Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Katiliyorum, erkeyin evlilikden once cinseligi yasamamasina. Sahsen benim erkek arkadasimda benim gibi dogru zamani bekliyor. Esinize gelince, madem olanlari kabul etmiyor ozaman neden siz ilk basda anlatmanisa rahmen kalkip sizinle yinede evleniyor? cok haksizlik yapiyor anneligi hak etmediginizi demekle. Visdani hicmi sizlamiyor bunun? Ben olsam, ben asil boyle birisi ile hic cinselige girmezdim.. Bence hayatim ayni zamanda asil senin boyle bir erkekden cocuk dusunmemen gerekiyor, ya seni yinede cocugunu dogurdukdan sonra yari yolda burakirsa? bir cocukla ne yapacaksin ozaman? Belki bir cocuk hayatinizi degisdirir diye dusunuyorsun ama adam sana kendisi demiyormu, anneligi hak etmiyorsun, hakaretler etmiyormu? durumun cok zor... anlasilan onun psikolojisi tamamen mahfolmus, bir kere kafasina koymus, kendisine yediremiyor.. Bence susarakda hata yapiyorsun. asil o seni suclayacagina sen onu susla! seni boyle kabul etmisdi ve sen bu yuzden onunla evlendin... bence kendini savun.. onun yuzunden psikolojinin mahfoldugunu, soyle! guzelce icinizde ne varsa haykirin bir birinise.. belki onun seni sessiz kalmana degilde bir sey demene hitiyaci vardir.. bilmeyecegim.. ama kezinlikle onun sana bogle davranmazsini yanlis buldum!

Bu arada buna benzer ama daha farkli bir konu vardi..
konu sayibi kocasindan once hamile kalmisdi yada ayni siralarda ve cocugun kimden oldugunu bilmiyor, visdan asabi cekiyor.. bizden fikrini istemisdi hani, soyleyeyimmi, soylemeyeyimmi diye...yada arasdirayimmi diye cocuk kimden diye...

baksaniza?, soylese kotu oluyor soylemezsede kotu oluyor...

Ben sahsen boyle bir sey yapmis olsaydim arkadasim..ve nisanlima anlatsaydim kezin senin esinin yaptiginin aynisini yapardi! bu yuzden yatip, yatip dua etmeleyimki oyle bir hata yapmamisim... Allah yardimcin olsun!!!!!

İlk mesajimi burda paylasmadan once Guzin Ablayada gondermistim. Ama orda yayinlsnmayinca bende burda paylastim ve hepiniz elinizden grldigince bana telkin verdi ve inanin eskiye nazaran cok daha iyiyim. Simdilik en fazla 1 yil sureyle cocuk konusunu gundemden kaldirma karari aldim ancak bu sure tamamiyle pasif gecmeyecek nabiz uoklayacagim ve gayet pozitif davranip terapiyi teklif edecegim ama baktim hicbirsey degismiyor tum roskleri goze alip bosanacagim. Evet hatalar yaptim hem de buyuk hatalar ve madem ki herseyin bir bedeli var bende arkasinda durmak zorundayim ve duracagimda. Eminim ki hersey herkes tarafindan ogrenilse bile o an yasauacaklarim su andakinden daha kotu olamaz ama umarim benim burda paylastigim bu sorundan gerekli dersi cikaran arkadaslarimda olmustur. Hic kimseyi bastan %100 butun ozellikleriyle taniyamayacagimiza gore bakin iste sonradan neler oluyor. Son nir kac aydir ne yedigim yemekten ne de uykumdan birsey anlamadim. Doktugum gozyasini ben bilirim ama iste keskeleri duzeltemiyoruz

ya ben cidden anlayamıyorum anlam veremiyorum nedemek keşke ya neden kendinizi bu kadar yargılıyorsunuzkiii anlıyamıyorum cidden.
bende eşimle evlenmeden önceki erkek arkadaşımla bişeyler yaşadım bu birlikte olmak boyutunda olmadı ama yaşadım sonuçta.
kendimi hiçte yargılamıyorum o an yapmak istiyormuşum yapmışım.bunun hormonlarla yada başka bişeyle bi alakası yok yapmak istemişsin yapmışsın bitti pişman olma lütfen.

o eşin olacak .....................................( inan yazacak çok şey varda işte yani yazamıyorum malesef ) kimse ama kimse senin hakkın olan anneligi elinden alamaz rabbimden başka.
bir sene falan bekleme inan bekleme eşine degmez çünkü inanki degmez senin anneligini b.arasına bagdaştırabilecek şere..... likte bir adamdan bi b... olmaz.ister terapiye gitsin yada ne yaparsa yapsın adam olmaz.sen anne olursun hemde çok iyi bir anne olursun ama o adam olamaz insan olamaz en önemlisi bu şekilde konuşabilen bi adam asla ve asla baba olamaz.

kendine yazık etme bu adam için....

