arkadaşlar hamileyim ama leke geliyor

dr a gittim ama kendi dr um uzak olduğu için başka bi dr a gittim.düşük tehlikesi var dedi.iğne verdi.ama ben doktordan pek hoşlanmadım ve kendi doktoruma tlf ettim o başka bir ilaç verdi yani iğne şimdi onu vurduruyoruz.ama belim inanılmaz şekilde ağrıyor yaaaaaa.............

kızlar şimdi doktordan geldim benimde lekelenmelerim oluyo ya miyomdanmış ama miyom karşı duvardaymış damarlar artık pek beslemez dedi bebeğin eşiyle yakın olmaması avantaj dedi ama kanama yapar dedi öyle olunca ultrasona girip kalp atışına baktır dedi progestana devam dedi işde böyle birde ben öğretmenim 20 gün istirahat verdi kızlar dua edin ne olur bende kucagıma alayım şimdiden sağolun

Amin inşallah tüm anne adayları bebeklerini sağsalim kucaklarına alırlar.İğneyi 24.haftaya kadar vuruldum vurulurken biraz acıyordu popomda delik deşik ve mosmor olmuştu ama ben yatmakta zorluk çekmedim, sabah vuruluyordum genelde, 1 saat sonra acısı geçiyordu.Ama atlattığıma memnunum tabi...Şimdi de harekete etmeyince acaba birsey mi oldu Allah korusun diye paranoya yapıyorum.Doğsada rahatlasam:)

vala bilmemki canım benim doktorum o iğnenin çok yağlı olduğunu söylemişti, vücut iğneyi hemen ememiyomuş o yüzden de iğne yeri taş gibi oluyomuş, bir iki gün sonra geçiyodu, bebeğin kaç aylık bu arada, 32. haftaya kadar bebek hareketleri düzensiz olurmuş, 32. haftadan sonra hareketleri iyi takip etmek gerekliymiş, istersen yine de bi araştır gönlün rahat olsun, bence bir sorun yoktur, benimkisi son aylarda bir gün boyunca bazen hiç kıpırdamıyodu, bende senin gibi tırsıyodum, ama ertesi gün coşturuyodu, belki de sen uyuduğu zamana denk geliyosundur yerimseniben

kızlar şimdi doktordan geldim benimde lekelenmelerim oluyo ya miyomdanmış ama miyom karşı duvardaymış damarlar artık pek beslemez dedi bebeğin eşiyle yakın olmaması avantaj dedi ama kanama yapar dedi öyle olunca ultrasona girip kalp atışına baktır dedi progestana devam dedi işde böyle birde ben öğretmenim 20 gün istirahat verdi kızlar dua edin ne olur bende kucagıma alayım şimdiden sağolun

çok şükür bi sorun yokmuş, inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın bebişini, bu arada cinsiyetini öğrenecektiniz öğrenemedinizmi

dr a gittim ama kendi dr um uzak olduğu için başka bi dr a gittim.düşük tehlikesi var dedi.iğne verdi.ama ben doktordan pek hoşlanmadım ve kendi doktoruma tlf ettim o başka bir ilaç verdi yani iğne şimdi onu vurduruyoruz.ama belim inanılmaz şekilde ağrıyor yaaaaaa.............

canım sıkma canını ilk aylarda zaten düşük tehlikesi hep oluyo, allahın koruduğunu kimse koruyamaz, gönlünü ferah tut güzel şeyler düşün ki herşey güzel olsun, hem madem tehliken var ne halt etmeye buralarda geziniyosun bakim sen, :mymeka: git uzan bakim, tv aç uzandığın yerden tv seyret, böyle durumlarda bol bol dinlenmek gerekiyo çünkü,

cnm cinsiyeti 1 ay sonra dedi şimdi 13+1 günlükmüş 1 ay bekle dedi ama 12. haftalarda ögrenen çok arkadasım oldu ondan heveslenmişdim:)benimkisi kız sanırım hani onlar geç gösteriyorya:)neyse sağlıklı doğurayımda gerisi önemsiz:) ay bu aydan sonra düşmez dimi ya tehlike azalmıştır dimi?

canım benim bende tedaviyle gebe kaldım. 5 haftalıkken kahverengi bazen pembe akıntım oldu.
dr bana yerleşme kanamasıdır dedi fakat bir hafta önce bhcg düştü ve düşük yaptım. umarım seninki beni gibi olmaz. istirahat etmeye çalış.

