Artık ne yapmam lazım bilmiyorum

zelihanurrr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
35
19
24
Biraz iç dökücem okumak isteyen okusun.Ben artık ne yolu denemem gerek bilmiyorum. Hasta gibi hissediyorum kendimi o kadar kötüyüm ki psikolojik olarak etrafta deli gibi davranıyorum aşırı dengesiz biriyim gün için de o kadar çok duygu değişimi yaşıyorum ki bunun tek sebebi bipolar bozukluğu olduğunu biliyorum ama ben cidden dayanamıyom etrafımda ki herkesi kendimden bıktırdım haklılar ben bile bıktım artık kendimden yıllardıe terapi alıp hap kullanıyorum bir insan neden daha kötü olur? Biraz olsun sevdiğim insanlar olmasa gerçekten pes ederim o kadar yoruldum artık bu hastalıktan yıllar boyunca da bırakmicak peşimi çocuk gibi davranıyorum resmen. Babamı intiharda kaybetmem mahvetti beni. Çok ama çok sevdiğim sevgilimi bile kendimden bıktırdım. Herkes bencilsin diyor bana çok ağrıma gidiyor ben artık cidden önümü göremiyorum üniversiteeyi bıraktım tekrar hazırlandım ve haftaya gidiyorum her şey sanki üst üste geliyor gibi. Hiç bir zaman anlaşılmıyorum ama onlarda haklı ben bile kendimi anlamıyorum kafamda kurmaktan şizofren olucam olmamaış şeyleri var gibi düşünüp mahvediyorum kendimi. Üniversite için yeni bir şehre gidiyorum şimdiden psikiyatri ve terapi ayarladım yıllarım resmen sadece iğleşmekle geçiyor asla yaşayamıyorum hayatımı

Bir bipolar yakini olarak diyorum ki bence iyi yoldasiniz en azindan yasadiklarinizin, dusuncelerinizin gerceklikle bagi olmadiginin farkindasiniz. Zaten akli rahatsizliklarin cogundaki en onemli sorun gerceklikle bagini koparmaktir. Belliki gordugunuz tedavi sizi iyi yonde etkiliyor.

Vazgecmeyin, herkesin bir sinavi var.

Cok gecmis olsun, muhtemelen atak donemi oncesindesiniz ic sikintiniz artmis, ataginiz gececek yine iyi hissettiginiz gunlere gecis yapacaksiniz.

Bir bipolar yakini olarak diyorum ki bence iyi yoldasiniz en azindan yasadiklarinizin, dusuncelerinizin gerceklikle bagi olmadiginin farkindasiniz. Zaten akli rahatsizliklarin cogundaki en onemli sorun gerceklikle bagini koparmaktir. Belliki gordugunuz tedavi sizi iyi yonde etkiliyor.

Vazgecmeyin, herkesin bir sinavi var.

Cok gecmis olsun, muhtemelen atak donemi oncesindesiniz ic sikintiniz artmis, ataginiz gececek yine iyi hissettiginiz gunlere gecis yapacaksiniz.
O kadar ihtiyacım var dı ki bu sözlere çok teşekkür ederim

Doktorunuzu değiştirmeyi düşündünüz mü? İlacın dozajı ya da değiştirilmesi gerekiyor olabilir mi? Ya da terapide değişiklik gerekiyor mudur?

En baştan tedaviye başlayın isterseniz. Kendinizin farkındasınız, bu iyi bir şey. İyileşmenin ilk şartı hastalığı kabul etmektir. Bence biraz çabalasanız her şey güzel olacak

Psikolojik tedaviler düzgün bir çizgi şeklinde ilerlemez. Git gelli dolanbaçlı olur. Ama sabırla devam edince sonuca varılır. İnsanların ne dediğine bu kadar odaklanmayın önceliğiniz sağlığınız olsun. Ne zaman iyi olursanız o zaman insanları düşünmeye başlarsınız. Sizinle aynı imtihandan geçmemiş kişilerin acınızı hafife almasını ciddiye almayın

Düzelmeyecek bir durum yok ortada sakin ol, gayet iyisin ve ne olduğunun farkındasın ama çevrende seni bencillikle suçlayan insanlar neyin ne olduğunun farkında değiller ve asıl bencillik yapan da kendileri. Yeni bir üniversite de oldukça pozitif bir süreç olmuş 👍🏼

Durumun farkında olman o kadar büyük bir şey ki aslında :)
Pes etme lütfen başaracaksın ve sevdiklerin sana kocaman sarılıp evet ya bunu da atlattık diyeceksiniz. Yeni başlangıçlar güzeldir sıfırdan başlamak sizi daha konforlu hissettirebilir atağınız geçtiğinde gerçekten ruhunuz ferahlayacak bugünlerinizin tadını çıkarın genç hanımefendi güzel günler uzak değil kendine güven başaracaksın 😼

X