ve asla ve asla geçmişte yaşadıkların yüzünden pişmanlık duyma ve unutma senin o gözünden düşen bir damla yaştan degerli degil kimseeeeeeeeeeeee

Ben herseyi bastan anlattim zaten ama gozden kacirdigim nokta anlattiktan sonra kendi kendine cocuk yapmama karari almis ve ben bunu sonradan idrak ettim. yani bunu nasil bir mantikla yaptigini tam olarakta cozemedim. bir yandan severek evleniyor ama bir yandan da cocugunun annesi olmami istemiyor. bastan farkina varsam tabi ki cok daha farkli davranir en azindan yol yakinken kendim vazgecerdim. Sebebini defalarca sordum hem de gayet uygar bir bicimde ama ne yazik ki her sorusumda beni kahreden cevaplar aldim. Mesela bir defa soyle cevap vermisti: Eger bir gun bir cocugumuz olsa bile onu dogurdugun andan itibaren sadece fiziksel annesi olarak kalirsin ancak yetismesine asla karisamazsin gerekirse ona cocuk egitimden cok iyi anlayan bakici anne tutarim ama birkez kucagina aldirtmam o cocugu dedi:KK43: Bu arada nerdeyse taaa ilk mesajimdam beridir beni daha once burda konu acan erkekle ayni kisi oldugumu iddia eden arkadaslarada tesuf ederim. O konunun ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama boyle onyargi yapip kesin hukumlere varmak cok yanlis. Sadece biraz telkin istedim. Neticede burasi hemcinslerimin sitesi. Hem bu siteden hemde Guzin Ablanin sayfasindan haberi olan sadece 3-5 kisi yok bu ulkede hergun binlercesi benzer sorunlarla dertlerine care ariyorlar benzer ortamlarda. Saglikli bir anne olarak yasim geciyor ve bu durum beni en cok kaygilandiran sey

sana boyle diyen birine yaziklar olsun! o kendini ne saniyorki..:KK43:
arkadasim bu adamdan en ufak supelendigin bir durum yokmu ( baska bir kadin)? resmen evliligi bitirmek istiyor, ama bunun senin yapmani istiyor gibime geldi...:S

Ben herseyi bastan anlattim zaten ama gozden kacirdigim nokta anlattiktan sonra kendi kendine cocuk yapmama karari almis ve ben bunu sonradan idrak ettim. yani bunu nasil bir mantikla yaptigini tam olarakta cozemedim. bir yandan severek evleniyor ama bir yandan da cocugunun annesi olmami istemiyor. bastan farkina varsam tabi ki cok daha farkli davranir en azindan yol yakinken kendim vazgecerdim. Sebebini defalarca sordum hem de gayet uygar bir bicimde ama ne yazik ki her sorusumda beni kahreden cevaplar aldim. Mesela bir defa soyle cevap vermisti: Eger bir gun bir cocugumuz olsa bile onu dogurdugun andan itibaren sadece fiziksel annesi olarak kalirsin ancak yetismesine asla karisamazsin gerekirse ona cocuk egitimden cok iyi anlayan bakici anne tutarim ama birkez kucagina aldirtmam o cocugu dedi:KK43: Bu arada nerdeyse taaa ilk mesajimdam beridir beni daha once burda konu acan erkekle ayni kisi oldugumu iddia eden arkadaslarada tesuf ederim. O konunun ne oldugunu tam olarak bilmiyorum ama boyle onyargi yapip kesin hukumlere varmak cok yanlis. Sadece biraz telkin istedim. Neticede burasi hemcinslerimin sitesi. Hem bu siteden hemde Guzin Ablanin sayfasindan haberi olan sadece 3-5 kisi yok bu ulkede hergun binlercesi benzer sorunlarla dertlerine care ariyorlar benzer ortamlarda. Saglikli bir anne olarak yasim geciyor ve bu durum beni en cok kaygilandiran sey

canım sen bir şekilde bu kocan olcak adamı ikna edip bebek sahibi olsan da ,görünen o ki,sen bu kk da daha çok konu açarsın derdim var yardım edin diye..
konu başlıkları:
kocam bebeğimi bakıcıya bırakıyor,emirmeme bile izi,n vermiyor
kocam bakıcıyı annesi olarak görüyor
bebeğimin üstünde hiç hakkım yok
bebeğime annelik yaptırmıyorlar
boşanmak isteyince kocam bebeğimi aldı
vs..........
o yüzden lütfen sonarsını da düşünerek davran,ilerdeki bebeğinin de geleceğini düşün..

