Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

çekirgeeeeeeeeeeee üzülmeeeee bende hep yattım şimdide mıçım yer görmüyor

naz canım bu haftalarda normal..ben ve birçok arkadaşım 20. haftadan sonra açıldıııı ..şimdide kapanmak bilmeyen bir iştahım var.. korkmaa
hymarry canım benim allakinin poposu aşağıda kafa yukarıda diğeride tam tersi..
ayrıca sinirlerimde çok bozukk.. kızlar bebişlere kim bakacakkk

Canım,benim annem çok yakınımda oturuyor,çıkıp geleicek cinsten yani,
ama ilk 20-30 gün yoğun olarak benimle beraber olur belki,sonra ben yavaş yavaş ona ihtiyaç kalmaksızın bakabilmeyi ümid ediyorum..
Zaten işimden de ayrıldım,artık evdeyim,kendim bakabilmeyi hedefliyorum..

benim durumlar değiştii. benim annem bakacak memlekete götürecek. ben mart gibi iş başı yapacağımm

çalışmayanlarrr evde kendi bakabilir inanın yanlız bakacak bakıcı tutamayacak insanlara rabbim veriyor sabrını bakınız ben bakıcı tutamam ve yanlız bakıyorum annem uzağımda .....oluyor kızlar oluyor 38 günlüklerdi bakmaya başladıüımda

ayyyyyyyyyyyyyyy alinin maması bitti kıyameti kopardı ömerinkini ona verdiiiimmmm şimdi ömere mama yapacm

benim durumlar değiştii. benim annem bakacak memlekete götürecek. ben mart gibi iş başı yapacağımm
ayyyyyy nasıl yani yaaa,memelket neresi pardonn?
ay yanlış anlamşımdır inşallahh,tam anlatsana bebişimm
çalışmayanlarrr evde kendi bakabilir inanın yanlız bakacak bakıcı tutamayacak insanlara rabbim veriyor sabrını bakınız ben bakıcı tutamam ve yanlız bakıyorum annem uzağımda .....oluyor kızlar oluyor 38 günlüklerdi bakmaya başladıüımda

ayyyyyyyyyyyyyyy alinin maması bitti kıyameti kopardı ömerinkini ona verdiiiimmmm şimdi ömere mama yapacm
kesinlikle inanıyorum,Allah kolaylığını vermese o iki meleği de vermez,ben buna gönülden inanıyorum,evet görüyorum zor oluyor ama muhakkak başetme sabrını veriyor rabbimm
ben de işimi bıraktım,hiçbişey kıymetli değil gözümde,
çalışmka zorunda olanlara da allahtan kolaylık diliyorumm

kızlar sizinle ne paylaşıcam...

benim tedavilerim opyuy ve transferim medikal park bahçelievlerde oldu,fakat doktorum göztepenin doktoruydu,geldi gitti bu işlemler için sağolsun.Bu hamilelik sürecinde de ben hep kendisiin muayenehanesinde devam ettim.Bize hamilelik başında Bahçelievlerde doğum yaptırabilceğini söylemişti.Benim evim hemen hastanenin arkasında diyebilirim.Buna binaen bizde doktorumuza çoook güvendiğpimiz için başkasını düşünmedik ve kednisiyle devam ettik.
Doktorumuz son randevumuzda doğumu ancak Göztepede yaptırabilceğini,sistemin ve yönetimin buna izin vermediğini,benim yanımda olmasının hastanede doğurtup görevli olduğu hastanesine kaçmasından çok daha iyi olacağını söyledi
fakat kızlar biz iki z gebeyiz,
ha deyince doğuramayabiliriz.Oldu da suyum geldi,kanamam oldu yada sancım başladı,saat kaç olur,köprü trafiği nasıl olur,ben 30-35 km yolu nasıl gider,nasıl dönerim?
Sonra doktorum benim 34-35.haftalarıma gelen hafta içinde izinli olacağını söyledi,hadi ben o zaman doğurdum ne olcak,beni kim doğurtur pat diye,
bu yüzden dün burda bana yakın Nisa Hastanesi var,karşıdada Medipol,bu hastanelerin sahipleri benim okulumda velimdi,kendileri devreye girdiler,ve dün bizimle hastanede baya ilgilendiler Nisa Hastanesinde.Tabi Medikal kadar lüks bir yer değil,fakat yenidoğan ünitesi falan herşey var..
Bu saatten sonra sanki doktorumu aldatıyormuşum gibi hissettim ama ne yapsam,
BANA AKIL VERRRİİNNNN..

