Arkadaşlar dış gebelik olabilir mi

Biz planli gebelik düşündüğümüz için öncesinde kontrole gitmistik rahimde tüplerde bir sorun yok demisti doktor ama tikaniklik darlık vb. durumlari rahim hsg filmiyle belirlenebiliyormuş. Onu cektirmeye gerek görmemiştik. Bence düşüş olduysa betanızda sizin kendiliğinden sonlanma ihtimali yüksek. Mutlaka 2 günde 1 baktirin. Hastanede yatış durumu Allah korusun tüpün alınması gereken durumlarda yada farkli bi risk varsa oluyor sanirim. İnsallah bu günler de geçecek, sabır

Ben rahim filmi de cektirmistim raporum temizdi. Sonra riskli gebelik uzmanına da gitmistim düsüklerimden sonra oda sey demisti sağda biraz zorlanmıs ama yine de geçmis sıvı diye. Yani bence dıs gebelik böyle bisey takılı kalıyor yanlıs yerlerde ondan sorduö size de dış gebelikte kendiliğinden sonlanan oluyor muymus sormus muydunuz hiç

Bildiğim kadarıyla dış gebelik kendiliğinden sonlanmıyor. Müdahale gerektiriyor. Cok erken farkedildiyse bu iğne ile düşürülüyor sadece. Doktorum o gün bana dış gebelikte en büyük sorunun kesenin tüpü zorlayacak hatta patlatacak kadar büyümesi demisti. Bu durumda allah korusun hayati tehlike bile var. Cunku ic kanamaya sebep veriyor. Bir de beta düşük diyip tüpe zarar vermez sanmayın 200 betayla tüpü patlayabilir insanların demisti. O nedenle hastaneden ayrılmamamı mutlaka operasyon olmamı söyledi. O nedenle cok hızlı hareket edildi. 1 saate operayonu yaptilar hemen. Kimseyi korkutmak istemiyorum aslında çok ihtimal yazarak ama hep tetikte olmak lazim bu durumda. Çünkü ne kadar erken teşhis o kadar hızlı çözüm oluyor. Dediğiniz gibi bu degerlerde o bebeğin artik saglikli olmadigi kesin. Onemli olan annenin sağlığı ve konforu

Evet iki kez aşırı sancım olunca acile gittim cok risk tasıyor tüpler için. Çok sükür suan için bir iç kanama veya tüplere bir sorun yaratmadı ama tabiki korkuyorum her an hersey olabilir. İnsallah bu süreci hasarsız atlatırız

Süreç gercekten zor dış gebelik benim de başıma geldi. Adetim 5 gun geciknce test yaptim poztif bi hevesle hastaneye gittik beta degerim 54cikti doktor 2 gun sonra yine test istedi sonuc 60 cikti kimyasal ya da dis gebelik olabilir dedi derkn adet kanamasi gibi kanamam ve aksamina agrim oldu acile falan gittik. Sonraki gun kendi doktoruma gittim dis gebelik dedi kürtaj yapip rahmi temizledi tekrar beta degerine bakti az düşüş olunca iğne de yapti. Şuan iyiyim doktor 4 gun sonra tekrar bazi testler istedi umarim sıfırlanır ama az az kanamam hala devam ediyor bu surecten sonra hamile kalmak zorlasir mi bilmyrm

Tüpler zarar görmediyse sanmam ki sizin asırı düsükmüs değer bence birsey olmamıstır 60 la sadece iki testle karar vermelerine sasırdım benim kaçıncı test oldu bilmiyorum cok zor cok

Tüpler zarar görmediyse sanmam ki sizin asırı düsükmüs değer bence birsey olmamıstır 60 la sadece iki testle karar vermelerine sasırdım benim kaçıncı test oldu bilmiyorum cok zor cok
Kisaca yazdim canim uzun olmasin diye 55 60 49 50 53 yaklasik bu degerlerdeydi. Sizin cocugunuz var mi yoksa ilk mi olacakti