Oncelikle herkese merhaba. Bu benim burdaki ilk mesajim. Aslinda ozelimi boyle yerlerde paylasmak en son yapacagim seydir ama internette beni bu denli kahreden sorunla ilgili aramalar yaparken bu siteyei buldum ve zaten oncesinde de varligini biliyordum bu sitenin. Hemcinslerimden yardim ve telkin istiyorum lutfen elinizden geldigince yarimci olun bana. Bu ne kadar ise yarar bilmiyorum ama denemekten baskada carem kalmadi.
Son birkac haftadir hayat gercekten cok kotu benim icin ve nolur bana biraz telkin verin. Aslinda imla kurallari ve duzgun cumle kurma hususunda cok iyiyim ancak simdi kelimeleri bile zar zor toparliyorum. 32 yasinda 3 yillik evli bir kadinim esimle severek evlendik ve esim 34 yasinda benden once hayatinda sadece bir kisi olmus ve o kisiyi de cok iyi tanidigimdan oturu aralarinda cinsellik gibi birseyin yasanmadigini cok iyi biliyorum. Zaten esim cok utangac ve sikilgan ve bundan dolayi eski sevgilisini sadece alnindan opup bagrina basmakla yetinmis yani daha fazlasini o an asla dusunmemis herseyin bir zamani var demis. Ama o kisi yurtdisina yerlesince ayrilmak zorunda kalmislar. Benim ise esimden once halen pismanligini hissettigim ve birisi nisanlimla olan iki iliskim oldu ve maalesef bu iki iliskide de cinselligi tum sinirlariyla da yasadim. Ancak tum bunlari evlenmeden once esime anlattim cok uzulmesine ragmen beni cok sevdigi icin kabullendi ve halende cok sevdigine eminim. Ancak evlendikten sonra bazi dusunceleri tamamiyle degisti. Beni kendime saygisizlik yapmakla, degersizlestirmekle sucluyor bunu dile geitmesede gozlerinden anlasiliyor yani oyle goruyor beni. Bir tarafta eski kiz arkadasinin sadece anlini opup bagrina basan bir erkek ote yanda eski erkek arkadaslarinin her ikisiylede cinselligi yasamis ben. Soyleyecek sozum yok esime karsi ve onunda su an cok kotu bir durumun icinde oldugunu biliyorum bir yandan beni cok sevip asla vazgecmek istememesi ote yandan yaptigim hatalarla ayagima bagladigim pranganin bir ucunu kendi ayagina baglayip bu durumla yasamaya calismasi. En buyuk sorunum ise ben artik anne olmak istiyorum ve esimin cocuk isteginin bendekinden kat be kat daha fazla oldugunu biliyorum. Nerde bir cocuk gorse kendi cocuguymus gibi alip sevmesi ve ona sirlarimi aciklamadan once cocuk yapma konusunda ki istegini, hevesini bana detayli anlatmasi, cocuk kelimesi dahi gecince gozlerinin parlamasi onun cocuklara karsi nasil hassas bir yapida oldugunu bilmemi sagliyor. Fakat cinsellik durumumu acikladiktan sonra bir daha asla ne flort ne de evlilik sonrasi cocukla ilgili tek kelime etmedi. Bunun ilk baslarda farkinda degildim ama simdi herseyi cok daha net biliyorum. Esim maalesef benden cocuk sahibi olmak istemiyor ve bunu tum detaylariyla bir kac gun once biraz ickili iken dile getirdi. Soylediklerini aynen aktariyorum: ''Cocuk dogurmaktan degil, anne olabilmekten bahsediyorum. Eger zamaninda gelecegini dusunerek hareket etseydin simdi sen cok mutlu bir anne ve bende cocuguna sarilip seven bir baba olacaktim. Yani Annelik vasiflarimi kaybettigimi dusunuyor. ''Herkesten once kendine sonrada ailen ve bana karsi basin one egik, cocuk sahibi oldugumuzda kendinde olmayan degerleri ona nasil vereceksin? Basini dik tutmayi kendine ve ailesine karsi utanacak, pismanlik yasamayacak seyler yapmamasini, nefsine hakim olmasini nasil ogreteceksin diye soruyor ve ben hicbir cevap veremiyorum cunku aradan yillar gecmesine ragmen halen o iki iliskinin pismanligi ve kotu izleri var ustumde utaniyorum herkesten ve herseyden ve caresiz esimin bu sorularina karsi sessiz kalmaktan baska birsey yapamiyorum cunku