Arkadaşlık 💔

Kulubun1uyesi

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2023
502
210
Sorularım: sadece buluşacağınız zaman grupta konuşulması buluşma bitince iletisiminde bitmesi normal mi (eski arkadaş grubu)
Sürekli olarak bulusmalarda bekletilen taraf olmak( farklı farklı kişiler ) tarafından ve bunun bende yarattigi rahatsizligi dile getirmem tadımın kaçması ? Trafikse bana da trafik var
Sen mesaj yazmadığın sürece merak edilmemek! yaz tatili memlekete dönen arkadaşlardan bulusma konusunda beklentiye girmem anormal mi gerçekten arkadaş isek ne kadar sık iletişim kurmalıyız gorusmeliyiz bilemiyorum.
Sadece tatile falan çıktığında story görüp hemen napiyosun diye mesaj atılıyor oluşu normal mi mesela.
En en yakın arkadaşımla 3 yıldır uzaktayiz onunla da mesafe sebebiyle aramızdan sular akıyor gibi oldu. Ayy bilemiyorum
Gerçekten dost var mı biz mi kendimizi avutuyoruz her şey çıkar mı yoksa alışkanlık mi ? zaman öldürmek mi.
Dipnot: yeni arkadaşım yok genelde 10 15 20 yıllık lise üniversite arkadaşlarım en dip not: biten yakın arkadaşligimin sayısı kalandan büyük diyebilirim..

Arkadaşlıklar hep gelip geçici,ben öyle görüyorum,bir dönem hayatımıza giriyorlar,olması gerektiği için,sonra çıkıyorlar,ya sebepli ya sebepsiz

Çok anlam yüklemeyin,çok fazla irdelemeyin,iş çevresi vs derken sürekli yeni birileri oluyor hayatımızda.
Geçmişten günüme kalan tek 2 dostum var.
Onlarlada arada bir görüşüyoruz

Bu aralar ben de benzer soruların cevaplarını düşünüyorum. Ama şuna karar verdim. Benim arkadaşlık anlayışım ile arkadaşlarımın ki uyuşmuyor. Benim de sizin gibi birbirimizi soralım talebim var. Tabii ki 7/24 konuşalım demiyorum ama en azından birbirimizden haberimiz olsun kafasındayım. Arkadaşlarıma baktığımda daha yüzeysel bir arkadaşlık peşindeler. Ben de saldım onları, onların bana davrandığı şekilde davranıyorum. Bu seferde zorlarına gidiyor.
Gerçek dost elbette var. Ama bulmak zor.

Şehir değişikliğinden sonra mesafe girer ancak gerçek bir samimiyet varsa belli dönemlerde aynı şehre denk düşünce aranıp sorulur. Kısaca memlekete döndüğünüzü bilen arkadaş bir yazar eder. Hep böyle oldu ben de memleketten ayrıldım ancak her döndüğümde iki çok yakın arkadaşım kaldı orda onlar hep yazarlar. Ankarada istanbulda yakın arkadaşlarım var onlar da ya bizim şehre tatile geldiklerinde uğrarlar ya da biz bir şekilde ankaraya falan gittiğimizde görüşürüz. İkimizin de memlekette aynı zaman diliminde denk gelmesi biraz imkansız ancak olduğunda da fırsat kaçırılmaz. Arkadaşlık dediğimiz şey sürekli konuşmayı gerektirmemeli ancak zaman girse de tekrar denk gelindiğinde eski samimiyette devam edilebilmeli böyle olmuyorsa gelip geçici bir şey olduğunu anlarsınız.

Ben olması gerekenin bu olduğunu düşünüyorum. Belki farklı olarak sizden . Lise arkadaşlarımız ile grubumuz hala var ama iletişim genelde dediğiniz gibi durumda paylaştıkları fotoğraf üzerine dönüyor doğum günü tatil vs. Ayşe yılda bir ararız birbirimizi diğerleri de aynı şekilde yeni arkadaşlarla da sürekli buluşma olmuyor.herkesin bir yerden sonra kendi hayatı ve kosturmacasi oluyor. Zaman ayırmak da ayrı bir problem. Lise ve üniversite deki arkadasliklar hiç bir zaman olmuyor bence ileriki zamanlarda. Hayat da bunu getiriyor.

Haklısınız .. iş arkadaşlığı da iş bitince bitiyor zaten

Maalesef herkesin arkadaşlık anlayışı farklı canım ya. Beklentilerin normal ama onlar öyle insanlar olmayabilir. Ha başkaları ile öylelerse o zaman sana değer vermiyorlardır.
Evet arkadaşlık anlayışı zamanla da değişiyor sanırım evlenenler çocuğu olanlar başka şehirde olanlar derken . Eskiden sürekli konuştuğun kişi bir anda azalarak çıkıyor hayatindab

Evet lise en uzun süren arkadaşlıklarım sanırım benimde. Üniversitede çoğunlukla bitti herkes bir yere dağıldı . Sağlıklı mı bilmiyorum olması gereken de olabilir . Benim de çok vaktim yok ama bekarım bekar olanlarla bile az görüşüyoruz

Evlenip çocuk okuduktan sonra o çok daha aza iniyor hele ki herkes çalışıyorsa

Evet sen yapınca zorlarina gidiyor değil mi :) mesela çok eski bir arkadaşıma kırıldım hala yazmıyor 2 ay oldu nerdeyse bıraksan kopacak ha kopmaz belki yine körler sağırlar birbirini ağırlar misali. Onun dışında En yakın arkadaşım ankaradayken her hafta mutlaka görüşüyorduk şuan o da yok , telefonla varlığı da güzel ama naparsan yap olmaz yılda 3 4 kere zorlarsak anca gorusebiliriz artık :) bende bilemiyorum düşündürücü ..

Haklısınız bende mesela onlar Ankara'ya geldiğinde arasın görüşelim desinler istiyorum. Biliyorum geldiklerini burada olduklarını. Alıştım zaten ama insan o eski arkadaşlıklarını da özlüyor. :) herkes aynı seviyedeyken ne güzeldi herkes aynı sinava hazırlanıyordu ne bileyim okuyordu parasizdi boncuk gibi dağıldık

Yılda 3-4 görebilsem ben herhalde ahiretliğim bunlar derdim Benim de biri ortaokuldan ikisi liseden üçü üniden diye diye yılları devirdik. Yılda bir görebiliyorum artık ancak fark ettim ki şu an ayda iki üç kez konuşuyoruz telefonda. Bir ay ful ben arıyorum mesela diğerleri yoğun oluyor iki ay ben yoğun olduğumda onlar arıyorlar her şey karşılıklı.

Her hafta görüşünce yılda 3 4 beni zorluyor ama alışıyorum üzülüyorum sadece evet aramak lazım bende telefon kullanma özürlüyüm mesajlaşma okey de. Vala evliyseniz çocuk varsa normal ben bekarım bakıyorum bekar olanlarda bile iş bitmis yaz bitti tatil sözü vardı birinin ses yok oraya gidelim buraya gidelim diyip diyip

+ sonsuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…