Arkadaşlar dış gebelik olabilir mi

acelyali29

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
387
160
32
Arkadaşlar regl gününde pazartesi beta hcg 12 gündü. Ertesi gün aşırı kanamam başladı. Böyle kocaman pıhtılar filan. Kimyasal olduğunu düşündüm yine de bir test vereyim düştüğünü göreyim içim rahat etsin diye. Ama perşembe günü bu kanamalar olurken beta 83 çıktı. Dış gebelik olabilir mi? Bir kere kimyasal olduğunda hem bu kadar yükselmemisti ve sonra düşmeye başlamıştı. Tabi hemen ultrasona gittim ama 4 hafta 4 günlük olduğu için tüpte bile olsa göremeyiz dedi doktor. Lütfen cevap verin bilginiz var ise bu ne olabilir

Karından ultrason ile baktı hersey normal dedi. Bu kadar kanamaya nasıl normal anlamadım ama Vajinal ultrasona pazartesi bakacağız dedi
kanama alanı olsa karından da görürdü diye düsünüyorum. ama düsük önleyici başlatması gerekirdi bence. vajinal ultrason düsük riski varsa ekstra tehlikeli gibi geliyor bana

kanama alanı olsa karından da görürdü diye düsünüyorum. ama düsük önleyici başlatması gerekirdi bence. vajinal ultrason düsük riski varsa ekstra tehlikeli gibi geliyor bana
Progestan verdi dün içtim ama hala kanama var yoğun olmasa da. Açıkçası normal bir gebelik ihtimali vermiyorum kimyasal veya dış gebelik ise zararı olur diye de korkuyorum

Progestan verdi dün içtim ama hala kanama var yoğun olmasa da. Açıkçası normal bir gebelik ihtimali vermiyorum kimyasal veya dış gebelik ise zararı olur diye de korkuyorum
beta güzel artmış aslında. bazı durumlarda kanama olabiliyor bence umutsuz olmayın. inşallah güzel sonuclar alırsın

Pıhtı olur mu peki hiç duydunuz mu asırı parçalar olmasa bi ihtimal derdim ama bildiğiniz parça filan geldi bisürü
ya benim duyduklarım hep lekelenme şeklindeydi. ama sizin de öyle büyük kanama olsa karından ultrasonda kanama alanı görünürdü diye düşünüyorum. bence bekleyin içinizi ferah tutun.

KESE OLMADAN SÖYLEDĞİNİZ ŞEY İÇİN DÜŞÜK ÖNLEYİCİ HERHANGİ BİR ŞEY YAPMIYORLAR

Arkadaslar bilgisi olan yok mudur?
MERHABA BEN OCAK 18 DE LEKE İLE 4.GÜNÜN SONUNDA BETA DEĞERİM 12 İDİ O TARİHTE NORMALDE ADET GÜNÜM OLDUĞU İÇİN ÖNEMSEMEDM 18 OCAKT AKŞAMDA KANAMAM BAŞLADI ADET OLUYORDUM DOKTORA GİTTİĞMDE 2 GÜNDE BİR ARTTI EN FAZLA 130 A KADAR YÜKSELDİ AMA KANAMAM BİTMEDİ DEĞERLER Bİ DÜŞTÜ ÇIKINCA DIŞ GEBELİK TEŞHİSİ KONULDU DAHA SONRA TEK DOZ İĞNE İLE SONLANDI BETA DEGERİNİ 2 GÜNDE BİR KAN VEREREK BAKACAKSNZ EĞER Kİ DÜŞTÜ İSE SIKINTI

ŞÖYLEKİ HERKESİN VÜCUT RAHMİ FARKLI BU YÜZDEN ONUN LEKELİ OLUR BENM PITILI OLUR DİYE DÜŞÜNMEYN BENM 40 GÜN SÜRDÜ 1 HAFTA ADETİM DAHA SONRASINDA LEKELENME İLE DEVAM ETTİ BU YÜZDEN TAKİP EDİN KESEYİ GÖRENE KADAR AMA EN NİYAHATNDE 2 GÜNDE BİR KAN VERİN ERKEN TEŞHİS BU DRUMDA ÖNEMLİ