gercekten verecek cevap bulamiyorum. Ustelik esim universite mezunu iyi egitim almis genis sosyal cevresi olan biri. Baska bedenlere futursuzca sundugun bedeninle benim cocumu nasil kucaklayacaksin anne yuregin buna dayanir mi? Senin belki dayanir ama benim baba yuregim bunu kaldiramaz diye soyluyor bana ve buna benzer daha onlarca soru yoneltiyor. O kadar caresiz hissediyorum ki kendimi artik ben bile bu yasadiklarimi hak ettigimi dusunmeye basladim. Esimin gozlerine bakinca cocuk hasretinden yanip tutustugunu anlamak hic zor olmuyor bastirilmis bir cocuk hasretini yuzunden kolayca anlayabiliyorum. Beni cok sevdigi icin vazgecemiyor ancak bunun bedelinide cocuk sevgisinden mahrum kalarak oduyor ve bir bakima bana da odetiyor. Ona birkac kez bosanmayi onerdim ancak benim ailemi kendi ailesinden ayirtetmeksizin sevmesi, deger vermesi ve bu sebeple kendini aileme karsi sorumlu hissetmesi buna engel oluyor. Cunku eger bosanirsak ailem herseyde onu suclayacak ve esimde aileme karsi mahcubiyet yasamamak icin bosanmaya bir sartla razi oluyor: ''Eger bu evliligin bitis sebebinin ben degil senin o basini one egdirten gecmisin oldugunu soyler, herseyi acik secik onlara anlatirsan o zaman bosanalim'' diyor. Ancak maalesef ben bunu yapacak gucte hissetmiyorum kendimi. Ailem baskici degil ama bana bakis acilarinin cok fazla degisecegini ve onlarin yuzune bakamayacagimi cok iyi biliyorum. Yani esim bosanirsak butun sorumlulugun kendi ustune kalacagini ve benimde bu sayede ''sadece esinden bosanan bir kadin olup o utandigim gecmisi bu bosanma sayesinde omurboyu gizleyecegimi ve buna asla izin vermeyecegini'' soyluyor. Biz insanoglu bazi seyleri maalesef zamanindan cok cok sonra anliyoruz ve benimde burda anladigim ancak artik cok gec olan bir husus var ki: ''ister sehirli ister koylu ister universite mezunu ister ilkokul; istisnasiz butun erkekler bu bekaret olayini takiyorlar ama az ama cok. Bunu bazilari vazgecilmez kriter olarak goruyor, bazilari ise kabulleniyor; ancak iclerinde omurboyu acisini duyacagi bir yaraya donusturerek yasiyor yani kisaca hepsinin icine dert oluyor bu ama ben bunu gec anladim. Ulkemizde evlilik oncesi cinselligin bedelini maalesef biz kadinlar oduyoruz ister maddi ister manevi boyutuyla bu isin en agir faturasi bizlere cikiyor. Erkekler yasadigi cinsel iliskiden zerre kadar pismanlik duymadan bir baska insanla yeni bir baslangici rahatca yapabiliyor iken, biz kadinlar bunun diyetini oduyoruz. Kimselere soyleyemedigimiz icimizi kemiren, buyuk uzuntu ve travmalara sebep olan halleri ile yasiyoruz. Ancak bende kendi durumumdan dolayi kimseyi suclayacak halde degilim cunku ne yasadim ve yaptiysam hepsinden yine kendim sorumluyum yani insanin hayatta yasayabilecegi en buyuk kotulugu yine kendisinin yapmasi durumu ve simdi son psimanlik fayda etmiyor. Esimi cok seviyorum bana halen sahip cikmasi beni bu denli sevmesi az da olsa beni ayakta tutuyor. Meseleninn bir yuzu daha var ki esim tam 4 aydir benimle iliskiye girmiyor ve buna sebep olarakta fiziksel yorgunlugu bahane ediyor ancak cok iyi hissediyorum ki bunun da nedeni benim gecmisim. Gozlerine bakinca bunu cok iyi goruyorum. Kisilik olarak birseyleri asla saklayamaz, gizleyemez hemen belli eden bir yapiya sahiptir esim. Su an hayatta en cok istedigim sey bir cocuk ve anne olmak ama ne var ki gecmis gecmiste kalmiyor kalamiyor ve bugunume de tesir ediyor. Yasadigim durumun bir bedel odemek oldugunu ve bu bedeli odemeyi hak ettigimi dusunmeye baslayan bir kadin olarak benim gercekten anne olma vasfim kalmadi mi hanimlar? Nolur yardiminizi telkininizi benden esirmegemeyin

