Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

çok benziyo konu. güzin ablaya kocası burayada kendisi yazdı heralde

dürüstlükte mutsuzluk getiriyo demek ki..

Esim soylediklerimin hicbirini inandirici bulmuyor. Cunku bir seyi bir defa yaparsan ona hata denir ama hem hata deyip hem de tekrar edersen iste o zaman hem kendine karsi hemde baskalarina karsi inandiriciligini ve sayginligini kaybedersin. Bugun bana soyleidigi ise cok daha aciydi. Bu zamana kadar kendine, ruhuna bedenine saygi duymamissin birak bari bundan sonra az da olsa ben saygi duyayim ve o sayginligi korumak istiyorsanda bazi seylere katlanmak gerekir hergecen gunum daha sancili olmaya basladi anlasilan beni icinde bitirmis Allahim nolur bir mucize olsun da gecmisi telafi edebileyim diye hergun dua ediyorum ama yok olmuyor.

Konuya yapılan yorumları okuyamadım sadece sizin yazdıklarınıza bir göz gezdirdim profilinizden ama eşinizin haraketleri sözleri o kadar tutarsız ki, bariz birşekilde sizi değersiz görüyor mantığıyla düşünmüyor bile size verdiği cevaplar sadece laf kalabalığı. Tamam bir insan cinsel ilişki yaşamamış olabilir ve karşısındakinden de aynısını bekliyor olabilir kimseye de yargılamak düşmez ama o zaman kendine uygun niteliklerde birini bulması gerekir siz dürüst bir kadınmışsınız açık açık söylemişsiniz yaşadıklarınızı kimse ona zorla kabul ettirmemiş kendisi seçmiş sizi. Evlenirken evliliğin aile kurmak demek olduğunu, kadınların evlenmesindeki en büyük etkenin anneliği yaşamak olduğunu bilmiyormuymuş. Evlenmeyi kabul edip üzerine sen kendine değer vermemişsin benim çocuğuma dokunamazsın pozlarına giriyor. Üstüne bir de size saygı duyduğunu idda ediyor.

Ve bazı yazdıklarınızı okurken bende aslında erkek olduğunuzu karınızın ağzından yazıp kendi düşüncelerinize hak veren çıkıcak mı onu görmek istediğinizi düşündüm. Neden biliyormusunuz? Kocanız size öyle bir psikolojik baskı uygulamış ki, onun doğrularının doğru olduğuna içten içe inanmaya başlamışsınız, kendinizi değersiz görüyorsunuz.

Aileniz ne kadar baskıcı olursa olsun buna katlanmak zorunda değilsiniz. Ailenize gitseniz boşanmak istediğim için bana iftira atıyor deseniz kimse aksine inanmaz. Madem başkalarıyla olduğunu biliyordu neden bukadar yıl evli kaldı seninle de şimdi kafasına dank etti, öyle birşey olsa ve bu kadar rahatsız olsa ilk geceden ayrılırdınız diye düşünürler. Kendinizi yıpratmayın boşuna çevrem ne der diye, kim olsa kocanın doğru söylediğine inanmaz burada çünkü inanılacak mantıklı bir düşünce tarzı yok.

Kocanızın gayet mantıksız, hastalıklı bir zihin yapısı var. Onun suyuna gitmeye, ona göre yaşamaya çalışmayın hiç. Kesin bir dille karşısına geçip aranızdaki sorunları çözmek için terapi görmeniz gerektiğini söyleyin. Eğer size biraz sevgisi varsa sizinle gelmesini ve sorunlarınızı çözmeye çalışmanız gerektiğini, asıl problemin çocuk istememesi değil size saygı duymaması olduğunu ve eğer terapiyi kabul etmezse tüm sonuçları göze alarak ondan boşanacağınızı, sizi kirlenmiş ve değersiz gören bir erkekle yaşamaya katlanamayacağınızı söyleyin ve bu yazdıklarıma gerçekten inanmaya, kendinizi telkin etmeye başlayın bence. O kadar çaresiz ve mutsuz bir kadınmışsınız gibi geldi ki okuduğum mesajlardan, evlendiği kadınla bugünki kadın bir değil o adamın buna eminim. Hayatınızı daha önceki ilişkileriniz değil şimdiki kocanız mahvetmiş resmen. Kİmsenin kimseye bunu yapmaya hakkı yok, ne insanlığa sığar ne Müslümanlığa onun yaptığı.

