Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

esiniz zaten evlenmeden önce gecmisinizi bilerek evlenmeyi kabul etmedimi sizinle? cocuk mevsuzunu evliliginizin 3. yilinda bu sebepten dolayi sorun etmeside cok sacma geldi bana acikcasi. hadi esiniz evlendikten sonra gecmisteki beraberliklerinizi ögrenmis olsa ve ilk zamandan cocuga karsi olsa anlardim ama bu durum bana cok karisik ve anlamsiz geldi :/ 3 yilin ardindan da son 4 aydir bu yüzden cinsel birliktelik olmamasi da cok tuhaf yani

hiç anlayamadım ama gidişat çok kötü görünüyor yakında hırpalamayada başlayabilir sizi eziyor herşeyi anlatarak eşinize dürüst oldunuz inanın ailenizede bu dürüstlüğü gösterirseniz ve size eşinizin yaşattıklarınıda anlatırsanız sizi kucaklarlar haketmiyorsunuz böyle davranılmayı sonuçta evliyken yaşamadığınız olaylar
1-önce kabul ediyor sonra size eziyet ediyor ( güven sorunu var ortada yine olabilirmi diye )
2-bu olayın herkesçe bilinmesi onu rahatlatacakmı (eminim kendi suçu var onu kapatmaya çalışıyor size yükleniyor)
3-dürüstlüğün bedeli kötü olmamalı
4-annelikle bu durumun ne alakası var sonuçta çocuk ondan olacak eşin ne sanıyor?
bence en güzeli bu konuları konuşmak zordur mutlaka arada unutulanlar olur oturup bir mektup yaz okumasını rica et bırak o seninle konuşsun orta yolu bulursunuz bulamazsanızda hiç dönüp geriye bakma canım eşin kaybeder

İlk mesajimi burda paylasmadan once Guzin Ablayada gondermistim. Ama orda yayinlsnmayinca bende burda paylastim ve hepiniz elinizden grldigince bana telkin verdi ve inanin eskiye nazaran cok daha iyiyim. Simdilik en fazla 1 yil sureyle cocuk konusunu gundemden kaldirma karari aldim ancak bu sure tamamiyle pasif gecmeyecek nabiz uoklayacagim ve gayet pozitif davranip terapiyi teklif edecegim ama baktim hicbirsey degismiyor tum roskleri goze alip bosanacagim. Evet hatalar yaptim hem de buyuk hatalar ve madem ki herseyin bir bedeli var bende arkasinda durmak zorundayim ve duracagimda. Eminim ki hersey herkes tarafindan ogrenilse bile o an yasauacaklarim su andakinden daha kotu olamaz ama umarim benim burda paylastigim bu sorundan gerekli dersi cikaran arkadaslarimda olmustur. Hic kimseyi bastan %100 butun ozellikleriyle taniyamayacagimiza gore bakin iste sonradan neler oluyor. Son nir kac aydir ne yedigim yemekten ne de uykumdan birsey anlamadim. Doktugum gozyasini ben bilirim ama iste keskeleri duzeltemiyoruz

O kadar şartlanmışsın ki hala kendini hatalı görüyorsun. Allah yardımcın olsun ....

biz bunu sayfalar önce dile gietrimiştik zaten..
yeni itiraflar ne zaman...

Son düzenleyen: Moderatör:
evet demekki daha öncede yazan aynı kişi,yani ya şimdi de yazan erkek,yada daha önce yazan kadın

durumlar karışık epey..ama tek bildiğim ortada sapkın bir düşünce var..
böyle düşünen bir erkeğin eşine zarar vermeyeceğini kim bilebilir:26:

peki baştan evlenirken çocuk düşünmüyormuydu ki,madem evlenmeden önce anlatmışsınız.bunu sordun mu. çocuksuz bir evlilik düşündüğü için mi evlenmiş sizinle. hem çocuk yok diye de yaşamanın anlamı yok ne demek ki. sen kendin olarak da yaşamanın bir anlamı olmalı anlam için çocuk eş veya başka şeylere bağlanmamalı. Eşin pişmanlık duymuş birini ayıplamaktan vazgeçse iyi eder yoksa kendi başına gelebilir aynı tarz şeyler. Senden boşanmak istemiyor. Seni seviyor. Bence de boşanma. madem çocuk diye tutturdunuz evlatlık edinmeyi önerebilirsin.
Sabır konusunda şunu söyleyeyim
Geçmiş tüm sorumlulukları hataları ve başarıları ile geçmişte kaldı onu değiştiremezsiniz düşünüp üzülmenize gerek yok.
Gelecek ise elem başarı sorumluluk hataları ile bir belirsiz konumda bekliyor gelip gelmeyeceği de belirsiz. Gelecek zamandaki elemleri düşünüp üzülme. Sorumluklarını düşünüp ne çok sorumluluk var deme.
Öyle ise biz sadece şu anı yaşarız şuana ait sorumluluk mutsuzluk ve mutluluklar bizi ilgilendirir. Şuana sabredebilirsen her ana sabredersin.

