Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Kaswa canım bak bi arçelik yetkilisi var benim sürekli alışveriş yaptığım orayı aradım şimdi. ellerinde sterilazötör ve ısıtıcı kalmamış ama bu hafta içinde gelecekmiş. bana haber verecekler. ısıtıcı 15 tl. sterilazötör 10 .90 tl istersen sanada haber veririm . internettende satın alabiliyorsun. bu fiyata kargo eklenir bi sanırım..

aaa çok ıyı almıyorum o zaman sen bana bıldırırsın opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan bunların net adresı ne?

canım çok uygunmuş ya, tüm arçelilklerde mi acaba? bende alsam kargo yaparlar mı bursaya?
canım ben siteyi vereyim sana istersen. şu an stokta yok. ama haber vercekler bana. haber verdiklerinde sanada haber veririm siteye de koyarlar büyük ihtimalle. burası piyasadan çok ucuza satıyor canım. hani yerini falan gidip görmesem kafamda soru işareti olurdu ama gördüm. en kötü ihtimalle canım bana haber verdiklerinde sanada alırım. adresine kargo yaparım..
arelik, yılmaz ticaret, arelik bayii, amaşır makinası, buzdolabı, klima, televizyon

aaa çok ıyı almıyorum o zaman sen bana bıldırırsın opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan bunların net adresı ne?

arelik, yılmaz ticaret, arelik bayii, amaşır makinası, buzdolabı, klima, televizyon
hem arkadaşına hediye alacaksan burdan alabilirsin diye düşünüyorum tek bebekse ikilisi bile yeter.
bende hani hiç olamamsındansa iki biberonluk sterilazötör olsun bari dedim..
timam canım . konuştuğum çocuk malzeme cuma ve salı günleri geliyor fabrikadan dedi. ya cuma yada gelecek salı gelicekmiş yani..

hem arkadaşına hediye alacaksan burdan alabilirsin diye düşünüyorum tek bebekse ikilisi bile yeter.
bende hani hiç olamamsındansa iki biberonluk sterilazötör olsun bari dedim..
timam canım . konuştuğum çocuk malzeme cuma ve salı günleri geliyor fabrikadan dedi. ya cuma yada gelecek salı gelicekmiş yani..

canımmmmmmmmmm benim...........................ŞenizŞenizŞenizŞenizopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ah canııım olmazmı.. ığğğyy o günler aklıma geldikçe bile kötü oluyorum.. ben 5 kilo verdim o dönemde... moralini bozmak gibi olmasın ama üzgünm hepimiz gerçirdik o zor günleri, Allah yardımcın olsun.. ama sakın bebişlerim zarar görecek diye düşünme çünkü onla senin bugüne kadar depoladıklarından beslenio merak etme..

canım cok tşk ederim bu saat oldu ben hala bişi yemedim bakalım nolcak

canım cok tşk ederim bu saat oldu ben hala bişi yemedim bakalım nolcak

kıs sen benim yazdıklarımı okumadın mı. çıkarsan bile yeeee:mymeka: ben hem çıkardım hem yedim. ve hiç seruma bağlanmadım canım... hiç yemezsen seni tamamen tüketir minnoşlar bak diyim. ama yiyip çıkarsan bile kalanlar biraz ayakta tutar seniopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

kızlar bu biberon ısıtıcısı ve sterilizatör ne işe yarıyor..... olmazsa olmazmı...

ben cahilim bilmiyom bağışlayın nour.kızımda gerek omamıştı almamıştım.gerekse bende alıyım.....

kızlar bu biberon ısıtıcısı ve sterilizatör ne işe yarıyor..... olmazsa olmazmı...

ben cahilim bilmiyom bağışlayın nour.kızımda gerek omamıştı almamıştım.gerekse bende alıyım.....

canım olmazsa olmaz diye bişey yok. tercih meselesi aslında. ben koyarım tencereme b,iberonları kaynatırım dersen hiç gerek yok sterilazatöre.
eğer ben bebişimin mamasını yaparım ısıını bileğime döker ayarlarım. sıcaksa suda bekletir soğuturum. soğuksa azcuk daha ısıtırım dersen ısıtıcıyada gerek yok canım..
bunlar biraz daha pratikleştiriyor işleri açıkçası çok pahalı ürünler olduğu için ben almayı düşünmüyordum. ama biraz önce bahsettiğim ürünlerin kapasitesi azda olsa fiyatları uygun. o yüzden hiç olmamasındansa kapasitesi az olan olsun diye almayı düşünüyom.
tabi çocuk bana yamuk yapmazsa haber verirse:kedi:

kıs sen benim yazdıklarımı okumadın mı. çıkarsan bile yeeee:mymeka: ben hem çıkardım hem yedim. ve hiç seruma bağlanmadım canım... hiç yemezsen seni tamamen tüketir minnoşlar bak diyim. ama yiyip çıkarsan bile kalanlar biraz ayakta tutar seniopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

wavy canım görmedim inan kusura bakma :kedi:
Canım ilgilendigin için tşk ederimmmmopuyorumnanaktan
Yok bende cıkarma yok sadece yiyememe var anlamadım gitti dogru söylüyosun canım annemde eşimde sıkıştıryolar ye die ama gercekten yiyemiyorum

