Arkadaşlaırmı kıskanıyorum

Arkadaşlarımla görüşüp hepsinin çeyiz dizmesini nişan evlilik hazırlıklarını dinleyip ağlayarak eve gidiyorum hepsini kıskanıyorum senin hala yok mu diye sormaları evde kaldın imaları canımı yakıyor daha görüşmek istemiyorum bıktım artk ben böyle napacam 🥹
Her şey vaktine esirdir. Kıskanmak yerine ruh eşini arayın. Kıskançlık negatif enerjidir ve bu sizin her halinize yansır. Hayatımda gözlemlediğim yaşı büyük evlenen insanların evlilik birliğini daha iyi yönetiyor olmaları.

Umutsuzlaştım hep böyle izleyecem mi hiç sevilmeyecem mi 🥹
Bilmem 🤷🏻‍♀️ ama bu şekilde hayatı kendinize zehir etmeyin dünyanın sonu değil netice de. Bir sürü insan evliliği tercih etmiyor ve çok mutlu. Hayatınıza endeksini evlilik olarak belirlemeyin ama tabi ki hayatınız paylaşacağınız biri olursada ne güzel. Daha gençsiniz önünüze bakın

Arkadaşlarımla görüşüp hepsinin çeyiz dizmesini nişan evlilik hazırlıklarını dinleyip ağlayarak eve gidiyorum hepsini kıskanıyorum senin hala yok mu diye sormaları evde kaldın imaları canımı yakıyor daha görüşmek istemiyorum bıktım artk ben böyle napacam 🥹
Kıskançlık kötü bir şey. Başkalarının mutluluğu senin nasibinden rızkından hiç bişey alıp götürmüyor .. arkadaşların için mutlu ol ve senin nasibin senindir gelir seni bulur bulacakta adı üstünde nasip dağın taşın altında da olsa o sana yazılmış doğarken kader :) imrene bilirsin başkalarının hayatı yaşadığı ve sahip olduğu şeylere imrenmek özenmek onları yaşamak kötü bir şey değildir ama içten içe başkasını kıskanmak kötüdür bu kötü kalpli insanlara yakışır ben senin öyle biri olduğunu asla düşünmüyorum bu enerjiyi senden almadım. 🥰

Sana benzer bir örnek vermek isterim bi arkadaşın olarak ..

Ben uzun zamandır evliyim mesela önce bana dediler sevgilin var mı var dedim sonra nişan oldu düğünü sordular düğün de oldu evlendim. Daha 3 ay doldurmadan bana bebek sormaya başladılar bebek yok mu hamile misin? Çocuk deniyomusunuz?!

Şuan 6 yılı doldurduk ve benim maalesef elimde olmayan sebeplerden çocuğum olmadı 🤷🏻‍♀️ şuan hangi bebekli ortamlara gitsem kuyruğumu hep dik tutmaya çalışıyorum, bana o ortamlarda neler söylüyorlar bi bilsen ben bu 6 yılda nelerle savaştım.. ne cahillerle uğraştım ah bir bilsen. Nasip diye bir şey var vakit diye bir şey var ben buna çok inanıyorum 🙏🏼 bu evlilik olur evlat sahibi olur farketmez.

Daha bi kaç hafta önce ben akrabamın bebeğini görmeye gittim ailece annem babam eşim herkes oradaydı herkes bebeği severken ağızdan çıkan kulakları kimsenin duymadı içime akıttığım göz yaşları üzüntüyü gittim banyoda yaşadım yine içeri geldim kuyruğu dik tutcam ya :). Sende yapsana niye yapmıyorsun yapda sevelim”

Aa dur kucağına verelim seni öyle hayal edelim..

Bizim. Oralarda cocuğu olmayana kısır derler..

Menepozlumusun?

…… daha niceleri sana saysam bitmez :) Buda Benzer bir şey aslında sende evlenenleri görüp ağlıyorsun hevesli hevesli çeyiz alışverişi gösterenlere imreniyorsun ağlıyorsun arkadaşlarının nasıl sevildiğini nekadar güzel çift olduğuna imreniyorsun aslında.. ben sana bu kendimden verdiğim örneği lütfen yanlış anlama kıyas yapılacak konu olmasa da bana göre benzer olduğu için söyledim. Herşeyin vakti var ve evliliğin mutluluğun yaşı yok ..27 yaşında baştan aşağı yeniden kariyer yapmaya karar verdim 💪🏼 Ve nekadar bana canlılık ve ferahlık geldiğini sana anlatamam bu çocuk baskısı üstümden kalktı gitti sanki hiç psikologlara gitmemişim sanki ağlayan ben değildim gibi iş aklıma geldi kariyer hop birden bambaşka insan oldum mutluluk sadece evlilik değildir. :) başka şeyler de de mutluluk. Vardır buna İnan 🙏🏼

Sana kötü hissettiyorlarsa seni anlamıyorlardır. Çevreni değiştir sende. Hayat çeyiz nişan evlilikten ibaret değil. Çevreni değiştirirsen bunu göreceksin. Sanki evlenmemek dünyanın sonuymuş gibi gelir onlara. Böyle insanlardan uzak dur

28 yaşındayım, 25te evlendim. Eğer üniversitede eşimle tanışmasaydım 30dan önce evlenmek istemezdim ciddiyim. Eşimi çok sevmeme evliliğimden memnun olmama rağmen söylüyorum bunu. Acelesi yok. Para kazanıyorsun bekarsın harika. Bi arkadaşım var hatta üniden ev arkadaşım, benimle yaşıt ve evlenmeyi düşünmüyor, şu an öyle güzel geziyor ki keyfinde valla. Turlara katıl yurtiçi yurtdışı tatiller yap, kurslara eğitimlere git müthiş bir fırsat. Koca da koca yaşında değilsin bir de ya amannnn bu kaçıncı konun

Sanki 46 yaşındasın 26 gayet normal bi yaş o kadar kıskanıp acele edeceğin bi yaş değil
Ondan sonra aceleye getirilerek her şeye he deyip gözleri kapatıp yapılan bi evlilik, peşine de sevgisiz ve mutsuz eve 2 çocuk. Sonra da boşanmak istiyorum çocuklarım var temalı konular. Bile bile lades yani

Evlilik başarı mi ?

Tamamen sizin vizyonsuzluğunuzla alakalı.

Benim de arkadaşlarım beni kıskanıyor bekarım diye.

Sürekli birini öneriyorlar bak kabul et senin benden mutlu olmaya hakkın yok diye espri yapıyorlar.

Çünkü vizyon sahibiyim erkek peşinde koşmuyorum kendimi geliştiriyorum evlilik odaklı değilim, kimseyi kıskanmıyorum size de öneririm.

X