Arkadaşlar sizce hamile miyim?

selena24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2006
72
0
arkadaşlar adetim den bir gün geçti şuana kadar hiç geçmezdi hamile olabilirmiiym geçenler k.doğum doktoruna başka bir şeden dolayı muayaneye gittim ve ultrasyondan sonra bebek düşünüyomuusnuz diye sordu adetiniz geçikdimi diye sordu ama hamilesin diye b,ir şey demöedi, salı günü gel dedi sizce olabilirmiiym ya heyecanlandım ş,mdik...

evet arkadaşlar çok yorgunluk hissi var evet sık tuvalet ihtiyacım var doktor öyle söylediğine göre varmıdır veya neden hamilesin diye söylemedi ozamaqn daha erken diyemi

Eğer hamileysen daha çok küçüktür 4 haftalık flndır tutunacak mı bebek tam emin olamamıştır o yüzden söylememiş olabilir.İstersen evde bi gebelik testi yap çıkabilir eğer adet geciktiyse.Bende regl olacakmışım gibi ağrı olmuştu hamilelğin en başında.

kızlar dün değil diğer gün benimde sanki adet ağrısı gibi ağrı oldu ama olmadım bundan 1,5 hafta önce gebelik testi yaptım ama değildimö kızlar nasıl olucak sizce

Test yaptır.1,5 hafta önce çıkmaz ama şuan çıkabilir.Evet doktor erken diye söylememiş olabilir.kese görmüştür ama bebek henüz yerleşmemiştir.Bende de kese vardı ama bebek yoktu 1 hafta sonra tam emin olduk.Tabi kan testi ve eczanedeki testler pozitifti ama keseyi dolu görmeden insan şüpheleniyor.

Sen hemen eczaneden bir test al ve arkadaşın dediği gibi ağrı olabilir veya hafif lekelenme yani eğer hamileysen.
Umarım istiyorsan ve hazırlıklaysan hamilesindir.Bekliyoruz haberlerini:)

Kıllar evet çok istiyorum inanın allah herkezin gönlüne göre versin vardır dimi kızlar yoksa neden sorsun dimi 3 defa bebek istiyormunuz diye sordu ve bugün tekrar çağırdı dua edin kızlar

Sen çok heveslesin ne güzel.Ama hamile olmama ihtimalinide düşün çok unutlanma canım.Sonra üzülme diye.Şuan ne kadar heyecanlı olduğunu çok iyi tahmin edEBİLİYORUM.HAYIRILISI İNŞALLAH

Kızlar evet ya içimde bir his var olucak diye kızlar bana ümit verin doktor okadar ince den sorduğuna göre sizce bir şeler gömüşmüdür ve adetim imkanı yok bir gün bile tarihi aksamzdı yani birazda ondan şüphelendim

Eşme bugün öyle bir şey olsa sevinirmiisn dedim dünyalar benim olur dedi çok mutlu olurum ne yapcağımı bilemem dedi heyecandan kızlar ya allah benim gibi isteyenelre nasip etsin:

benim kasıklarımda ağrı vardı.üşüttüğüm için ağrıyo sanıyodum.her 2 güne bi hastaneye gidip serum taktırıyoduk.ağrıdan duramıyodum.en sonunda doktor dediki betahcg yaptıralım mı?istermisin? bende dedim daha 1 gün geciktim ben.olsun dedi.varsa eğer hemen çıkar.kiiiiiiiiiiiiiii 21 günlük hamileydim.üzüldüm.sevindim.şaşırdım.salak gibi bakakaldım.doktorda şaşırdı.eşim şok oldu.allah herkesin gönlüne göre versin.inş hakkında hayırlısı olsun:)

Ya kızlr dün başım ağrıyordu doktora gittim beni temografiye soktu eğer bebek varsa zararı olurmu arkadaşım hamile olduğuna çok seivndim allah kucağına almak nasip etsin

Ya kızlr dün başım ağrıyordu doktora gittim beni temografiye soktu eğer bebek varsa zararı olurmu arkadaşım hamile olduğuna çok seivndim allah kucağına almak nasip etsin

tosunum 23 aylık oldu teyzesi:))).....inş sendede bebek vardırda abisi gibi yaramaz ve fırlama olur

Ay canım bvenim allah bağışlasın onu işallah onu çok öp annesi o çok şiirndir şimdik.çok tşekkürler dualarınız için erkek bebekleri çok severim tbai ilk bebek farketmez ama içimden geçen erkek olur gibi geliyor kızlar erkek hamileliklerde aşerme olmuyormuş öylemi

hamileyken çalışıyodum ben.normalde baklavayı falan çok severim.hani derlerya ye tatlıyı çıkar atlıyı diye.sakın inanma.hamileliğim boyunca ağzıma tatlı sürmedim diyebilirim.iş yerine gizli saklı limon götürüp yiyodum.deli gibi ekşi istiyodu canım.ilk 2 ayda 7 kilo aldım.hamileyim nasılsa diye yedim yedim 7 kilo aldım.sonra 4. aydan sonra doğum yapana kadar ne yediysem kustum.ne yediysem çıkardım.yiyodum.sofradan direk tuvalete.tabi yüksek tansiyon çıktı bende gebelikte.herşey yasaktı.tabi uyan kim.yiyodum tuzlu limonları ekşi eriklerin üstüne tuzu döküp döküp yiyodum.elim yüzüm davul gibi şişiyodu.sonra birden kilo vermeye başladım.aldığım 7 kiloyu verdim dahada kendimden gitmeye başladı..doğuma 11 kiloyla gittim.3,190 gr doğdu oğlum.pıt diye doğdu.hiç zorlanmadım.inşşşşşşş benim gibi doğum yaparsın sende.eğer bebek varsa:)))

