiememe ve daha bircok sey var. sadece biraz telkin ve pozitif dusunce icin geldim buraya insallah ise yarar

evet maalesef oyle is bosanmaya gelince biraz tehditvari bir tavir akiniyor ailemi kendi ailesinden ayirmiyor cunku yani biraz tipik ana kuzusu ev erkegi hali de var. Ayrica cogunuzun bahsettigi o diger konu nedir? kafam karsiti ondada neticede burasi biz kadinlari sayfasi ve buna benzer sorunlari benden once paylasanlar olabilir ama erkekle ne alaka onu anlamadim??? Neyse. Bne bunu ilk bslarda anlamadim ancak sonradan jeton dustu icinde bu denli cocuk sevgidi olna ( yegenlerimi kuuk kuzenlerimi kendi cocuguymsu gibi severdi onceden ve halende oyle) ona karsi durust olup herseyi soyledikten sonra bir daha cocukla ilgili tek kelime etmedi. Ve isin kotu tarafi nette yaptigim aramalarda da maalesef bu erkek milleti ayni seyleri dusunuyor. Bir okusaniz neler yazmislar neler cok utanc verici. Hele bir yorumu okudum ki aynen soyle diyor'' Uelen pis midesi genisler sizden once baska erkeklerin en dilece fantazilerini yasadigi o goguslerden dunyanin en masum varligi olan cocugunuzun emzirilmesini kaldiracak kadar da genismisiniz? diye igrenc yorum yapanlarda olmus. Maksadim esimi sadece cocuga ikna etmek degil. Ama bende istiyorum her adin gibi cocugumu karinimda tasiyip enneligi yasamak ve iste meselenin puf noktasi da burasi:KK43:

Cocuk konusu ve cinsel birliktelik harci diger konuslarda asla birsey olmadi ama maalesef bu ikisi ozellikle iliskiye gormemk istememesi beni cok kaygilandiriyor. Bilmiyorum kizlar zaten bu konuyuda sizlerden birazda olsa telkin ve rahatlama icin actim burda. Bir insan nasil yapabilir bunu ya nasil bir kadini annelige layik gormye bilir isin aci tarafi bir onceki mesajimda da yazdigim gibi bu erkeklerin cogu boyle girin isterseniz kendiniz arastirin neler yazmislar neler. Eger sadece esim boyle olsa tamam diyecegim ama maalesef toplumun ikiyuzlu bakis acisi da boyle. Bende isterim ki yuvam kalici olsun esimin benim icin neler yaptigini aileme akrabalarima her turlu konuda benden daha fazla destek oldugunu sirf ben uzumeyeyim diye onlara nasil ciktigini ve bbunuda en icten duygularla yaptigini herseyi biliyorum. Parmaklarim titriyor su an yazmakta bile guucluk cekiyorum. Is hayatimi bile etkiledi butun gun aklimda bu mesele. Terapiye gitmyide teklif ettim benim ihtiyacim yok ssadece prensipli bir insanim ve boyle insanlarin terapiye ihtiyaci olamaz diyor. Cocuk knusu haricinde cok sakin ama cocuk konusnu acinca icinde ki yara kaniyor resmen yuregi sizliyor ve oda cok istedigi icn ki butun sidetini ofkesini kiziyor sanki o beni cocuk sahibi olalamamktan oturu sucluyor.

