Arkadaşımla olan tartışmamız

O halde dediği gibi yapıp ne siz onu tanıyacaksınız ne o sizi tanıyacak. Dengeyi kuramayan o mu olmuş oluyor? Destek olma sırası ondaydı ve yapmadı mı? O halde unutun gitsin. Uzaktan bakacağı güzel günleriniz olsun.. Biz kimleri kaç yılıyla silmedik ki oo

Amaa profesyonel bir desteğe kesinlikle ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. İnanın rahatlarsınız.

2 sene önce bir rahatsızlık yaşadım ve birden hastalık hastası oldum sürekli acile gidip duruyordum aslın da hiç birşeyim yoktu ama ben yüz felci geçirdiğimden emindim en son gittiğim Doktor belki de ben geldiğin 10 cu doktorum hiç birimiz bilmiyoruz ama sen biliyorsun öyle mi demişti ve cidden herkes bıkmıştı benden sonra kendimi toparladım neyseki yine fıttırmanın bir adım uzağındaydım arkadaşınız haklı hastasınız ve sizin kendinize gelmeniz için bunu yapması gerekiyordu

Bana hikayeyi bir de arkadasinizdan dinlememiz gerekiyor gibi geldi.
Soyledikleri biraz sert olmus ama sanki kadini biraz bunaltmissiniz gibi. Sira onda gibi dusunuyorsunuz destek konusunda ama insanlara surekli negatif enerji vermek hayiflanmak arkadaslik iliskilerini olumsuz etkiliyor. Ki zaten demis herkes bir suru problem yasiyor diye.
Olan olmus zaten, kadin yollari ayirmak istemis. Bundan sonrasinda sizin yapabileceginiz bir sey de kalmamis.

Valla aslında iyi arkadaşmış. Tedavi istiyorsanız psikolojik tedavi olmalısınız. Doğru yönlendirmiş. Canım cicim yaparak geçiştirmemiş.

Ben sürekli hayıflanmadım. Çok bunaldığım zamanda yazdım yani kendimi çok kötü hissettiğim hüngür hüngür ağladığım zamanda insan arkadaşından sakinleştirici şeyler duymak istemez ki? Yani ben ona karşı öyleydim. İnanın kızının bakıcı konusundan gına geldiği halde yinede hep sakinleştirdim ve dinledim

Valla aslında iyi arkadaşmış. Tedavi istiyorsanız psikolojik tedavi olmalısınız. Doğru yönlendirmiş. Canım cicim yaparak geçiştirmemiş.
Canım cicim yapmasını beklemedim ama bir insanada pat diye hastasın, arkandan konuşuyorlardır vav bıkmıştır denmez bence ya bunlar bana iyi gelmedi aksine daha kötü yaptı
Bana deseydi bana artık anlatma diye anlatmazdım

Arkadaşınız o kadar iyi anlıyorum ki yani asla onu eleştirmiyorum tam da sizin gibi bir arkadaşım vardı artık eski arkadaşım aramızdaki o yıllara rağmen muhabbetimi kesmek zorunda kaldım tüketti çünkü beni zerre kadar tahammül bırakmadı ben de kendisine karşı çok şükür arkadaşlığımız bitti

Sizde benim durumumdaymışsınız nasıl birşey olduğunu iyi bilirsiniz
Ben onu bıktıracak kadar yazmadım
Evet eşim, annem, babam, kardeşim, hatta halam bıkmış olabilir çünkü onlara hep anlattım özellikle hüngür hüngür ağladığım, içine hastalık ile ilgili bir şüphe düşüp yemeden içmeden kesildiğim zamanlarda çok yordum onları
Ama arkadaşıma sayılıdır yazdığım yani inanın benim ona anlattıklarım onun bana dert yakındığı konuların yanında yarısı bile etmez. Birde benim daha önce böyle olmadığımı biliyor.
Kendinizi nasıl toparladınız? Aslında bende toparlamıştım ve birşey oldu yine kötü oldum. Özellikle yaz aylarında daha kötü oluyorum

Ben çok dinledim inanın, bunaldım ama hiç bir zaman yüzüne öyle söylemedim çünkü en yakın arkadaşımdı
Ben yıllardır böyle olsam tamam, yada her gün arayıp saatlerce anlatsam yazsam yine tamam
Bana gezelim, yiyelim içelim diye yazmayı aramayı biliyor. İyi günde herkes yanında

Arkadaşınıza hak verdim. Dünyadaki en sevdiğim insan olsa da enerjimi ve modumu düşüren insanlara tahammül edemiyorum ve çıkartabileceğim bir insansa hayatımdan çıkartıyorum. Dünyaya bir kere geliyoruz, kısacık ömrümüz var kimseyi eğlemekle geçiremem. Gerçekten derdi olanın tabi ki yanında olurum ama rahatsızlığını bilip tedavi yoluna gitmeyenle işim olmaz.