Bu arada dün muayenemizde bebekler 4 gün önceki randevumuzudan sonra,yaklaşık 150-200 er gr kilo almışlar maşallah,
buna göre 1286 gr olan fındık kızım:1437 gr olmuş
1424 gr olan ceviz kızım tam1635 gr olmuşş
doktor tabi üç aşağı 5 yukarı ölçüm farkı olabilir fakat haftalarına göre çok iyiler dedi

canım ben de benzer bir durumdayım daha şimdiden..benim doktorum istanbulda ben bursada yaşıyorum..kanamam olunca gidemedim bana burada bir dr önerdi ama o dr da herhangi bir yere bağlı çalışmıyor nereye çağırırsan oraya gelirim dedi..ben doğumu acıbademde istiyorum ve daha önce dışardan dr götürünce acil bişey gerektiğinde anlamsızca bekletip sorunlara neden olabildiklerini duymuştum..Allah korusun..bu yüzden acıbademin içinden de bir dr um olmalı..istanbuldaki dr a 13 ya da 14 haftalık olduğumuzda gideceğiz kısmetse hem ense kalınlığı falan ölçülecek hem de ona çok güveniyorum..ayrıca siğillerim var malesef ve hamilelikte her ay 1 tane çıkıyor maşallah bunun tedavisini de istanbuldaki dr yapsın istiyorum hem eli çok hafif,hem beni strese sokmuyor hem de çok rahatlatıyor..ne yapacağımı hiç bilmiyorum..tek olsa doğumu istanbulda yapacaktım ama 2 bebekle mahvoluruz..
seni çok ama çok iyi anlıyorum hymarry anlayacağın..ama evine yakın bir hastanede tedavi olman daha mantıklı geldi bana sanırım ben de öyle yapacağım..

kızlar aranızdaa egzersiz yada yoga yapan varmı :CüvCüv:

canım ben hamile platesi ypıyordum CD almıştım ondan öncede step,ayrobik,plates yapmıştım zaten..ama şimdi yasak tabi..yapabilecek durumdaysan,sağlığın elveriyorsa tavsiye edebilirim..

Merhaba kıslar bende bugun ogrendım transferımın 8.gunu degerım 111 cıktı doktorum ıkız gebelık olabılır dedİ
ıkız gebelık zormu nasıl gecıyor

tabiki çok zor tarafları var ama çok keyifli..biz seçilmiş kadınlarız böyle düşün bunu olur mu?o zaman tüm zoruklar daha kolay atlatılıyor..

selam kızlar,,,uykudan 1 de kalkılırmı,uyuya uyuya şiştim yahuu....
acaba bu kadar uyumamın baska nedeni olabilirmi yaaa,,,
şüphelenmeye başladım...

biz uyudukça bebekler büyüyor canım..endişelenme uykunu al güzel güzel..

saol canımmm ıhsallahhhh
kıslar benım daha cok yenı hiç iştahım yok bu haftalarda normalmi

ben 10. haftadayım ama hala yok iştahım dr a sordum normal ama yemeye gayret et dedi..sen de gayret et, kendini zorlamadan mideni rahatsız etmeden yemeye çalış olur mu?

bende yatış durumundayım sürekli,
progestan ve nidilat kullnıyorum,gecenlerde korkuttular bıraz bızıde,,,:eek:lmaz:
cumartesı bakalım ne dıycek bakalım doktor iple cekiyorum,:uhm:
kızlar ben ne temizlik,ne yemek,ne gezmek hiçbirsey yapmıyorum yasak,,,
sizede yatarak yazıyorum,,,
bı yanda tv. bi yanda bilg....
aksam olsada kocam gelse dıye dört gözle bekliyorum,,,
yanlızlık cok zor....senağlama

aynı anlattığın gibi benim de durumum..sadece dr hiç lekelenme olmayan günlerin akşamında hava almaya çıkabileceğimi söyledi..ben cesaret edemiyordum ama bugün hava da biraz serin gibi belki bi akşam yemeğine çıkabilirim diye düşünüyorum ama bakalım kendimi nasıl hissedeceğim..