nOLUROYLE SOYLEMEYIN:KK43: ESIMIN BENI ICINDE BITIRMESI BILE COK KOTU BENIM ICIN. Neen son 4 ay cunku cocuk istegimi son 4 ayda ayyuka cikardim ve sanki kabuk baglamis yarasini yeniden kanattim ve bu defa daha agir kanadi gib oldu neler cektik evlenmek icin. esimin tayini kariyeri vs benim diploma almam herseyiyle zorlugunu yasadik. cocuk konusunu acmadigim ve unutmus gibi davrandigim surece hicbir sorun cikmiyor yani sanki yrasi kabuk baglayinca hersey duzeliyor. iyi ama ben daha ne kadar dayanabilirim cocuk hasretine:KK43: ayrica cocgumuz olmadigi icin oda hasret cekiyor fakat hernasilda bunu bir sekilde bastiriyor. Hangi siniftan olursa olsun bunu kabul etseler bile bir sekilde iclerinde yara edip yasiyorlar ve bendekine benzer veya daha farkli orneklerle er gec su yuzune cikiyor hersey. ne igrenc yorumlar fikirler var o sitelerde ve hepsinin altini cize cize en cok degindigi nokta bu annelik ve cocuk kavrmi. ben zor okudum o kufurlesme ve arglardan:KK43: ve orda yazilanlar aslinda cok kucuk bir kisim devede kulak misali ancak toplumun ikiyuzlu bakis acisini anlatmaya yetmis.

Ne siteymiş kardeşim...Böyle bir sorunum olsa,en son bakacağım siteler herhalde.
Bu tarz düşünceler tüm erkeklere maledilemez.Ayrıca böyle düşünen insanların,her konuda akıllara ziyan düşünceleri vardır.
Örneğin kadın haketmiştir,kadın istemese tecavüz olmaz gibi abuk sabuk düşünceleri vardır.

2. evliliğini yapan kadınlar var.Her 2 evliliğinden de çocuğu olan kadınlar var.
Ayıp böyle düşünceler....Sapıkça hatta tövbe tövbe...

konu sahibi ne yapmaya çalışıyorsunuz inanın anlamıyorum:KK50:
banane o erkeklerin düşüncelerinden,sanane o düşünceleren,sen kendi haytına bak:KK34:

Bazilarinizin yorumlarinin altinda alinti ile cevapla butonu aktif olmadiigi icin bende birkac youmu okuyup toparlayip ozet cikirmis gibi yaziyorum ve bu yuzden uzun suruyor sizlere cvpp vermem. Malum sizde farketmissinzidir bir an once cvp yazmak icin hizli yamaya calisiyorum ve hal boyleoluncada yazim yanlislari cikiyor. Esimin bana dedigi kelime aynen su: Madem bosanacak kadar mertsin o zaman baska bir metrtlik daha yap ve yaptigin hatalarin arkasinda dur ve bu bosanmadan mertce beni degil kendini sorumlu tut cunku seni ne kadar sevdigimi herkes biliyor ama sen bosanmadan baska care gormuyorsan tamam yapalim ama beni zan altinda birakmayacaksan yap yada hic bosanmayalaim ama biu cocuk ve anne olmak konusu hic konuslmamis ve bi daha asla konusulmayackmis gibi davranalim diyor. Evet Turkiye sartlarinda kac kadin gidipte ailesine bunu anlata bilr maalesef yok denecek kadar az. Esime onceki iliskilerimde sadece duygularima kapildigimi o cok sevdigimi ve o sebepten boyle oldugumu soyledim oda bana nerde simdi o sevdikleri hadi gelsinlerde kurtarsinlar seni su surumdan nerdwler emin ol ki onlar seni coktan unuttu hic umurlarinda bile degilsin kendi alemlerine daldilar ama bak bedeli sen oduyorsun deyincede verecek cvabim kalmiyor:KK43:

diğer çelişen cümleleri de işratlersem sanırım kıpkırmızı olucak bütün cümleler..
cidden çok saçmaaa...hani birbirimizi taparcasına! çok seviyoruz neredeyse demişsin yaa
sevgi adamın gözünü kör eder yaaaa...burda nice kadınlar var ki eşlerinin ikinci evliliği..yada tam tersi..
evlenip ayrılmış da olabilir bir insan..biraz mantıklı cümleler lütfen.