Tamamnını okuyamadım ama niye kendini ezdiriyorsun kocana. 34 yaşına kadar cinselliği tatmayan bir erkekten şüphe etmek lazım problemi mi var diye. Cinsellik yaşadın diye niye kötü oluyorsun ki, yaşamaman garip karşılanabilirdi. Eğitimli adam diyorsun ama eşekliği baki kalmış, aynı tas aynı hamam.Kocanı sert bir dille uyar, senle evlenirken daha önceki ilişkilerini bilip evlendi. Şimdi bu ne perhiz ne lahana turşusu.:113::KK47:

Böyle adamlara ne demeli bilmiyorum. Bakıcı tutarmış.. O bakıcının daha önceki ilişkilerini de mi sorgulayacak madem öyle. Onlara da bakire olma şartı mı koyacak???

İşte böyle erkekleri görünce, insanların neden kızlık zarlarını diktirdiklerini çok iyi anlıyorum. Dürüst olduğun için resmen cezalandırılıyorsun şu anda. İşin kötüsü diğer arkadaşların dediği gibi kendini suçlu ilan etmişsin. Suçlu falan değilsin. Sen tüm bunları ona anlatmamış olsaydın bile, kendisinin sana böyle bir eziyet uygulamaya hakkı yoktu. Öğrendiğinde ben bu durumu kabul edemem derdi bitirirdi sağlıklı psikolojiye sahip biri olsaydı eğer. Sen söylemişsin, o da kabul etmiş.. Şimdi e ben caydım diyor resmen. Madem öyle bir terapidir bişidir yardım alır normal insan.

Ben eşinde biraz da eziklik görüyorum. Yanlış anlaşılmasın, evlilik öncesi ilişki yaşamamak elbette eziklik değildir fakat eşin senin bunu yaşamandan dolayı kendisi ezik görüyor ve aşağılık kompleksine giriyor. Kendisini de senin üzerinden tatmin etmeye, yüceltmeye çalışıyor. Sen aşağılıksın ben harikayım şeklinde...

Sana akıl versek de pek faydası olacağını sanmıyorum. Zira böyle bir durumda bir kadın bence ortalığı yıkmalı. Bana öyle ahlaksızca laflar söyleyen biri değil eşim arkadaşım bile olamaz. Ha madem işi bu kadar çirkinleştirme yolunu mu seçti, boşanma davasını ben açar ve eşimin eş vazifelerini yerine getiremediğini söylerim. E yalan da değil, 4 aydır ilişkiye girmiyormuş fiziksel yorgunluktan dolayı. Sonra bana istediğini söylesin, kim inanır ki? İnansa kaç yazar? Kendi derdine düşsün ondan sonra.

geçmişimiz sadece bizimdir ve bizi ilgilendirir, eşimizi evet diyip hayatımızı birleştirdiğimiz günden sonrası ilgilendirir, ya ben bunu anlayamıyorum sanki kadın seni evliyken aldatmıs sanane gecmisinden gecmise onem veriyorsan o halde evlenmeseydin dürüst oldugun için sana tes etmesi gerekirken , tovbe tovbe illa diktirip kandırmak mı gerekiyor ...

daha önce yazan oldumu bilmiyorum çünkü her sayfayı okuyamadım ne yazık ki.... ama benim görüşüm eşin, sana olan cinsel zaafından dolayı ilk başta bunları kabul etmiş.. çünküü erkekler cinsellik için her şeyi yaparlar... en baştan beri bence başkasıyla beraber olan biri ona uygun değildi ama sana olan zaafı bunu gözardı etmesini sağladı..tabi daha sonra her şeyi yaşayıp artık tabiri caizse DOYUMA ulaştığı an, senin yaşadıkların ona batmaya başladı...o ana kadar isteğinden dolayı gözardı ettiği herşey gözönüne geldi... sana onun deyimiyle, SAYGI DUYMADIĞIN BEDENİNE kendisi SEHVETLE dokunurken iyide , çocuğunun dokunmasımı rahatsızlık veriyormuş.... boşanmanın kuralıda ne kadar bencilce... çok yüreksiz bir kocan var ne yazık ki arkadaşım... kendini iyi göstermek için seni suçlamaya razı... sanki en başta senin ne olduğunu ne yaşadığını bilmiyordu... diyelim anlattın herkese, o zaman yine onu suçlamayacaklar mı?? bu seferde nasıl böyle br kadınla evlendin diye sormazlarmı o adama , onun mantığıyla....

Bende aynen boyle dusunuyorum. Yani evlilikte ki o ilk baslarda yasanan guzel gunler bitti ve monotonlasmaya baslayinca artik gozunde degersizlestim. Herseyi bastan anlattim bilsin istedim ona yalan soylemeye onu kandirmaya gonlum razi olmazdi. Hata baska bir hata ile telafi edilemezdi ona bakarken hergun vicdanim sizlamasin diye herseyi en ince detayina kadar anlattim. Hicbirsey demedi ilk baslardaki yaklasimi bana olan ilgisi vs hicbir degisiklik yoktu. Hic renk vermedi. hatta bende onceki iki iliskimi baz alarak birseyleri kolayca yasamaktan alikoydum kendimi ve asla bir defa bile hadi sunu yasayalim bile demedi. ama ne bilirim ki cocuk konusunda kendi kendine boyle bir karar almis. ona saygi duydugum tek nokta gerek evlilik oncesi gerekse sonrasi hem bana hem de aileme karsi olan tutumlariydi cok yardim etti bizlere. Ozellikle kardesimin ustunde emegi buyuktur. Yani o tum bunlari yapinca ben hicbirseyden suphelenmedim yani bi bakima ask yine gozumu kor etmisti. Sizlerinde dedigi gibi artik kendimi suclamiyorum gelecegime bakmak istiyorum gecmisi tamamiyle gecmiste birakip gunumuzu ve gelecegimi yasamak istiyorum. Cunku gecmise dair kendimi suclamanin hicbir olumlu katkisi olmayacak hayatima. Tamam keske yasamasaydim daha iyi olurdu ikisi icinde yasadiklarima degmedi ama olan oldu duzeltme sansimiz yok. Kararim bu sekilde 1 yil boyunca bekleyecegim ama pasif bir bekleme olmayacak tabi bu surede bana karsi olan tutumlari vs hepsinide iyi analiz edecegim ve ondan sonra hersey belli olacak. Inanin ki sizlerle konusmak derdimi paylasmak sizlerden telkin almak cok rahatlatti beni en azindan yapmam gerekenleri daha net hale getirdim. Iyi ki varsiniz hepiniz. Neticede insaniz hayatimizda her konuda mutlaka hatalarimiz ve arindanda keskelerimiz oluyor ve ben dersimi fazlasiyla aldim. Allah ben dahil hepimizin yardimcisi olsun.

