Arsız teyzeler

Sinir oluyorum bir ortama girince konuşmak için çabalayanlardan. Hayır yani suratdan da belli zaten konuşmaya ne kadar istekli! olduğumuz.
Kadın kendi kaşınmış zaten. İyi demişsin boşver.

Geçen gün de benim başıma geldi. Sağlık ocağına bebeğimi götürdüm. Bir kızın çığlığından korktu çocuk cıyak cıyak ağlıyor. Ortalık çocuk sesinden inliyor. Ben kucağımda sakinleştirmeye çalışıyorum kadının biri gülerek ısrarla güneş alerjisinden, cildinin nasıl kabardığından bahsediyor. Arkamı dönerek dolaşıyorum, hıhı deyip geçiyorum o hala arkamdan konuşmaya çalışıyor. Yahu illa banane be kadın diye bağıralım mı?

İlk konusmaya basladiginda demeniz gerekiyordu evliyim ben diye. Gozune kestirmis cunku susmayacagi belli. Terslemenizi dogru bulmadim
Niye cevap vermem gerekiyor ?
Oraya sohbet muhabbete gitmedim
Bes cayi degil
Insanlari her sordugunu cevaplamak gibi bir zorundaligim mi var ?
Ben zaten tinlamadim kalkip gittim
Bunun uzerine onun tekrar ustelemesi yanlis
Parmagimdada yuzugum var .
Bunlari goremeyecek insanin akil seviyesinden suphe ederim ben
Dogru yaptigim konusunda vijdanim sizlamiyor

Sinir oluyorum bir ortama girince konuşmak için çabalayanlardan. Hayır yani suratdan da belli zaten konuşmaya ne kadar istekli! olduğumuz.
Kadın kendi kaşınmış zaten. İyi demişsin boşver.

Geçen gün de benim başıma geldi. Sağlık ocağına bebeğimi götürdüm. Bir kızın çığlığından korktu çocuk cıyak cıyak ağlıyor. Ortalık çocuk sesinden inliyor. Ben kucağımda sakinleştirmeye çalışıyorum kadının biri gülerek ısrarla güneş alerjisinden, cildinin nasıl kabardığından bahsediyor. Arkamı dönerek dolaşıyorum, hıhı deyip geçiyorum o hala arkamdan konuşmaya çalışıyor. Yahu illa banane be kadın diye bağıralım mı?
Aynen oyle sohbet muhabbet yeriymis gibi
Cevap vermedim iste dimi daha ne usteliyosun pesime takiliyosun

Ben teyzeyi çok tatlı buldum aslında,tipik eski kafa teyzelerden,hastaneye gelip kız bakıyor:KK48:Ben olsam evliyim ben teyze der güler geçerdim.

Boşver işte ne güzel aslında sana iltifat etmiş ,yaşından daha genç görünüyorsun ve güzelsin demek ki:KK66:
E tamam oraya kadar olur diyelim
Seni kim hamile birakti dedi
Bu uslup dogru degil

Yazık üzüldüm teyzeye :) mutlaka rahatsız olmuşsundur ama kıyamadım ben genede, teyzecim ben evliyim derdim, üstüne söylediklerini de takmazdım ben olsam

Yazık üzüldüm teyzeye :) mutlaka rahatsız olmuşsundur ama kıyamadım ben genede, teyzecim ben evliyim derdim, üstüne söylediklerini de takmazdım ben olsam
Brn hic uzulmedim
Herseyim gectim seni kim hamile birakti dedi
Hayir yani kendi kendime ureyemeyicegime gore

Niye cevap vermem gerekiyor ?
Oraya sohbet muhabbete gitmedim
Bes cayi degil
Insanlari her sordugunu cevaplamak gibi bir zorundaligim mi var ?
Ben zaten tinlamadim kalkip gittim
Bunun uzerine onun tekrar ustelemesi yanlis
Parmagimdada yuzugum var .
Bunlari goremeyecek insanin akil seviyesinden suphe ederim ben
Dogru yaptigim konusunda vijdanim sizlamiyor
Her sordugunu cevaplama gibi bi zorunlulugunuz yoksa terslemeye de hakkiniz yok demektir.
Cevapsiz kalinca bekar sanmis zorluyor. Bu teyzelere aliskin degil misiniz, tersleyince ne olacak yani. Sizde yaslanacaksiniz haberiniz olsun

Her sordugunu cevaplama gibi bi zorunlulugunuz yoksa terslemeye de hakkiniz yok demektir.
Cevapsiz kalinca bekar sanmis zorluyor. Bu teyzelere aliskin degil misiniz, tersleyince ne olacak yani. Sizde yaslanacaksiniz haberiniz olsun

Birinin size " seni kim hamile birakti " gibi bir uslubu varsa terslenmeyede hakki var demektir .

Evli olayim olmayayim .
Cevap vermemissem kacmissam ikinciye ustelemenin anlami olmadigini dusunuyorum .