Peki gaz sancısı gibi ağrınız olmuş muydu benim en son testte cok az bir yükselme oldu. Rahim içi ince iç gebelik olmadığı anlasıldı. İnsallah kimyasaldır diye dua ediyorum gaz sancısıyla birlikte kanama geliyor 2 dir

Bir de hastanede mi yattınız

Insallah kimyasaldır diye 2 gün dua ederek doktora gittim. Beta degerim 3. Haftadan sonra 2 kat artmadi. Cok yavas da olsa hep yukseldi. En son cumartesi günü gebeliğin 5 hafta 5 günü vajinal ultrasonla sağ tüpümde bir hücre yoğunluğu tespit edildi ve ne yazik ki dış gebelik olduğu kesinleşti. Benim hic kanamam ve ekstra ağrım olmadı sadece betadan şüphelenen doktorum ki kendisinden Allah bin kez razı olsun. O tüpteki hücre odağını görmek de kolay değil. Aynı gün acil hastaneye yatışım yapıldı. Genel anesteziyle kürtaj oldum. Bir de methotrexate igne yapildi. Ayni gün taburcu oldum. Lekelenme şeklinde kanamam 2 gün sürdü. Bugün tamamen kesildi. 2 gün sonra kontrole gidip beta baktiracagim umarim düşer. Yani bu süreçte ne yazik ki beta hcg pek yaniltmiyor kimyasal için düşmesi gerekir degerin. Artiyor ama yavas artiyorsa yuksek ihtimal dış gebelik oluyor. Hiç korkmayın süreç korkunç gelebilir ama başa gelince insana bir güç geliyor akliniza takilan bir sey olursa mesaj atın bana

Öncelikle cok gecmis olsun insallah düştüğünü görürsünüz. Ben bir de şeyi okudum önce düşüp sonra artadabiliyormus dış gebelikte. Benim en son ki testte düştü. Bugün kan vereceğim insallah düşüş devam eder kimyasaldır. Çok korkuyorum ki halimi cok iyi anlarsınız. Sizin hiç düşmemişti galiba değil mi

A bir de en yüksek değeriniz neydi? Benimki en cok 699 a yükseldi. Zaten ben çok kanama yasamıstım. Rahim içinde hiç birsey yoktu beta hala yükselirken. Ondan dış olduğunu düşündüm

A bir de en yüksek değeriniz neydi? Benimki en cok 699 a yükseldi. Zaten ben çok kanama yasamıstım. Rahim içinde hiç birsey yoktu beta hala yükselirken. Ondan dış olduğunu düşündüm
74 le öğrendim adet olmam gereken gün. 2 gün sonra 188 oldu progesteronum da 35 olunca doktorum sürec normal 1 hafta sonra gel dedi. 8 gün sonra gittim normalde en az 2.500 olmasi gereken degerim 498 çıktı progesteronum da 19 a düşmüş o sırada. 2 gün sonrasinda da 593 le teşhis kondu. Bende hic duşme olmadi evet yavaş ilerledi. Bir de kanama ağrı sızı da hiç olmadi. Rahim kalinlasmis baya o nedenle sanirim kürtaj da yapmayı uygun gördü. Simdi yukselsin diye dua ettiğim deger düşsün diye dua ediyorum.

Evet çok ilginç bir süreç bu ben hele 14 ile regl iken öğrendim nasılsa sıfırlanmıstır derken yükselmeye basladı. İnsallah benimki kendiliğinden düşer. Siz hastanede yatmamıssınız bir de genelde yatırıyorlarmıs. İnsallah sıfırlandığını görün biran evvel sizin içinde dua edeceğim. Tüplerinizde bir sorun var mıydı? Bu neden oldu hiç anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…