cnm cinsiyeti 1 ay sonra dedi şimdi 13+1 günlükmüş 1 ay bekle dedi ama 12. haftalarda ögrenen çok arkadasım oldu ondan heveslenmişdim:)benimkisi kız sanırım hani onlar geç gösteriyorya:)neyse sağlıklı doğurayımda gerisi önemsiz:) ay bu aydan sonra düşmez dimi ya tehlike azalmıştır dimi?

bende 12. haftada öğrenmiştim, benimki çokterbiyesizdi, bacaklarını açıyodu utanmadan :roflol: ama bazı bebekler hep saklarmış, hatta doğuma kadar saklayanlar da olurmuş, diğer ay bende göreceğinden ümitliyim, bir de 12. haftadan sonra artık düşük olmuyor, erken doğum oluyor, düşük riskin sıfırlandı ama kendini strese sokarsan ağır kaldırısan yani bebeği tehlikeye atacak bişeyler yaparsan erken doğum riskiyle karşı karşıa kalabiirsin, doğurana kadar tetikte bekleyecen anacım, ben hergün gün sayıyodum, 24. hafta yaşam sınırı diyodum, 32. haftada küvözde ve az bi bakımla hayatta kalabiliyomuş, 34. haftadan sonra doğsa bile dış ortama uyum sağlayabiliyo diyodum, 37. haftadan sonrası da miyadında doğum kabul ediliyomuş diyodum diye diye 38. haftada sezeryanla bebişimi kucağıma aldım, azcık giönlünü ferah tut, relax ol, hem ne kadar sakin bi hamilelik geçirirsen bebeğin de dğduğunda o kadar sakin bi bebek olur, unutma senin yaşadığın herşeyi o da yaşıyo, mesela heyecanlandığında adrenalin hormonun ona da gidiyo senin heyecanını o da yaşıyo, üzüldüğünde ağladığında vs yine aynı şekilde, ne kadar sakin o kadar iyi tamammı şeker

canım benim bende tedaviyle gebe kaldım. 5 haftalıkken kahverengi bazen pembe akıntım oldu.
dr bana yerleşme kanamasıdır dedi fakat bir hafta önce bhcg düştü ve düşük yaptım. umarım seninki beni gibi olmaz. istirahat etmeye çalış.

canım ilk hamileliğim benimde düşmüştü sonra bebeğimiz olmadı diye dra başvurduk, tedaviye başladık, dra ilk bebeğimin neden düştüğünü sordum, zaten netten bütün nedenleri olasılıkları da araştırmıştım, bir de doktorun ağzından duymak istemiştim, bana söylediği şey şuydu, erkeğin spermiyle kadının yumurtası döllendiğinde eğer ki kromozomlarda bir bozukluk varsa bu bebek ölmeye mahkumdur, internette de bozuk olan kromozomlardan hayati önem taşımayanlar kullanıldığında embriyonun ölmeyeceği ancak sakat olacağı, hayati taşıyan kromozomlar kullanıldığında da embriyonun öleceği şeklinde bi açıklama okumuştum, doktorum biz sadece yaşaması için vesile olabiliriz demişti, düşük iki şekilde olur demişti, ya kromozom bozukluğu yüzünden vücudun onu dışarı atar ya da hormonların yetersiz geldiği için beslnemez ve ölür demişti, yani eğer senin düşen bebeğinde kromozom bozukluğu vardı ise zaten ne yapılırsa yapılsın asla kurtarılamazdı dedi, ikinci hamileliğimde düşükten çok korktuğum için soluğu doktorda almıştım ve bana bunları sylemişti, şu andaki hamileliğinde de eğer embriyoda kromozom bozukluğu varsa düşer inşallah öyle değildir demişti, bana düüşük için iğne yapmıştı, o iğne de vücudumun salgılaması gereken ancak yetersiz olan ve bebeğin beslenmesi için gerekli hormonlar varmış, yani sende yetersiz olan hormonları vücuduna vererek bebeğinin beslenmesini sağlıyoruz, hormonlarının yetersizliği yüzünden düşmesini engellemek için demişti, yoksa düşecekse zaten düşer buna engel olmak gibi bi lüksümüz ve teknolojimiz de yok demişti, inşalllah allah diğer bebeklerine ömür verir, bir daha hamile kaldığında bu sözleriimi hatırlve ve ona göre tedbirli davran canım, kötü düşünmek istemiyorum ama galiba drun bu konuda ihmalkar davrandı, bazı doktorlar tüccar mantığıyla hareket ediyorlar malesef, üzme canını, herşeyin hayırlısını dilemek lazım, demekki hakkında böylesi hayırlıymış

