Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Evi size eşinizin ailesi mi yaptırıyor?

İnan ben yapmadım biliyor musun ben o aletleri almadan da annem o bilezikleri yaptıracaktı tost makinesi zorlamadı beni ama annemin kendi kendine üstlendiği beyaz eşyalar ve tv zorladı zaten kahve makinesi bilender çaycı hediye geldi. Annem annesi ile kendi konuştu odaya dahi girmedim ben kendi üstlendi bunları neden biliyor musun onlar geri kalanını borcu bize bırakmadan yapsınlar diye. Bu durumda en masum annem. Ama kadın yapamıyorum dediğinde haksız değil ya da nişanlım gücüm yetmiyor dediğinde haksız değil. Kime ne dert anlatayım ben gücüm nişanlıma yetiyor tükendim. Bu arada alınan şeyleri de ben ödedim annem sadece peşinat verdi ama onun parası emeklisi babadan kalma kesilmiş bir şekilde yatıyor yetmiyor yetmedi. Bekir tmiyim bu gün yemek yemiyim 2 günlük yol param bu diye diye bittim ama gök demedim anneme paramın gittiğini bile bilmedi. Ben mi suçluyum ? Odada değildim ya odada. Anneme demedim mi mesela sence ben anne bilezik mi beni mutlu edecek az olsun diye dedim suratını astı ben kimim dedi sen dul musun kız alıyorlar taniki yapacaklar dedi? Maksimum ne kadar dayanabildim sence 2 saat. Benim babam yok bir annem var nasıl karşı çıkayım ben ona

Her ne olursa olsun annenize yalan söylemeyin lütfen .
Söyleyemem öğrenirse yemine derim kahrolur ya. Tek istediği yapamıyorlarsa gelsinler annemle uslubuyla konuşsunlar ben çok yoruldum kavga etmekten de çok yoruldum

Evi size eşinizin ailesi mi yaptırıyor?
Hayır babadan kalma ev yıkıldı yeni daire veriliyor biz ekstra daire aldık üstüne bir miktar borçlanarak kaç yıldır onu ödedim zaten ben. Hem evlenince yaşayacağım evim oluyordu.

Hayır babadan kalma ev yıkıldı yeni daire veriliyor biz ekstra daire aldık üstüne bir miktar borçlanarak kaç yıldır onu ödedim zaten ben. Hem evlenince yaşayacağım evim oluyordu.
Sizin babanızın mi?

Biliyor musun emin ol ki elimde bu süreceğin ne başında ne şimdi söz hakkım olmadı. Büyükler konuşur kızlar karışmaz. Bir annem var ne kadar şey çıkabilirim kadın zaten yaşlı. En ufak sert çıksam diyor ki onlar erkek tarafı yapacaklar kız alıyorlar yapacaklar ben ne yapayım peki ?

Bu arada evi öderken nişanlı sözlü hatta tanıştık dahi değildik. Ben tek başıma ödedim
Siz çok gereksiz yere yüke girmişsiniz anneniz de bu ödemeyi bilmesine rağmen kendi kendine dert çıkarmış . Yazık yine mutsuz oluyorsunuz . Anneniz sırf şu ödemeniz için bile daha ne yapacaksın kızım diyebilmeliydi.

Sonuna kadar okumadım. Peynir alamayacak kadar sıkıp düğün mü yapıyorsunuz? Madem durumunuz yok nikah yapın. Ne diye o kadar eşya aldınız mesela? Hepsi zamanla olur. Bir de karşıdan hiçbir şey istemedim yazmışsınız ona çok güldüm. Hiçbir şey istememek öyle olmuyor.

İnsan basıl desem her şeyim olsun istiyor heves ediyor çabalıyor. Ama karşı taraftan bunu göremeyince bir noktada duruyor işte ve geri dönüp baktığında keşke bu kadar yapmasaydım diyor

Para altın para para ne manasız işler
Değeriniz bilezikle mi ölçülüyor bu kadar basit mi bu işler
Evinize peynir alamayacak kadar kendinizi sıkıştırmanıza ne gerek vardı
Yavaş yavaş hallolurdu hepsi
Paraya pula eşyaya bu kadar düşmenin ne anlamı var
Yoksa yoktur yahu, annenizi de anlamadım arabesk Türk filmleri gibi aç kalacak kadar evliliğe yatırım yapmak nedir
İki yetişkin insan evlenirler, zamanla da eksiklerini çözerler
Her aile ister evlenirken evladına elinden geleni yapsın ama olmayınca ne yapsın insanlar evlerinde yenen yemeğe kadar saydırmışsınız sizin gibi insanlardan Allah korusun. Bu fedakarlık iyi niyet değil altını yapılamadı diye vazgeçmeyi düşünen insanın sevgiyle alakası yoktur.

sen dul musun kız alıyorlar taniki yapacaklar dedi?
Bunu kaç defadır yazdınız, anlaşamayıp boşanan veya eşi ölen kadınlar tekrar evlenmeyi takıyı düğünü derneği hak etmiyorlar mı?