Ben herseyi bastan anlattim zaten ama gozden kacirdigim nokta anlattiktan sonra kendi kendine cocuk yapmama karari almis ve ben bunu sonradan idrak ettim. yani bunu nasil bir mantikla yaptigini tam olarakta cozemedim. bir yandan severek evleniyor ama bir yandan da cocugunun annesi olmami istemiyor. bastan farkina varsam tabi ki cok daha farkli davranir en azindan yol yakinken kendim vazgecerdim. Sebebini defalarca sordum hem de gayet uygar bir bicimde ama ne yazik ki her sorusumda beni kahreden cevaplar aldim. Mesela bir defa soyle cevap vermisti: Eger bir gun bir cocugumuz olsa bile onu dogurdugun andan itibaren sadece fiziksel annesi olarak kalirsin ancak yetismesine asla karisamazsin gerekirse ona cocuk egitimden cok iyi anlayan bakici anne tutarim ama birkez kucagina aldirtmam o cocugu dedi Bu arada nerdeyse taaa ilk mesajimdam beridir beni daha once burda konu acan erkekle ayni kisi oldugumu iddia eden arkadaslarada tesuf ederim. O konunun ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama boyle onyargi yapip kesin hukumlere varmak cok yanlis. Sadece biraz telkin istedim. Neticede burasi hemcinslerimin sitesi. Hem bu siteden hemde Guzin Ablanin sayfasindan haberi olan sadece 3-5 kisi yok bu ulkede hergun binlercesi benzer sorunlarla dertlerine care ariyorlar benzer ortamlarda. Saglikli bir anne olarak yasim geciyor ve bu durum beni en cok kaygilandiran sey

seni kınamıyorum hatta ayıplamıyorum.ama kızdığım bir nokta var söylemeden geçemicem. tamam (sana göre) hata yapmış olabilirsin,pişmansın da ama senin pişmanlığından dolayı eşinin sana söyledikleri, davranışları eşini kesinlikle HAKLI YAPMAZ.SEN DÜRÜST davranıp ona gerçeği anlatmışsın. bende olsam DÜRÜST olurdum. eğer ortada bir HATA varsa o da EŞİNDE çünkü o biliyordu en başında anlattın sen ona gerçekleri.YALAN SÖYLEMEDİN Kİ YA DA ALDATMADIN Kİ. kabul etmeseydi o zaman. herkes hata yapar. evet pişman oluruz ama başımızı duvara vurmakla NEYİ DEĞİŞTİREBİLİRİZ??? hiçbir şeyi.. sadece düşündüğümüzle, kahrolduğumuzla kalırız. eşin bence boşanmak istiyor sebebi için tahmin bile yürütemiyorum. boşanmanın bedelini de SANA ÖDETMEK İSTİYOR. yani onu kimse suçlamayacak. tipik erkeklerin "zeytingyağ gibi üste çıkma" politikası. kendini suçlamaktan vazgeç.

mrb bence kendini suçlama.eşin zaten suçluyor sende kendini suçlarsan bunalımlrdan çıkamazsın.ayrıca eşine baştan anlatmışsın kabullenmişte şimdi neden böyle yapıyor sanada kendinede acı dolu gnler yaşatıyor anlamış değilim.madem böyle yapacaksa neden evlendi seninle şimdi hayatı zindan ediyor her ikinizede.en iyisi eşini al karşına konuş kırmadan kötü laf etmeden neden böyle olduğunu böyle yaapcaksa neden evlendiğini.boşanacaksanızda asla kimseye birşey söylemeyeceğini söyle burda onund suçu var çünkü bunları yaşatacaksa sana neden evlendi seninle öyle değilmi açıkca söyle bunları umarım herşey düzelir

eğer eşine yaşadıklarını evlilik öncesi anlatmamış olsaydın kesinlikle eşin haklıydı ama adam hem bilmiş hem kabullenmiş .. iş işten gecincede eski yaşadıklarının hep demesi çok saçma öle sey olmaz madem sen açık yüreklilikle anlattın o da koca yüreğiyle kabul etti kapatıp gidecektiniz eskileri böyle hayat gecmez .....

sanki tutacağı anne çok mu masum ne bilecek. çok saçmalamış eşin ya. neyse sen de boş ver çocuk ne yapacaksın dertsiz başına dert mi arıyorsun. çocuk konusunu açıp ne kendini üz ne de eşinle tartışma ortamı başlat. eşinle başbaşa vakit geçirmenin romantik ve eğlenceli yollarını arayabilirsin.

