Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kızlar sizinle ne paylaşıcam...

benim tedavilerim opyuy ve transferim medikal park bahçelievlerde oldu,fakat doktorum göztepenin doktoruydu,geldi gitti bu işlemler için sağolsun.Bu hamilelik sürecinde de ben hep kendisiin muayenehanesinde devam ettim.Bize hamilelik başında Bahçelievlerde doğum yaptırabilceğini söylemişti.Benim evim hemen hastanenin arkasında diyebilirim.Buna binaen bizde doktorumuza çoook güvendiğpimiz için başkasını düşünmedik ve kednisiyle devam ettik.
Doktorumuz son randevumuzda doğumu ancak Göztepede yaptırabilceğini,sistemin ve yönetimin buna izin vermediğini,benim yanımda olmasının hastanede doğurtup görevli olduğu hastanesine kaçmasından çok daha iyi olacağını söyledi
fakat kızlar biz iki z gebeyiz,
ha deyince doğuramayabiliriz.Oldu da suyum geldi,kanamam oldu yada sancım başladı,saat kaç olur,köprü trafiği nasıl olur,ben 30-35 km yolu nasıl gider,nasıl dönerim?
Sonra doktorum benim 34-35.haftalarıma gelen hafta içinde izinli olacağını söyledi,hadi ben o zaman doğurdum ne olcak,beni kim doğurtur pat diye,
bu yüzden dün burda bana yakın Nisa Hastanesi var,karşıdada Medipol,bu hastanelerin sahipleri benim okulumda velimdi,kendileri devreye girdiler,ve dün bizimle hastanede baya ilgilendiler Nisa Hastanesinde.Tabi Medikal kadar lüks bir yer değil,fakat yenidoğan ünitesi falan herşey var..
Bu saatten sonra sanki doktorumu aldatıyormuşum gibi hissettim ama ne yapsam,
BANA AKIL VERRRııNNNN..

Bu arada dün muayenemizde bebekler 4 gün önceki randevumuzudan sonra,yaklaşık 150-200 er gr kilo almışlar maşallah,
buna göre 1286 gr olan fındık kızım:1437 gr olmuş
1424 gr olan ceviz kızım tam1635 gr olmuşş
doktor tabi üç aşağı 5 yukarı ölçüm farkı olabilir fakat haftalarına göre çok iyiler dedi

bebiş istiyoruz canım nasılsın bu aralar,
pek dükkan takılmıyorsun sanırım,karşılaşamıyoruz hehehehkaydirigubbakcemile3

canım takılamıyorum.. 15 gün yataktayım..rahim ağzı uzunluğum biraz inmiş.dr yat dedi...pzt ciğer geliştirici iğnelerimiz yapıldı.. bakalım..

benim tedavilerim opyuy ve transferim medikal park bahçelievlerde oldu,fakat doktorum göztepenin doktoruydu,geldi gitti bu işlemler için sağolsun.Bu hamilelik sürecinde de ben hep kendisiin muayenehanesinde devam ettim.Bize hamilelik başında Bahçelievlerde doğum yaptırabilceğini söylemişti.Benim evim hemen hastanenin arkasında diyebilirim.Buna binaen bizde doktorumuza çoook güvendiğpimiz için başkasını düşünmedik ve kednisiyle devam ettik.
Doktorumuz son randevumuzda doğumu ancak Göztepede yaptırabilceğini,sistemin ve yönetimin buna izin vermediğini,benim yanımda olmasının hastanede doğurtup görevli olduğu hastanesine kaçmasından çok daha iyi olacağını söyledi
ha deyince doğuramayabiliriz.Oldu da suyum geldi,kanamam oldu yada sancım başladı,saat kaç olur,köprü trafiği nasıl olur,ben 30-35 km yolu nasıl gider,nasıl dönerim?
Sonra doktorum benim 34-35.haftalarıma gelen hafta içinde izinli olacağını söyledi,hadi ben o zaman doğurdum ne olcak,beni kim doğurtur pat diye,
bu yüzden dün burda bana yakın Nisa Hastanesi var,karşıdada Medipol,bu hastanelerin sahipleri benim okulumda velimdi,kendileri devreye girdiler,ve dün bizimle hastanede baya ilgilendiler Nisa Hastanesinde.Tabi Medikal kadar lüks bir yer değil,fakat yenidoğan ünitesi falan herşey var..
BANA AKIL VERRRİİNNNN..

