arkadaşlarım iyi niyetli mi kötü niyetli mi

greengirll

yok başlık falan
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
9.036
9.554
Kızlar benim üniversite yıllarındaki en samimi arkadaşımla zamanında küsmüştük, bir süre görüşmedik, çünkü kendisi o süreçte bana saçma sapan şeyler söylemişti. İşte rüyasında beni görmüş onu aşağılamışım çalışmıyor diye, o da bana demiş ki benim eşim 2 kişilik maaş alıyor vs vs, zor bir bebeği vardı ve eşiyle sorunları vardı, annesi ile hep sorunluydu eskiden beri biliyordum, kavga etmemiş ama görüşmeyi kesmiştim.

Boşandıktan sonra tekrar görüşmeye başladık, bayağı olgunlaşmış gibi duruyordu, işte 2 çocuğu eşi vs mutlu aile ortamı imajı veriyordu. Beni ısrarla evden alıp beraber dışarı çıkmaya zorladılar, işte çocuklarla ne kadar gezilebilirse tabi ben de çocuklara göz kulak oluyordum çünkü eşi çocuklarla dışarı çıkmak istemiyormuş (bunu sonradan öğrendim). Tabi ben davranışlarından anlıyordum, aralarında sevgi bitmiş, zorla çocuklar yapılmış, baba pek ilgili değil, kadın tüm gün boyu evde, tek başına hiçbir şey yapmıyor, yapamıyor çünkü çocuklar çok sıkıntılı. Tam bir çocuğu büyümüşken diğeri doğmuş, kendini iyice eve kapatmış, asla çalışmak istemiyor, bahane olarak da çocuklar kreşlerde perişan oluyormuş. Oysa çocuklar evde daha hırçın, memnuniyetsiz, kötü beslenen (habire abur cubur yiyorlar) çocuklara dönmüş.

Neyse zamanla ne zaman tek kalsak birbirleri hakkında şikayetlenmeye başladılar, çocuğunun doğumgününe annemi de ısrarla davet etti (önceden ailemle tanışmışlardı), annem iyiniyetli fakat bazen karşı tarafa ters gelecek hareketler yapıyor. Bende uzun süredir gitmiyordum, geçen gittiğimde eşi annenin gelmesini istemiyoruz dedi. Apartmana girip çıkarken de herkes garip garip bakıyor ve sorular soruyor iyice ikirciklendim.

Arkadaşım eşiyle adeta arkadaş gibiymiş, sırf boşanmamak için 2. çocuğu yapmış, adam kızı beğenmiyor kız çok kilolu, adamda zayıf kadın takıntısı var, kıza ısrarla kilo vermesini söylüyor ama kızda ısrarla kek börek vs vs tarzında beslenmeye devam ediyor.

Ay çok yazdım, sanane diyenler olabilir; ama benim asıl derdim şu; niye ısrarla kendi mutsuz hayatlarına beni de davet ediyorlar, kullanıldığımı hissediyorum. Çünkü beraber asla dışarı çıkmıyorlar, ben çocuklarla ilgilenmeye yardımcı oluyorum, çocuklar beni seviyor diye sanki dadı gibi yanlarında götürüyorlar gibi hissediyorum. Adam da kadından bunalmış, al işte oyala şunları modunda gibime geliyor.

Ayrıca arkadaşım kapalı ben açık bir kadınım ama ısrarla bana sen cehennemliksin tarzında nutuklar veriyor. Bir de anneme biz greengirll e koca buluruz tarzında bir şeyler söylemiş ben yokken, annem de kızmış.

Tabi ayni seyler sizi yormuş olabilir ama sene 2019 . Baskalarinin böyle kendi iç islerinin caninizi bu kadar sikmasina izin vermeyin. Keza calisiyormuşsunuz işinizi bahane edip gitmeyebilirsiniz. Gene de allah kolaylik versin. Az yada cok rahatsizlik veren her durum problemdir. Herkesde de etkisi farkli olabilir

Kızlar benim üniversite yıllarındaki en samimi arkadaşımla zamanında küsmüştük, bir süre görüşmedik, çünkü kendisi o süreçte bana saçma sapan şeyler söylemişti. İşte rüyasında beni görmüş onu aşağılamışım çalışmıyor diye, o da bana demiş ki benim eşim 2 kişilik maaş alıyor vs vs, zor bir bebeği vardı ve eşiyle sorunları vardı, annesi ile hep sorunluydu eskiden beri biliyordum, kavga etmemiş ama görüşmeyi kesmiştim.