Kocanız sizin üzerinizde hakimiyet kurmak için ezecek bir yön aramış ve bulmuş

Bunu kaldıramıyorsa boşansın böyle kaç yıl daha sürdüreceksiniz ki bu evliliği

Resmen sana şey.. muamelesi yapıyor evde

Gerek yok bu kadar acı çekmenize

O gitsin hiç dokunulmamış bir kadın bulsun siz de sizi sevecek bir erkek

Bu dünya'ya bir kez geliyorsak herkes mutlu olmayı hak ediyor..

daha önce yazan oldumu bilmiyorum çünkü her sayfayı okuyamadım ne yazık ki.... ama benim görüşüm eşin, sana olan cinsel zaafından dolayı ilk başta bunları kabul etmiş.. çünküü erkekler cinsellik için her şeyi yaparlar... en baştan beri bence başkasıyla beraber olan biri ona uygun değildi ama sana olan zaafı bunu gözardı etmesini sağladı..tabi daha sonra her şeyi yaşayıp artık tabiri caizse DOYUMA ulaştığı an, senin yaşadıkların ona batmaya başladı...o ana kadar isteğinden dolayı gözardı ettiği herşey gözönüne geldi... sana onun deyimiyle, SAYGI DUYMADIĞIN BEDENİNE kendisi SEHVETLE dokunurken iyide , çocuğunun dokunmasımı rahatsızlık veriyormuş.... boşanmanın kuralıda ne kadar bencilce... çok yüreksiz bir kocan var ne yazık ki arkadaşım... kendini iyi göstermek için seni suçlamaya razı... sanki en başta senin ne olduğunu ne yaşadığını bilmiyordu... diyelim anlattın herkese, o zaman yine onu suçlamayacaklar mı?? bu seferde nasıl böyle br kadınla evlendin diye sormazlarmı o adama , onun mantığıyla....

Canım allah yardımcın olsun ama eşinin o yaşa kadar kimseyle cinsellik yaşamamı saçam hep senide geçmişin için değerlendirip yargılayamz başta anlattıysan o da kabul ettiyse bitti sende deteylı anlattınmı ( sanırım bakire değildin ) olabilir çok örnek var be mesala suanda ikinci evliliğim evlendim boşandım yani eşim mükemmel benide çok seviyor hiç sorun etmez edemez zaten işe gelirse bile bile aldı bide ilk eşimden kızım var şimdi ikinci kızımı dünyaya getiricem sen niye suçluyorsun ki kendini allah allah şimdi nesil erken başlıyor canım kimse benim elime erkek eli değmedi diyemez zor resmen tüketmişsin kendini bırak canım senle 4 aydır yatmaması da tuhaf tahrik ettin mi ( dayanaması lazım ) erkekler dayanamaz 4 ay kısa bir zaman değil yani bilemedim inşallah düzelir

Kocan once kabUl ediyor sonra sorun yapiyor bu ne ya! Sen erkek arkadaslarinla beraber olurken bir gun ben bu adamla evlenicem diye dusunemezdin tahmin edemezdin ki ben iliskiye girmemeliyim diye dusunecektin o zamanlar.. kocanin tavri dogru degil ayrica evlilikten once cinsel beraberlik yasamanin annelikle ne alakasi var? Asil bence o adamdan baba olmaz karakteri degisken bir kabul ediyor bir sorun ediyor onun yetistirecegi erkek evlattan hayir gelmez.. Cok kizdim kocana kusura bakma.. Bu yasadigin beraberlikler senin mahremiyetin o adami ilgilendirmez o adam seninle evlenerek bedeninin sahibi olmuyor sadece senin kocan oluyor.. Guclu olmani kendini ezdirmemeni dilerim.. Sen kocana durust davranip onu kandirmamissin onun yaptgina bak..

