Arkadaşlaırmı kıskanıyorum

Size bunlari diyen insanlarin buldukları kocalar da aynı bu zihniyettedir muhtemelen. E böyleleriyle evlilik mutluluk mu getirir saniyorsunuz? Gençsiniz, işiniz var, arabanız var, bu insanlarla muhatap olduğunuza göre boş vaktiniz de var yeni ortamlara girip hayatınızı yaşamak varken böyle saçma sapan sözlere üzülmekle yazık ediyorsunuz kendinize.
Neticede seviliyorlar çiçekler jestler onlara yapılıyor merak eden biri var onları benim gibi ev iş köle değiller

Şu an yaşadıklarınızı ben yaşıyorum 3 yıllık evliyim çevremdeki herkesle arama mesafe koydum hatta çoğu ile görüşmüyorum çocuk konusunda gerçekten çok anlayışlılar evlilik biraz senin elinde ama çocuk maalesef ki bizim elimizde değil ve çok üzücü bir durum çocuk konusunda gerçekten çok anlayışlılar evlilik biraz senin elinde ama çocuk maalesef ki bizim elimizde değil ve çok üzücü bir durum
Evet maalesef sıkıntı ama mesafe en güzeli

Bende sevilmek istiyorum bende ilişkim var demek istiyorum neden herkesin eşi varken tüm arkadaş çevremden güzelken ben yalnız kaldım
Nasip bu Allah tarafından yazılmış kader daha vakti var demek her evli çift her sevgili olanlar mutlu değil gösterişleri görmezden gel..

Arkadaşlarınız evde kaldın iması yapıyorsa onlar sizin arkadaşınız değildir uzaklaşın,araya mesafe koyun. İmrenme normal ama hasetlenmek çok kötü bir davranış. Benim de evlenen,nişanlanmış 2,3 arkadaşım oldu hiçbiri evde kaldın iması yapmadı. Normal bir şekilde düğünlerine davet ettiler. Sizin arkadaşlar da sorunlu🤷🏻‍♀️

Bugün son damla oldu bi daha görüşmem zaten ağlayarak eve geldim saatlerdir ağlıyorum kaderime
Siz çevrenizdeki insanlara bu konu hakkında hassas olduğunuzu belli ettiğiniz sürece onlar sizi rahatsız edecek şekilde hareket edecekler.
Bu konuyla ilgili konu açıldığında kararlı bir şekilde kapatın sizi incitemesinler.
Geri kalan da nasip kısmet zaten.

Büyük bi şehre şehir hastanesine gidceem günleri iple çekiyorum gerçi o zamanda yaşım fazla olacak diye yine sevilmeyecem
O saçma çevreden biran önce uzaklaşman lazım, sana iyi gelmeyen insanlarla görüşme. En son bir memur avcısının tuzağına düşersen çok üzülürsün.
işsiz olmasınada razıyım artık ben bakarım napayım böyle daha mutsuzum üzgünüm

Arkadaşlarınız evde kaldın iması yapıyorsa onlar sizin arkadaşınız değildir uzaklaşın,araya mesafe koyun. İmrenme normal ama hasetlenmek çok kötü bir davranış. Benim de evlenen,nişanlanmış 2,3 arkadaşım oldu hiçbiri evde kaldın iması yapmadı. Normal bir şekilde düğünlerine davet ettiler. Sizin arkadaşlar da sorunlu🤷🏻‍♀️
İmrendim evet kaderime ağladım içim acıyor bu kadar sene bi kez sevilmemiş olmak bırakın evlenmeyi bi tane konuştum yok 🥹

Siz çevrenizdeki insanlara bu konu hakkında hassas olduğunuzu belli ettiğiniz sürece onlar sizi rahatsız edecek şekilde hareket edecekler.
Bu konuyla ilgili konu açıldığında kararlı bir şekilde kapatın sizi incitemesinler.
Geri kalan da nasip kısmet zaten.
Elimde değil bende sevilmek evlenmek birinin sevdiği önem verdiği olmak istiyordum sadece

İmrendim evet kaderime ağladım içim acıyor bu kadar sene bi kez sevilmemiş olmak bırakın evlenmeyi bi tane konuştum yok 🥹
Eee ben de 25 yaşındayım,ben de evli değilim. Yahu bu devirde insanların çoğu 25-35 yaş arası evleniyor zaten. Nereden baksanız en az 5 yılınız var. Sürekli bulamayacağım derseniz bulamazsınız tabii. Az rahat olun,gevşeyin. Yakınlarda hiç spor salonu yok mu hiç ilgilenmek istediğiniz bir hobi yok mu? Online bile eğitim alabilirsiniz.