Etmiyor iste etmiyor biz kadinlar bunun boyle oldugunu saniyoruz ama gercekte onlar icin oyle olmuyor olamiyor hep bir yerlerinde var oluyor bu ve bende bunu yeni anladim burasi haricte baska bir yere yuzyuze sormadim. ancak erkeklerin de biz kadinlar gibi kendilerine ait dunyalari var icguduleri var ve maalesef cogu icin bu boyle olmuyor. En modern dedigimiz bile bize caktirmadan icine dert ediyor ve gun geliyor hersey bir sekilde su yuzune cikip beliginlesiyor. Dedigim gibi google yeterli bir aram yapin mesela erkeklerin bekaret takintisi yaip aratin ve girip sadece birkac yorumu okuyun ve emin olun ki bu gunekadar biz kadinlarin aklinin ucundan bir saniye bile gecmemis dusunceler var. bilemiyorum hanimlar caresizlik gecmisi geri geiememe ve daha bircok sey var. sadece biraz telkin ve pozitif dusunce icin geldim buraya insallah ise yarar

sen kendi söylediklerine bile inanmıyorsun kiii..
burda insanlar sana olması gerekenleri anlatmış zaten..
kocanın iç dünyasını o kadar iyi biliyorsun ki aslında!!
google da geçirdiğin vakti onunla geçirsen sorun hallolmuştu
şimdiye kimbilir..:KK14: birbirini bu derece seven insanların ne büyük
yanılgıları oluyormuş...kimsenin söylediklerini kaale bile almıyorsun ki sen....

Rabbim her kulunun derdine derman versin
ama cok merak ettim 3 yıl önce eşinin aklı nerdeymiş ? :KK47:

Bir ay evvel buraya konu acan Erkek Üyesi, ayni konuyu 31. Mart günü Güzin Ablaya yazmisti, ve oradada Tepkiler yagmisti.
Link veremiyorum Galiba? Ama Internetde bulabilirsiniz Hürriyet Güzin Abla sayfasindan.

boşanırken illa birine sorumluluk mu atmak lazım.
anlaşamadık ayrıldık demek çok mu zormuş.
eşin ailene söyleyemeyeceğini bildiği için boşanmayacağınızı da biliyor.
sana bile bile acı çektiriyor.
tabi kendine de.
bu adamdan çocuk yapma fikri iyi bir fikir mi?

geçen konu açan kişi erkekti..ve bu yüzden hem üyeliği
silindi hem konusu kapandı..yani tam olarak düşüncelerini
dile getirip,kendi doğrularını buraya yazıp içini dökemedi..
bu hanım arkadaşımız! da bunca yaptığına,kocasının böyle
iğrenç bir boşanma teklifi sunmasına rağmen ne şaşırtıcıdır ki
aynı ölçüde eşini yüceltmekte..sürekli haklı olduklarını vurgularcasına
erkeklerin konu ile ilgili cevaplarına ve olaya karşı olan takıntılarını
dile getirmekte..şimdi konunun kapanmaması ve üyeliğinin silinmemesi
için olayı kadın gözüyle ele almadığını biz nerden bilicez??
söylediklerinde hiç bir tutarlılık göremiyorum ben..:KK19:

sen kendi söylediklerine bile inanmıyorsun kiii..
burda insanlar sana olması gerekenleri anlatmış zaten..
kocanın iç dünyasını o kadar iyi biliyorsun ki aslında!!
google da geçirdiğin vakti onunla geçirsen sorun hallolmuştu
şimdiye kimbilir..:KK14: birbirini bu derece seven insanların ne büyük
yanılgıları oluyormuş...kimsenin söylediklerini kaale bile almıyorsun ki sen....