Ya da madem cocuk gibi gorunuyorum neden oglunu bana kakalamaya calisiyorsun ?

Haklisin okey . Biz yasli olmadik ama onlar genc oldu .
Ve ben üslup denilen şeyin yaşla başla ilgisi olmadigini dusunenlerdenim .

Evet sübyancılar ne sandın? Aynı zamanda fesatlar da. Ben 17 yaşımda kadın doğuma gittiğimde öğrenciydim bir başıma, doktor ameliyat olman gerek dedi ben ağlamaklı halimle doktor doktor gezerken onların sanki hamile kalıp gelmişim gibi aşağılayan bakışlarına şahit oldum. hamile misin sorularına muhattap oldum. Ne de olsa üniversite öğrencisi olduğum belli oluyordu ve onların zihniyetinde okuyan kızların böyle bi imajı var. Evli teyzemi gelip kv sinden istemişler yaa ötesi var mı??

Evet sübyancılar ne sandın? Aynı zamanda fesatlar da. Ben 17 yaşımda kadın doğuma gittiğimde öğrenciydim bir başıma, doktor ameliyat olman gerek dedi ben ağlamaklı halimle doktor doktor gezerken onların sanki hamile kalıp gelmişim gibi aşağılayan bakışlarına şahit oldum. hamile misin sorularına muhattap oldum. Ne de olsa üniversite öğrencisi olduğum belli oluyordu ve onların zihniyetinde okuyan kızların böyle bi imajı var. Evli teyzemi gelip kv sinden istemişler yaa ötesi var mı??
Abarttigimi soyleyenler var .
Niye evliyim dememisim terslemek yerine .
Yahu ben kanamam var diyip gitmisim oraya koltugumda beklerken aklimdan binbirturlu sey geciyor benim canim burnumda zaten .
Kotu birsey yapmadim .
Herseyin ustune seni kim hamile birakti dedi .
Yasli basliymis
Iyi ya daha tartarak konusmasi gerekmez mi ?

Ben teyzeyi çok tatlı buldum aslında,tipik eski kafa teyzelerden,hastaneye gelip kız bakıyor:KK48:Ben olsam evliyim ben teyze der güler geçerdim.

Boşver işte ne güzel aslında sana iltifat etmiş ,yaşından daha genç görünüyorsun ve güzelsin demek ki:KK66:
Hastaneye gelip kız bakmak için kadın doğum yanlış bi bölüm değil mi ne biliyim mesela dahiliyeye gitsin göze gitsin

Hastaneye gelip kız bakmak için kadın doğum yanlış bi bölüm değil mi ne biliyim mesela dahiliyeye gitsin göze gitsin
Bencede
Yanlis yaptigimi soyleyenler var . Neden terslemisim yazikmis.
Kanamam var
Belki dusuk yapiyorum o gelmis basimda bit bit
Ben dunyadan kopmusum zaten
Hala gelip ustelemesi vs .
Kslkipta 90 yasinda ki birini terslrmedim
Varsa yoksa 50 55 falandi
Bilsin uslubunu banane degilmi

Abarttigimi soyleyenler var .
Niye evliyim dememisim terslemek yerine .
Yahu ben kanamam var diyip gitmisim oraya koltugumda beklerken aklimdan binbirturlu sey geciyor benim canim burnumda zaten .
Kotu birsey yapmadim .
Herseyin ustune seni kim hamile birakti dedi .
Yasli basliymis
Iyi ya daha tartarak konusmasi gerekmez mi ?
Valla ben net net bi insanım yaşa başa bakmam akıl yaşta değil baştadır. İşlerine gelince görmüş geçirmiş, fikrine danışılması gereken insanlar oluyorlar işlerine gelmeyince yaşlı.. Oturaklı olmaları lafları ölçüp biçmeleri gerekir seni kim hamile bıraktı demenin Türkçesi çocuğu kimden peydahladındır. Benim bu zihniyete tahammülüm yok. Bir kadın kimden hamile kalır afedersiniz babasından değil heralde kocasından. Ama onun öğrenmek istediği şey küçük gösteriyorsun ya acaba sevgilinden mi?

Valla ben net net bi insanım yaşa başa bakmam akıl yaşta değil baştadır. İşlerine gelince görmüş geçirmiş, fikrine danışılması gereken insanlar oluyorlar işlerine gelmeyince yaşlı.. Oturaklı olmaları lafları ölçüp biçmeleri gerekir seni kim hamile bıraktı demenin Türkçesi çocuğu kimden peydahladındır. Benim bu zihniyete tahammülüm yok. Bir kadın kimden hamile kalır afedersiniz babasından değil heralde kocasından. Ama onun öğrenmek istediği şey küçük gösteriyorsun ya acaba sevgilinden mi?
Evet evliyim diyorum
Kim hamile birakti diyor .
Yani kadin olaya bu sex yapmis olarak bakiyor sadece .

X