Bakıyorum önüme üniversited

tüm çevrem akrabalarım öyle yazık işi var arabası var kocası yok modunda kimseyi bulamadın diye her gün laf azar yiyorum
O halde o çevreden kurtulmak için kendinizi geliştirin. Kurslara gidin, kitaplar okuyun. Böylece onlarla ortak bir yanınız kalmasın. Onlar da sizi kendilerine benzetemesinler. Farkında mısınız sizi aşağı çekmeye çalışıyorlar?!

Kıskançlık kötü bir şey. Başkalarının mutluluğu senin nasibinden rızkından hiç bişey alıp götürmüyor .. arkadaşların için mutlu ol ve senin nasibin senindir gelir seni bulur bulacakta adı üstünde nasip dağın taşın altında da olsa o sana yazılmış doğarken kader :) imrene bilirsin başkalarının hayatı yaşadığı ve sahip olduğu şeylere imrenmek özenmek onları yaşamak kötü bir şey değildir ama içten içe başkasını kıskanmak kötüdür bu kötü kalpli insanlara yakışır ben senin öyle biri olduğunu asla düşünmüyorum bu enerjiyi senden almadım. 🥰

Sana benzer bir örnek vermek isterim bi arkadaşın olarak ..

Ben uzun zamandır evliyim mesela önce bana dediler sevgilin var mı var dedim sonra nişan oldu düğünü sordular düğün de oldu evlendim. Daha 3 ay doldurmadan bana bebek sormaya başladılar bebek yok mu hamile misin? Çocuk deniyomusunuz?!

Şuan 6 yılı doldurduk ve benim maalesef elimde olmayan sebeplerden çocuğum olmadı 🤷🏻‍♀️ şuan hangi bebekli ortamlara gitsem kuyruğumu hep dik tutmaya çalışıyorum, bana o ortamlarda neler söylüyorlar bi bilsen ben bu 6 yılda nelerle savaştım.. ne cahillerle uğraştım ah bir bilsen. Nasip diye bir şey var vakit diye bir şey var ben buna çok inanıyorum 🙏🏼 bu evlilik olur evlat sahibi olur farketmez.

Daha bi kaç hafta önce ben akrabamın bebeğini görmeye gittim ailece annem babam eşim herkes oradaydı herkes bebeği severken ağızdan çıkan kulakları kimsenin duymadı içime akıttığım göz yaşları üzüntüyü gittim banyoda yaşadım yine içeri geldim kuyruğu dik tutcam ya :). Sende yapsana niye yapmıyorsun yapda sevelim”

Aa dur kucağına verelim seni öyle hayal edelim..

Bizim. Oralarda cocuğu olmayana kısır derler..

Menepozlumusun?

…… daha niceleri sana saysam bitmez :) Buda Benzer bir şey aslında sende evlenenleri görüp ağlıyorsun hevesli hevesli çeyiz alışverişi gösterenlere imreniyorsun ağlıyorsun arkadaşlarının nasıl sevildiğini nekadar güzel çift olduğuna imreniyorsun aslında.. ben sana bu kendimden verdiğim örneği lütfen yanlış anlama kıyas yapılacak konu olmasa da bana göre benzer olduğu için söyledim. Herşeyin vakti var ve evliliğin mutluluğun yaşı yok ..27 yaşında baştan aşağı yeniden kariyer yapmaya karar verdim 💪🏼 Ve nekadar bana canlılık ve ferahlık geldiğini sana anlatamam bu çocuk baskısı üstümden kalktı gitti sanki hiç psikologlara gitmemişim sanki ağlayan ben değildim gibi iş aklıma geldi kariyer hop birden bambaşka insan oldum mutluluk sadece evlilik değildir. :) başka şeyler de de mutluluk. Vardır buna İnan 🙏🏼
Rabbim tez zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah 🌸

Ay bana da böyle şeyler diyorlardı kendimi kötü hissediyordum sonra gördüm dünyanın kaç bucak olduğunu 🤬 şimdi de “amann evlilik dediğin şey böyle, erkekler hep böyle, idare et.. “ vs diyorlar, işin içine girince anlıyorsunuz ki 10 evlilikten 1i çok mutludur, 1i eh mutludur ama kalan 8i baya mutsuzdur. Acele etmeyin, hayatın keyfini çıkarın ya ne güzel bir yaş 😍

X