bende 12. haftada öğrenmiştim, benimki çokterbiyesizdi, bacaklarını açıyodu utanmadan :roflol: ama bazı bebekler hep saklarmış, hatta doğuma kadar saklayanlar da olurmuş, diğer ay bende göreceğinden ümitliyim, bir de 12. haftadan sonra artık düşük olmuyor, erken doğum oluyor, düşük riskin sıfırlandı ama kendini strese sokarsan ağır kaldırısan yani bebeği tehlikeye atacak bişeyler yaparsan erken doğum riskiyle karşı karşıa kalabiirsin, doğurana kadar tetikte bekleyecen anacım, ben hergün :enbuyukkk:

gün sayıyodum, 24. hafta yaşam sınırı diyodum, 32. haftada küvözde ve az bi bakımla hayatta kalabiliyomuş, 34. haftadan sonra doğsa bile dış ortama uyum sağlayabiliyo diyodum, 37. haftadan sonrası da miyadında doğum kabul ediliyomuş diyodum diye diye 38. haftada sezeryanla bebişimi kucağıma aldım, azcık giönlünü ferah tut, relax ol, hem ne kadar sakin bi hamilelik geçirirsen bebeğin de dğduğunda o kadar sakin bi bebek olur, unutma senin yaşadığın herşeyi o da yaşıyo, mesela heyecanlandığında adrenalin hormonun ona da gidiyo senin heyecanını o da yaşıyo, üzüldüğünde ağladığında vs yine aynı şekilde, ne kadar sakin o kadar iyi tamammı şeker

cnm bilgilerin için çok sağol şu verdiğin haftaları not edicem vallahi hoyyyt birde erken doğum olayını bu miyom da yapabiliyomuş sanırım ama doktorum artık miyomun bebegi sıkıştırmıycak ve büyüme yapmamaış dedi ilaçda içiyorum bende öyle bi durum olmaz dimi ya çok korkuyorum yani senin dediğine göre anca ağır falan kaldırınca erken doğum oluyor ay çok dikkat edicem o zaman sağol verdiğin bilgiler için cnmsın ya he birde sana bişey daha danışmak istiyorum ben 13 haftamdayım ve bu haftanın başında karnım çok agrımaya başladı ve devam ediyo üşütmemeye dikkat ediyorum çok ama genede üşüyorum sanırım ondanmı sence birde karnımın alt kısmında hatta biraz vajinaya yakın bölgemde acayip zonklama yani bıçak saplanıp geçiyor gibi şeyler oluyo ama çok şiddetli değil ve olup hemen geçiyor sence normalmi sendede oldumu?

:1shok:arkadaşlar lütfen yardım edin kafam çok karışık adetim 4 gün gecikti.. 2 hafta önce kahverengi lekelenmem oldu 3-4 gün kadar sürdü dr a gittim bi sorun yok dedi lekelenme olunca hamile olduğunu anlamak için bi 10 gün daha beklemen gerek demişti ozaman hamilelik belirtilerinin neredeyse hepsi var hamilemiyimki şimdi bende anlamadım

:1shok:arkadaşlar lütfen yardım edin kafam çok karışık adetim 4 gün gecikti.. 2 hafta önce kahverengi lekelenmem oldu 3-4 gün kadar sürdü dr a gittim bi sorun yok dedi lekelenme olunca hamile olduğunu anlamak için bi 10 gün daha beklemen gerek demişti ozaman hamilelik belirtilerinin neredeyse hepsi var hamilemiyimki şimdi bende anlamadım

ayla eczaneden test al bak benimde öyle olmuştu hatta hala lekelenmem oluyo hamile çıkmıştım çift çizgi yani sende öyle yap ve haber ver bekliyorum merak ederim şimdi hihoyyyt

ayla eczaneden test al bak benimde öyle olmuştu hatta hala lekelenmem oluyo hamile çıkmıştım çift çizgi yani sende öyle yap ve haber ver bekliyorum merak ederim şimdi hihoyyyt

ayyy canmım sağol..düşünmüyoduk ama ne bileyim şimdide istiyoruz allah nasip ettiyse vardır bi hayır diyoruz bugün 5. gün biraz daha mı beklesem yoksa testi yapsammı diyorum üzülmemek için ama mutlaka haber veririm hadi bakalım hayırlısı duygularım çok karışık .......hihoyyytmirmirmirmir

