Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

bu erkeklere dürüstlük yaramıyor. böyle pislik herifleri görünce kızlık diktirenlere hak veriyorum

üstüne bir de el değmemiş tazeyim, anamda nasıl doğdumsa evine öyle geldim v.s.... tarzı masum cümeler kurup, onun ilişkilerini

yargılayıp üste çıktınız mı sizden iyisi olmaz

hep dürüstlükten yanayım ama hakediyolar (mış):KK14:

Tamamen katılıyorum. Hiç bir erkek kolay kolay unutmaz böyle birşeyi. Eninde sonunda gelip vurur sizi böyle.
Baştan kabulllenmiş gibi görünüp sonra dikenlerini saplamış.
Hem biz nerden bilelim onun biri ile yatıp yatmadığını, biraz ayıp kaçacak ama erkeğin şeyinde zar da yok.
Yok yok cidden dürüstlük, iyilik yaramaz. Gidip diktirip, güzelce kandırsaymış daha tatlı olacakmış demek ki.
Bizim toplumumuzda bu olgunlukta erkek yok, o yüzden daha çoookk para kazanacak jinekologlar. :KK31:

Son düzenleme:
Bence konu sahibinin hatası evlilik öncesi cinsellik değil, anam keser, babam döver, abilerim bi daha suratıma bakmaz diyeceği bir aile yapısından geldiği halde evlilik öncesi cinselliğe cesaret edebilmiş olması. Yoksa şu an baştan öyle sonradan böyle diyen kocaya sırtını döner giderdi çoktan, eğer ki arkasında ailesini bulacağını bilseydi...

Bu sayfaları okuyan genç kızlar ders çıkarsın o zaman buradan kendisine. Eğer öyle çok " batılı" ve "tabuları yıkmış" bir aile yapınız yoksa hormonlarınızın ve erkek arkadaşlarınızın aşk dolu sözcüklerinin kurbanı olmayın. Sevginizi başka yollarla paylaşın, bedensel dürtülerinizi yenmek için de spor yapın. "Cinsellik de yemek gibi bir ihtiyaç" değil kanaatimce, yapmayan ölmüyor neticede. Sonradan üzülmemek için o kadar rahat ve cesur yaşamaktan uzak durun.

Iste icinde bulundugum bu ikilemi de aynen siz soylediniz. Ailemi cok iyi taniyorum geleneksel yapida bir ailem var ve boyle bir olay karsisinda bana karsi alacaklari tavir da kesinlikle benim icin cok cok olumsuz olur:KK43: 9 ay karninda tasiyan annem bile sirtini doner bana cunku herzaman soylerdi asla basini one egecek hem kendini hem de bizleri utandiracak uzecek seyler yapma diye ama gelin benim su halime bakin. Ikisinde de cok sevmistim arkadaslar sadece duygularima kapildim ve duygularimin yon verisine gore gittim. Diger dediginizde de cok haklisiniz. Beni burdan ornek alsinlar ibret alsinlar aman canim birsey olmaz dusuncesindekiler baksinlar gorsunler iste neler oluyor. Size bugun aman canim biraz modern ol bekaret cok onemsiz diyen erkekler unutmayin ki birkac yil sonra bekareti son derece olmazsa olmaz derecesinde onemli goren erkeklere donuseceklerdir. Bunu ben gec anladim ve yapilacak en ufak birsey yok gecmisi telafi etmem konusunda. Her gun Allahima dua ediyorum bir mucize yaratsmasi icin bana. Hem ekonomik hemde manevi olarak kendi ayaklarimin ustunde duracak gubum olsa inanin ki bir gun daha kalmam hemen acarim davayi ama sonradan aysanacaklar karsisinda cok aciz kalacagimi su acimasiz hayatta yapayalniz kalacagimi cok iyi biliyorum. Ailesinin destegini kaybeden bir insanin hayatta neyi kalmis olabilir ki?

Iste icinde bulundugum bu ikilemi de aynen siz soylediniz. Ailemi cok iyi taniyorum geleneksel yapida bir ailem var ve boyle bir olay karsisinda bana karsi alacaklari tavir da kesinlikle benim icin cok cok olumsuz olur:KK43: 9 ay karninda tasiyan annem bile sirtini doner bana cunku herzaman soylerdi asla basini one egecek hem kendini hem de bizleri utandiracak uzecek seyler yapma diye ama gelin benim su halime bakin. Ikisinde de cok sevmistim arkadaslar sadece duygularima kapildim ve duygularimin yon verisine gore gittim. Diger dediginizde de cok haklisiniz. Beni burdan ornek alsinlar ibret alsinlar aman canim birsey olmaz dusuncesindekiler baksinlar gorsunler iste neler oluyor. Size bugun aman canim biraz modern ol bekaret cok onemsiz diyen erkekler unutmayin ki birkac yil sonra bekareti son derece olmazsa olmaz derecesinde onemli goren erkeklere donuseceklerdir. Bunu ben gec anladim ve yapilacak en ufak birsey yok gecmisi telafi etmem konusunda. Her gun Allahima dua ediyorum bir mucize yaratsmasi icin bana. Hem ekonomik hemde manevi olarak kendi ayaklarimin ustunde duracak gubum olsa inanin ki bir gun daha kalmam hemen acarim davayi ama sonradan aysanacaklar karsisinda cok aciz kalacagimi su acimasiz hayatta yapayalniz kalacagimi cok iyi biliyorum. Ailesinin destegini kaybeden bir insanin hayatta neyi kalmis olabilir ki?