üzüldüm okurken aslında sen belki hatalısın ama bunu dürüstçe anlatmışsın eşine
ve oda kabuk etmiş evlenmeyi
erdemli bi insan ya kaldıramayacağı bi durumu kabul etmez yada etmişse daima arkasında durur
ancak erkek olarak onada hak vermek gerekebilir
oturup konuyu esaslıca konuşmanızı tavsiye ederim ya huzurlu bir şekilde devam edin yada sırlarınızı ifşa etmeden ayrılın
çevrenize pekala inandırıcı bir ayrılma sebebi uydurabilirsiniz
ve bunu eşinizi suçlamadan yaparsanız aileniz ona cephe almaz
boşanmayı önerdiğim için kızmayın ancak yazdıklarınızdan aile birliğinizin sarsıldığını anladım
yinede hep umut vardır

konuyu ara ara takip ediyorum. şimdi buradaki sorun eşinizin sizin önceki hayatınızı sorun etmesi mi tam olarak? bu sorundan dolayı çocuk istememesi mi ana konu? yoksa kırıcı tavırları mı? yoksa hepsi mi?
bana kalırsa zaten bu son söylediklerinden sevgi kalmamış. hatta nefrete dönüşmüş acı ama olayları reel anlattıysanı bu şekilde görünüyor. insan eşine saygısını yitirirse sevginin yerinde çoktannn yeller esiyordur...kaldı ki bu denli kırıcı sözler sarfetmesi "bedenine saygı duymayan biri....." olay normal bir aile geçimsizliğinin ötesindedir bence ve katlanarak kötüye gidecektir. sana saygısı olmayan ailene nasıl saygı duyar o da ayrı bir tezat benim cephemde ama ömrünün sonuna kadar ısıtılmış pilav gibi ısıt ısıt karşına getir olmaz bu olay. kötü bir durum inşallah selamete çıkarsınız en kısa zamanda..

eşiniz size resmen işkence yapıyorne demek kendine, ruhuna, bedenine saygı duymamışsın bırakta ben duyayım demek yaptıkları saygı duymak mı oluyor
sizi her geçen gün yaptıklarıyla söyledikleriyle imalarıyla bitiriyor. suçluluk duygusu altında ezilmenize neden oluyor
lütfen siz bari bunu kendinize yapmayın. eşinizin söyledikleri doğru bile olsa, ( ki bu tartışılır) kesinlikle haklı değil. bilerek evlendi sonuçta sizinle.herşeyinizle kabullenerek evlendi ve aynı yatağı paylaştı. size haksızlık ediyor.inanın çok üzüldüm durumunuza anne olmak her kadının hakkı.
eşinizi gerçekten seviyor musunuz yoksa boşanırsam ortaya dökülecek herşey diye çekiniyor musunuz??
bir de şunu deneyin isterseniz. eşinizin üstüne çok fazla gitmeyin.bu konuları kesinlikle açmayın. hatta biraz soğuk durun sizde. hiç umursamıyormuş gibi yapın.
iyi geceler deyip yatıp uyuyun. gülümseyin mutluluk taklidi yapın gerekirse.birlikte zaman geçirin mesela akşam yemeğini hazılrayın, birlikte dışarı çıkın, gezmeye gidin ama kesinlikle eşinize yaklaşmaya çalışmayın.aksine siz istemiyormuşsunuz gibi davranın. belki bir süre sonra bu durum ona tuhaf gelmeye başlayacaktır.

bekara boşanmak kolay derler ama..

bence daha fazla bu psikolojik işkenceye katlanmak zorunda değilsin..

maddi gücün, mesleğin var mı bilmiyorum tabi.. kendini eşine ne kadar bağımlı görüyorsun..

en önemlisi de bu hareketlerinden sonra içinde eşine karşı sevgi ve saygı kaldı mı?

