Artık bayramları sevinçle degil,endişeyle bekliyorum:(

ah canım ah geçen gün yazarkne yarım kalmış yanlışlıkla da sana göndermiştim yazdığımı.
neyse ne zor durumdasın anlıyorum seni.
ama iu bir gerçek ,yapma sabretme ,bende yaşadım bazı şeyler ,ama bazı yerlerde kocam beni koruyordu
atmıyorud ortalarıan ama kocamın korumadığı yerlerde ,ah dünya başıma yıkılıyordu.
ağlıyordum ancak.bunun için mi memleketimi terkettim ,bunun için mi anamı babamı bıraktım diye ,yüüzm yoktu ben geldim demeye ,o akdar severek evlendim ki, yüzüm yoktu biz anlaşamadık demeye,,geri dönüp memlekete gitmeye ,sonr tarttım biçtim kocmaın normalde sonunu yoktu,sadece bazen anne babasına kapıyı çarpamıyorud bana da sabret diyordu.
sabrın sonu şimdilik selamet ,hepsi utandı yaptıalı için ,ama içlerinden mi bilmem ,
beni kaybettiler, yanalrında yım her ihtiyaçları olduğunda ve duruma gere fazlası iel güler yzülü gelin yanlarında .
ama senin eşin asla vazgeçeçek değil ailesinin huylarını savunmaktan.
ben eğer eşim bana ,sabret ne olur demesydi,sensiz yaşyamayam ,halledeceğim demeseydi ,benim delridğim anlarda ,şu an ayrılırıdm.ama ağlardım yalnız kalınca ,kesin annemim babamın yanına dönemem, ben burada istanbulda kalırım
ne bileyim çok saçma aslında,herkesin başıan bri şeyelr gelebilir, bunu anlamayacak adamalrı ciddiye almamak kendi yolunu çizmek laızm.
allah sana güç kuvvet versinya kocan sana dönsün ,yada sen ailene dön bebeğim
sancılı geceleri , gece uyandığında bunalra sebeb sensiz diyerek o uyurlen kocanı öldürme planalrı yapardım ben.o yüzden anlıyorum seni.
dağınık yazdım belki ama toparlayamadım.
allah yar ve yardımcın olsun.

daha okurken sinir oldum ya nasıl böyle haksızlık yapılır sana. sakın kendini ve aileni ayak altına verme. sanırım ekonomik özgürlüğünde var hiiiiiiç eyvallah etme. hiçbirine ne kocana ne o ailesine. hiçbir mecburiyetin yok. yürümüyosa ip inceldiği yerden kopar ve kaybeden onlar olur.

gercekten cok ama cok uzuldum canım benım ya bunlar bır ınsana hak olamaz bence daha fazla bu acıyı kendıne yasatma annen bıle solemıs daha ne beklıyosun demekten kendımı alamıyorum bosanda defolsun gıtsın pek kıymetlı annecıgı ve babacıgıyla otursun

evlilikte huzurlu olmak bu kadar zor mu senağlama hepmi kadına düşer,yıkılanı toplamak,kırılanı yapıştırmak,fedakarlıkta bulunmak,alttan almak senağlama

malesef canım sonra kendileri hiç birşey yapmamışlar gibi yağ üzerine çıkıyorlar
ah ah seni iyi anlıyabiliyorum tatlım
allah eşinin körleşen gözlerini acsın
açilaçak ama işte yıpranan biz kadınlar oluyoruz
rabbim istediğin gibi bi bayram geçirmeni nasip etsin
hayırlı bayramlar arkadaşım:teselli:

ya nasıl ya nası eve gelmıo gunlerdır.onun için zaten bıtmış bı EVliligi senmı ayakta tutcaksın.bitmiş dıorum cunkı adam evının yolunu untmuş,nası yalnız bırakabılıo senı,amacı bayrama kadar sessız kalıp senı aılesıne goturmek.çocuk yapmadıgına gore var demekkı senınde düşüncelerın.eger aılen arkanda deılse senın içinde zordur,herseyı bırakıp gıtmek,neden istemedıgın seylere surukluo,neden herseyı zorla yaptırıo.neden boyun egdıro,bırtek senmı sevıosun,o neden senın için bişeyler yapmıo.ve neden EVE gelmıo.korktugun cekındıgın bıseylermı var.aılenden uzaklaştırmaya calışmasıda oraya donmemen için...nolursa olsun her zamn GİDEBILECEGINI bilsin. cok uzuldum cok sınırlendım.bnde 2 yıllık evlıyım,eger bastan bnde sessız kalsaydım aynısı olcaktı emınım.cunkı esımın ve aılesının yasamtarzlarını ogrendım.ama her zamn kısasa kısas yaptım.bnm yaptıklarımı kendı aılem bıle onaylamıo byle davranma yapma dıolar ama evlılık byle yuruo kesınlıkle...bnm aılem arkamda deıl,donecek olsam bılmem nası karsılarlar.ama hiçbi zamn esıme bellı etmedım.her an gıdebıecegımı bılsın.sadce onun için yasamadıgımı bılsın...bıras uzun oldu ama cok uzuldum yaaaaaaaaaa.allah sabır versn

