Arkadaşlığımı bitirmeli miyim? yardım..

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.655
17.306
27
Selam hanımlar
Benim 4 yıllık bir arkadaşım var son sevgilimle beni o tanıştırmıştı o kişiyle de yakın arkadaşlardı ben pek kolay sevebilen biri değilim ama tanıştırdığı kişiye kanım ısındı ve sevgili olduk başlarda her şey çok güzeldi bir arkadaş grubumuz vardı benim sevgilimin ve arkadaşımın arkadaşlarından oluşan ve her gün buluşur ederdik eğleniyoduk baya. Son zamanlarda sevgilim baya garip tavırlar sergilemeye başlamıştı soğuk davranıyordu falan tipik ayrılmak isteyen erkek davranışları..sabrettim elimden geleni yaptım baktım olmayacak ben ayrıldım. Sonra grubumuz dağıldı ben kendi arkadaşlarımla takılmaya başladım ama bu dört yıllık arkadaşımla da halen her gün görüşüyorduk haftanın üç günü benleyse diğer üç günü de eski sevgilimleydi. Şöyle bir detay vereyim ki biz sevgiliyken bazen arkadaşımla sevgilimin yakınlığından çok rahatsız oluyordum aralarında bir şey olmayacağını biliyordum ama yalnız kalamıyorduk sürekli arkadaşım zırt pırt arayıp gelmek istiyodu falan ama bizi o tanıştırdığı için pek sesimi çıkarmamaya gayret ediyordum. Neyse ayrıldıktan sonra eski sevgilimle baya olay yaşadık çok kez kavga ettik onun soğuk davranışları ve eskisi gibi sevemediğini söylediği için ayrılmamıza rağmen bu arkadaş aracılığıyla instagrama attığım fotodan tutun kimle oturduğuma kadar karışmaya çalışıyordu. Aradan aylar geçti eski sevgilimle tüm irtibatım kesildi 4 yıllık arkadaşımla da küstüler bir sebepten dolayı geçen gün bu arkadaşım bana insta şifresini verdi bir şeye bakmam için ben de girdim mesajlar bölümünde eski sevgilime aylar önce konuşmaları duruyodu baktım ve şok oldum benle ayrıldıktan bir hafta sonra sadece ismen bildiğimiz -eski sevgilimin de sadece ismen bildiği- dört yıllık arkadaşımın bir arkadaşı hakkında plan kurmuşlar kıza alkol içirtip sarhoş edip sevişmek. Ve ben bu sırada 4 yıllık arkadaşımın omzunda ağlıyordum her gün o da bana sizin yollarınız tekrar kesişecek gibi şeyler söylüyordu. konuşmaları biraz daha okudum sürekli başka kızlar hakkında bel altı muhabbetler vardı arkadaşım da ayrılık sonrası boşluk yaşıyorsun demiş eski sevgilim de evet ciddi bir ilişkim vardı ama kastığıma değmezmiş yaşayıp geçicem tarzı bi şey yazmış arkadaşım da bence de yaşa geç öylesi daha iyi tarzı şeyler söylemiş sanki ne kadar acı çektiğimi bilmezmiş gibi onun saçma sapan emellerini destekleyip buna alet olmuş benimle yaşadığı ufak bi tartışmayı gidip ona anlatmış sanki iyi bir iş yapmış gibi bak ben senin tarafındayım der gibi eski sevgilim de iyice düşman olurum tarzı şeyler söylemiş. şimdi ben bu kızla halen arkadaşım şu sıralar sevgilisiyle ayrıldı ve benden hep destek bekliyor ama bunları okuduktan sonra içimden gelmiyor midem bulandı resmen nasıl böyle şeyler yapar aklım almıyor oğlanla küs oldukları için şimdi de onu kötülüyor falan sizce arkadaşlığımı bitirmeli miyim gördüklerini yüzüne vurmalı mıyım??