eğer seviyorum hala diyorsan kocanı karşına al ciddi ciddi konuş.. hatanın senin hatan olduğunu ama şimdi bu konularla evliliği bitirirse suçlunun kocan olacağını söyle..

eskiden belki ah almamış olabilir ama bu yaptıkları ile senin ahını almayacağını mı zannediyor..

bu erkekleri tanımak çok zor ..

kendi ayakların üstünde durmaktan korkma, seni yaşadıklarını çevreye ilan etme tehdidiyle korkutmasına izin verme..

emin ol o da boşanmak istemiyor.. istese çoktan yapardı..

size anneligi yakistiramayan esiniz bu dusuncesinden vazgecmezse
icinize nasil sinecek ben en cok bunu dusunup darlaniyorum
tamam iliski yasadiniz ama bu sizin pis kotu yapmaz buna bari siz inanmayin
hani esinizi aldatsaniz o zaman esiniz bu sozleri bir sekilde soylese derimki
adam gurur meselesi yapiyor yakistirmiyor anneligi
ama oyle bir durumda degil
bence kabul etmeyin ve tepkinizi belli edin
kendinizi savunmanin yerine bu hakki elinizden bu sekil almasina hakki olmadigini dile getirin

Eşim beni seviyor benden de vazgeçemiyor derken kendinizi kandırıyorsunuz heralde.
Eşiniz sizin geçmişinizi bilerek sizi eş olarak , çocuğunun annesi olarak zaten seçmiş oluyor.
Aklı neredeymiş acaba o zaman.
Ve de eşiniz sizi gerçekten sevseydi, şuan bu konuları sorun edip, sizi bu kadar ezip,
sizi bir hiç yerine koyup, sizden çocuk sahibi olmayacak seviye de görmezdi.
Siz gayet açık davranıp olan biteni anlatmışsınız, eğer bu durumu çok önemsiyor iseydi
evlenmeyebilirdi.
Baştan sona eşiniz hatalı ve sizi de suçluluk psikoljisine sokmuş,
böyle devam edecekse yolları ayırmak en doğrusu.

Ne kadar süredir evlisiniz?

Yani yıllar geçtikten sonra mı bunları dedi eşiniz? 4 aydır bunları bahane edip ilişkiye girmemesi çok saçma geldi bana. Eğer 1-2 senelik dahi evliliğiniz varsa, bu zamana kadar nerdeydi?

Sonuçta siz yalan söylememişsiniz. Bile bile evlenmiş, bu yaptığı ne oluyor şimdi...

Eşim çok seviyor demişsiniz ama seven insan karşındakini bu derece incitir mi ? Sevdiğini düşünemedim açıkçası... Bir de o yaşlarda bir erkeğin bir şey yaşamaması bana çok çok garip geldi... O kız olmamış olabilir ama başka birisiyle olmadığından emin misiniz?

Ayrıca ne demek ruhuna bedenine saygı duymamışsın. Bir kere yaptığın şeyi hata olarak görme, istemişsin ve yaşamışsın cinselliği. Ne alaka saygı duymamak ya. Adam resmen işkence yapıyor size.​

Son düzenleme:

