Arkadaşlaırmı kıskanıyorum

Büyük bi şehre şehir hastanesine gidceem günleri iple çekiyorum gerçi o zamanda yaşım fazla olacak diye yine sevilmeyecem

işsiz olmasınada razıyım artık ben bakarım napayım böyle daha mutsuzum üzgünüm
Ay vizyon sıfır, aman ya rabbim ben bakarım diyor 🙄🤦‍♀️

Hayatlarında ki tek 'başarısı' evlenmek olan insanların lafıyla neden üzülüyorsun ki? Sanki evlenmek çok büyük bir olay. Sevdiğin, aşık olduğun biri çıktığında karşına dilersen sen de evlenirsin. Daha 26 yaşındasın zaten, ne evde kalması :) Ben 30 yaşımda evlendim, benden çok önce birçok çocukluk arkadaşım evlenip çocuk bile yapmışlardı. Bana da ‘evde kaldın’ iması yapıldı, ama asla takılmadım, çünkü evliliğin belirli bir zamanı yok geç kalabileceğin. Herkesin zamanı ve kısmeti farklıdır. Önemli olan mutlu olmak. Evli veya bekar fark etmez. Kendinle mutlu ol.

Arkadaşlarımla görüşüp hepsinin çeyiz dizmesini nişan evlilik hazırlıklarını dinleyip ağlayarak eve gidiyorum hepsini kıskanıyorum senin hala yok mu diye sormaları evde kaldın imaları canımı yakıyor daha görüşmek istemiyorum bıktım artk ben böyle napacam 🥹
Bende sırf bu evlilik takıntım yüzünden kendime hiç uygun olmayan biriyle sevgili oldum onun için ailemi karşıma aldım vs sonra benden borç isteme olayları olunca ayrıldım 1 yılım boşa gitti. Sakın o psikolojiye girip 2 güzel söz söyleyen birine kanma benim gibi zor kurtulursun

Ya facebook zamanlarında bi söz vardı evliliği pekmez sandım yerim yerim bitmez sandım diye agdjdhd ben de yanlış hatırlamıyorsam ya 24 ya 25 yaşındaydım mezun oldum iş de bulamadım biraz çalışmadan evlenmek de istemedim ama benim o zamanlar 7-8 yaşlarındaki kuzenim bi gün abla sen niye evde kaldın demişti 😂 yani çocuk anlamını bildiğinden değil öyle duydu birilerinden demek ki. Benim de canım çok sıkılmıştı şimdi gülüp geçiyorum imkanın varsa hayatını yaşa keyfini çıkar karşına doğru kişi çıktığında da evlenirsin

Erkek arkadaş arıyorsan çevrendeki bekar kız arkadaş sayısını arttır. Birlikte gezin. Birinden biri muhakkak çevresindeki bekar erkeklerden biri ile tanıştırmak ister. Yok hayır yapmıyorlarsa güvenilir biri olarak görülmüyorsundur.

Büyük bi şehre şehir hastanesine gidceem günleri iple çekiyorum gerçi o zamanda yaşım fazla olacak diye yine sevilmeyecem

Her şeyin hayırlısı de ağzından çıkan kelimelere de dikkat et dua niyetine geçer. Baya saçmalamışsın. Yangın mı var bacım sakin ol

Evlenince de bekar olup kariyerine odaklanan, özgürce parasını yiyen, keyfine bakan arkadaşlarına özeneceksin. Dikkatini başka insanların hayatlarından çekip kendine çevirmek aslında yapman gereken. He her zaman başarabiliyor muyuz belki hayır ama en azından fakrında olalım. Bir düşün mesela ben gerçekten evlenmek istiyor muyum yoksa herkes evleniyor diye mi böyle hissediyorum diye. Bir de evlilik hazırlığı yapanlardan ziyade evliliğin içinde olan insanlara bak, onları gözlemle. Nişanlı kızlar zaten cici çeyizlerinden, muhteşem gelinliklerinden bahseder dururlar belki de bunlara özeniyorsun sadece. Ama gelip geçici şeyler bunlar, sonrası koca bir ömür☺️

Ben de bu işi, mesleği, cebinde parası, altında arabası olan genç bekar kızların ahhh kocam yokkk, erkeğim yokkk, hayat bomboşşş diye ağlamalarını bir anlayamadım gitti.