bende 12. haftada öğrenmiştim, benimki çokterbiyesizdi, bacaklarını açıyodu utanmadan :roflol: ama bazı bebekler hep saklarmış, hatta doğuma kadar saklayanlar da olurmuş, diğer ay bende göreceğinden ümitliyim, bir de 12. haftadan sonra artık düşük olmuyor, erken doğum oluyor, düşük riskin sıfırlandı ama kendini strese sokarsan ağır kaldırısan yani bebeği tehlikeye atacak bişeyler yaparsan erken doğum riskiyle karşı karşıa kalabiirsin, doğurana kadar tetikte bekleyecen anacım, ben hergün gün sayıyodum, 24. hafta yaşam sınırı diyodum, 32. haftada küvözde ve az bi bakımla hayatta kalabiliyomuş, 34. haftadan sonra doğsa bile dış ortama uyum sağlayabiliyo diyodum, 37. haftadan sonrası da miyadında doğum kabul ediliyomuş diyodum diye diye 38. haftada sezeryanla bebişimi kucağıma aldım, azcık giönlünü ferah tut, relax ol, hem ne kadar sakin bi hamilelik geçirirsen bebeğin de dğduğunda o kadar sakin bi bebek olur, unutma senin yaşadığın herşeyi o da yaşıyo, mesela heyecanlandığında adrenalin hormonun ona da gidiyo senin heyecanını o da yaşıyo, üzüldüğünde ağladığında vs yine aynı şekilde, ne kadar sakin o kadar iyi tamammı şeker

miyom olunca genelde sezeryen yapıyolarmış sanırım ya ben sezeryenden çok korkuyorum nasıl oldun neler hissettin açıklayıcı yazarmısın bana sana zahmet ama çektiğin acıları dosdoğru yazki başıma gelecekleri bilip kendimi öyle hazırlıyım neler yapıyolar hemşireler doktorlar çok merak ediyorum :emir_bebek:

merhaba arkadaşlar bende tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım şuan 9+6 günlük hamileyim.benim bebişlerim ikizmiş birini 8 haftalıkken kaybetmişim diğer bebişim allaha şükür sağlıklı gözüküyor bebeğime bişey olacak die çok endişeleniyorum.allahım inşallah tamamına erdirir hepimizinkini sağlıkla kucağımaza almak nasip eder.

böyle bir olay yaşayan ve şahit olduğunuz kişiler varmı?

miyom olunca genelde sezeryen yapıyolarmış sanırım ya ben sezeryenden çok korkuyorum nasıl oldun neler hissettin açıklayıcı yazarmısın bana sana zahmet ama çektiğin acıları dosdoğru yazki başıma gelecekleri bilip kendimi öyle hazırlıyım neler yapıyolar hemşireler doktorlar çok merak ediyorum :emir_bebek:

ya canım myom ultrasonda çok net belli olmuyomuş ama gördükleri görüntüye göre var veya yok diyolar galiba, myom olunca sezeryan yapılıp yapılmadığını bilmiorum, benimki biraz tesadüfi oldu, sezeryan konuusundaki maceramı anlatmayayım canım, kendin yaşa ve gör, bir de herkesin acı eşiği farklı, birisi çok acı çekerse sen de aynı şekilde çok acı çekeceksin diye bi şart yok, şimdi ben sana anlatırsam doğru olmaz, doğurduğunda konuşuruz, sadece şunu söyleyeyim, lavman yaptılar, arkasından sonda taktılar, serumumu taktılar ve ameliyathaneye götürdüler, orada hazırlıklar yapıldı ve boğazımdan aşağıya yanma hissettim, sonra bayılmışım, bayılmadan önce ağlıyodum ve hemşirenin bi tanesi gelip elimi sıkı sıkı tuttu ve ben senin yanındayım hiç bırakmıcam seni hiç korkma dedi, yalan olsa bile o an o desteği almak çok iyi gelior insana, sezeryan sonrasını sorma ama kaydirigubbakcemile3

merhaba arkadaşlar bende tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım şuan 9+6 günlük hamileyim.benim bebişlerim ikizmiş birini 8 haftalıkken kaybetmişim diğer bebişim allaha şükür sağlıklı gözüküyor bebeğime bişey olacak die çok endişeleniyorum.allahım inşallah tamamına erdirir hepimizinkini sağlıkla kucağımaza almak nasip eder.