Esimle evlenemeden once bana karsi olan tavirlari beni kendine o kadar bagladi ki o ana kadar hic o denli sevilip deger gordumu hissetmemistim. Gecmisimi acikladiktan sonra bile surekli yanimdaydi ve sevecen tavirlari hep devam etti ve hem nisanlilik hem de evlilik suresinde aileme maddi manevi cok destek oldu hatta diger yakinlarima bile. Ama meger cocuk istegini ictenice koreltmeye baslamis o vakitler ve ben bunu ilk basta anlamadim. Defalarca onu yakinlarimdan birinin cocugunu sevdikten sonra gizli gizli mutfaga vb yere gidip gozyaslarini sildigini gordum. Ben gecmisimde yasadiklarimi tabi ki kendime saygisizlik olarak gormuyorum her ne kadar keske yasamasaydim desemde ve bunu esime defalarcada soyledim ama ne soylersem soyleyeyim her defasinda yeni bir cvp buldu. Mesela bunu en son soyledigimde '' madem ki yuvayi disi kus kurar madem ki annelik kutsaldir diye dusunuyorsan o zaman anne olmaya ve evlilige ait olmasi gereken maneviyatlarin nerde eger varsa once bana degil var oldugunu kendine ispatla sonra bana ispatlarsin diyor. Kizlar onceki mesajlarimda da soyledim her ne olduysa son 4 ayda oldu. Ondan once saat gibi tikit tikir isleyen bir evliligim vardi ancak son 4 ay icinde ki cocuk istegimde israrci davraninca birdenbire boyle oldu. '' Ben bir baba olarak cocuguma ustume dusen kadarini verecegim ama sen verecegine inaniyormusun once git aynada kendine bak ve eger gercek manasiyla evet diye hissediyorsan gel yanima'' diyor. Esimi hakli kendimi haksiz olarak gormuyorum ancak yas itibariyle hem saglikli bir cocuk hem de saglikli bir anne olabilmek icin bunlar son demlerim. Ayrica esim gecmisimi anlatirsa ailem inanir cunku bunda ki en buyuk sebep beraber oldugum erkeklerden birinin eski nisanlim olmasi yani ortada boyle bir olay var iken inanmamalari cok zor ve hatta gecmiste bir kac kez yalniz kaldigimizi da biliyorlar hic suphe bile etmezler ve ben iste en cok bundan korkuyorum. Bir meslegim var ama ekonomik durumum iyi degil su an her neye sahipsem hepsi esimden geldi ve bosanma gibi bir olaydan sonra eger birde ailem sirt cevirise (%99.999999999999 boyle olur) manevi cokuntunun yanina birde maddi cokuntu gelir. Ayrica bosanip yeni bir iliskiye baslamak o kisiyi sevmek ve tanimak devaminda da sartlar uygunsa evlilik karari almak bile bayagi uzun surer ve bunu yapabilecegim de kesin degil. O kadar kotu bir piskolojinin icindeyim ki mesela dun markete gittim ve esiyle birlikte alisveris yapa bir adami o market arabasinin ustunde cok sevimli bir cocugu gordum o an icin kendimi o kadinin yerine koydum kahrimdan olecek gibi oldum.m Yanasmiyor adam ne soylersem soyleyeyim aile terapisine yanasmiyor kendisnin gayet normal oldugunu benimde normal biri oldugumu ve cocuksuzda bir evliligin gayet guzel yurutulebilecegini soyluyor. Her gecen gun ona olan sevgimde bagliligimda azaliyor. O zaman madem benimle neden evlendin diye sorunca da cok seviyordum ve halende seviyorum sevmsem zaten yaninda olmazdim su an diyor. Ona hak vermek gibi olmasin ama bir yandan cok sevip vazgecemek bir yandan bunu gizliden gizliye icine yara olarak atip yasamak onun su an yasadigi hissettigi bu ama artik hicbirsey benim anne olma istegimden daha onemli olamaz bu vakitten sonra. Soyleyemem kizlar ailemi cok iyi taniyorum benden butun destegini cekerler ve hatta evlatliktan reddederler annem bile yapar bunu. o emektar babam abim kardesim bir daha yuzume bakmaz hatta varligimi bile unuutrlar ve ben tum bunlarla basa cikacak gucte olamadigim icin kendim bosanamiyorum

dediklerinde haklısın ama eşin sana kötü davranıyor ya
bir insan sürekli hatasını yüzüne vurur mu..
seni neden bu kadar üzüyorki
eşinede üzülüyorum ya göz yaşını silerken görmüşsün demek çok üzülüyor
4 ay önce bi hatamı yaptın birşeylerden mi şüphelendi güvenini mi sarstın.
belki biriyle görüştün eşin onu yanlış anladı olabilir yani.
çünkü durup dururken neden değişsin ki 4 ay öncesinden..durumun çok zor