Arkadaslar sizlerin dediklerini kaale almasam neden burdayim neden sizlerden telkin isteyeyim birazcik rahat hissetmek adina. Bakin su an ofisteyim bir yandan isimi yapiyor bir yandanda sorunuma sizler sayesinde cozum ariyorum. gecem gunduzum herseyim karmakarisik ben google da o kadar uzun sure harcamadim sadece sizlere sormadan once ordan bir fikir edinmek icin kisaca bir arastirma yaptim ve genel itibariylede en moderni bile maalsef bunu boyle dunuyor ve bende bunu belirtmeye calistim. su son 4 ay oncesine kadar tikir tikir yuruyen her gununden ayri bir zevk aldigim evlilgim yuvam vardi ne olduysa bir aksam misafirlige gidince misafir oldugumuz evde ki ikiz cocuklari gordugum aksam basladi hersey ve bu gune kadar geldi.
Aslinda onun oncesinde de annelik istegim vardi ama o aksam o ikizlari gormem sadece bir vesile oldu dile getirmek icin. BU yasima kadar hic bu kadar caresiz olmamistim bu nasil bir laftir? '' madem gecmisinde ki seylerin hata oldugunu soyluyorsun o zaman mertce arkasinda durmayi bil ve bosaniorkende ona gore davran yada cocuk konusunu ilelebet kapat ve birak icimde kopan firtinayi ben kendi kendime sessizce yasayayim ve hicbirsey olmamis gibi devam ettirelim diyor. Soyleyemem arkadaslar asla aileme bunu soyleyemem beni reddeerler omurboyu sahip oldugum tek degerli maneviyatim esim ve annem babam baska birseyim yok:KK43: eger onlarida kaybedersem yasamanin anlami kalmaz hele babam beni okutup meslek sahibi yapmak icin neler cekti emekliligini bile yasayamadi yuzune bakamam o gozleri yorgun babamin:KK43: bana bir bagirmasi vardi nerdeler o cok asik olup duygularinin esiri oldugun erkekelr hadi gelsinlerde senin onlari sevdigin gibi deger verdigin gibi gelip su durunmdan kurtarsinlar sozu beni cok inctii ve kendime cok kizidm o an ikisinden de nefret ediyorum ama neyi degistirir. Dedigim gibi googla bu konu ile ilgili oyle sandiginiz gibi uzun uzadiya arastirma yapmadim ama okusugum birkac yorum durumun ozetini yani en moderninin bile bakis acisini anlamama yetti. Hele iki igrenc yorum var ki hic aklimdann cikmiyior '' ulen pis midesi genisler hadi evlenecek kadar sevdiniz ya bir gun cocugunuz olursa cocugunuz dunyanin en masum varligi degil mi ve o masum varlik daha once evlilik gibi kutsal bir olguya ait bazi seyleri saklamayip herseyi delicesine yasayan ve yasatan kadinin goguslerinden nasil sut mecek bunu kaldiracak kadar da genismisiniz diye okuyunca irkildim resmen ayrica biz kadinlarin ilk erkegini unutmama gibi bir durumuda varmis guya onlara gore ama ben hic hatirlamiyorum hatirlasam bile sadece nefretle ve aslinda esiminde buna sevinsmesi gerekir ama oyle iolmuyor iste

Buna benzer bi konuyu ben de açtım. Ben henüz nişanlıyım. Nişanlımdan önce yaptığım hatalar içimi kemirmekte. Nişanlıma anlatmayı düşündüm, ama herşeyden önce, anlattıklarım onu daha çok yakacaktı. Vazgeçtim. Ben bir hata yaptım, ve bir tek Rabbime hesap veririm. Neden düşünmedinizki? Anlatınca bunların olacağı çok belliymiş. 32 yaşında bir bayanın olgunluğunu göremedim. Nişanlımı tanıyorum, ona anlatsam, başınıza gelenlerden daha az olmayacak bana olan tavrı. Siz eşinize anlatmadan önce hiç mi düşünmediniz?

boşanırken illa birine sorumluluk mu atmak lazım.
anlaşamadık ayrıldık demek çok mu zormuş.
eşin ailene söyleyemeyeceğini bildiği için boşanmayacağınızı da biliyor.
sana bile bile acı çektiriyor.
tabi kendine de.
bu adamdan çocuk yapma fikri iyi bir fikir mi?