yatsamda kalksamda çok mutluyum çoooook...:teytey:
bugun tekmeleri yetiyor yarında iki gülücük yeticek inşallah....alkisalkisalkis
kızlar bebişlerimiz kime benzicekler acaba,,,kafama takılmaya basladı,,,
bazı bebısler anaya hıç benzemiyor,hele kızlar aynı hala yada babanne olurmus,,,,
sen ne zorluklarla tası et yahu, ayyyy cok kıskanırım yaaa......Çok üzgünüm çoook

heheheh çekirge cnm benim oğluşlarımın biri aynıııı babaa biride ben hehehee bana benzeyinin bakışları cadı bababnneye benziyor ama büyüdükce değişiyor sanırımmm

ben de özel bir okulda çalışıyordum malum KPSS hiç kolay değil..
geçen sene hemen hamile kalabileceğimi zannederek bırakmıştım işi ama tam 1 sene sonra geldi bebeklerim..olsun iyi ki de bırakmışım..ben de bebeklerime kendim bakmak istiyorum onlar sağlıkla yaşına gelince hep birlikte yine bir özel okula başlarız diye düşünüyorum :)) ama bu zaman zarfında çok zorlanırsam ev işleriyle ilgilenmesi için bir bayan bulabilirim belki ben de rahatça bebişlerle vakit geçiririm..ama dırımkızı nın yazdıklarını okuyunca cesaret buluyorum artık yapabilecekmişim gibi geliyor..bakalım hele bir sağlıkla gelsinler de..
hayat bana uzun vadeli planlar yapmamayı canımı çok ama çok yakarak öğretti bu yüzden şimdi sağlıklı bir hamilelik geçirebilmeye odaklandım sadece..

geçen sene hemen hamile kalabileceğimi zannederek bırakmıştım işi ama tam 1 sene sonra geldi bebeklerim..olsun iyi ki de bırakmışım..ben de bebeklerime kendim bakmak istiyorum onlar sağlıkla yaşına gelince hep birlikte yine bir özel okula başlarız diye düşünüyorum :)) ama bu zaman zarfında çok zorlanırsam ev işleriyle ilgilenmesi için bir bayan bulabilirim belki ben de rahatça bebişlerle vakit geçiririm..ama dırımkızı nın yazdıklarını okuyunca cesaret buluyorum artık yapabilecekmişim gibi geliyor..bakalım hele bir sağlıkla gelsinler de..
hayat bana uzun vadeli planlar yapmamayı canımı çok ama çok yakarak öğretti bu yüzden şimdi sağlıklı bir hamilelik geçirebilmeye odaklandım sadece..

bakabilirsiniz tabiki ben üstün yetenekleri olan bir kadın değilim bazen çok afedersiniz evimi mok götürüyor yapmak istemiyorum............

meleğimimi çağrıyorum o altından giriyo üstünden çıkıyooo eviminn

burcinnim hah şöyle aramıza giriş işteee

canım benim doktor konusunda kendini güzel ifade etmişsin,fakat inan insan hamilelik sürecindeki tetkikleri her yerde yaptırabiliyormuş,ama şimdi doğum yaklaştıkça anladım ki,ne kadar yakın olursa o kadar emniyetteyiz..
Düşünsene suyun geldi yaa,ben istanbulun köprü trafiğinde nasıl giderim göztepeye kadar..
yani başka şeyler için istediğin yere kadar yol git,ama doğum başka..