esınızın soledıklerı sacmalıktan oteye gıdemez madem kabullenemıcektın be adam nıye evlendın kadın senı kandırmamıs acık yureklılıkle anlatmıs sen napmıssın once kabul edıp sonra basa kakmalar yok efendım cocugu haketmıyomus gıbı konusmalar arkadasım 1sayfayı okudum ama gozden kacırdıgım bırseymı var sen hayat kadınımıydın kı bu adam bole davranıyor 2ınsanla beraber oldun dıye senı resmen hayat kadını ılan etmıs bu adam hayır madem bukadar zoruna gıdıcektı nıye basta kabul ettın etmeseydın yahu o erkekler senden onceymıs sankı aldatılmıs ahlaksız bır kadınmıssın gıbı davranması coooooooooooooooook sacma yahu esınız sacmalıyor omrumde bole sacmalık duymadım ya sıze bır sey soluyeyımmı bu erkek mılletı cok seytan nıyemı zamanda asıkken sevısıp duruyoken aslında bu durumu hazmedememıs sımdıde ıntıkamını alıyor sızden pıskolojık baskı yaparak cok adıce kınıyorum esınızı

Hicbir hatam olmadi herzaman ki gibi bir gundu. sadece misafir olarak gittigimiz evde cocuk vardi ve anne babasi dahil hepimize nese verdi derken sohbet konusuda cocuklar oldu esim o an tek keliem etmedi ben ise bir gaza gelmisim anlattimda anlattim ve galiba o an yarasini soyup kanatmaya baslamisim daha sonra eve geldik bir yada iki gun sonra cocuk meselesini ciddi ciddi konustuk ve ne olduysa o an oldu. hayatmin en buyuk sokunu yasadim o an once bunu ciddiye almadim pek daha sonra birkac kez daha cocuk konusunu actim ve konuyu her acista dahada bir ofkelendi ve herseyi soyledi. Beni en cok yikan goruntu ise akrabamin codugunu sevdikten sonra mutfakta gidip aglamasiydi iste o an hersey birden bire en net hali ile kafamda belirginlesti: Bu adam cocuk sahibi olmayi cok istiyor (onceden de soyledim gecmisimi bilmeden once cocuk sevgisi konusunda herseyi anlatirdi) ama benden dolayi bu istegine ket vuruyor ve zaten bunu daha sonra sordugumda da birebir itiraf etti

Bence sizin dogurganlık yaşınız geçmeden bu evlilikten kurtulmanın yollarını bulmak lazım. Çünkü adam bellik ki ağırkanlı ya da sevgisinin bitmesini bekliyor. Severken ayrılmak zordur, malum...

Belkide sevgisi bitince boşanmayı kendisi isteyecek ve genç ve halen doğurabilen bir kadınla çocuk sahibi olacak.Erkekler açısından bu işler daha kolay. Yaşları geçmez, genç kadınla evlenseler sorun olmaz, vs.vs. Birkaç sene sonra ise sizin için kaybedilmiş bir kaç yıl daha olabilir.

bu erkeklere dürüstlük yaramıyor. böyle pislik herifleri görünce kızlık diktirenlere hak veriyorum

üstüne bir de el değmemiş tazeyim, anamda nasıl doğdumsa evine öyle geldim v.s.... tarzı masum cümeler kurup, onun ilişkilerini

yargılayıp üste çıktınız mı sizden iyisi olmaz

hep dürüstlükten yanayım ama hakediyolar (mış)

evlenmeden önce herşeyi paylaşmışsınız eşinizle eğer ki paylaşmamış olsanız ve eşiiz sonradan öğrenmiş olsa kabullenememiş olabilir denir.ama bunu bilerek ve isteyerek sizinle evlenmiş.şimdi durup durup bu durumu sizin yüzünüze vurması hiç hoş değil.madem bu kadar çocuk istiyordu ve sizin anne olmamanız gerektiğii düşünüyor o zaman çocuk yapabileceği başkasıyla evlenseymişde anne olma hakkınızı elinizden almasaymış. hayat suçlayarak ve suçlanarak geçmez bu yüzden eşinizle beraber bir uzmana görünmenizde fayda var.Allahım inşallah anneliği tatmanızı nasip etsin.