Psikoloğa filan gidin siz, çünkü ciddi ciddi kendinizi değersizleştiriyorsunuz kocanız haklı valla, kendine bi parça bile saygı duymamışsın derken. Burada insanlar size sayfalarca çözüm önerisinde bulundular, her çözümü reddettiniz beyninizde yok saydınız, ailenizin sizi ayıplaması hergün evde işkence görmekten daha mı kötü? Maddi özgürlük deseniz çalışıyorsunuz diye hatırlıyorum ben şimdi bulunduğunuz semtten daha aşağısına razı olursunuz, daha az odalı bir eve razı olursunuz yine başınızı sokucak bir ev bulur yaşarsınız,hem aileniz niye size inanmasın ben bunu anlamıyorum?Olan olmuş zaten kaç yıldır evli kalmışsınız üstelik buna rağmen eşinizde bir gariplik olmadığını düşünmez kimse. Böyle kendiniz sürekli kocanızı övünce çevrenizdeki herkesin kocanıza hak vereceğini idda ettikçe o adam olduğunuzu düşünüyorum resmen. Bir de merak ediyorum madem yaşadıklarınızın bir çözümü olmadığını düşünüyorsunuz burada ne yapıyorsunuz ne arıyorsunuz? Çünkü başkalarına kocanızın size empoze ettiği hayat görüşünü empoze etmeye çalışmaktan başka bir konuda çaba harcadığınızı görmüyorum ben herhangi bir mesajınızda. Gerçekten bence biran önce iyi bir psikolog bulun kendinize eşiniz
gelmezse gelmesin siz başlayın bir. Biz burada ne yazarsak yazalım, size ne kadar hak verirsek verelim, ne çıkış yoluın gösterirsek gösterelim, kendi benliğinizi kazanmanızı, özgüven sahibi olmanızı sağlayamıyoruz psikoloğa gitmeniz belki düzeltir durumu.

Bence ondan vazgeçmelisiniz..Başka konular olsaydı belki halledilirdi ama bu anlaşılan o ki halledilecek gibi değil dahası siz artık kendinizi sevmiyor saymıyorsunuz.Adınıza çok üzüldüm.Size değer verecek insanların yanında olun.Onsuz hayat illaki başta ağır gelecek ama adapte olursunuz elbette hatta yeniden bile seversiniz,sevilirsiniz.Bunu söylemek çok zor ama boşanmanızın daha doğru olduğunu düşünüyorum çünkü bir hata bu kadar hayatınızı karartmamalı, siz de mutlu olmayı hakediyorsunuz.Yine de en doğrusu önce gidin bir psikologla konuşun bu kararı almadan önce derim.Ama ciddi ciddi o size,siz kendinize zarar veriyorsunuz.Bunun sonu nereye kadar? Kendinize değer vermezseniz mutlu da olamazsınız..