Evet haklısınız. Keşke zamanında oda beni kızının bakıcı sorunu, hastalığı, kendi eşiyle olan cinsellik konularını o kadar dinlemeseydim, yakın arkadaş olduğum için dinledim

Yani arkadaşınız hadsizlik etmiş ama bu bir iki olayda yazılacak bir şey değil gibi. Muhtemelen hep böyle depresif haliniz var yazdığı mesajdan o anlaşılıyor bıkmış sizden

Mesele ona anlatamayan değil ki sorunun olduğunu kabul etmen. Bunun için de hastanede gitmen gereken bölümler dışında ki her bölüme gittin sanıyorum.
Lütfen hafife alma bir psikiyatriste ya da psikoloğa görün

Benim de bir arkadaşım var her ay hamile kaldığını düşünüyor hatta adet olduğu zamanlarda bebek düşürdüğünü düşünüyor aslında çok istiyor hamile kalmayı ama kocasıyla arası çok kötü olduğu için istemiyorum diyor halbuki iki tane daha çocuğu var her ay bu tantanayı yaşıyoruz sürekli hamile olduğunu düşünüyor ve kendine macera arıyor karnımda bir şeyler kıpırdadı deyip duruyor mesela ben uyanmak yerine sessizce uzaklaştım ve konuşmuyorum gerçekten çok yoruyor böyle insanlar

Evet haklısınız. Keşke zamanında oda beni kızının bakıcı sorunu, hastalığı, kendi eşiyle olan cinsellik konularını o kadar dinlemeseydim, yakın arkadaş olduğum için dinledim
Muhtemelen eski konulariniza ,paylaşımlarıniza dayanarak yaptınız.Ama o kişi sizin ona gösterdiğiniz toleransı göstermemiş..Siz de hayal kırıklığı yaratmış...Hemen yanılmışım tahmin ettiğim kadar yakın değilmişiz diyerek kendi hayatınıza yönelin...Kendi sağlığınızla ilgilenin..
Bazı insanlar sohbet kendini ilgilendirmediginde tolerans göstermezler...Bu sıralar konu kendine gelmediyse bu kadar yüksek tepki vermiş olabilir..Bir çok insan sessizce uzaklaşır ya da uygun dille anlatır.. Ben arkadaşınızın üslubunu sert ve gereksiz buldum...
Umarım kısa zamanda sağlığınıza kavusursunuz

Arkadaşınızın tavrı çok sert olmuş ve kırıcı. Ancak bu rahatsızlık sizin uzun vadede ailenizden ve yakın cevrenizden uzaklastiracaktir kimse hayat enerjisini sürekli çeken negatif gezen insanları çevresinde istemez. Kendiniz için destek alın kendinizi oyalayacak size iyi gelecek şeyler yapın. Hayatın verme ve alma üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum siz neyi çok söylerseniz onu
cogaltirsiniz sürekli hastalıktan bahsetmek etrafiniza negatif enerji yükler onlardanda size öfke bıkkınlık gibi negatif duygular la dönüş sağlar.arkadasliginizi bitirmeniz iyi olmuş ancak kendiniz için adım atmalisiniz

şu hayattan zevk alınmadığının çok popüler olduğu dönemlerden geçerken kimse kendisini daha daha dibe ceken birini sürekli pohpolamazdi diye düşünüyorum. aaaa yok yani sürekli şuyum var acaba şu mu oldu burama bu oldu acaba atıyorum kanser miyim vs vs düşün düşün insanların ruhunu em. insanlar da (en yakın dost veya arkadas artık neyse) bana teselli versin durumu bence çok bencilce. bende arkadaşınız gibi yapardım. hayata kimseyi pohpohlamak için gelmedik. bence de tedavi olun

Gerçek dünyaya hoş geldiniz diyorum sadece.Kim kimin nazını,sorununu çekiyor ki? Eğer konunuzda asıl arkadaşım alttan aldı vs yazsaydı derdim ki öyle naif dostluklar var mı? Kısaca hayat böyle

İyide hicbir sorunu olmayan arkadasim aurekli aglayip sizlayip bana hastalik anlatsa bende ona ayni seyleri soylerdim yeter git tedavi ol derdim niye surekli alttan alinmak ilgi alaka bekliyorsunuz doktor bisey yok demis ikna olmamissiniz demekki psikolojik destege ihtiyaciniz var anlamiyorsunuz kadinda bunalmis bikmis yani cok normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…