Aynen...Boşanmak için illaki bir tarafı suçlamak gerekmez.
Anlaşamadık,hayat görüşlerimiz farklı denir boşanılır.

Bence adamın boşanmama sebebinin arkasında yine sağlıklı olmayan düşünceleri var.
Boşanınca,kadın başkasıyla olacak düşüncesiyle kadını bırakmıyor.

Bence tek çözüm adamın terapi görmesi.
Ama bu evliliği sürdürmek için değil.
Aksine boşanmak ve hayatına daha sağlıklı devam edebilmek için.
Bir dahaki evliliğinde,her ihtimale karşı,kriterlerine uygun eş seçmesi daha mantıklı olacaktır.

Buna benzer bi konuyu ben de açtım. Ben henüz nişanlıyım. Nişanlımdan önce yaptığım hatalar içimi kemirmekte. Nişanlıma anlatmayı düşündüm, ama herşeyden önce, anlattıklarım onu daha çok yakacaktı. Vazgeçtim. Ben bir hata yaptım, ve bir tek Rabbime hesap veririm. Neden düşünmedinizki? Anlatınca bunların olacağı çok belliymiş. 32 yaşında bir bayanın olgunluğunu göremedim. Nişanlımı tanıyorum, ona anlatsam, başınıza gelenlerden daha az olmayacak bana olan tavrı. Siz eşinize anlatmadan önce hiç mi düşünmediniz?

Sanirim burda birbirimizi en iyi yine biz anlariz icinizi kemiriyor degil mi? Evet dediginizi duyar gibiyim cunku bende aynen oyleyim iki ucu bilmem neyli degnek derler ya aynen o iste. Ya soylemeyip omurboyu ilk olarak kendimize olan saygimizi yitirip daha en bastan koca bir yalan ustune kuracagiz yada soyleyip benimkine benzer durumlari hemen olmasa bile bir gun yasayacagiz:KK43: hangisini yapsak ikiside can yakiyor. bedeli maalsef biz kazinlar oduyoruz

konuyu yazan kadın ya da erkek farketmedi benim için

bir erkek ancak bu kadar salakça düşünebilir.konu sahibi arkadaş kusura bakma ama böyle...salaklığın sınırını zorlamış eşin...

senin başkalarına sunduğun pis tü kaka bedenini o nasıl kucaklamış o zaman...o senle ne diye yatıyor o zaman...

kendi nefsine gelince sıkıntı yok senin anneliğini mi sorguluyor...

boşan gitsin terbiyesizden.

Sanirim burda birbirimizi en iyi yine biz anlariz icinizi kemiriyor degil mi? Evet dediginizi duyar gibiyim cunku bende aynen oyleyim iki ucu bilmem neyli degnek derler ya aynen o iste. Ya soylemeyip omurboyu ilk olarak kendimize olan saygimizi yitirip daha en bastan koca bir yalan ustune kuracagiz yada soyleyip benimkine benzer durumlari hemen olmasa bile bir gun yasayacagiz:KK43: hangisini yapsak ikiside can yakiyor. bedeli maalsef biz kazinlar oduyoruz

Benim nişanlım da eşinz gbi kimsye eli değmemş. Bende düşündm hep,onu haketmyrm diye.ama onu bnm kadar kmse sevemez ben ondan vazgeçemezdm.Olanları anlatıp ikimizide yakacağıma,içime atar tek başıma yanarım.

konuyu yazan kadın ya da erkek farketmedi benim için

bir erkek ancak bu kadar salakça düşünebilir.konu sahibi arkadaş kusura bakma ama böyle...salaklığın sınırını zorlamış eşin...

senin başkalarına sunduğun pis tü kaka bedenini o nasıl kucaklamış o zaman...o senle ne diye yatıyor o zaman...

kendi nefsine gelince sıkıntı yok senin anneliğini mi sorguluyor...

boşan gitsin terbiyesizden.