konunuzu okudum. öncelikle kendinizi suçlamayı kesin. bu gidiş sizi intahara kadar götürür.
herkes geçmişinde hatalar yapar. Keşke o eski birliktelikleri hata olarak değilde o anın heyecanı ile yapılan o zaman için doğru olan şeyler olarak kabul etseniz.
eşinizi suçlu buluyorum açıkcası. evlenirken kabul ettiği bir durumu şuan önünüze sürmesi yakışıksız.
bir de anneliğin kutsallığına olan bu takıntıyı anlamadım. tecavüz sonucu çocuk dünyaya getirenlerde var. 2.3. evliliğini yapanlarda. yada hayat kadınları onlarında çocukları olmuyormu? bizim dışımızı saran bu vücut sadece bir kabuktur. Bizler ruhları olan ve bu yönü ile hayvanlardan ayrılan canlılarız.bedenimize olanlar yada onunla yaşananlar bu dünyada kalacaktır.
günahı sevabı değerlendirecek tanrıdır. tek hesap sorabilecekte o(dini inancı olmayanlar sakın yanlış anlamasın her düşünceye saygım sonsuz) .
neyse ...içimdekileri yazsam bu sayfalar yetmez.
kısacası bir silkelenin diyorum. kalkın ayağa ve bakın bu andan mutlu musunuz. mutsuz iseniz sizi mutsuz kılan ne. eşinizle olmuyorsa olmuyordur. zorlamanın anlamı yok. boşanacaksa boşanırsınız olur biter. kimseye geçmişinizi anlatma gibi bir yükümünüzde yok. dava dada bunlarla ilgigi kimse sizden zorla açıklama isteyemez. boşanma nedeni şiddetli geçimsizlik dersiniz çevreylede mutsuzum üzgünümkonuşmak istemiyorum der konuşmazsınız. herkes unutur bir süre sonra zaten.
eşinizin sizi sevmesine gelince sevdiğini düşünmüyorum. seven ve baştan herşeyi kabul eden biri 2,5 sene sonra bu konuyu gündeme getirmez. sizi bu şekilde kabul edemiyorsa bıraksın hayatınızı yaşayın. ne yani hep bu pişmanlıklarla ve geçmişle mi kalacaksınız. mutsuz bir evlilikten ise mutlu bir yalnızlık tercihimdir açıkcası.
daha yazmak istediklerim varda neyse ayrı bir tartışmaya dönüşmesin benim yüzümden konu...

madem o kadar çok seviyo,boşanma celbini gördüğünde yaptığı hatayı anlar,üzülmeyin
siz hala nasıl nasıl nasıl böyle bi evlilikten çocuk sahibi olmak istiyosunuz bende bunu anlamıyorum.pekçok akrabam sırf yaşım geçti gözüyle 35inden sonra yürümeyen evliliğinden çocuk yaptı,doğunca sorunlar sorunlar sorunlar...ayrıldılar adamlardan
ne yani,koca demek damızlık demek mi?devamlılığından emin olamadığın yuvada,yeter ki tren kaçmasın diye böyle bi psikopattan çocuk mu doğuracaksınız???Ya güzel bi kızınız olursa? 'Anası bile yaptıysa...' cümlesinin arkasına sığınıp hayatını kısıtladıkça kısıtlar...Kaldı ki çocuk yetiştirme konusunda yaşadığınız her sorunda sizin yüzünüze vurur ne kadar kötü bir kadın olduğunuzu ve anne olmaya hakkınızın olmadığını.Ben mi abartıyorum??Başlıkta aynısı yazıyo zaten dediklerimin!!

silkelenin kendinize gelin hanfendii,kocanız hatasını anlamadan bir çocuk doğurmayı aklınızdan bile geçirmeyin:!!!

hani bazen yarım porsiyon sosyal arkadaşlarımız varya bir kadın istediği gibi yaşar kimse karışamaz diye

seni suçlamıyorum sonuçta yaptığından pişman olmuş ve yeni bir hayat kurmuşşun ve bunu bir yalan üstüne yapmamışşın

ki bu konuda tebrik ederim seni

hata eşinde lütfen seni sevdiğini düşünme eğer sevseydi sana bu şekilde daytmalar yapmazdı şimdi

başta düşünecek ve madem senin iyi bir anne olamayacağını düşünüyor kabul etmeyecek ve yolları ayıracaktı

yada seviyor ve korkuyor diyelim(güvenmiyor) neden korkuyor yada korktuğu kişiyle aynı evi aynı yatağı paylaşıyor:KK50:

aslında yazacağım yazabileceğim şey o kadar çokki

ama kısıtlı olmak zorunda yoksa sonum pek iyi olmayacak gibi geliyor

RABBİM yar ve yardımcın olsun inşallah

ve sana doğru güzel ve hayırlı kapılar açsın eşinede merhamet duygusu

çünkü sen başta anlatmışşın yaptığın hatayı ve pişmansın inşallah bir yoluna koyar ve düzeltirsin herşeyi .....