Boşandıktan sonra tekrar görüşmeye başladık, bayağı olgunlaşmış gibi duruyordu, işte 2 çocuğu eşi vs mutlu aile ortamı imajı veriyordu. Beni ısrarla evden alıp beraber dışarı çıkmaya zorladılar, işte çocuklarla ne kadar gezilebilirse tabi ben de çocuklara göz kulak oluyordum çünkü eşi çocuklarla dışarı çıkmak istemiyormuş (bunu sonradan öğrendim). Tabi ben davranışlarından anlıyordum, aralarında sevgi bitmiş, zorla çocuklar yapılmış, baba pek ilgili değil, kadın tüm gün boyu evde, tek başına hiçbir şey yapmıyor, yapamıyor çünkü çocuklar çok sıkıntılı. Tam bir çocuğu büyümüşken diğeri doğmuş, kendini iyice eve kapatmış, asla çalışmak istemiyor, bahane olarak da çocuklar kreşlerde perişan oluyormuş. Oysa çocuklar evde daha hırçın, memnuniyetsiz, kötü beslenen (habire abur cubur yiyorlar) çocuklara dönmüş.

Neyse zamanla ne zaman tek kalsak birbirleri hakkında şikayetlenmeye başladılar, çocuğunun doğumgününe annemi de ısrarla davet etti (önceden ailemle tanışmışlardı), annem iyiniyetli fakat bazen karşı tarafa ters gelecek hareketler yapıyor. Bende uzun süredir gitmiyordum, geçen gittiğimde eşi annenin gelmesini istemiyoruz dedi. Apartmana girip çıkarken de herkes garip garip bakıyor ve sorular soruyor iyice ikirciklendim.

Arkadaşım eşiyle adeta arkadaş gibiymiş, sırf boşanmamak için 2. çocuğu yapmış, adam kızı beğenmiyor kız çok kilolu, adamda zayıf kadın takıntısı var, kıza ısrarla kilo vermesini söylüyor ama kızda ısrarla kek börek vs vs tarzında beslenmeye devam ediyor.

Ay çok yazdım, sanane diyenler olabilir; ama benim asıl derdim şu; niye ısrarla kendi mutsuz hayatlarına beni de davet ediyorlar, kullanıldığımı hissediyorum. Çünkü beraber asla dışarı çıkmıyorlar, ben çocuklarla ilgilenmeye yardımcı oluyorum, çocuklar beni seviyor diye sanki dadı gibi yanlarında götürüyorlar gibi hissediyorum. Adam da kadından bunalmış, al işte oyala şunları modunda gibime geliyor.

Ayrıca arkadaşım kapalı ben açık bir kadınım ama ısrarla bana sen cehennemliksin tarzında nutuklar veriyor. Bir de anneme biz greengirll e koca buluruz tarzında bir şeyler söylemiş ben yokken, annem de kızmış.
Çok açık değil mi sizi çocuklara bakın diye bakıcı gibi yanlarında gezdiriolar 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Siz dahil olmamaya çalışın işim var diyin...

Mutsuz olmasi kotu niyetli oldugu anlamina gelmez. Bilemiyorum asil niyet nedir. Çogu yazdiginiz şey eşiyle kendi arasindaki problemleri, siz bunlara tanik olmaktan ve cocuklarla ilgilenmekten sıkıldıysaniz gorusmeyin.

Ben olsam( karsimdaki asiri iyi niyetli bile olsa) kafa dinlemek yerine devamli elin 2 cocuguyla ugrasmak istemezdim.

Şöyle saçma sapan insanları hayatınıza dahil etmeyin.
Sırf boşanmamak koca parası yemek için 2. çocuğu o mutsuz hayatına dahil eden bencil bir kadın size arkadaşlık olarak ne katabilir ki? Kaldı ki "cehennemliksin" diyen bir kadının nasıl bir hayat görüşüne sahip olduğu az çok belli.
Size tavsiyem ne çocuğunu ne kendisini kabul edin, aradığı zaman geri çevirin, bahaneler uydurun.
Kalp kırmaktan yana değilim, sizin için en mantıklısı bu gibi.

Şahsen bu kadar drama ben girmezdim; ArkadSimin hayatı toplumsal ahlaki değerlere aykırı olmadığı sürece Zerre beni baglamaz.. o sebeple oyleymis, böyleymiş diye sorgulamam.. Ayrıca gerçekten arkadaşımsa bu eleştirileri yüzüne söylerim.. Hatta çocuğuna bakmaktan hiç gocunmam.. Sizin ilişkiniz tam oturmamış.. bence kendinizi zorlamayin arkadaş olmak icin..