Bu arada dün muayenemizde bebekler 4 gün önceki randevumuzudan sonra,yaklaşık 150-200 er gr kilo almışlar maşallah,
doktor tabi üç aşağı 5 yukarı ölçüm farkı olabilir fakat haftalarına göre çok iyiler dedi
,
canım çok haklısın.. sana uzak ayrıca planlı olmayabilir.. benim eltim 2 kızınıda nisa hastanesinde doğurdu.. çok memnun. sanırım dru aylin hanımdı.. ben pek menun kalmadım ama çünkü orada dr gitmiştim çocuk için bana zayıfla gel dedi. yani zayıfladıktan sonra sana ne ihtiyacım var değilmi.. yani adet düzenlenecek zayıflayınca sonra bebk olacak zatendelikafadulden

hymarr cım ne yapacasınkı zaten rıskli bir gebelik bizimkiler o yuzden bence hic kafana takma eger dıger hastaneden memnun kaldıysan orda da yapabilirsin dogumunu canım ..............ayrıca dedıgın gibi dr izinde olacak seni kim dogum yaptıracak kim bakacak...........................dr seninle ilgili bütün bilgileri biliyor bence içini rahat tut.......................:nazar:

Canım zaten bazı doktorlardirek ondan yana gerçekten,ne kadar anlamsız..
ama iyi bazı izlenimler duymak da güzel,teşekkr ederim..

hymarr cım ne yapacasınkı zaten rıskli bir gebelik bizimkiler o yuzden bence hic kafana takma eger dıger hastaneden memnun kaldıysan orda da yapabilirsin dogumunu canım ..............ayrıca dedıgın gibi dr izinde olacak seni kim dogum yaptıracak kim bakacak...........................dr seninle ilgili bütün bilgileri biliyor bence içini rahat tut.......................:nazar:

canım yani sen göztepeden yana mı olursu,yoksa yeni hastanemi?

tünaydıııın. kıs hymarry teyze annem msnden yazıyo niye cvp yazmıyon:mymeka:
bu doktor ne dedi normal doğum konusunda mikro olduğunu söyledinmikaydirigubbakcemile3

BANA AKIL VERRRİİNNNN..

cnm benim dünde dedim nisa hastanesinden çok memnun kaldı arakadaşım
üstelik ikizleri biri 3 ay biri ise 2 ay kaldı yoğumbakımda evlerine geldi...
bende senin gibi düşünüyordum ne olursa olsun medikalle deavm edecektim ama memnun kalmadım gittim devlette doğurdum ve devletten çok memnun kaldım ben uzun süre yattığımdan doğuma yetişmeme sorun olmadu ehehheehehhehe:lepi:
senin için nere uygunsa oraya git cnm illa doktorun diye ısrar etme doğum öle bir anki sadece bebeklerini ve kendini düşünüyorsun ağlaya ağlaya gittim ben hep bekledim ama o an geldiğinde çok korkrtum yawww

yeni uyananlara günaydın ........yeni katılımcıya hoşgeldin....

men geldim yawwwwww......bütün evi silidim süpürdüm tozunu aldım banyomu domestosla dezenfekte ettim....bulaşıklarım yıkandı mama suyumu kaynattım....biberonlarda yıkandı çamaşırlarda makinaya girdi...
balkon silindi.......kuzularım uslu durdular aliş uyudu ömer oyun oynadı

zaten aliş uyumasa işim zordu ali sürekli görmek istiyor ilgi istiyor.....neyseki işlerimi bitridim yanlarına geldim............aksama yemek yaptım bu iş tamam bide bulaşık makinasını boşaltacağım.............

ama kk molasıııı

Son düzenleme:
hymarry hediye demişsin mama demişsin bez demişsin

sen ne tatlısın yaaaa boşver kuzummmm olurmu öle şey......

yarın ek gıdaya geçeceğiz teyzesiii bakalım yiyeceklermii yeni mamalarını bu ara iştahtan yoksunlarr bizimkilerr

dırımkızı canııım,bir misafirim var evimde kahvaltıya geldi,gidiyor,geliyorumm..

egeliii yoga mı o da ne,ben hiç bilmemm öyle şeyleri beyim bilirkaydirigubbakcemile3

BANA AKIL VERRRİİNNNN..

Hymarrycim benimde sorunum seninkiyle aynı diyebilirim....Bende tüp bebek yaptırdığım druma gidiyorum hala ama ben silivride yaşıyorum drum karşıda Kalamışta gerçi doğumları Beşiktaştaki hastanede yaptırıyolar (Jinemed Hastanesi) ama orasıda çok uzak bana,dediğin gibi ikiz hamileleri olarak nezaman ne yaşayacağımız belli değil bende silivride bir dr ve hastaneyle devam etmek istiyorum en azından acil bir durum olduğunda beni tanıyan bir dr olmalı burdada....İki tane yeni hastane açıldı burada ikisindede silivrinin iyi drları var ve en önemlisi yenidoğan üniteleri var bu çok önemli......ne zaman gitmeliyim burdaki dra bende onu düşünüyorum??...........Bence sende hiç drunu aldatıyormuş gibi düşünme cnm,tedbiri elden bırakmamak lazım....

X