Hala bitirmeli miyim diye soruyor musunuz? Mideniz alacak mı böyle biriyle arkadaş kalmayı?
Size arkanızdan yaptıkları ayrı, o diğer kız için kurdukları plan ayrı. İğrenç biriymiş.
onunla benle olduğundan bir tık daha yakındı ama ayrılığımızda beni haklı bulduğu halde beni suçlar gibi davranmış onun iğrençliklerine alet olmuş oğlanda bunu kullanmak istemiş sırf kız bulsun benden haber alsın vb..

okumamın sebebi bu kişiyle ilgili hep şüphelerim vardı ama kanıtlayamıyordum o bahsettikleri kızın eski sevgilimle ayık kafayla bir şey yaşamayacağını ikisi de bildiği için eski sevgilim böyle bir plan kurmuş ama arkadaşım terslememiş sadece gülmüş ben onun omzunda ağlarken o eski sevgilimin konuştuğu kızlar hakkında yorum yapıp ay bu olmaz diğeri daha iyi gibi saçma sapan yorumlar yapmış

Al bir de buradan yak.

Dostumun dostu, düşmanımdır, sen nasıl sevgili olmuşsun

Neyse kader kısmet diyelim.

Arkadaşlığı bitir,
Eski sevgiliyle irtibatı kes.
Ayağın takıldı yere düştün,
Kalk,
Tacını düzelt
Ve devam yürü.

Yeni sayfa, yeni arkadaşlıklar.

Ben 20 yıllık arkadaşlığı bitiren biriyim ahey..

şimdi o arkadaşım eski sevgilisi bir kızı takip etti diye ağlayıp sızlıyor bunu bana nasıl yapar ilişkimize hiç mi saygısı yoktu falan diyor yani yanlış olduğunun farkında ama bana yapılırken hiç umrunda bile olmamış.. benden destek bekliyor sürekli eminim yaptıklarını yüzüne vursam gıcıklığına eski sevgilimle barışıp arkamdan iş çevirir

Ben olsam hemen yüzleşir ve tüm iletisimimi keserdim kendi pisliklerinde bogulsunlar

Valla kazdıkları kuyuya kendileri düşer, istedikleri kadar iş çevirsinler arkandan, boşver, eminim doğru kararı vereceksindir.

Size kötü gelen insanları neden hayatınızda tutmaya devam ediyorsunuz ki? Çıkarabilme imkanınız varsa çıkaracaksınız ki böyle bir imkanınız var.

Yarın sizin başka bir hayatınız olsa ya da kötü bir anınızda ona gitseniz onları eski sevgilinize anlatmayacağını bilebilir misiniz? Aynı planları sizin için yaptılar belki? Bunlardan haberiniz var mı? Uzak durun öyle insanlardan. Yokluğu varlığından daha az canınızı yakar.

benimle alakalı konuşmaları da okudum öyle bi şey yoktu eski sevgilimle küsler şuan ama eminim ki ben bunları ortaya döksem çocukla barışıp arkamdan iş çevirir zaten oğlana aşırı takıktı gereksiz bir sevgisi vardı anlam veremiyordum

Hâlâ bitiremedin yaniiii!!

Yol yakınken uzaklaşın öyle bir insandan. Allah karşınıza güzel düşünceli, size değer veren insanlar çıkarsın.

Çok kurnazmış. O mesajları görmenizi istemiş bence.

Bence hicbir sey soylemeden araya mesafe koy. Ne bicim bi kizmis ya yuz goz olmamalisin bence. Ortaya doksen ne olacak ki yine seni mesgul edecek moralini bozacak seyler yapar. Sessiz sedasiz uzaklas

Siz saf mısınız acaba? Bir insan kolay kolay nasıl şifre versin? Afedersiniz düşünemediniz mi bunu? Apaçık mesajları nasıl gösterebilirim diye size bir plan kurarak bu yöntemi denemiş ve ulaşmış. Sizde oturup düşünüyorsunuz.

Okudunuz kimin ne olduğunu anladınız hala bunu soruyor musunuz? Umarım iyisinizdir. Sessizce yok edin her yerden gereksiz konuşmaya bile girmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…