Son düzenleme:
Konuyu okudum ve sonrasında çok düşündüm bu sorunun giderilmesi nasıl olabilir ki diye. Çünkü ortadaki sorun somut değil, fazlasıyla soyut bir konuyla alakalı. Sorun eşinizin zihniyeti. Aklım almıyor benim evlilik öncesi cinselliğe, hatta genel olarak cinselliğe bu kadar kafayı takmış, bu kadar kısıtlayıcı, bu kadar rezil bir toplum oluşumuzu. Ne yapılabilir ki şimdi eşinize? Yıl oldu 2012 hala evlilik öncesi cinselliğin, çok özür dilerim "kadın cinselliği"nin hala tartışıldığı günleri görmekteyiz. Yemek yemek, su içmek gibi bir ihtiyacı nasıl alıp da "kirlenmeye" dayandırabilmişiz aklım almıyor. Eşiniz çocuğunuza bir zarın mı annelik yapması gerektiğine inanmış acaba? Sevişmek sevmekten gelmez mi, siz bir zamanlar birilerini sevmiş ve onunla sevginin getirdiği şeyleri paylaşmış, seven, sevebilen, sevilebilen bir insan değil misiniz şimdi onun gözünde? Sevgiyi hissedebilen, yaşayabilen kişi değil midir annelik vazifesini en iyi şekilde yerine getirebilecek olan? Bir çocuğun büyütürken gerekli olan yegane şey sevgi değil midir? Ve şimdi sizin suçunuz birilerini sevmek ve sevginizi göstermek miymiş? Ne diyeceğimi bilemedim. Bu konuda bilinçlenme 30 küsür yaşına kadar olmadıysa bu yaştan sonra ne kadar olabilir ki. Sizi üzmek istemezdim ama başka ne denilebilir ki bu konu hakkında?

Size gelince. Kendinizi suçlamanız ve bütün bunlara kapılıp mantıklı düşünebilme yetinizi kaybetmeniz niye? Lütfen kendinizi toparlayın. Eşinize kızacağınız, şaşıracağınız yerde üzülüp kahroluyorsunuz. Yapmayın rica ederim. Kendi hayat anlayışınız yüzünden kendinizi suçlayıp sorunlu zihinleri haklı mı göreceksiniz? Toparlanın lütfen, hak ettiğiniz bu değil. Tavsiyemse alın kendisini karşınıza uzun uzun konuşun, tartışın bu konuyu. Anlatın kendinizi, bu konuya bakış açınızı. Deneyin en azından. Bunun bir suç, bir leke olmadığını, aksine yaşayıp mutlu olduğunuz için gurur duyulması gereken biri olduğunuzu izah etmeye çalışın. Kolay değil, umarım eşinizin doğru düşünmesini sağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Zamanında istediğiniz için bir şeyler yaşamışsınız ki oda sizin hayat biçiminiz eşinizede dobra dobra ne varsa söylemişsiniz buna şükretmesi lazım zira her haltı yiyerek zar diktirip daraltıp vs.çeşitli yollar ile yamayanlar var kendini. Eşiniz ile çocuktan önce bu konuyu irdeleyin konuşun kabul eden adama şimdi ne olduda bunu düşünmeye başlamış ? Çevreden etkilenebilir erkek arkadaşlarının bakire olmayan kadınlar ile maceraları vs.onu doldurmuş olabilir gibi geldi bana. Önemli olan şu aşamada önce evliliğiniz çocuk değil ilk önce bu sorunu halledin.

Bence konu sahibinin hatası evlilik öncesi cinsellik değil, anam keser, babam döver, abilerim bi daha suratıma bakmaz diyeceği bir aile yapısından geldiği halde evlilik öncesi cinselliğe cesaret edebilmiş olması. Yoksa şu an baştan öyle sonradan böyle diyen kocaya sırtını döner giderdi çoktan, eğer ki arkasında ailesini bulacağını bilseydi...

Bu sayfaları okuyan genç kızlar ders çıkarsın o zaman buradan kendisine. Eğer öyle çok " batılı" ve "tabuları yıkmış" bir aile yapınız yoksa hormonlarınızın ve erkek arkadaşlarınızın aşk dolu sözcüklerinin kurbanı olmayın. Sevginizi başka yollarla paylaşın, bedensel dürtülerinizi yenmek için de spor yapın. "Cinsellik de yemek gibi bir ihtiyaç" değil kanaatimce, yapmayan ölmüyor neticede. Sonradan üzülmemek için o kadar rahat ve cesur yaşamaktan uzak durun
.

1. sayfadan neyse 33. sayfada da hiç bir şey değişmemiş...:KK14:
bir insan ne kadar inatçı olursa olsun şu kadar yorum ve öneriden
sonra biraz olsun "yapacağım,edeceğim" derdi...diğer konularda gördük
sırf buradaki destek ve içinden gelen şevkle kararlı olanlanları...
bir insan hem bilir ailesinin ne kadar gelenekçi olduğunu hem de
anası falan kanser hastasıdır da bu kadar fütursuzca nasıl kendini
düşünmeden hareket eder?? Allah göstermesin ki kanser ciddi bir hastalık,
ben sevgilimle tartışınca bile öpmek bile istemem o an..hani hangi ruh haliyle
cinsel ihtiyaçlar öne çıkar? maslow ihtiyaç primadini değişmeli bence...:KK51:

