Artık Kilo Vermek İstiyorum!...

melis963

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2015
12
2
24
Herkese öncelikle merhaba ben 15 yaşındayım ve 76 küsür kiyoyum.daha doğrusu kiloluydum ... karar vermem çok uzun bir zamanımı aldı çünkü gerçekten yapamayacağımı ya da yapmak istemediğimi biliyordum gerek okulun öğle yemekleri olsun gerek akşam yemekleri buna pek müsade de etmiyordu herneyse yaşım diyet yapmak için biraz alt sınırdaydı bende kendi yöntemlerimi devedim işte ekmeği kestim ya da yediysem bile bu 1 dilimi ve tam buğday ekmeğini geçmedi makarnayı aza indirdim o şekilde başladım 76 kilodan 75 e daha sonra 74 e düştüm sonra bu seçimlerden dolayı 5 günlük bir tatil vardı ve birde baktım ki yine 76 ya çıkmışım bu nasıl mümkün olur inanın aklım almadı kaç haftadan beri vermek isteğim kilolar 5 günde geri geldi. okul yemekleri demişim okulda yemekhaneye yazılıyım ve her gün ev yemekleri yiyoruz ama yemeklerin çoğunda krema var bu kilo almamın cabası diymi?gerçekten bıktım hep kilolu bir çocuktum ama artık bişeylerin değişmesini istiyorum neden böyleyim neden bu kadar kiloyum diye hep düşündüm ne zaman karar versem kendimi tutamazdım tam tuttum derken hoop kilolar yerine geri geldi bugünse yine az yemeğe çalıştım kahvaltıhiç yememeye başladım 1 hafta için, bugün sadece 1 kase çorba içtim ve biraz tatlı yedim sanırım pes etme noktasına yavaşça yaklaştım ...

Son düzenleme:
Hele evlat planlı programlı gidersen bence daha iyi olur diyetisyene gittin mi?

Tiroit şeker hastalığı vs baktırdın mı?

Sen yap güzel bir liste, her gün 45 dk hızlı yürü zayıflarsın gençlerin metabolizması hızlı.

Yasin çok küçük kafana göre diyet yapma asla diyetisyene gorun, bütün tetkiklerini yaptirir ve sana en uygun beslenme programini verir. Bu arada da bol bol yuruyus yaparsin. Verememen için hiçbir sebep yok sadece inan ve kararli ol

Hele evlat planlı programlı gidersen bence daha iyi olur diyetisyene gittin mi?

Tiroit şeker hastalığı vs baktırdın mı?

Sen yap güzel bir liste, her gün 45 dk hızlı yürü zayıflarsın gençlerin metabolizması hızlı.

Evet tiroitlerime baktırmıştım ve hiçbişey çıkmadı 45 dk yürüyüş imkansız gibi bişey benim için okula 6.50 gidiyorum be akşam 16.30 da çıkıyorum eve gelene kadar baya zaman geçiyor zaten kendimce ...güne 500kere zıplıyorum ve 50mekik çekiyorum yalnızca

Yasin çok küçük kafana göre diyet yapma asla diyetisyene gorun, bütün tetkiklerini yaptirir ve sana en uygun beslenme programini verir. Bu arada da bol bol yuruyus yaparsin. Verememen için hiçbir sebep yok sadece inan ve kararli ol

teşekkür ederim yorumunuz için, diyetisyene görünmeyi düşünüyorum ama utanıyorum bu kilodayım ve yalnızca ben biliyorum ailemden kimse bilmiyor

Herkese öncelikle merhaba ben 15 yaşındayım ve 76 küsür kiyoyum.daha doğrusu kiloluydum ... karar vermem çok uzun bir zamanımı aldı çünkü gerçekten yapamayacağımı ya da yapmak istemediğimi biliyordum gerek okulun öğle yemekleri olsun gerek akşam yemekleri buna pek müsade de etmiyordu herneyse yaşım diyet yapmak için biraz alt sınırdaydı bende kendi yöntemlerimi devedim işte ekmeği kestim ya da yediysem bile bu 1 dilimi ve tam buğday ekmeğini geçmedi makarnayı aza indirdim o şekilde başladım 76 kilodan 75 e daha sonra 74 e düştüm sonra bu seçimlerden dolayı 5 günlük bir tatil vardı ve birde baktım ki yine 76 ya çıkmışım bu nasıl mümkün olur inanın aklım almadı kaç haftadan beri vermek isteğim kilolar 5 günde geri geldi. okul yemekleri demişim okulda yemekhaneye yazılıyım ve her gün ev yemekleri yiyoruz ama yemeklerin çoğunda krema var bu kilo almamın cabası diymi?gerçekten bıktım hep kilolu bir çocuktum ama artık bişeylerin değişmesini istiyorum neden böyleyim neden bu kadar kiloyum diye hep düşündüm ne zaman karar versem kendimi tutamazdım tam tuttum derken hoop kilolar yerine geri geldi bugünse yine az yemeğe çalıştım kahvaltıhiç yememeye başladım 1 hafta için sadece 1 kase çorba içtim ve biraz tatlı yedim sanırım pes etme noktasına yavaşça yaklaştım ...

Spor yap yaşın çok küçük . Yürüyüş yap . Basket , voleybol falan oyna .