Cok fazla yorum var 25. sayfadan sonra es gectim.

Lütfen asagidaki sorulari kafanizdan gecirin ve düsünün.

1.Siz saglikli bir iliski yürüttünüze inaniyormusunuz ?

2.Böyle bir babanin cocugunu kabul edermisin?

3. Kazara bir cocugunuz oldu cocuk aldirma konusu gündeme gelebilir mi?

4. Cocuk dogarsa babasi onu doldurup üstünüze salarsa daha mi iyi ?

5. Ilerde cocuklu iken bosanmak isterseniz basinizdan gecen olaylari önünüze tekrar atilmaz mi?

6. Sizi seviyor o kadar sizden neden cocuk istemiyor ?

7. Bosanma sürecinde cocugun veyaleti size verir mi?

8. Psikolojik savasi size mi acti yoksa kendine mi?

9. Son zamanlarda görüstügü bir bayan arkadasi olabilir mi ?

10. Siz gercekten hatali oldugunuzu düsünüp olanlari sineye mi cekeceksiniz?

11. Cocuk mevzusu gectiginde agliyor(cocuk cok istiyor), ama o kadar ki gururunu yeneyip cocuksuz yasamayi kabul ediyor ?

12. O kadar egitimli ve sosyal cevresi var. Ama yinede secimlerini egitimsiz biri gibi mi yapiyor ?

13. Bu taraftanda sizin hayatinizi kurtarmis mi oluyor ? Sizin kirli oldugunuzu mu ima ediyor?

14. Kendini temize cikarmak icin sizi tehdit ediyor, ama ailenizi ve sizi cok mu seviyor ?

15. Sizde bütün hepsine yürekten inaniyormusunuz ?

Ilk 9 soru kendinize sormaniz gereken sorular daha sonra ki 6 soru ise sizin celiskili ifadelerinizle olusmus sorular.

Biraz düsünün ................

Cok fazla yorum var 25. sayfadan sonra es gectim.

Lütfen asagidaki sorulari kafanizdan gecirin ve düsünün.

1.Siz saglikli bir iliski yürüttünüze inaniyormusunuz ?

2.Böyle bir babanin cocugunu kabul edermisin?

3. Kazara bir cocugunuz oldu cocuk aldirma konusu gündeme gelebilir mi?

4. Cocuk dogarsa babasi onu doldurup üstünüze salarsa daha mi iyi ?

5. Ilerde cocuklu iken bosanmak isterseniz basinizdan gecen olaylari önünüze tekrar atilmaz mi?

6. Sizi seviyor o kadar sizden neden cocuk istemiyor ?

7. Bosanma sürecinde cocugun veyaleti size verir mi?

8. Psikolojik savasi size mi acti yoksa kendine mi?

9. Son zamanlarda görüstügü bir bayan arkadasi olabilir mi ?

10. Siz gercekten hatali oldugunuzu düsünüp olanlari sineye mi cekeceksiniz?

11. Cocuk mevzusu gectiginde agliyor(cocuk cok istiyor), ama o kadar ki gururunu yeneyip cocuksuz yasamayi kabul ediyor ?

12. O kadar egitimli ve sosyal cevresi var. Ama yinede secimlerini egitimsiz biri gibi mi yapiyor ?

13. Bu taraftanda sizin hayatinizi kurtarmis mi oluyor ? Sizin kirli oldugunuzu mu ima ediyor?

14. Kendini temize cikarmak icin sizi tehdit ediyor, ama ailenizi ve sizi cok mu seviyor ?

15. Sizde bütün hepsine yürekten inaniyormusunuz ?

Ilk 9 soru kendinize sormaniz gereken sorular daha sonra ki 6 soru ise sizin celiskili ifadelerinizle olusmus sorular.

Biraz düsünün ................

bencede bu sorular sana çok yardımcı olacaktır

Toplumumuzdaki bu cinsellik tabusunu asabilecek miyiz acaba? Kendinizi neden sucluyorsunuz? Siz genc saglikli bir kadinsiniz ve esinizden once beraberliginiz olmus. Bu o kadar normal ki! Cinselligi pis,cirkin,ayip bir sey olarak goren okumus, universite mezunu insanlar... Iste Bizim ulkemizin bir gercegi daha ...