Kisaca yazdim canim uzun olmasin diye 55 60 49 50 53 yaklasik bu degerlerdeydi. Sizin cocugunuz var mi yoksa ilk mi olacakti
Malesef yok 2 kez de düşüğüm var. Zaten bu olay da çözülünce uzun bir ara vermek istiyorum. Psikolojik olarak cok olumsuz etkilendim bu süreçlerden. Benimde 12 84 214 596 699 572 olarak ilerledi ama ben bu 214 e kadar aşırı yoğun sekilde regl olmustum. O yuzden dış olmama ihtimali düsük geliyor bana malesef kimyasal kanamayla biterdi gibi geliyor

Yaa cok üzüldüm gercekten evet cok etkiliyor insanı sizinki daha da zormus sizin için dua edecegim insallah tez zamanda ummadiginizda güzel haberi alirsiniz

Size de çok geçmiş olsun. Şükür ki erkenden fark ettik benim hic kanamam olmadı nedenini merak ediyorum. Kürtaj sonrasi 2 gün hafif pembe kanama oldu. Bugun aksam saatlerinde de küçük sümüksü cok açık pembe hatta krem rengi bir parça geldi. O geldikten sonra ağrım da tamamen bitti. Acaba bebek miydi düşen yada kürtaj sonrasi kalinti mi bilmiyorum. Siz boyle birsey yasadiniz mi? Yada doktorunuz boyle bir sey olabilir demis miydi?

Bir de bugün bi yerde okudum. Doğurganlık arttırıcı ilaçlar dış gebeliğe neden olabiliyor diye. Biz 4 ay denemistik öncesinde olmamıştı. Eşimin sperm testi de normal geldi ama doktor proxeed verdi yine de. Ben de bu ay hayıt özlü bir vitamin kullanmıştım. Hatta gebelik haberi görünce bunlar ilk aydan etkili oldu diye sevinmiştik. Simdi düşünüyorum acaba bunlarin dış gebeliğe etkisi oldu mu diye. Siz bu ay farklı bir şey yapmış mıydınız?

Dedigin sekilde bi akıntım olmadı canim ama bence önemli bsey degildir. Benim esimin degerleri düşüktü keciboynuzu pekmezi kullanyo sağlıklı besleniyo ama o proxeed ilacinı benim esime de vermisti ama düzenli kullanmadi ilaç vb seyleri cok sevmediğimiz için

Aynı seyi düsündüm bende inofolic combiydi sanırım ondan kullanmıstım asla bir daha kullanmam bende bu sebeple olduğunu düsündüm. İcinde yumurta kalitesini arttıran içerik var folik asit var ama ben ondan sebep olduğunu düsünüyorum

Kesinlikle bir de siz rahim usg de çektirmişsiniz tıkanıklık olmadığı da kesin. Nasıl oldunuz bu arada? Süreçte bir değişiklik oldu mu?

Adetime üç gün kala lekelenmelerim vardı kan tdsti verdik betam 22 çıktı iki gün sonra lekenmeler arttı betam 15 oldu kimyasal gebelik düşük yapıyorsunuz denildi iki gün sonra sifirlamismis mi diye gittiğim de 35 olmuştu lekenlemede durmuştu o arada dış gebelikten korktum daha önce dış gebelikte gecirmistim doktorum bir şey söylemek için çok erken herşey olabilir normal gebelikte olabilir takip dedi iki gün sonra 85 olup iki katına çıkınca normal gebelik olma ihtimali var diye ilaç başlandı iki gün sonra yani bugün 172 geldi değerler artık normal artıyor ama çok Kayibim oldu korkuyorum böle bir şey başına gelen varmi

Kesinlikle bir de siz rahim usg de çektirmişsiniz tıkanıklık olmadığı da kesin. Nasıl oldunuz bu arada? Süreçte bir değişiklik oldu mu?
Evet yumurta ile ilgili ilaçlar sebep olabilir o yüzden düşmeye devam ediyor ama 0 lanana kadar takip edeceğiz ve regl gibiyim suan bildiğiniz çok saçma bir hal aldı bu durum 12 gündür kah yoğun kanama kah lekelenme insallah vucudum attığı içindir. Sizde gelisme var mı

Malesef çok normal gebelik gibi durmuyor düşme olmus cunku tabi aynı yerde mi test yaptırdınız o önemli. Benim bildiğiniz regl iken değerlerim arttı 699 a kadar cıktık ve bayagı güzel artıyordu. İnanın bende ne olduğunu anlamadım kimyasal mı dış mı hala cok aradayız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…