Allah sabrını ve sıze cesaretını versın ınsallah... ben ıyı gıden bı ılıskıye ortada hıcbısey yokken, hayırlısı deılse bıtsın dıe dua etmıstım, meğersem evlendıgım zaman bı canavarla karsılasacakmısım, o kıbar cocuk gıttı yerıne canavar facıa bırı geldı, evlensem emınımkı doverdı, 1,5 senedır tanıdıgım ınsan nerde , o nerdeymiş... lütfen Allaha'a dogru olan şeyi yapmanız için gereklı cesaretı gucu vermesı ıcın dua edın, yanı kurtarılan evlılıkler bızım zamanımız evlılıklerı değil, kuzenlerımde 10 küsür yıldır evlıler daha yenı huzura erdıler ama ben sağlığımdan genclıgımden olduktan sonra dıye hayıflanıyor, bana ogut verıyor bastan ne gorursen o muhakkak aynen devam edecektır dıyor, bılmıyorum benı hayat kendı aılemızden , kuzenlerımden , burdakı konulardan dolayı ınsanların degısmeyecegıne ınandırdı... sızın ıcınde dua edecegım, oncelıkle hayırlısı deılse eşiniz sizin için kalbınızdekı sevgısı sılınsın ve cesaret guc gelsın sıze, aılenızın oldugu sehıre tayın yaptırma sansınız yok mu?

:1no2:diotima böyle bu kadar umutsuz olma artık lütfen aaaaaaaaa sen kendini toplaki herşeyi yoluna koysın mutlaka vardır bir çıkar yolu bu kadar içine alma sıkıntıyı lütfen kendine yazık sağlığında bozulur böyle giderse burdaki yazdıklarına bakınca bu yazıyı yazarkende ağlıyosun sen ağlama artık bu kadar umutsuzlukla yaşanmazki umut olmayınca hiç birşey olmaz sakın unutma herşey yoluna girecek eminim inş bayra umduğundan daha güzel geçer kardeşimyerimsenibenAMA ARTIK AĞLAMA BAK BU ÇİÇEKLER SENİN GÜL YÜZÜN İÇİN a.s.a.s.a.s.

tatlısıyla,acısıyla bu bayramda gecti gitti bayram süresince hasta yattım,belliydi böyle olacagı,kendimi öyle sıktımki eşim ailesinin yanına gitti,bende 2 saat uzagımdaki kuzenime gittim 2-3 günlüğüne buruk bir bayramdı benim için.dün döndü eşim.cok neseli,bayram anılarını anlatıp duruyo bende kabuğumda sabırla bekleyip,allah'tan hayırlısını diliyorum :Saruboceq:herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun a.s. yorumlarınız ve desteğiniz için cok tesekkürler :1hug:

Canım yazını okuyunca sinir küpüne döndüm resmen. Nasıl anne-baba bunlar anlamıyorum ya...
Anne-babanın görevi yapıcı olmak olmalı, yıkıcı olmak değil...
Sana sabırlar diliyorum arkadaşım...

valla canim tek tavsiyem ,eger cocugun yoksa sakinnn ama sakinnn cocuk yapma simdi..Onlar senin cocugunu bile elinden alirlar,.,,,Cok ama cok iyi düsün...

Canım çok üzüldüm inanki..Byle insanlarda var demekki tabi senin gibi sabırlı davrananlarda varmış doğal olarak..senin bütün iyi niyetlerini suistimal ediyo eşin..onun ailesi tabikide önemli ama seninki aile değilmi canım? senin anneninki can değilmi? sen bi ananın kuzusu değilmisin? bu ne bencillik ne saygısızlık böyle..Baban bile iyi niyet göstermiş seni almaya geldiğinde..ne kadar ağır ne kadar hoş bi davranış...yuva yıkmak kurmak kadar kolay değil..olmamalıda..ama bazen sabır taşı olsa çatlar demek geliyo insanın içinden.evlenmeden kimse kimseyi tanıyamıyo işte..istersen 10 sene çık; illa gireceksin bi çatı altına anlamak görmek için..Ölene kadar değişimini bitirmeyen tek varlık insanoğlu..yaşadığı tek bi olay bile bi anda tanımadığınız bi insana dönüştürüveriyo insanı.eşinde de öle bi değişim var.Tercih yaptığında kendi beyninde anne babası ağır basmış kendi yuvasından...Biraz daha sabret canım.belki oda böyle bi dönem geçiriyodur.zamanla orta yolu bulunur belki...Annene babanada çok hissettirme huzursuzluğunu..Allah yardımcın olsun..inşallah istediğin gibi olur hayatın

ALLAHIM hepimize sabırlar versin,haksızlıklara dayanma gücü versin.bir zamanlar sevdiğimiz insan bumu? diye sormak ne zordur tanıyamamak yada hiç tanımamış olmak.arkadaşım hiç üzülme inan herşey yoluna grer hoş ben sana nasihat verecek durumda deilim inan senden kat ve kat kötü durumdayım ama gene söylemek istiyorum.bu hayatta insanın kendinden başka güvenecek kimsesi yok tekiz bu hayatta ve ne yaparsan kendine yaparsın.inşallah iyi haberlerini alırız burdan

Allahım nasıl bir aile bu elime düşseler boğarım kayınvalideni ve kayınpederini
Çok üzüldüm Allahım sana sabır versin herşey yoluna girer ve çok mutlu olursun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…