anne olmak sonuna kadar hakkın tabikide.senden çocuk sahibi olmak istemiyorsa neden evlenmiş acaba bu adam senle anlamadım ben .geçmişindeki yaşantın seni ilgilendirir madem böyle pişman olucaktı niye evlendi senle .zaten türk erkeği böyle önce ikna oluyolar sonra her kavgada başına kakar benim var arkadaşlarım öle ordan biliyorum .bide şu var sende kendi kendini suçluyorsun bence içten içe .yaşadıklarını hata olarak görüyorsun haklısın tabi ama dediğim gibi geçmiş .artık geriye dönüpp düzeltemeyeceğine göre kabuuleniceksin .eğer çocuk sahibi olmayı kesnlikle itemiyorsa gitmekten başka çaren yok .bide böle konuş bakalım eşinle seni kaybetmeye göze alabilecek mi?

Ben eşinizi hatalı buluyorum. Dürüstlüğün bedeli bu olmamalı. Nice kadınlar var her haltı yiyip bakire olarak el üstünde tutulan ki benim kendi fikrim namus 2 bacak arası değildir. Namus kafada biter bana göre. Eğer ki ben eşimi seviyor, sayıyorsam, ona karşı hayallerimde bile sadık isem öenmli olan bu. Siz sakın üzülmeyin, bir çocuk sizin en doğal hakkınız, bu hakkı eşinizin saçma sapan düşünceleri yüzünden sakın ertelemeyin hayatınızı. Hayat su gibi akıp gidiyorken, bir arkadaşın dediği gibi ne yani beyefendinin gönlünü mü bekleyeceksin. Seni psikolojik olarak eziyor. HErşeye eyvallah deyip şimdi sizi böyle üzmeye hakkı yok. KAldı ki ben en çok şunu kaldıramıyorum. Erkek o ne yapsa helal osun, elinin kiridir, yıkar ve temizlenir. Eşime hep derim çok saçma yaa o malum parça başkasına bulaşıyorsa işte o anda oda kirlenmiş oluyor. YAni içimdekileri anlatamıyorum ama çok saçma, neden erkeklerimize bu böyle lanse ediliyor. Neden yaa, erkeklere her şey neden serbest kadınlara gelince namusuzluk oluyor. Kaldı ki kadında severek, güvenerek bir şeyleri paylaşıyordur. NEreden bilebilir ki karşısındaki şeref, namus haysiyetten uzak bir karakter. Bazen bu şekilde bakıyorum da dünya gerçekten çok kirli, acımasız ve adaletsiz. Bir oğlum var (Rabbim bizlere bağışlasın) ona kadına karşı olan saygıyı, sevgiyi sonuna kadar vereceğim. Eşimde kadınlara karşı gerçekten çok duyarlıdır. Zaten bir erkeğe öncelikle şunu benimsetmek gerektiğini düşünüyorum. Birisinin annesine, bacısına, kızına kötülük yapılsa ne kadar kötü olacağını bilsin erkekler... Saçmaladıysam kusura bakma, ama senin anne olma hakkını eşin bile olsa elinden almaya hakkı yok. Senin dürüstlüğünün karşılığı bu olmamamalı.

Bence konu sahibinin hatası evlilik öncesi cinsellik değil, anam keser, babam döver, abilerim bi daha suratıma bakmaz diyeceği bir aile yapısından geldiği halde evlilik öncesi cinselliğe cesaret edebilmiş olması. Yoksa şu an baştan öyle sonradan böyle diyen kocaya sırtını döner giderdi çoktan, eğer ki arkasında ailesini bulacağını bilseydi...

Bu sayfaları okuyan genç kızlar ders çıkarsın o zaman buradan kendisine. Eğer öyle çok " batılı" ve "tabuları yıkmış" bir aile yapınız yoksa hormonlarınızın ve erkek arkadaşlarınızın aşk dolu sözcüklerinin kurbanı olmayın. Sevginizi başka yollarla paylaşın, bedensel dürtülerinizi yenmek için de spor yapın. "Cinsellik de yemek gibi bir ihtiyaç" değil kanaatimce, yapmayan ölmüyor neticede. Sonradan üzülmemek için o kadar rahat ve cesur yaşamaktan uzak durun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…