Birbirini seven iki insanin birbirine dokunma istegi o kadar normal o kadar insancil bir sey ki...Lutfen artik kendinizi suclamayi bir kenara birakin ve size yapilan haksizligin ayirdina varin. Ne demek "baska bedenlere futursuzca sundugun bedeninle benim cocumu nasil kucaklayacaksin." Bu nasil ilkel,nasil hastalikli bir dusunce bicimidir...Sizin esiniz, eger bosanirsaniz cinsel hayatinizin onunla paylastiginiz en ozel sirlarini ailenize soylemekle tehdit ediyor sizi farkinda misiniz? Bu nasil bir curret?

Bence yol yakinken, henuz bir cocugunuz yokken vazgecin bu sevdadan... Ask,sevgi yeterli degildir her zaman...Karsinizda size,gecmisinize hic ama hic deger vermeyen bir adam var...

Walla ben de burdaki biçok arkadaş gibi yazıp yazıp silenlerdenim... umarım bunun ne demek olduğunu biliyosundur... evli ve eşine son derece aşık bir bayan olarak açık yüreklilikle söyleyebilirim ki sana kurduğu cümlelerin sadece bir tanesini kazara ağzından kaçırsın, ertesi gün kendini mahkemede bulur, hem de öyle boşanmayla falan da bırakmam manevi tazminat davasına kadar açarım..! Arkadaşım elbette hayat senin hayatın ama o laflar birkez söylendiğinde "hata", bilinçli olarak devamlı söyleniyosa buna "yanlış" denir ve o yanlışları hayatın boyunca duymak ve bunlarla devamlı mücadele etmek sana hiçbirşey kazandırmaz... Hadi bu adam sütten çıkma ak kaşık olsun diyelim, eninde sonunda çocuğa ikna edeceğini varsayalım... yaşın itibariyle çocuk için geç kalmak üzeresin, sen bu adamı ikna ettin de, denemelere başladınız da, ohoooo... ayrıca ikna edip edemeyeceğin de meçhul... bi bakmışsın yaşın geçmiş, çok sevdiğin kocanla ondan sonra rahat rahat çocuksuz yaşlanırsınız artık... biraz MANTIKLI ve GÜÇLÜ ol lütfen!!! Hayatta bunları yaşayan tek insan sen değilsin ve her yaşayan da bu saçmalığa katlanmadı... madem kocan boşanırken bile ailenle aranı bozup seni yapayalnız bırakacak kadar beyefendi, sen de suçlamalarını kabul etmeyip kocalık vazifelerini yerine getirmediğini söylersin ve hakettiğini verirsin...
Kendine olan saygını yitirirsen kimseden saygı bekleyemezsin, bu nedenle önce kendini sevmelisin. Ha bu demek değil ki kocanın her lafında boşanma davası aç, ama hayatındaki herkesin sana saygı duymasını sağlamalısın arkadaşım, bunu da ezilerek yapamazsın...
Yine kızdım kendime bu kadar vaktimi harcayıp yazdığım için, nasıl olsa sen yine bildiğini yapacaksın...

siz üzeriniz edüşeni yapmış ve evlenmeden önce bunu eşinize anlatmışsınız kalkıpta evlendikten sonra kabullenemiyorum demek ne oluyor,
bu eşinize değil size saygısızlık
kendiniz ehaksızlık ediyorsunuz yaşadıklarınızı saklamamışsınız ki

kendi dürüstlüğünü ve sevgisini sorgulasın sizin geçmişiniz yerine
kabullenemiyorsa evlenmeseydi

Gecmisinizde yasadiginiz olaylar aynen gecmisinizde kaldi!
O olaylari yasadiginizda esinizle tanismiyor ve onunla cikmiyordunuz.
Peki ya ozaman onu ne ilgilendiriyor? Ayrica siz ona olup bitenleri
yasadiklarinizi evlenmeden önce anlatmissiniz oda kabul etmis kii
onun kabul etmesinemi kaldi oda baska bir olay ama neyse.