En mantiklisi bu ama ya sonrasi ya ailem onlari kaybetme korkusu cok iyi taniyorum onlari eger bunu bir ogrenirlerse beni degil bosandigim esimi evlat edinirler ve onu hakli gorurler bu nasil bir bedeldir Allahim keske biz kadinlar bu kadar duygusal canlilar olmasak ve sonradan boyle ustesinden gelemeyecegimiz seyler yapmasak. Iciniz de var mi bu kadar cesuru? Yani hem bu hatalari yappi buyuk pismanlik yasayip hemde mertce arkasinda durabilen? bu gucu nasil bulursunuz kendinizde?

resmen tehdit ediyo seni eşin..
yazık...
keşke anlatmasaydın baştan...
erkeklerle herşey paylaşılmıyor işte ne yazıkki...
allah yardım etsin

Benim nişanlım da eşinz gbi kimsye eli değmemş. Bende düşündm hep,onu haketmyrm diye.ama onu bnm kadar kmse sevemez ben ondan vazgeçemezdm.Olanları anlatıp ikimizide yakacağıma,içime atar tek başıma yanarım.

Ayni sorun bende de var beni cok seviyor ve kimse bunu benden daha iyi bilemez su an bile canini verir tirnagimin ucuna birsey olsun onun cani gider ama gel gelelim cocuk konusuna deginince adam tam 180 derece donus yapiyor yarami kanatma birak kalsin diyor icimde ki firtiunayi ben kendi kendime yasayayaim sende kendi icinde yasa diyor ama nasil yapilir bu bilmem ki bir kadinin annelik icgudusu nasil dizginlenir bunun imkani yok ki? soylesek '' nerderler simdi'' diyecekler soylemesek kendimize saygimizi yitirip aynaya her baktigimizda utanacagiz kendimizden

Aynen...Boşanmak için illaki bir tarafı suçlamak gerekmez.
Anlaşamadık,hayat görüşlerimiz farklı denir boşanılır.

Bence adamın boşanmama sebebinin arkasında yine sağlıklı olmayan düşünceleri var.
Boşanınca,kadın başkasıyla olacak düşüncesiyle kadını bırakmıyor.

Bence tek çözüm adamın terapi görmesi.
Ama bu evliliği sürdürmek için değil.
Aksine boşanmak ve hayatına daha sağlıklı devam edebilmek için.
Bir dahaki evliliğinde,her ihtimale karşı,kriterlerine uygun eş seçmesi daha mantıklı olacaktır.

evet aynen bende bu şekilde düşünüyorum...konu sahibi arkadaş kendini suçlamakla yanlışın dibine vuruyor...Bu adam hastalıklı düşünceleri olan bir erkek bu adama çocuk falan da yapılmaz...beni seviyor diyorsunuz ya kendinizi kandırıyorsunuz...seven adam her şartta sever...farkında değilmisiniz?sizi ailenize rezil etmekle tehdit ediyor...çok namuslu kimseyle birlikte olmamış diyorsunuz ya?bu adam şerefi ve namusu başka yerlerde arayanlardan....şerefli adam ayrılacak bile ola karısını ifşa etmeden sesizce hayatından çekilir...yapmayın bunu kendinize suçlu falan değilsiniz...belli ki işi gücü olan bir kadınsınız güçlü durun kimse vazgeçilmez değildir...anne babamı üzerim diye de kendini yiyip bitirme çünkü anneler babalar sizin sandığınızdan çok daha güçlüdür ve evlatlarını hatalarıyla günahlarıyla severler ve kabul ederler...yazık kıyamam sana sen iyi bir evlatsın iyi bir eşsin inan seni haketmiyor bu adam...4 aydır sizinle birlikte olmaması konusuna hiçç girmiyorum belli ki beyimiz kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor....kendini sev canım benim, kendini sev.... çünkü, sen sevmezsen, sen kendine saygı duymazsan hiç kimseden bunu göremezsin...Hayırlı günlerin olsun:KK16::KK16::KK16::KK16:

X