Yakın dediğim arkadaş bana sen cehennemliksin diyecek ben de ona arkadaş demeye devam edeceğim peh!!! Bulmuşlar sizin gibi saf birini her işe koşturuyor nasıl olsa. Üstelik bunun farkındasınız ama yine de toz konduramayıp burda fikir istiyorsunuz ne diyelim ki size...

Dediğiniz gibi bakıcı olarak götürüyorlar bundan sonra gitmeyin.

İki taraflı olarak birbirinizi bu kadar yeriyor, yanlış buluyor, eleştiriyor hatta sevmiyorken niye görüşüyorsunuz greenciğim?

Bunu ben de soruyorum kendime:) Sanırım 13 senelik geçmişten ve bir çok paylaşımdan dolayı. Beni en iyi tanıyan insanlardan biri aslında, ama tam da bu nedenden işte benim hassas noktalarımı kullandığını seziyorum. Ben çocukları seviyorum ve malum çocuğum yok, bir süre de olmayacağı aşikar, çocuk sevgimi kullanıp kendini rahatlatmak peşinde diye düşünüyorum.

Ki gerçekten çocuklar belki de en hassas noktam, her çocuğun en sağlıklı ortamda büyümesini isterim, özellikle psikolojik olarak, ki (Allahım büyük konuşturma) özellikle evlilikler "kurtulsun", "eşim beni çocuklar yüzünden bırakamasın" diye yapılan çocuklar için çok çok üzülüyorum. Mutsuz ebeveynlerle büyümenin ne olduğunu çok iyi biliyorum çünkü.....Bu hassas noktamın kullanıldığını hissediyorum.

Ben boşandıktan sonra da bana iyi davranarak kendini tatmin ettiğini düşünmeye başladım; çünkü ben ona göre zayıfım, güzelim, kariyerim var, ama bak işte kocam yok, onun var:) Kendini tatmin ediyor gibi geliyor.

niye görüşüyorsun? onların neden seninle görüştüğünden çok senin neden onlarla görüştüğünü merak ettim.

Bunu kendime ben de soruyorum :) Sanırım 13 senelik mazimizden dolayı...Aslında çok iyi dostlarım var ama hepsi uzak, hep telefonla görüşüyoruz genelde. Fiziksel olarak da yakın birilerini istedim ama olmayacak sanırım...

Bazen kendime diyorum ki, olmayacak şeylere niye 2. şans veriyorsun ki? Eski eşime de aynısını yaptım, arkadaşlarıma da ama bak eski hamam eski tas kimse düşünmüyor beni. Silip atmak bazen acımasızca geliyor ama en doğrusu galiba.

Umarım bu arakadaş 2 gün sonra kocamı elimden almaya çalışıyosun yuvamda gözün var demez. Bekar insansınız ne işiniz var mutsuz bir karı kocanın arasında. Açık olduğunuz için cehennemlik etiketini suratınıza yapıştıran biri dul olduğunuz için başka şeyleri de yapıştırabilir. Dikkat edin

içine sinmiyorsa neden görüşüp kendine eziyet ediyorsun
bazı zamanlar insan sosyalleşmek adına resmen kendine yük olacak insanlarla bir araya geliyor :kahve:

Sağolsun annem görüştüğün kimse yok diye başımın etini yiyip durdu, tüm dostlarım uzakta ha deyince görüşemiyorum farklı şehirlere dağıldık...

Böyle sosyalleşmek istemiyorum ben artık ya...Akrabası da arkadaşı da batsın yani gözümün içine baka baka kıskanan, negatif enerji yayan kimseyle görüşemeyeceğim artık.

Bunu kendime ben de soruyorum :) Sanırım 13 senelik mazimizden dolayı...Aslında çok iyi dostlarım var ama hepsi uzak, hep telefonla görüşüyoruz genelde. Fiziksel olarak da yakın birilerini istedim ama olmayacak sanırım...

Bazen kendime diyorum ki, olmayacak şeylere niye 2. şans veriyorsun ki? Eski eşime de aynısını yaptım, arkadaşlarıma da ama bak eski hamam eski tas kimse düşünmüyor beni. Silip atmak bazen acımasızca geliyor ama en doğrusu galiba.

iyi de fiziksel olarak yakınsınız. onun dışında ne paylaşıyorsunuz da yanında mutlu oluyorsunuz ki? o kısmı anlamadım. hani biirni seversiniz bazı huylarına nazaran çünkü ağır basan iyi tarafları vardır. ama bu kişide tek iyi taraf yok.

Kadın sizi kıskansa kocasından uzak tutar.
Yada onlarda niye geliyor bizimle bu diyor olabilirler mi .
Zaten akrabam çağırsa bile ailenin içinde herdaim ne işim var .
E gitmeyin .

X