Bak ya şimdiden heyecanladım canım ya benimde vücudum kilo almaya msait şimdik 60 kiloyum ama benim eşim çok pimpirikli bana dünyayı bile yediririr bebeğe bir şey olamsın diye çok güzel bir duygudur dimia rkadaşım ben eğer olursa normal doğumdan korkuyorum sezaryan düşünüürüm ama allah yardım eder ya arkadşaım sence varmıdır akşama kadar dayanıcam doktor öyle sorular sorarmıydı olmasaydı

çok fazla ümitlenme.ama ümidinide yitirme.ayrıca bak bende bel fıtığı var ve tehlikeli yerde.annem ve kaynanam normal doğum diye baskı yaptılar.sezeryan istediğimi söylesemde hayır dediler.normal doğuracaksın.bende beklemek zorunda kaldım.doktor bacaklarımda his kaybı olbileceğini,topal kalabileceğimi söyledi ama annem ve kaynanam zorladılar.sesimi çıkaramadım.doğum günü gece 3 te sancı girmeye başladı.her 3 5 dk bir tuvalete gidiyodum.tuvaletim geliyodu devamlı.sabaha kadar tuvaletten çıkamadım ama eşimi de uyandırmadım.sabah oldu kalk dedim benim sancım var.başını yastıktan kaldırdı ve yat yat bugün zaten doktora gitcez dedi.ben biraz daha bekledim.baktım dayanamicam.ağlamaya başladım.kalk ben dayanamıyorum dedim.uyandı.arabaya bindik.yola çıktık.yolda araba bozuldu...zar zor araba hastaneye gitti.nst ye bağladılar.açıklık var mı diye baktılar.bebek geliyo dediler.4 cm açılmış ve çok düzenli sancılarım vardı.hemen yatış yapıldı.9,45 te dedim ben dayanamıcam.sezeryana alın.doktor geldi baktı.yok dedi.artık tamam geliyo.9 cm olduğunda geldiler götürdüler.doğumhaneye gittik.yatırdılar beni.ebe 2 defa karnıma bastırdı.o sıra ben sanırım kendimden geçmişim.yüzüme bak diye biri sesleniyo.çok korkmuş dediler.sakin ol dediler.ben bastırırsam canın yanar kendin ıkın dediler.bebeğin başı takılmış.kesicez dediler.kesmeyin dedim.bebek kurtulamadı dediler ve kestiler.hiç canım yanmadı emin ol.ıkınma doktor geliyo bekle diyene kadar.1 sefer ıkınmayla bebek geldi.doktor gelene kadar ben doğum yapmıştım.herşey 5 10 dk içinde oldu.doktor geldi.hey maşallah bebek doğmuş bile dedi.dedim beni uyut nolur.dayanamam.sonrasını hatırlamıyorum.uyutmuşlar.sonra odaya getirmişler ben hiç hatırlmıyorum:))))...ah demedim.bağırmadım.sabret dediler.dayanacağın 1 saat...allhım yardım et diye dua ettim hep.insanlara sırtımı döndüm ve kalorifer peteğinin demirini tutup sıktım.sancuı girdikçe onu sıktım.alalhım herkese benim gibi doğum yapmayı nasip etsin inşş:)))

biraz uzun bi yazı oldu sanırım:)

Burada acaba diye sorup vakit kaybedeceğine eczaneden 5 liralık bir test alıp yapsan da için rahatlasa daha iyi olmaz mı?
Dünya hali bu illaki geciktin diye gebe kalmışsın anlamına gelmez, yanlış anlama niyetim hevesini kaçırmak değil ama mevsimsel değişiklik, oruç, stres yada çok istediğimizden dolayı doğa ve bedenimiz bazen bize oyun oynayabiliyor.
En temizi hemen gidip bir test alın. Negatif çıkarsa da hemen umudunuzu yitirmeyin erken dönem gebeliklerde belli olmayabilir bir iki gün geçtiğinde hala adet olmadıysanız testi tekrarlayın yada o kadar sabredemem diyorsanız kan tahlili yaptırın. Şimdiden hayırlı olsun umarım Rabbım gönlünüze göre verir, isteyen herkesin kucağını doldursun inşallah.

Bayağı zorluklar geçirmissiniz geçrekden allah şifasını koşlaylığını veriyor ama tosunuzu kucağı nıza aldığınızda bütün herşeyi nıza aldığınızda geçmiştir sizi çok sevdim bana cvp aazdığınız için çok teşekkürler geçrekden şimdiden heyecanladındım off zaman geçmeiyor ablacım...ama ben sezaryandan yanayım ablacım ne olursa olsun korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…