1. sayfadan neyse 33. sayfada da hiç bir şey değişmemiş...:KK14:
bir insan ne kadar inatçı olursa olsun şu kadar yorum ve öneriden
sonra biraz olsun "yapacağım,edeceğim" derdi...diğer konularda gördük
sırf buradaki destek ve içinden gelen şevkle kararlı olanlanları...
bir insan hem bilir ailesinin ne kadar gelenekçi olduğunu hem de
anası falan kanser hastasıdır da bu kadar fütursuzca nasıl kendini
düşünmeden hareket eder?? Allah göstermesin ki kanser ciddi bir hastalık,
ben sevgilimle tartışınca bile öpmek bile istemem o an..hani hangi ruh haliyle
cinsel ihtiyaçlar öne çıkar? maslow ihtiyaç primadini değişmeli bence...:KK51:

Birkac gundur esimle siddetli tartisma ve sonrasinda inzivaya cekildigim icin hic cvp yazamadim sizlere. Allaha sukurler olsun ailemde hasta insan yok ama iste bu seyi ogrendiklerinde o hastaliklardan birine muhakkak yakalanirlar uzuntuden kahirdan:KK43: herkesin aile yapisi farklidir ve benim ailemide en iyi ben tanirim ama iste tanidigim halde duygularima yenik dusup yaptim. En son kararim su 1 yil kadar daha cocuk istegini rafa kaldiracagim ve bu sure icinde esimi cok iyi gozlemleyip nabiz yoklayacagim ve en ondan sonra artik ne olursa olsun butun riskleri goze alip bosanacagim tabi eger cocuk yapma konusunda ki tavri degismezse. Yaptiklarimizin arkasinda durmazsak altinda eziliriz ve bu zamana kadar ezildigim yetti artik. O kabul etmesede gecmisim gecmiste kaldi tamam evet nefret pismanlik vs gibi sebeplerle bir sekilde aklimda olacaklar ama bu hayata birkez geliyoruz ve bir kadin olarak anne olmak benim hakkim bunu gerekirse sevmedigim bir adamdan olsa yapmak istiyorum en azindan tum hayatimi adayacagim yavrum bana yeter bu dunyada

fütursuzca başka erkeklere sunduğun bedeninle nasıl yavrunu kucaklayacaksın cümlesi ne kadar iğrenç çirkin bir ifade!
kimse kimseyi geçmişiyle yargılama hakkına sahip değildir hele ki herşeyi bilerek kabul ettiyse!
ailene de hiç bişey açıklamak zorunda değilsin o senin özelin boşanma davasını aç şiddetli geçimsizlik de geç.terbiyesizlik resmen ya seven adam böyle konuşur mu hey allahım..

Yorumları çok fazla okumadım sadece yazdıklarınıza göre fikrimi belirticeğim umarım kırıcı gelmez size...Malum toplumumuzca da dinimizce de yaşadığınız şey kabul gören şeyler değil ama seçimlerinizi de kararlarınızı da siz verirsiniz kimse bu konuda sizi yargılayamaz zira siz yeterince pişmanlığını yaşıyorsunuz asıl konuya gelince en başında eşinize dürüst davranıp herşeyi anlatmışsınız ve eşinizde kabul etmiş sonuçta..Sizi eş diye kabul etmesi bir nevi anne olarak ta görmesidir. Ben eşinizin bu tutumunu cahillik olarak nitelendirmiyorum çünkü eşiniz bence eski sevgilisini özlüyor ve kendisi de bunu kabul etmediği içi suçu size yüklüyor..Sizi sevdiğini söylüyorsunuz ama kendisini namuslu gibi gösterip sizi çarmıha germesi aksine sevdiği için değil size kin duyduğu için geldi bana.Tek çözüm boşanmak olurdu heralde yoksa hayat size daha çok zindan gelecek ama şöylede bir durum var diyelim ki kimseye bir şey söylemeden boşandınız ama emin olun ki boşandıktan sonra herşey ayyuka çıkacak eşiniz birine durumdan bahsedecek ve fısıltı gazetesi yayılacak, yani boşanınca da günah keçisi siz olacaksınız offf gerçekten üzücü bir durum allah gerçekten kolaylık versin nasıl olur bilmem ama bu adamdan hemen kurtulun derim ben.

bence eşinle konuşmalısın madem senden çocuk istemiyor o zaman sen baba olmayı çok hakediyorsun bu hakkını elinden alamam madem benden çocuk istemiyorsun en iyisi ayrılalım sen çocuğuna annelik yapmayı hakedecek biriyle evlenip yeniden yuva kur de belki ayrılmayı istemediği için bi şeçenek olur hakkında hayırlısı olsun hadi başkasıyla evlenip çocuk olduktan sonra eşi başkalarıyla aldatsaydı sonuçta geçmiş olmuş bitmiş insanız başımıza herşey gelebilir Allah hayırlısını versin