böyle bir olay yaşayan ve şahit olduğunuz kişiler varmı?

canım benim de bi tanıdğım tüp bebekle üçüz hamile kalmıtşı, bi tanesi anne karnında gelişmemiş ve kendi kendine yok oldu gitti, birkaç gün önce de ikizlerini dünyaya getirdi, korkulacak bişey yok, kısmetinde varsa yaşayacaksın inan bana, gönlünü ferah tut

ya canım myom ultrasonda çok net belli olmuyomuş ama gördükleri görüntüye göre var veya yok diyolar galiba, myom olunca sezeryan yapılıp yapılmadığını bilmiorum, benimki biraz tesadüfi oldu, sezeryan konuusundaki maceramı anlatmayayım canım, kendin yaşa ve gör, bir de herkesin acı eşiği farklı, birisi çok acı çekerse sen de aynı şekilde çok acı çekeceksin diye bi şart yok, şimdi ben sana anlatırsam doğru olmaz, doğurduğunda konuşuruz, sadece şunu söyleyeyim, lavman yaptılar, arkasından sonda taktılar, serumumu taktılar ve ameliyathaneye götürdüler, orada hazırlıklar yapıldı ve boğazımdan aşağıya yanma hissettim, sonra bayılmışım, bayılmadan önce ağlıyodum ve hemşirenin bi tanesi gelip elimi sıkı sıkı tuttu ve ben senin yanındayım hiç bırakmıcam seni hiç korkma dedi, yalan olsa bile o an o desteği almak çok iyi gelior insana, sezeryan sonrasını sorma ama kaydirigubbakcemile3

ya üff şimdi daha çok merak ettim ya benim ağrı eşiğim düşük yani bi iğne bile olsam canımda tatlı o biçim acıyo yada bana öyle geliyo off ya bu arada geçen benim gene lekelenmem oldu doktor miyomdan yapar dedi benim utrasonlarda çok net gözüküyo miyom 4 cm. enine boyuna 4 cm. ama büyüme yapmamaış 1 ay da dedi daha yapmaz artık o zaman diye düşünüyorum bişey sorcam sezeryen oldum diyelim bugun kaç gün sonra o acılar kesiliyo yani ameliyattan bi 5 saat sonra falanda acı oluyomu? doktorlar serumdan agrı kesici veriyolardır sanırım senağlama

ya üff şimdi daha çok merak ettim ya benim ağrı eşiğim düşük yani bi iğne bile olsam canımda tatlı o biçim acıyo yada bana öyle geliyo off ya bu arada geçen benim gene lekelenmem oldu doktor miyomdan yapar dedi benim utrasonlarda çok net gözüküyo miyom 4 cm. enine boyuna 4 cm. ama büyüme yapmamaış 1 ay da dedi daha yapmaz artık o zaman diye düşünüyorum bişey sorcam sezeryen oldum diyelim bugun kaç gün sonra o acılar kesiliyo yani ameliyattan bi 5 saat sonra falanda acı oluyomu? doktorlar serumdan agrı kesici veriyolardır sanırım senağlama

ya anacım o kadar korkma yav, tabiki de ağrıkesici veriyolar, anesteziden uyandığın an çok ağrın oluyo , ama hemen ağrıkesici veriyolar, bana damardan direkt vermişlerdi, kimisinin serumuna karıtşırıyolarmış, sonra ağrıların azalıyo, dayanılmaz bi acı duymuyosun yani, hastaneden çıkarken de ağrı kesici ilaç yazıyo sana, onu kullanıyosun, ayol ben bile doğurduysam sen hiç korkma, benim kadarnazlı benim kadar tırsak birisi yoktur herhalde bu konuda kaydirigubbakcemile3 yanlız 2. doğumu küçük ibolya yemiyo artık :roflol:

canım benim de bi tanıdğım tüp bebekle üçüz hamile kalmıtşı, bi tanesi anne karnında gelişmemiş ve kendi kendine yok oldu gitti, birkaç gün önce de ikizlerini dünyaya getirdi, korkulacak bişey yok, kısmetinde varsa yaşayacaksın inan bana, gönlünü ferah tut

ibolyacım hatırlıyormusun tanıdığın lekelenme tarzında bişey yaşadımı böyle bişiyden bahsettimi bende 8 ve 9. haftanın başında ara ara lekelenme olmuştu kahverenfi ve az azdı.yazın için ayrıca teşekkür ederim......

X