Evet, belki biraz daha sahip cikmaniz gerekirmis kendinize ben herzaman derim
bekaret önemlidir, herkes esinin ilki ve kendiside ilk esiyle olmak ister.
Ama buda bence 25 yasindan kücük bayan ve baylar icin gecerli.
Bir zaman sonra herkes cinselligi tatmak ister, evli olsun bekar olsun.
Sizin gecmisinizde askiniz agir bastiysa
ve siz biriyle birlikte olduysaniz bu sizin gecmisinizde kalmistir.
Bunu sürekli isitip isitip önünüze koymasi hic dogru degil.
Bunun disinda sizin Anne olma hakkinizi hangi hakla elinizde aliyor?
O kim oluyor. Tabikide yavrunuza sarilip ona en iyi sekilde annelik yapabilirsiniz.
Gecmisinde tecavüze ugramis kadinlarin anne olmaya haklari yokmu?
Yaziklar olsun bu düsünceye ya. Siz katil diilsiniz, kalpsiz diilsiniz.
Asil siz ve sizin gibi gecmisinde böyle birsey yasamis insanlar evlatlarina daha iyi yol gösterir.
Cünkü birebir yasadiginiz durumu onunla paylasabilir onun en iyi sekilde
kendine ve nefsine sahip cikmasini saglayabilirsiniz. Kendinizi suclamayin lütfen.
Bence siz cok iyi bir anne olacaksiniz. Gecmisinizi sürekli kendinize engel olarak görmeyin.
Bazen insanin gecmisinde yasadigi olaylar olgunlasmasini sagliyor.

Birde olaya bu taraftan bakin. Gecmisinizde böyle birsey yasamamis olsaydiniz, bu durumdan haberdar olmayacak,
bunu size evlendikten sonra engel olacagini bilmeyecektiniz. Dolayisiyle evlatlarinizinda kendilerini korumasi gerektigini
bilmeyecektiniz ve onlara bunu belki bukadar iyi ögretemeyecektiniz.

Bence esinizi bir psikologa götürmelisiniz, sizinle alakali olan birsey oldugunu zannetmiyorum.
Hayattan umutsuz biri gibi geldi bana. Sanki hicbirseyden zevk almiyor ve bu dünyada nekadar istese bile bir
evlat sahibi olacak, onu büyütecek ve yetistirecek gücü yok gibi sanki. Siz yinede bir psikologa danisin
ve durumu anlatin. Esiniz tedavi olduktan sonra hayata daha baska bakip sizede destek olacaktir.

Allah yar ve yardimciniz olsun.

Son düzenleme:
Sİzin bu adamdan hemen kurtulmanız lazım. Boşanmak için bile öne sürdüğü şeyler bir tehtid. Ayrıca cinselliği 34 yaşndaki bir admın sizinle yaşamış olmasıda düşündürücü. Eğer öyle birşey varsa bile ki bence mümkün değil eşinizin sorunlu olduğunun göstergesidir bence bu.Siz dürüts bir şekilde geçmişte yaşadıklarınızı anlatmışsınız oda kabul etmişse olay kapanır bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. O zaman imzayı atmayacktı kardeşim. Sizide bu saçma düşüncelere inandırmış. Siz zamanında sevmişsiniz böyle bir şey yaşamışsınız bence pişman olunacak bir şey yok sonuçta yaptığınız namussuzluk kendini bilmezlik değil.Önünüze gelen adamlarla düşüp kalkmamışsınız sevdiğiniz adamla birşeyler paylaşmışsınız. Eşinizin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum

ayrıca kimseye sendne anne olmaz gibi saçma şeyler söylenemez
o zaman o da başka birini sevdiği için baba olmasın
var mı böyle bir şey
hayat kadınları da anne oluyor çocuklarını büyütüyor kimileri sürünerek herkesten de fedakar olabiliryorlar
kimse kimsenin anneliğini yargılayamaz

bizim aramızda bi laf vardır siz diyorsunuz ya esim okumus söyle kültürlü böyle bilgili vs vs. diye okumakla adamda olunmuyor kültürlüde olunmuyor belki insanın agzı bi kac fazladan afilli laf ediyor ama ici kötü olanın cahil olanın ne yaparsanız yapın beynini icini degistiremiyorsunuz.o yüzden diyecegim su ki cahil insanlarla hayat cok zor ama okumus cahillerle hayat hic cekilmiyor.size ''senden anne olmaz'' diyen adamdan emin olun degil baba hicbisey olmaz.

eşiniz sizden ayrılmak istiyor hatta yediği bir halt varki bu haltı saklamak için ve kendini haklı çıkarmak için bu bahaneleri öne sürüyor bence..kesinlikle suçluluk duygusu ile hareket ediyor bence hayatında biri ya var ya da aklı başkasına kaymış

Bu bekaret konusunu anlayamadım gitti,normalde o içimizdeki lanet olası hücre yığınının boğazdaki bademcik gibi sadece mikropları tutmak için orda olduğunu bilen kaç kişi var acaba?

Geçmişte kadın ya da erkek ne yaşamış olursa olsun sizi birbirinizin yanına getiren sizin geçmişiniz.
Birbirinizin geçmişine teşekkür etmeyi bilin.
Geçmişi kurcalamak bile bile kaybedeceğiniz bir savaşa girmektir ve bir gölge ile asla savaşamassınız.

Konu sahibine de tavsiyem,daha güçlü olmak zorundasın arkadaşım.
Bu devirde açıkçası biraz yırtık olmak gerek.
Durup durup birşeyler yumurtlamasın,ayrıca eşinin senin yazdığın kadar masum olduğunu zannetmiyorum.

X