Uzmanlar her şeyi çok bilirler ya canım işte onlar diyor ki kaynatmakla asla biberon ve emziklerdeki mikroplar ölmezmiş.Sterilizatör şartmış.Biberon ısıtıcı içinde şunu düşünüyorum 2 çocuğa sanmamki yetsin sütümüz yeterince mutlaka mamaya başlatırlar.Gece uykundan uyandığında o ısıtıcı sıcacık yapacak yada sıcak tutacak mamanı rahatlık olacak sana.Mutlaka makinanın özelliklrine göre değişir ama hepsi öyle genelde..

Aman biz nasıl büyüdük Allah aşkına.Sanki olmayınca büyümeyecekler mi?Hergün bir şey çıkarıyorlar..

sterilizatör gerekli değil ben tencerede kaynatırım...zaten içine koyup fokur fokur kaynatmıyorsun
kaynattığın sdua bekletmen gerekiyo.oda bana zor değil.ısıtıcıda çok elzem değil ama sıcak oldu soğut soğuk oldu ısıt derdinden ise tercih edilir.... birde çok pahalı değilmiş.

bazen bende aynı şeyi söylüyom kaswacım diyom annemiz b izi cam rendelerle yada hazır mamalarla mı büyütmiş allah aşkına pirinç unundan mamalar vermişler. nbe yedilerse tattırmışlar. bişeycikmi olmuş maşallah hepimiize..

kıslar dün bi arkadşım var onlara uğradık. ilk doğum yaptığında kıs mmaya geçmeyi düşünüyordu hiç sütü gelmiyordu. çocuğun 40 ı çıkmıştı sanırım görüştüğümüzde humana still tea denesene demiştim. o da doktorunasormuş ve denemeye başlamış. kobay olarak kullandım :kedi: niyuse dün gittik ay bebişi bi gördüm şok oldum tosuncuk olmuş. ay dedim mamya mı başlamak zorunda kaldın dedim. yooo dedi o çay çok iyi geldi dedi. sütüm arttı ve oğluşuma çok yaradı sadece sütle besleniyor dedi. amam maşllah nasıl toplamış kendini 3 aylık daha. allah nazarlardan saklasın:nazar:

aklınızda olsun ben hasytane çantama bu çaydanda koyacağm. yani hemen başlamak bizim için daha faydalı olacaktır bebişlerimiz bir değil iki o yüzden iki katı süt lazım bize:asigim:

Bir dal bak içine daha neler duyarsın neler medinecığim.Buhar makınaları da var mesela çocuk kbb enfeksiyonu gecırmesın dıye odasına koyuyorsun

buhar makinesi bende var soğuk buhar üflüyor. kendim için almıştım ama bebişlerime faydası olacaktır özellikle kışın kaloriferler yanıncazemuszemus

buhar makinası var bende..... kızımda aldık... kaloriferlerden dolayı ağzı kurumasın.burnu tıkanmasın.faranjit olmasın diye iyi.hatta bize bile iyi oluyor... ama bazı doktorlar tavsiye etmiyor. nemli havada bakteri çoğalıyor diye. eskişehirdeki doktorumuz aldırdı.ankaradaki kullandırmıyor...

bazen bende aynı şeyi söylüyom kaswacım diyom annemiz b izi cam rendelerle yada hazır mamalarla mı büyütmiş allah aşkına pirinç unundan mamalar vermişler. nbe yedilerse tattırmışlar. bişeycikmi olmuş maşallah hepimiize..

kıslar dün bi arkadşım var onlara uğradık. ilk doğum yaptığında kıs mmaya geçmeyi düşünüyordu hiç sütü gelmiyordu. çocuğun 40 ı çıkmıştı sanırım görüştüğümüzde humana still tea denesene demiştim. o da doktorunasormuş ve denemeye başlamış. kobay olarak kullandım :kedi: niyuse dün gittik ay bebişi bi gördüm şok oldum tosuncuk olmuş. ay dedim mamya mı başlamak zorunda kaldın dedim. yooo dedi o çay çok iyi geldi dedi. sütüm arttı ve oğluşuma çok yaradı sadece sütle besleniyor dedi. amam maşllah nasıl toplamış kendini 3 aylık daha. allah nazarlardan saklasın:nazar:

aklınızda olsun ben hasytane çantama bu çaydanda koyacağm. yani hemen başlamak bizim için daha faydalı olacaktır bebişlerimiz bir değil iki o yüzden iki katı süt lazım bize:asigim:
evet wavycim bende alacagım ondan.Çok artırıyormus o,,Maşallah yavruya da inş.Biizimde olur sütümüz,İyilik yapmışsın kadına işte alkisalkisalkisBirde ısırgan ile rezene çok iyiymiş belki o humanın içindede vardır ondan.Acaba şimdiden yapabileceğimiz ne var ki?CADIARZU

X