Kocamı severim de şu devirde erkeklerin çoğu deccalden hallice, insanı hayattan soğutuyor, parasını yiyor, bir de ailesine paspas etmeye çalışıyor. Hani durum buyken neden insan bile isteye bu riske girmeyi böyle delicesine arzular. Karşınıza biri çıkarsa, anlaşırsanız, ilginizi çekerse bir şans verirsiniz denersiniz elbet ama inanın bana erkekli hayat da sizin düşündüğünüz gibi aşk çeşmesinden bir bardak içmek gibi bir şey değil 😅😅

Şaka mısınız? Sorun bekar olduğunuz için size laf eden çevrenizin tamamen. Siz nasıl hemşiresiniz? Hasta insanlara da bu kafayla bakıyorsanız Allah onların da yardımcısı olsun. Mesela şey diceksiniz "Sen kansersin zaten, kemoterapi alsan nolcak en fazla ömrün 2 3 ay uzar. O da ağrıyla geçer zaten, öl gitsin" Kafanız direk bu.

Öyle bir auranız var ki kaba tabirle gerdeğe girse her şey çözülcek gibi yazıyorsunuz. Rainy'den daha itici bulunmaz derken sizin yazdıklarınızı gördüm ve şok oldum. Kariyerin ne önemi var yazmışsınız, bekarken yaşasam nolcak falan yazmışsınız. Hazır hastanede çalışırken bi psikiyatriye görünün... Normal değlisiniz.

Arkadaşlarımla görüşüp hepsinin çeyiz dizmesini nişan evlilik hazırlıklarını dinleyip ağlayarak eve gidiyorum hepsini kıskanıyorum senin hala yok mu diye sormaları evde kaldın imaları canımı yakıyor daha görüşmek istemiyorum bıktım artk ben böyle napacam 🥹
Düğünlerinde göbek at aşko! Sormalarına anlam veremedim. Evlenince rütbe mi atlanıyor arkadaş ya. Bir süre mesafenizi koruyun bence. Hala yok mu diye sorarlarsa sizinkiler gökten zembille mi indi dersin, şakayla karışık :KK70:

Ben 26 yaşında atandım. O dönemlerde arkadaşlarım evleniyordu. İnsan ister istemez özeniyor ama ben hayatta şu yaşta bu olur bu yaşta şu olur olayına inanmıyorum. Hele ki evlilik için. Onlar o yaşlarda evlendi diye ben de evlenmek zorunda değilim. Ya da o yaşlarda evlenmemek benim evde kaldığımı göstermez. Önemli olan mutlu bi evlilik yapıp iyi hayırlı bir eş bulabilmek. Geriye dönüp baktığında iyi ki bu adamla evlenmişim diyebilmek. Yoksa evlenmeye herkes evlenip mutluluk pozu kesiyor. Mutsuz muyum diyecek.

Evlenince de bekar olup kariyerine odaklanan, özgürce parasını yiyen, keyfine bakan arkadaşlarına özeneceksin. Dikkatini başka insanların hayatlarından çekip kendine çevirmek aslında yapman gereken. He her zaman başarabiliyor muyuz belki hayır ama en azından fakrında olalım. Bir düşün mesela ben gerçekten evlenmek istiyor muyum yoksa herkes evleniyor diye mi böyle hissediyorum diye. Bir de evlilik hazırlığı yapanlardan ziyade evliliğin içinde olan insanlara bak, onları gözlemle. Nişanlı kızlar zaten cici çeyizlerinden, muhteşem gelinliklerinden bahseder dururlar belki de bunlara özeniyorsun sadece. Ama gelip geçici şeyler bunlar, sonrası koca bir ömür☺️
Sevilmek istiyorum bi çiçek bile alamamak bunun bile esirgenmesini sindiremiyorum

Ben de bu işi, mesleği, cebinde parası, altında arabası olan genç bekar kızların ahhh kocam yokkk, erkeğim yokkk, hayat bomboşşş diye ağlamalarını bir anlayamadım gitti.

Kocamı severim de şu devirde erkeklerin çoğu deccalden hallice, insanı hayattan soğutuyor, parasını yiyor, bir de ailesine paspas etmeye çalışıyor. Hani durum buyken neden insan bile isteye bu riske girmeyi böyle delicesine arzular. Karşınıza biri çıkarsa, anlaşırsanız, ilginizi çekerse bir şans verirsiniz denersiniz elbet ama inanın bana erkekli hayat da sizin düşündüğünüz gibi aşk çeşmesinden bir bardak içmek gibi bir şey değil 😅😅
Arabamla mı aşk yaşayım

X