Kaç yıllık evliyim; boş eve gitmeyeyim, iğneden ipliğe her şeyim olsun kafasının size mutsuzluk getireceğini net ve kesin olarak söyleyebilirim. Karşılıklı onu aldınız bunu almadınız, o var bu niye yok, ailen şunu yaptı yapmadı kavgalarıyla başlamak ilk günden zarar verecektir. Annem şunu söyledi buna karar verdi onu bunu aldı... Nişanlınızla konuşup her şeyi yavaş yavaş biz yapalım aileleri karıştırmayalım diye sınır çizmeliydiniz. Kimse demiyor beş kuruşsuz eşyasız evlenin diye. İkiniz de çalışıyorsunuz. Bir sene geç evlenin ama yavaş yavaş eksiklerinizi tamamlayarak, karşılıklı saygıyı mesafeyi koruyarak da yapabilirdiniz. Peynir alamıyoruz onlar de her gün et yemesin tavuk yesin... Ne kendinize ne de karşı karafa bunu yapmaya hakkınız yok. İşe yürüyerek gitmek zorundaysam, babamın mezarını yaptıramıyorsam, eve sağlıklı erzak peynir vs alamıyorsam evliliği batsın, kusura bakmayın. Bunları çözer sonra evlenirim, hala bekleyen bir nişanlı varsa tabi.

Benim önceliğim babamın mezarı olurdu. Annemi mağdur etmez bu kadar karıştırmazdım. İyiliğinizi düşünüyor her anne gibi ama nişanlınızı düşman saflarında gibi görüyor. Evlerine kaç maaş giriyor diyorsunuz, her maaştan kesinti yapıp size mi versinler?

Ben o arada sözüme en az 25 bin nişanıma en az 50 bin harcadım.
Siz de ne kadar gereksiz masraflar yapmışsınız. Söze 25 bin, nişana 50 bin. Eve peynir alamayacak duruma düşecek insanın nişan yapmasına gerek yok bir kere. Siz hem yapmış hem 50 bin harcamışsınız. Bir de sözde 25 bin neye harcadınız? Eve gelip Allahın emri peygamberin kavliyle diyip kahve içip gidecekler altı üstü. Altın tozlu kahve mi ikram ettiniz?

Ayranı yok içmeye, atla gider çeşmeye..
Ben kına yapmadım.
Düğünümü daha uygun fiyat olsun diye hafta içi akşam yaptim mesela. Param da vardı yanlış anlamayın.
Karşı taraf kuruş vermedi.
Ailelere kuruş yük olmadık.

Haa değer bildiler mi dersen yok bilmediler. Ama para yoksa da yoktur. Annenizi de karşı tarafı da bu kadar kahretmenize gerek yok.
Eve peynir alamiycam ama kına organizasyonu derdine duscem çok saçma yaa bana göre
.
Neyse Allah mesut etsin.

Eve peynir alamıyorlar ama ev alabilmişler .

Onu bitirmiş tam rahatlamıştım bir kaç ay sonra bu başıma geldi yine borç yine ödeme ve bu kez çöm aradayım gelsinler konuşsunlar istiyorum artık yapamıyoruz 4 de indirelim desinler mesela çünkü annem beni sıkıştırıyor

Hem maddi sorununuz var hem herşeyi yaptirmak istemişsin .
Ne gerek vardi nişana bohcaya ?
Onlar olmadan evlenilmiyormu?
Sürekli ailede 6 maaş var deyip durmuşsun, herkes kendi emekleri ile kazandiğini sanami verecek ?
Kardeşler alin teriyle aldiği maaşi senin evinemi harciyacak .
Maşallah herkesin parasina göz dikmişsin .
Bu nasil sevgi ?
Seven insan tutturmaz illa 5 x20g bilezik diye önemsemez evin bir takim eksikleri var diye .
Ayrica kiz tarafi yapar nişani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…