Tüm yorumları ve cevapları okumadım, girişte yazmış olduğun yazıdan ibaret bildiklerim. Bu sitede defalarca yazmışımdır yine yazıyorum. Kadınsın sen ve analığı senden önce hakeden biri yoktur. Bu kadar rahatsız oluyorsa neden evlenmiş seninle eşin anlayamadım. Anladığım bir şey var ki eşin yetersiz biri. Kendi yetersizliğini sana pislik atarak kapamaya çalışıyor. Böyle kusurlu bir ruha sahip adama çocuk doğuracaksın da ne olacak. Sen iki ilişki yaşamışsın, sevmişsin ve birlikte olmuşsun bunun hesabı Allah ile senin aranda ailen dahil kimseye düşmez seni yargılamak. Evlenip bir yuva kurmuşsun , düzgün bir hayat yaşıyorsun daha ne. Kendini suçlama, vücudun da ruhun kadar değerli. Erkeklerin bu namus palavrasının senin tırnağın kadar kıymeti yok. Bu hastalıklı adamla vakit kaybetme derim. Kendine önce kendin değer ver arkadaşım. Sağlam dur ve konuşmasına izin verme. Kadının kadınlığı sebep ne olursa olsun tartışma konusu değildir

Son düzenleme:
Yaradandan başka hiç bir güç bir kadının anne olma hakkını elinden alamaz.
Üzülerek söyleyeceğim ki, eşim dediğin, sevdiğin ve seni sevdiğini söylediğin
insan, sahip olmak istediğin çocuğa karşı kendini değersiz hissetmeni sağlayacak
tüm kozlarını kullanıyor. Elbette en sağlıklı değerlendirmeyi sen yapabilirsin arkadaşım
lakin anlattıların intikam alan bir adamı işaret ediyor.
Tüm değerlerini hedef almış, içini boşaltıyor, seni senden çalıyor hissetmiyor musun?
Saldırılarını kabul etmeye devam edersen, geçmişinden dolayı değil ama ruhsal
çöküntü nedeniyle çocuğuna annelik edemiyeceksin.
Sana değil kendine güveni yok. Tanıdığın diğer erkeklerle mukayese ederek
onu yetersiz bulacağından korkuyor. Ucuz söylemlerle seni ucuzlatmaya çalışıyor.
Ne demek seni düşündüğü için boşanmıyor muş. Seni düşünen insan, açıklamak istemediklerini
ailene açıklaman konusunda baskı yapmaz. Romanlara konu olacak kurgu yeteneği övgüye
değer doğrusu. Bu kurgu yetenegi ile ikinizin de zarar görmeyeceği bir boşanma sebebi
türetebilir.