Son düzenleme:
Sevgili arkadaşım,öncelikle sana kalıplaşmış bir sözle sözüme başlayayım,namus iki bacak arasında değil tamamen akıldadır.Bu ülkede bekaret önemli fakat senin eşin kötünün kötüsünü görmemiş sanırım,bu ülkede neler neler oluyor ya,bıraksın bu kıro ayaklarını,anne olman için senin evlenmeden önce bakire mi olmam lazımdı arkadaşım,kimi insanlar annelik vasfına erişiyor fakat bu kutsal görevi yerine getiremiyor,kendi evladının gözü özünden eşini altadanları gördüm ben,evladının canına kıyanları ve daha ne iğrençlikler,bunlar oluyor bu ülkede yanlış mı?geçmiş geçmişte kaldı,herkesin evlenmeden önce bir flörtü oldu,çok derinlerde yaşamadıysak da ki yaşayanlar var,malesef kadınların doğasında duygusallık ön planda sevdiğimiz zaman gözümüz bişey görmüyor ama bize ilk dokunan eşlerimiz mi oldu sanki?ben 27 yaşımda evlendim eşim benim için ilk aşık olduğum erkek değildi,umarım son olur.Her hata insana birşeyler öğretir olgunlaştırır.Sen ve eşin artık önünüze bakacaksınız,beraberliğinizi bir milat olarak görüp eski defterleri kapatacaksınız,sen artık vicdan meselesi haline getirme bu yaşadığını eşine biraz zaman ver konuş,ama her fırsatta haklı olduğunu da söyleme iyice kendini küçük düşürme,zaman her şeyin ilacı,unutma kadınlık başka bişey bunu asla erkekler anlayamaz,hayatta en güzel şey sevmek sevilmek,bu ikisini her zaman birarada bulamazsın,saygınızı koruyun hayatta daha mühim şeyler var önemli olan sağlık,sen bir tek Allah'a hesap vereceksin arkadaşım gerisi yalan...

Katiliyorum, erkeyin evlilikden once cinseligi yasamamasina. Sahsen benim erkek arkadasimda benim gibi dogru zamani bekliyor. Esinize gelince, madem olanlari kabul etmiyor ozaman neden siz ilk basda anlatmanisa rahmen kalkip sizinle yinede evleniyor? cok haksizlik yapiyor anneligi hak etmediginizi demekle. Visdani hicmi sizlamiyor bunun? Ben olsam, ben asil boyle birisi ile hic cinselige girmezdim.. Bence hayatim ayni zamanda asil senin boyle bir erkekden cocuk dusunmemen gerekiyor, ya seni yinede cocugunu dogurdukdan sonra yari yolda burakirsa? bir cocukla ne yapacaksin ozaman? Belki bir cocuk hayatinizi degisdirir diye dusunuyorsun ama adam sana kendisi demiyormu, anneligi hak etmiyorsun, hakaretler etmiyormu? durumun cok zor... anlasilan onun psikolojisi tamamen mahfolmus, bir kere kafasina koymus, kendisine yediremiyor.. Bence susarakda hata yapiyorsun. asil o seni suclayacagina sen onu susla! seni boyle kabul etmisdi ve sen bu yuzden onunla evlendin... bence kendini savun.. onun yuzunden psikolojinin mahfoldugunu, soyle! guzelce icinizde ne varsa haykirin bir birinise.. belki onun seni sessiz kalmana degilde bir sey demene hitiyaci vardir.. bilmeyecegim.. ama kezinlikle onun sana bogle davranmazsini yanlis buldum!

sen kendini suçlu olarak gördükten sonra eşinin seni nasıl görmesini bekliyorsunki...,

bak sen hatalı bişey yapmadın öncelikle bunu bilmen ögrenmen kendine kabul ettirmen gerek diye düşünüyorum.
yazdıklarından eşini çok sevdigin anlaşılıyor tabiki herşeyi onunla yaşamak isterdin ama yaşadın sonuçta o an senin için dogru kişi erkek arkadaşındı belkide.
eşine anlatmışsın bu olayı gayet güzel birşekilde ve oda kabul etmişşş.şu anda bunu senin yüzüne vurması hele hele senin bir kadın olarak anneligini bacak arasına bagdaştırarak senin iyi bir anne olamayacagını vurgulaması içkili dahil olsa o kadar igrenç bir kişilik haline getiriyorki eşini bunu görememen çok acı malesef.çünkü sen hala kendini sorgulamakla meşgulsün.

boşver böyle bir adamdan yani anneligini senin kadınlıgını çok afedersin b.arana baglayarak senin hiç bi zaman iyi bir anne olamayacagını söyleyen bir adamdan asla ve asla bi çocugun olmasın zaten bu mutlulugu umarım sen birgün tadarsın ama o adama tattırma lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…