Evet tiroitlerime baktırmıştım ve hiçbişey çıkmadı 45 dk yürüyüş imkansız gibi bişey benim için okula 6.50 gidiyorum be akşam 16.30 da çıkıyorum eve gelene kadar baya zaman geçiyor zaten kendimce ...güne 500kere zıplıyorum ve 50mekik çekiyorum yalnızca

Zıplamak iyi fikir.
İp atlayacağın bir yer var mı?
Haftasonlarında 2 gün yürüsen bile farlı fark edersin bence.
Terletecek spor yapsan iyi olur. Youtube'da zumba videoları var. Atlamalı zıplamalı cardiolar da olur:)

Zıplanak iyi fikir.
İp atlayacağın bir yer var mı?
Haftasonlarında 2 gün yürüsen bile farlı fark edersin bence.
Terletecek spor yapsan iyi olur. Youtube'da zumba videoları var. Atlamalı zıplamalı cardiolar da olur:)

haftasonu kursum var belirli bir yerde inip yürüyorum o kadar :) aslında baya da esneğim eskiden tekvando ya gitmiştim bırakmasaydım keşke diyorum bazen

Programlı gitmelisin bu şekilde olmaz.Bende diyetteyim bu 2. günüm daha. 64 kiilo olmuşumda :KK11: 52'ye inene kadar durmak yok.Mesela ben sabah kepek ekmekli kaşarlı tost ve çay yiyorum,öğlen sadece ekmeksiz bir kase dolusu çorba.Akşam kepekli yağsız makarna ya da nesfit gibi sütle yenen o tarz gıdalar. Brokoli haşlayıp üzerine light yoğurt döküp yiyorum.Patates haşlayıp onun üzerine light yoğurt döküp yicem. Sadece form çay içiyorum. Sabahlarıda limonlu maydanoz suyu içiyorum sindirimi kolaylaştırıyo bide yağ yakıyo dediler görcez artık öylemi.Yani diyet bu tarz yapılır.Oturup ev yemekleri yemekle sırf fast food yemediğin için kilo veremezsin.Bu arada günde en azından yarım saat yüksek tempoda yürüyüş yapman gerekiyor.Bunların dışında gerçek bir düzen ve liste istersen diyetisyenede gidebilirsin.Hem o zaman haftada bir kilo kontrolü filanda doktor tarafından yapıldığı iiçin daha meyilli olursun sürdürmeye diyeti.Böyle işte..

Her yediginden biraz biraz azaltsan, kızartma cips tarzı cok yiyosan haftada bire indirsen, hızlı hareket etmeye calıssan merdiven cıksan yürüsen bile cok sey farkediyor ilk baslamak zor geliyosa sana böyle yavas baslasan sonra degisimi gördükce hızlanırsın iyi olmazmı

Duygularını ailene karşı gizlemek seni çok yıpratır. Kendi başına diyet listesi oluşturup gelişim çağında yanlışlara sebep olma. Hormonal bir bozukluk olmadığı sürece fazla kilolarını uzman bir diyetisyen ve önerebileceği spor programıyla sağlıklı ve hızlı bir şekilde verebilirsin. Örnek olarak; liseye kadar kilolu olan bir arkadaşım en fazla 17 yaşına geldiğinde 'yardım alarak' sağlıklı bir kiloya geldi. Hatta özgüven patlamasıyla hergün en az on tane fotoğraf çekiyor da yaşadığını biliyorum. :KK45:

Yaşın çok küçük,sağlığın için kilo vermelisin tabiiki.Ama bence de mutlaka diyetisyene git.Aralarda tarçınlı yeşil çay iç.Hem metabolizmayı hızlandırır hem de tatlı krizlerini engeller.Benim de senin yaşında bir kızım var.Ben de kilo aldıramıyorum.1.65boyunda 48 kilo çok zayıf.Herkesin derdi farklı.Ama yaşın çok küçük,verirsin merak etme

Programlı gitmelisin bu şekilde olmaz.Bende diyetteyim bu 2. günüm daha. 64 kiilo olmuşumda :KK11: 52'ye inene kadar durmak yok.Mesela ben sabah kepek ekmekli kaşarlı tost ve çay yiyorum,öğlen sadece ekmeksiz bir kase dolusu çorba.Akşam kepekli yağsız makarna ya da nesfit gibi sütle yenen o tarz gıdalar. Brokoli haşlayıp üzerine light yoğurt döküp yiyorum.Patates haşlayıp onun üzerine light yoğurt döküp yicem. Sadece form çay içiyorum. Sabahlarıda limonlu maydanoz suyu içiyorum sindirimi kolaylaştırıyo bide yağ yakıyo dediler görcez artık öylemi.Yani diyet bu tarz yapılır.Oturup ev yemekleri yemekle sırf fast food yemediğin için kilo veremezsin.Bu arada günde en azından yarım saat yüksek tempoda yürüyüş yapman gerekiyor.Bunların dışında gerçek bir düzen ve liste istersen diyetisyenede gidebilirsin.Hem o zaman haftada bir kilo kontrolü filanda doktor tarafından yapıldığı iiçin daha meyilli olursun sürdürmeye diyeti.Böyle işte..

ama sizin diyette de protein yok

kaşar yerine lor yiyip yumurta yemeniz patates gibi karbonhidrat yerine et yiyorsanız et, vejetaryen iseniz de kurubaklagil yemeniz daha sağlıklı olur

Her yediginden biraz biraz azaltsan, kızartma cips tarzı cok yiyosan haftada bire indirsen, hızlı hareket etmeye calıssan merdiven cıksan yürüsen bile cok sey farkediyor ilk baslamak zor geliyosa sana böyle yavas baslasan sonra degisimi gördükce hızlanırsın iyi olmazmı

işin garbi zaten çok fast food yemiyorum zıplıyorum her gün düzenli bir şekilde yeşil çay felan içiyorum kendime güvenim azaldı sanırım ilk günler böyle değildim daha hırslıydım

X