Oncelikle herkese merhaba. Bu benim burdaki ilk mesajim. Aslinda ozelimi boyle yerlerde paylasmak en son yapacagim seydir ama internette beni bu denli kahreden sorunla ilgili aramalar yaparken bu siteyei buldum ve zaten oncesinde de varligini biliyordum bu sitenin. Hemcinslerimden yardim ve telkin istiyorum lutfen elinizden geldigince yarimci olun bana. Bu ne kadar ise yarar bilmiyorum ama denemekten baskada carem kalmadi.
Son birkac haftadir hayat gercekten cok kotu benim icin ve nolur bana biraz telkin verin. Aslinda imla kurallari ve duzgun cumle kurma hususunda cok iyiyim ancak simdi kelimeleri bile zar zor toparliyorum. 32 yasinda 3 yillik evli bir kadinim esimle severek evlendik ve esim 34 yasinda benden once hayatinda sadece bir kisi olmus ve o kisiyi de cok iyi tanidigimdan oturu aralarinda cinsellik gibi birseyin yasanmadigini cok iyi biliyorum. Zaten esim cok utangac ve sikilgan ve bundan dolayi eski sevgilisini sadece alnindan opup bagrina basmakla yetinmis yani daha fazlasini o an asla dusunmemis herseyin bir zamani var demis. Ama o kisi yurtdisina yerlesince ayrilmak zorunda kalmislar. Benim ise esimden once halen pismanligini hissettigim ve birisi nisanlimla olan iki iliskim oldu ve maalesef bu iki iliskide de cinselligi tum sinirlariyla da yasadim. Ancak tum bunlari evlenmeden once esime anlattim cok uzulmesine ragmen beni cok sevdigi icin kabullendi ve halende cok sevdigine eminim. Ancak evlendikten sonra bazi dusunceleri tamamiyle degisti. Beni kendime saygisizlik yapmakla, degersizlestirmekle sucluyor bunu dile geitmesede gozlerinden anlasiliyor yani oyle goruyor beni. Bir tarafta eski kiz arkadasinin sadece anlini opup bagrina basan bir erkek ote yanda eski erkek arkadaslarinin her ikisiylede cinselligi yasamis ben. Soyleyecek sozum yok esime karsi ve onunda su an cok kotu bir durumun icinde oldugunu biliyorum bir yandan beni cok sevip asla vazgecmek istememesi ote yandan yaptigim hatalarla ayagima bagladigim pranganin bir ucunu kendi ayagina baglayip bu durumla yasamaya calismasi. En buyuk sorunum ise ben artik anne olmak istiyorum ve esimin cocuk isteginin bendekinden kat be kat daha fazla oldugunu biliyorum. Nerde bir cocuk gorse kendi cocuguymus gibi alip sevmesi ve ona sirlarimi aciklamadan once cocuk yapma konusunda ki istegini, hevesini bana detayli anlatmasi, cocuk kelimesi dahi gecince gozlerinin parlamasi onun cocuklara karsi nasil hassas bir yapida oldugunu bilmemi sagliyor. Fakat cinsellik durumumu acikladiktan sonra bir daha asla ne flort ne de evlilik sonrasi cocukla ilgili tek kelime etmedi. Bunun ilk baslarda farkinda degildim ama simdi herseyi cok daha net biliyorum. Esim maalesef benden cocuk sahibi olmak istemiyor ve bunu tum detaylariyla bir kac gun once biraz ickili iken dile getirdi. Soylediklerini aynen aktariyorum: ''Cocuk dogurmaktan degil, anne olabilmekten bahsediyorum. Eger zamaninda gelecegini dusunerek hareket etseydin simdi sen cok mutlu bir anne ve bende cocuguna sarilip seven bir baba olacaktim. Yani Annelik vasiflarimi kaybettigimi dusunuyor. ''Herkesten once kendine sonrada ailen ve bana karsi basin one egik, cocuk sahibi oldugumuzda kendinde olmayan degerleri ona nasil vereceksin? Basini dik tutmayi kendine ve ailesine karsi utanacak, pismanlik yasamayacak seyler yapmamasini, nefsine hakim olmasini nasil ogreteceksin diye soruyor ve ben hicbir cevap veremiyorum cunku aradan yillar gecmesine ragmen halen o iki iliskinin pismanligi ve kotu izleri var ustumde utaniyorum herkesten ve herseyden ve caresiz esimin bu sorularina karsi sessiz kalmaktan baska birsey yapamiyorum cunku gercekten verecek cevap bulamiyorum. Ustelik esim universite mezunu iyi egitim almis genis sosyal cevresi olan biri. Baska bedenlere futursuzca sundugun bedeninle benim cocumu nasil kucaklayacaksin anne yuregin buna dayanir mi? Senin belki dayanir ama benim baba yuregim bunu kaldiramaz diye soyluyor bana ve buna benzer daha onlarca soru yoneltiyor. O kadar caresiz hissediyorum ki kendimi artik ben bile bu yasadiklarimi hak ettigimi dusunmeye basladim. Esimin gozlerine bakinca cocuk hasretinden yanip tutustugunu anlamak hic zor olmuyor bastirilmis bir cocuk hasretini yuzunden kolayca anlayabiliyorum. Beni cok sevdigi icin vazgecemiyor ancak bunun bedelinide cocuk sevgisinden mahrum kalarak oduyor ve bir bakima bana da odetiyor. Ona birkac kez bosanmayi onerdim ancak benim ailemi kendi ailesinden ayirtetmeksizin sevmesi, deger vermesi ve bu sebeple kendini aileme karsi sorumlu hissetmesi buna engel oluyor. Cunku eger bosanirsak ailem herseyde onu suclayacak ve esimde aileme karsi mahcubiyet yasamamak icin bosanmaya bir sartla razi oluyor: ''Eger bu evliligin bitis sebebinin ben degil senin o basini one egdirten gecmisin oldugunu soyler, herseyi acik secik onlara anlatirsan o zaman bosanalim'' diyor. Ancak maalesef ben bunu yapacak gucte hissetmiyorum kendimi. Ailem baskici degil ama bana bakis acilarinin cok fazla degisecegini ve onlarin yuzune bakamayacagimi cok iyi biliyorum. Yani esim bosanirsak butun sorumlulugun kendi ustune kalacagini ve benimde bu sayede ''sadece esinden bosanan bir kadin olup o utandigim gecmisi bu bosanma sayesinde omurboyu gizleyecegimi ve buna asla izin vermeyecegini'' soyluyor. Biz insanoglu bazi seyleri maalesef zamanindan cok cok sonra anliyoruz ve benimde burda anladigim ancak artik cok gec olan bir husus var ki: ''ister sehirli ister koylu ister universite mezunu ister ilkokul; istisnasiz butun erkekler bu bekaret olayini takiyorlar ama az ama cok. Bunu bazilari vazgecilmez kriter olarak goruyor, bazilari ise kabulleniyor; ancak iclerinde omurboyu acisini duyacagi bir yaraya donusturerek yasiyor yani kisaca hepsinin icine dert oluyor bu ama ben bunu gec anladim. Ulkemizde evlilik oncesi cinselligin bedelini maalesef biz kadinlar oduyoruz ister maddi ister manevi boyutuyla bu isin en agir faturasi bizlere cikiyor. Erkekler yasadigi cinsel iliskiden zerre kadar pismanlik duymadan bir baska insanla yeni bir baslangici rahatca yapabiliyor iken, biz kadinlar bunun diyetini oduyoruz. Kimselere soyleyemedigimiz icimizi kemiren, buyuk uzuntu ve travmalara sebep olan halleri ile yasiyoruz. Ancak bende kendi durumumdan dolayi kimseyi suclayacak halde degilim cunku ne yasadim ve yaptiysam hepsinden yine kendim sorumluyum yani insanin hayatta yasayabilecegi en buyuk kotulugu yine kendisinin yapmasi durumu ve simdi son psimanlik fayda etmiyor. Esimi cok seviyorum bana halen sahip cikmasi beni bu denli sevmesi az da olsa beni ayakta tutuyor. Meseleninn bir yuzu daha var ki esim tam 4 aydir benimle iliskiye girmiyor ve buna sebep olarakta fiziksel yorgunlugu bahane ediyor ancak cok iyi hissediyorum ki bunun da nedeni benim gecmisim. Gozlerine bakinca bunu cok iyi goruyorum. Kisilik olarak birseyleri asla saklayamaz, gizleyemez hemen belli eden bir yapiya sahiptir esim. Su an hayatta en cok istedigim sey bir cocuk ve anne olmak ama ne var ki gecmis gecmiste kalmiyor kalamiyor ve bugunume de tesir ediyor. Yasadigim durumun bir bedel odemek oldugunu ve bu bedeli odemeyi hak ettigimi dusunmeye baslayan bir kadin olarak benim gercekten anne olma vasfim kalmadi mi hanimlar? Nolur yardiminizi telkininizi benden esirmegemeyin

