Arkadaşlık 💔

Dost yok arkadaslık var
Kımseye dostum demem dostta olamam bı yerde işin ıcıne kendı hesapların gırıyor cunku.

Ay her gün görüşme düzeninden geldiğimiz nokta yılda bir işte. Zor ama alışıyor insan.

Doğru çok samimiyet çıkar getiriyor olabilir
Oyle demek ıstemedım
Kendi hesaplarımızdan kastım şu.
Mesela ben yorgunum dostsam eger yorgunda olsam derdine koşmam lazım
E ama cok yorgunum ben, once ben yani kusura bakmasın

Cocugunun dogum gunu dıyelım dostum ya başı çekmem gerekiyor bunu gerektirir evet.
Cıkıp gıdemem cocugumun uyku saatini osunu busunu dusunurüm

Ve bunu ben degıl herkes yapıyor
Demek ki neymıs dostluk yokmus
Vakıt gecırmelik ilişkiler içerisindeyiz arkadasız sadece.

Dost olmak aile gibi olmayı gerektirir.
Mümkün gormuyorum
Yoo dostum var diyende samimiyetsiz geliyor kocası o kadına güzel Bi araba alsa çatır çatır çatlarsın, ama yine dostum da dostum

Hıhı dostsun.

Bir kaç gün önce açmış olduğum konu..
Bugünler insanların arkadaşlıklarını sorguladığı günler sanırım.

Benim buradaki yorumlardan sonra yaptığım çıkarımlar:

1) Aile, keyif, hayat telaşı önceliklidir. Geçmişi, dostluğu bilmem ne salla. Arkadaş için tavize gerek yok. Denk gelirse görüşülür. Görüşmeye görüşmeye bitecekse de biter gider sıkıntı değil.

2) Ara sor, yalandan "ay keşkee" de ama zorlama. Şartları zorlamaya gerek yok. Karşındaki sana yüksek ihtimal ayıp olmasın diye "Beklesen, görüşebilsek.." diyordur. Senden beklediği cevap yaa iş güç var nasip değilmiş cevabı..

Yani lafta samimisin, ama aslında değilsin. Çok değerlisin ama olmasa da olur gibisin anla işte.

Ben de anlayıp sindirmeye çalışıyorum:)

Çok haklısın şimdi eşler çocuklar girmedi bende işin içine . mesela sözü nişanı kınası bekarlığa vedası düğünü kac davet oldu hepsine gitmek zorunda kalıyorum! bahane de olmuyor çoluk yok çocuk yok iş saati değilse bı de etkinlik saati sıçtın.. bunlarda yorucu şeyler haklısın aslına bakarsan. ama şimdi koparsak ben yaptigim iyilikleri de cebime koyup yol alacağım taktigim ceyrekler gramlar ziyan olacak onlarin tuzu kuru tabi benle işleri bitti

Yolunu ayırmasan da onlara taktıgın altınlara sen yıne umut baglama
O vakit gelınce takmamak ıcın onlar sana bye bye diyebılırler.

Oyle olacak demıyorum ama kuvvetle muhtemel

Ay konuyu görmemişim direk daldım bende konu açarak okuyacağım yorumları . Çok güzel özet geçmişsin hepsinin çıktısını alıp panoya asmalık bı de yaptığım yatırımdan vazgecmek oluyor durduk yere yukarda yazdım belki çoğu benim düğünüme nişanıma gelmeye tenezzül bile etmeyecek işte o zaman tamamen biterler. Ben bu arkadaşlığa daha fazla emek vermiş gibi hissediyorum özellikle evli çocuklu arkadaşların 40 cesit davetine katıldim

Biraz utanma duyguları var ise eğer borçlarını bir şekilde ulastirirlar sana diye düşünüyorum.
Ben mesela arkadaşlık kavramına küsüm resmen şuan. Ama borçlarımı ulaştırmak adına görüşeceğim gorusemediklerimden adres isteyip kargo ile göndereceğim çeyreğini.
Sonra da hakettiğim ilgiyi göremediklerimin üzerine çizik atacağım. Nasıl olsa alacak verecek kalmayacak.

Yolunu ayırmasan da onlara taktıgın altınlara sen yıne umut baglama
O vakit gelınce takmamak ıcın onlar sana bye bye diyebılırler.

Oyle olacak demıyorum ama kuvvetle muhtemel
Olabilir valla ne diyim benim başıma gelir o an tamamen biter işte arkadaşlık falan kalmaz. Şimdi boyle hesap tutuyo gibi oldu ama hayatın gerçekleri. 30+ olunca envai çeşit davet gördüm vallaha doydum o işlere

Olabilir valla ne diyim benim başıma gelir o an tamamen biter işte arkadaşlık falan kalmaz. Şimdi boyle hesap tutuyo gibi oldu ama hayatın gerçekleri. 30+ olunca envai çeşit davet gördüm vallaha doydum o işlere
İşte bakın dostluk yokmus hesap tutmak tabi ki bu.
Ve dogruda Bi yol.
Aıle degılsin cunku, bağış kuruluşu da degılsın

Öyle ya kimseye borçlu olmaya gerek yok bende arkadaşımın eşyaları vardı mesela kargo ile gönderdim..

: sadece buluşacağınız zaman grupta konuşulması buluşma bitince iletisiminde bitmesi normal mi (eski arkadaş grubu)
ben de sizin sorularınızı sürekli sorguluyorum. İnsanların beni sonradan ekledikleri kendi aralarında samimi oldukları “core grup” “canımlar” :) gibi WhatsApp grupları var. Bu core grupa 3-4 ay hiç kimse hiç bir şey yazmadı mesela ne kadar core ise. Sonra biri bir şey yazdı bir diğerinin taşınması ile ilgili, soru sorulan çok genel bir cevap verdi 2 gün sonra. Soru soran da taşınacaktı hiç demedi bile senin taşınma ne alemde diye. Bana göre son derece nezaket ve samimiyetten uzak. Ama onlar birbirlerini “core” görüyorlar. Ben de anlamaya çalışıyorum insanları, benim nasıl davranmam gerektiğini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…