canım benim bebişlere kayınvalidem bakacaktııı.. taki geçen haftaya kadar .. aynı şehirdeyiz ben dedim sen evinde dur ben bebişleri getiriirm oradan işe giderim.. yanio el kadar çocukları sabahın köründe kaldırıp götürmeye razıydım. yeterki yanımda olsunlar.. şimdi kaynana eltimin 2 çocuğunada bakıyor. daha önce onlara artık bakamayacğını benimkilere bakacağını söyledi.bizd güvendik.. tabii benim annemin bakması çok farklı çünkü benim babam annem bana hiç bir masraflarını ödetmezler..tabi burada olsalar herşeyi ben yapacaktım. dayanamam ben doğalgaza kadar ben ödeyecektim.. ama eltim hiç öyle biğrşey yapmaz..geçen annem sordu ne olacak bu çocuklar diye.kaynana ben bakamam... annemde hemen atladı bana verirlerse götürürüm. annem haklı çünkü kardeşim babm var.kadın aylardır yanıda zaten ben bekleyemem burada kalayım demesini herkesin bir düzeni var.. yani anlayacağınız ben beibeişlerimi gidip göreceğim yada internetten ama onları asla affetmeyeyeceğim.eşime söyledim eşim bakacaklar diyorr iyice kafayı yiyecek oluyorum.tek beni üzen şey çocuklarımın her harekeini göremmemek..:gitme:

kızlar akşamdan beri inanılmaz mide ekşimem var... içimden bişey kopuyor sanki... arada krampta giriyor mideme... ne oldu bana ya... reni şurup içtim banamısın demiyor.... offffffffffffffff.....

ben de özel okuldaydım ve ayrıldım işte canım,dediğin gibi yavrularla beraber başlarız tekrar kısmetse..
ev işleri için birini düzenli olarak almak şart,Rabbim imkan versin herrkesee:Saruboceq:

canım benim bebişlere kayınvalidem bakacaktııı.. taki geçen haftaya kadar .. aynı şehirdeyiz ben dedim sen evinde dur ben bebişleri getiriirm oradan işe giderim.. yanio el kadar çocukları sabahın köründe kaldırıp götürmeye razıydım. yeterki yanımda olsunlar.. şimdi kaynana eltimin 2 çocuğunada bakıyor. daha önce onlara artık bakamayacğını benimkilere bakacağını söyledi.bizd güvendik.. tabii benim annemin bakması çok farklı çünkü benim babam annem bana hiç bir masraflarını ödetmezler..tabi burada olsalar herşeyi ben yapacaktım. dayanamam ben doğalgaza kadar ben ödeyecektim.. ama eltim hiç öyle biğrşey yapmaz..geçen annem sordu ne olacak bu çocuklar diye.kaynana ben bakamam... annemde hemen atladı bana verirlerse götürürüm. annem haklı çünkü kardeşim babm var.kadın aylardır yanıda zaten ben bekleyemem burada kalayım demesini herkesin bir düzeni var.. yani anlayacağınız ben beibeişlerimi gidip göreceğim yada internetten ama onları asla affetmeyeyeceğim.eşime söyledim eşim bakacaklar diyorr iyice kafayı yiyecek oluyorum.tek beni üzen şey çocuklarımın her harekeini göremmemek..:gitme:

Canıııım ne kadar zor yaaa,ay inanmıyorum yaaa,
hiçmi iyi biri çıkmaz yaaa nasıl veriecekleri o bebekleri,nasıl internet iminternet,of yaaaa,yok mu başka çaresii:çok üzgünüm:,
çalışmasan:kedi:

kızlar bu arada ben öleceğim meraktan..
bu bebişlerin cinsiyetini öğrenmeme daha çok var mı?ne dersiniz?
daha çeyreğindeyim hamileliğimin ama ölüyorum meraktan..
ne zaman öğrendiniz cinsiyetlerini meleklerinizin?

cnm ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemedim çok kötü bir durum cnm yaa
sana bişey diyeyimmi kendi şahsi görüşüm ama ben bebekelrimin birini 1 gün sonra aldım hastaneden ve öteki bebeğimi halama bıraktım hastanede çocuk yıpranmasın diye
aman ne pişmalık ne pişmanlık .............çok zor alışverişe gitsem özlüyorum......

kayınvalidenle eşin iiyice konuşsun cnm ev değil şehir dışı bu yaaaa

offff hayat ve bize sundukları iştee

kızlar akşamdan beri inanılmaz mide ekşimem var... içimden bişey kopuyor sanki... arada krampta giriyor mideme... ne oldu bana ya... reni şurup içtim banamısın demiyor.... offffffffffffffff.....

gaviskon iç banada reni fayda etmemiştiiiii

X