Eşinizi geçtim sizin böyle düşündüğünüze inanamıyorum önceden başkalarıyla birlikte olmuş olabilirsiniz bu çok kötü bir şey değil kötü olan eşinizin bunları bilip evlenip üstüne şimdi söylenmesi... size resmen hakaret ediyor fakat siz susuyorsunuz neden çünkü sizi seviyormuş. Bence sizi artık sevmiyor bu şu cümlesinden belli ''Eger bu evliligin bitis sebebinin ben degil senin o basini one egdirten gecmisin oldugunu soyler, herseyi acik secik onlara anlatirsan o zaman bosanalim'' demesi. Güçlü olun ve sizi sevdiğini söyleyen fakat en ağır hakarette bulunan bu adama kendinizi ezdirmeyin.

eşinizide ikna edip bir uzman yardımı alsanız, iyice bir en iyisini araştırıp gitseniz bence çözebilirsiniz.

eşinizin bu durumu önceden kabul edip daha sonra size hayatı zindan etmesi anlaşılır yenilir yutulur bişey değil...üstelik o iğrenç tehdidi olacak gibi değil yaa:KK47: illaki sizin üzerinize atacaksa karım soğumuş başka bi adama aşık olmuş demiş madem öle sizin pişmanlığınızla nasılda oynuyor:KK47: ne olursa olsun bu adam sizin anneliğinizi elinizden alamaz....siz bir hata yapmışsınız tamam ama öyleyse bu adam ewlenmeden önce söyliycekti bak ben seninle ewleniyorum ama asla çocuğumuz olmayacak diye belki sizde ona göre karar verirdiniz bu ewliliğe....boşanın gitsin bu adam resmen egosunu tatmin ediyor yaaa:KK47: ben karımla aynı yatakta yatarım canım isteyince ilişkide yaşarım ama ben bir delikanlıyım bir erkeğim sindiremediklerim oluncada hayatı zindan ederim....bu nasıl bir delikanlılıktır anlayamadım ben ve size yapılan bu hareketi şiddetle kınıyorum:KK47: 4 aydır ilişki yok bunun sebebide benim geçmişim diyorsunuz ya hani bence onunla bir ilgisi yok olsa bu adam en başından cinellik yaşamazdı sizinle...yani normal ve içine sindiremeyen bir erkek böyle yapar en azından...

X